Forums
Go to page  1 2 3 ... 26 27 28
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Mir-Shkodrani
Mon Sep 17 2007, 12:53pm
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281
zgjohem ne mengjes
nje heshtje e mallkuar
pres me pa durim
dashurin te pa harruar
lotet me pikojne
i vetmuar nga merzija
pres me shume malle
te vish te puthesh buzet e mia
me puthjen qe me dhe
loti me pushoj
dhe tani nese vdes
i gezuar vdes dhe shkoj
pran varrit tim kur te kalosh
nje puthje te ma dhurosh
dhe me puthjen tende
ne parajs do me dergosh
nga parajsa kur te shikoj
perseri loti filloj
mos mendo se bie shi
ato jane lotet e mi
prandej dhe nje puthje ma dhuro
qe shiu te pushoj
dhe dielli perseri ne ndricoj
dhe pastaj do e kuptosh
se sa te DASHUROJ

[ Edited Tue Jul 28 2009, 05:34am ]

Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
Mir-Shkodrani
Mon Sep 17 2007, 01:10pm
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281
kaluan dite kaluan jave kaluan muaj
larg te dashures sime
me mbuloj vetmia mallkuar
cdo ore cdo minut cdo sekond
vec per ty mendoj
dhe lotet per faqe
dote nuk i ndaloj
me vetveten flase
i heshtur ne vetmi
malli me mori per syt e tu te zi
gjumi nuk me ze
per ty duke menduar
ne krahet e nje tjetri te perqafuar
te dua me thua
me nje buzeqeshje te embel
pa pritur hapi syte
por ishte nje enderr
eshte e kote me per ty te mendoj
me drogen e mallkuar
mundohem te harroj
droge e mallkuar
nuk kishe per mua meshire
ne moshen me te mire
me thua lamtumire
22 vjec me dergove drejt vdekjes
qofsh e mallkuar
per jete te jetes
drejte varrit po me dergojne
prinderit e mi po me vajtojne
motrat e mia nuk durojne dot
vuajne ne zemer qajne me lot
edhe pse sme ke dashur
eja ne varrim
hillma nje grusht dheu
per mbi varrin tim
ste kerkoj t`me puthesh
a`s te keshe meshire
por me 2 pika loti
t`me thuash LAMTUMIRE.

Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
Mir-Shkodrani
Mon Sep 17 2007, 01:14pm
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281

thjeshte hapa kete teme qe te keni mundesi te tregoni talentin tuaj per poezi.
flm

Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
SuperGirl
Mon Sep 17 2007, 01:21pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
akaliptos vete i ke ba kto poezite? shume te bukura. mgjate ke dy tema te letersia per krijimtarine tone, mund te shkosh e ta shikosh

xxxBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Mir-Shkodrani
Mon Sep 17 2007, 03:07pm
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281
SuperGirl ka shkruar:

akaliptos vete i ke ba kto poezite? shume te bukura. mgjate ke dy tema te letersia per krijimtarine tone, mund te shkosh e ta shikosh

xxx


po une i kam ber por para ca kohesh se tani nuk shkruaj me poezi.


Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
Mir-Shkodrani
Mon Sep 17 2007, 03:12pm
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281
po i kerkova dhe nuk i gjeta dot,jam i ri tek ky forum dhe nuk e kam mesuar akoma tani qe vajta te Letersija i gjeta por cte bej deri sa te mesoj !lol !lol

Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
SuperGirl
Mon Sep 17 2007, 04:32pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Pa problem naqe, avash avash mund t'i postosh edhe nje here atje, po deshe e lajm edhe ket temen, si te dushBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Z. Zamir Kaceri
Thu Nov 22 2007, 03:46pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Për here të parë
ne chat kur shkova
nja dy ore u mendova
me iku truni tu mendu
ca pseudonimi me vu
E kështu filloi chati
nicku i parë ishte "veshgjati"
Mbas pak e pash se sme shkon
e nderrova e vuna "hasan"
Po dhe hasan kur e vuna
me ecte muhabeti vec me cuna
me iku truni duke menu
s`dija ca nicku me vu
Kohe te gjatë ne chat qendrova
njemije emra i nderrova
dhe një ditë shum u mendova
veten time keshillova
A mae hitler te rafte pika
këtu ecka vetëm romatika
Thashe se mos më shkon ky niku
e vuna Hitler_Romantiku
Pata shans mbas nja nji ore
ne chat zuna nje dashnore
nicku i saj ishte Lule_Bore
Po jo nuk me pëlqeu fare
kishte qenë një katunare
s`dinte tjetër vetëm një e dy
me sill një fotografi
Hajt mo thash po ja baj qejfin
ka njerz qe për dashni vdesin
jo si une qe per pune nje ore
e zuna gocen dashnore.
Per scanim shkova ne librari
se nuk kisha scanner ne shpi
fotografite i skanova
edhe goces ja dergova
Po me von me zu belaja
Gocen e zuni sevdaja
Donte te me bante për vete
po si ju thash nuk me pelqente
AA po se harrova tju them
Unë ne Angli kam zan ven
Ajo mua me mashtroj
Me tha se rrinte ne velipoj
Po foton kur e pa
nderroj mendje dhe me tha
Hitler do të te them diçka
Rreth e rreth ma rrotullonte
në fund tha ne Londer jetonte.
Si gjithmon për kontaktim
ajo kishte e-mailin tim
Po me von se ca me ngaterronte
donte te me telefonte
Hajt thash prap po bej nje gabim
dhe ja dhashe numrin tim
Mu duk vetja krejt rrote
se ishte muhabet kot
Me ket peshk u merzita
dhe kompjuterin e fika
Nga qe ishte kohe e mirë
dola n`ballkon me pi i birre
Sa dola tek dera e ballkonit
me ra zilja e telefonit
Edhe e keni parasysh
e hapa dhe fola anglisht
Hello!!!
s`foli
who is this?
Thash do jetë ndonjë psikopat
se ishte dhe numer privat
Alo!
kishte qene ajo
He,, me tha,, ckemi mire
mu ba drita erresire
mu duk vetja ne shkretetire
Mir... i thash...ti ca bane
mu duk shpia kasaphane
Kshu filloi muhabeti
qe nuk kishte pik lezeti
Telefonin e fika
mu rikthye sërish drita
E mbylla numrin e vjetër
shkova e bleva një tjetër
Thashe nga sot mos paca fat
ky do jetë numer privat
dhe ne chat kur te shkoj
nickun thashë do ta nderroj
Po mendohesha si ta vej
E vuna "kiss_of_the_day"
Nga ajo ditë ne chat lash nam
u bo chati kasaphane
Të gjitha gocat me flisnin mu
më thonin: Hi, How are you?
Shumë idjota rrinin duke share
tregonin veten katunare
Operatoret o ban xheloz
se u njofta si tip serioz
Nuk kishin ca me than
po përdit ma banin ban
Nje dit I had a fight
Me një "Kiss_of _the_night"
Kur e pane se sdu me ik
me vun ato ne auto kick
Thashe ne chat nuk rrihet ma
po nuk kisha ca me bo
Nderrova nickun se u bo nami
dhe e vuna prap "hasani"
Nje dite me ftoi njena
me tha hajde tek #tirana
Aty gjeta nja pese vete
tu bo i dor muhabet
nuk kaloi as nje ore
me vunen operator
Mbas ca kohesh e hapen thesin
e ma hoqen mua accessin
Ai ishte chat gomistash
stafi i tije ishte staf sexsistash
per arsye personale
mu desh me than ca fjale banale
Tani me eshte bere zakon
dashnoret i beju koleksjon
I marr të gjitha perdore
momentalisht kam katër dashnore
Kjo pra është historia ime
me te drejta dhe gabime
gjithashtu me shumë shkurtime

[ Edited Thu Nov 22 2007, 03:47pm ]

Lumi Dushes
Back to top
Rabije
Thu Nov 22 2007, 06:38pm

Registered Member #1168
Joined: Fri Aug 31 2007, 06:36pm

Posts: 1371
hhhahahaha...Dolfi m'ke aj gazit...keke talent i pazbulum

Kush s'nigjan nanen, del n'rrug e then kamen
Back to top
.: Deno :.
Thu Nov 22 2007, 06:47pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
hahahaha .... i madh je ... ste ka kush per zoten ...
po pse stregove se ke perdor edhe nickun tim per da dit eeeeeeeeeeeeeeeeee ????

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
Z. Zamir Kaceri
Thu Nov 22 2007, 07:00pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
lene boss se kur kam perdor nickun e jote, asht ba nami, edhe 40 kamsh te kisha ken nuk kisha mujt me i ngi gjithe ato goca qe me flisnin. te gjitha me thoni ku je boss b...dashi.
ne nesre kur dola, mora 50 kondoma me vedi, ca me ere limoni e ca me ere sherbeti.

[ Edited Thu Nov 22 2007, 07:09pm ]

Lumi Dushes
Back to top
.: Deno :.
Thu Nov 22 2007, 08:38pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
hahahahaha ... e cilat perdore ato me er limoni apo ata me er sherbeti ?!

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
Z. Zamir Kaceri
Thu Nov 22 2007, 10:39pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
me kishin tepru 2 me ere partagali edhe ato perdora.

Lumi Dushes
Back to top
.: Deno :.
Sun Nov 25 2007, 06:58am
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
aa mirball se tkeka ba verdh paska fillu me te marr edhe er

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
ShKoDrAn_NyC
Mon Nov 26 2007, 08:40pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
hahahahhahahaha.... Dolfi me ka hedh dekun itesh... bravo...

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
Z. Zamir Kaceri
Wed Dec 19 2007, 07:57pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
In the morning ne lendine,
mr.wolf ndiqte miss dhine,
rendte dhia si veriu,
in front of mr.ariu,
what is happening misses dhi,
mr.wolf want to [shhttt] me,
if you want the pallen time,
mr.wolf s'te prek dot asnje qime.


Lumi Dushes
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Wed Dec 19 2007, 07:59pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Manushaqja-Jani Frashri. Nga profesori(Gjini)

Manushaqe bukuroshe
Pse se ngre kaptinen nalt
kur kalon kolegu jot
Pse nuk krifesh, pse nuk shnoshesh
A si vren shoqet e tua qi i kan vesh corapet rrjet
Ene funin kan shkurtu, sisat i kan ngrit perpjete?
A spo i vre si pine cinare, neper klube neper klasa
Me ner teje se cajn fare per i Gjon qe i can drrasa
Kurse ti po rri minume, posi pula qi bon ve
Manushaqe e trishtume, pa m'thuj ti, ca keeeeeee?
Hajde pra ti shkulim puplat, nga merzia asgjo sdel
Bashke me Gjonin puqi pipzat, sepse Gjoni osht gjel
Manushaqe bukuroshe, qi lulzon n'ferr,
nuk po vi me t'kput, po vi me ta mshtjell


Lumi Dushes
Back to top
ShKoDrAn_NyC
Wed Dec 19 2007, 08:01pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
hahahhahahahahahhhaha... te paren e kam dite... ket te dyten hera e pare qe po e ndij... e forte... lol

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
zjermi
Thu Dec 20 2007, 05:46am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
e ka thane gjini te potokallia

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
Z. Zamir Kaceri
Tue Jul 28 2009, 02:36am
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Sabrija me Palushin

Shkova dje, dola n'pazar
shof nji djal sa nji gamar
Iher mu duk si ftyr e pame
me than t'drejten s'kishte t'shame
ishte i gjat edhe i holle
me faqe t'kuqe si me ken moll
muskuj boll e vjam hic
vetlla t'trasha e buzt si vic
thash ky engjell do te jet
s'do t'jen mashkull i vertet
N'biciklet aj per qejf t'vet
e un tuj e sodit tan lezet
dikur m'pa e u afru
-ca pa rrin tha tuj m'shikju?
-s'po t'shof ty, i thash me vrap
- mu hiq qafet mori zdap,
vedja n'qejf te paska hi
kujton se tan n'ty jan tuj u shkri
- E pse ja?, - tha djali i bots
e kamalecin i vuni rrots
e prej bicikletet vrap u ul
do t'ket than "hajt se rash n'tul".
- A s'po te dukem hic i mir
mos me ban si vajz e vshtir.
Me e dit tha se kush jam
o del me mu ose ban bam.
- Hejr i thash, e baft zoti
se sot po maka mir dhe moti
po m'difto iher kush je
a punon, po shkoll a ke?
-Ti tha keke budallic
ca m'duhet shkolla moj llastic
Un jam Palushi prej katundit
gjithmon n'klas kam ken i fundit
kurr s'kam lexu as msu
3 her deri itesh jam dashuru.
E kam shpin un me tre kat
dashni baj, rresht 3 sahat
kam boll lop, dele e dhi
axha jem punon n'bashki
baba pjek c'do vjet raki
e nana c'do vjet ban ka nji fmi
Jena t'kapun e me lek plot
po t'tham t'drejten se s'ja fus kot
mos m'shif kshtu ti n'biciklet
se benc kam edhe vet...


Lumi Dushes
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Tue Jul 28 2009, 02:38am
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Ndejta, ndejta edhe e nigjova
e me vedi u mrekullova
thash, hej o zot si ka mundsi
ktij tip me i dhan tan at bukuri
e at kry krejt rrumullak
me ato buz te kuqe gjak
me ja lan mrena krejt bosh
vec per plehna, me e marr si kosh.
Meqe koh me tret kisha plot
thash po prezantohem edhe un sot
se ban vaki e i pelqej
hajt se ifije edhe po e rrej
Se gjysa e rrens asht e vertet
e ja fillova edhe un let e let
- Mar Palush, ti kjosh me jet
se paske ken ti dora vet
vec edhe un mangut s'te la
se me m'pa jam tan aja gja
me flok t'verdha si me ken lesh
per c'do nadje ha un pshesh
qe m'fryn faqet mi ban me plas
e kam barkun si me ken drras
jam rrit un, djalo n'malsi
boll me qejf kam dal me dhi
neper shkamij kam't me jan zgjat
e kam shputen si lopat
i kam gishtat si kam pulet
t'gjat e t'holl e mi m'lojn tulet
qe kur veshi minifun
s'dijn robt me pa kerkun
se vec mu mi ngulin syt
e un hic nuk e caj kryt ....


Lumi Dushes
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Tue Jul 28 2009, 02:44am
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Tash ndejt Palushi e e ndigjoi
tan ket vashe me te verdhin lesh
edhe pse send nuk kuptoi
per hater t'saj nis e buzqesh

sa mbaroj ajo fjalimin
s'la sekondin me kalu
Keila n'daç me dite vazhdimin
n'biçiklete me ardhe me mu

t'çoj te shpija ne t'tretin kat
nji panorame qi mos e vet
rrime pak e shtrihena rat
une mbi ty ti mbi dyshek

Se une kot se kam Palush
tre sahatshin ta baj tri vjet
ta xej trupin si furre me prush
shpejt ferlikun me ma pjek

kishte mbete çika pa fjale
djersa lkuren ja kishte mblu
po ça e çoi tane kete djale
mu me ardhe me me propozu???


vajza e shkrete s'po u mushte n'frym
kishte mbete veç tuj hap syt
as me lag buzet s'kishte pshtyme
i ishte tha te tane n'fyt
ishin rreshk buzet si t'gamarit
ne pishe te diellit e te zharit
ma ne fund mbasi shtrengohet
i jep doren e prezantohet
i dashtun Palush tha jam Sabrija
hajde m'lyp ma mir te shpia
n'daq nrrojm numrat e celularit
e te njihena ma persmarit
qe psh neser mbasdite
ata t'mit dalin shetitje
e kena kohe dy tre sahat
me u njoft na pak nga pak
te shtrati i prindve fillimisht
do te diskutojme ma hollesisht
e di se ndoshta ti me fol priton
ma mir merr me vedi naj condom


Lumi Dushes
Back to top
sunríse
Fri Sep 25 2009, 08:24am

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479
KUSH E SHTJEN DREQIN NË SHISHE??!!

Kot për dreq m’u mbush mëndja,
Me shkue të djelën në Shirokë,
¨Vetë i dytë ta merr mendja,
Ku atje gjeta edhe shumë shokë.

Mrri në vend si për çudi,
Buz liqenit piktoresk,
N’pikë të vrapit vjen një fëmi,
Dhe me pyet: ’’Kujt i thonë këtu emrit Çesk?’’

Unë jam Çesku ç’ka dëshiron?
Një zojush po ju kërkon,
Pra në kjoftë se ju s’pritoni,
Eni shpejt e mos vononi.

Ngadalë gocë,
prit pak sa të pushoj,
Kalo ti, nisu ngadalë,
Se edhe unë shumë s’po vonoj,
Sa t’i thom Cinit dy fjalë.

Ç’dreq do t’ ketë vajza me mue?
Miku i im, shok i fëminis,
S’di kurrgja me t’diftue.

Por ban mirë ti shpejt me u nisë,
S’kaloj shumë e unë u gjënda,
Para vajzës plot çudi,
Ju paraqita me emrin Çesk.

Edhe unë tha: ’’Zojush Lili,, si një fëmi,
I ngrim mbeta këtu për Zotin,
Sa dhe ftyra m’u zverdh krejt,
Nuk m’u ndante lodja – lodin.(loti...)

I hutum krejt mbeta vetë,
M’u ngjeth trupi edhe shpirti,
Kur në ftyrë atë e pashë,
Si yllë detit ajo ndriti.

E n’kambë t’saja i mahnitun rash,
Më falni zojush se unë nuk deshta,
Plot turp këtë po ju thom,
Por m’u kujtue diçka e dreshta.

Që ta dini, beqar unë jam,
Ah djalë, ç’ka thoni kësi fjalësh?
Pse s’deshemi s’bashkut me u la?
Më vjen turp zojush pa dasht.

M’kujtoheni n’jetë ç’ka kam ba!
Po lahena edhe një here s’bashkut,
Mandej shtrihena mbi ranishte,
U zdesha sa s’më luejtë një pjesë e kapakut.

Si hardall para saj djersita,
U zhytëm në liqe,
Si rikat n’ujë u kënaqshim,
Ndigjues qëndrova n’ujë.

Për tingujt harmonioz të zojushes,
Na ndante ne prej fundit,
Dalun ne në breg të liqenit,
E në shpinë u shtrim n’ranë.

Si dreqi kur del prej ferrit.
Me vrull çeli ajo zanë,
Beqar that jeni ju djalë?
Kështu dukeni n’ftyrë.

Prandaj kam një fjalë si për shpejt,
Urdhnoni e folni me zanin t’uej të kulluem,
Për Zotin, I mrekullueshëm je!
Që ja kaloni dhe bilbilit n’fushë.

Lëne djalë ti lundrimin,
Kur po e lamë sonde takimin?
Se përndryshe s’ka takim,
Dreq o punë ç’më pushtoi,
Më erdhi vedit një ndijesi.

Te vorret tona,
t’hanën mbrame,
Bajmë takimin,
Fjala – fjalës ikte era,
Pingul dielli ishte lshue.

Kaq shumë ne na diqte
Sa i thaçë me u çue,
Hajde të rrijmë në kabinë,
Bisedojmë nja dy – tri fjalë.

Po hamë bukë, mandej po rrimë,
Pse kaq turp, ti je dhe djalë?
Unë s’kam turpë, tashmë u mësova,
Me ju me bisedue.

Por po më dukesh se je krunde,
Dije mirë se s’më rrenë ti mue,
Ti je femën e dreqin,
E dreqin n’shishe shpejt e fute.

Por hala s’ke hasë në njeri,
Që ty të njetë,
Prandaj mendo mirë para se me bisedue,
Kërko njeriun që din me të afrue.

Por, po kam frigë e shumë po drue,
Se dreqin n’shishe kurr s’ke me vue!


[ Edited Fri Sep 25 2009, 08:26am ]


Think happy thoughts!

Back to top
sunríse
Sat Sep 26 2009, 07:31am

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479


nese ka nji puthje te vetme ate do ta ruaj per ty


[ Edited Sat Sep 26 2009, 07:33am ]


Think happy thoughts!

Back to top
☼sunshine
Sat Oct 03 2009, 12:24pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
PYLLI....

...I bukur,i madh,i paane,
me shfaqet perpara,diku.
Gjate rruges se gjate,kaluar,
pyll'i gjelber,me kafshe e dru.

Mos ndoshta me del Kesulekuqja
a ndoshta del ujku i zi.
Mos ndoshta me del sorkadhja,
a ndoshta thundrak me nje bri?

I shoh te gjitha perrallat
e gjyshes sime te ndjere.
M'i thoshte te gjitha me rradhe
e une i perpija atehere...

Shkoj shpesh ne pyllin e madh
pres mos del nje ujk,
nje dre a nje dhi.
Gjithmone do vazhdoje kjo vajtje
gjith brezat me rradhe do shkojne
e pylli i madh i paane
perjetesisht,aty do qendroje....
pylli i madh i pa ane ,
perralle e jetes sone ,
me hirushe dhe borebardha ,
me shtrige dhe gjuetar ,
me zemer emblen kesulkuqe ,
me aq shume kafshe grabiqare ,
por ne mes tyre ,
dhe shume te mire ,
si majmuni Hirko ,
lejleku piktor,
Arush dudushi ,
bleta punetore...* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
Go to page  1 2 3 ... 26 27 28  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3791 sec, 0.0907 of that for queries. DB queries: 65. Memory Usage: 3,135kB