Forums
Go to page  1 2 3 4 ... 26 27 28
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Jul 20 2010, 11:59am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Summer ka shkruar:

Kushtuar Shkodres :x

Eca Kalova
neper bote jetova
por askund nuk gjeta
si token ku lulezova.

Eca neper bote
Eca ane e mbane
por askund nuk gjeta
si DIALEKTIN shkodran.

Nji toke bujare
me zemer krenare
me kulture e tradite
eshte SHKODRA jone
e do t'jet pergjithmone.

Eca neper bote
Eca ane e mbane
por askund nuk gjeta
Si POPULLIN Shkodran.

Jena popull plot humor
Jena popull plot gezim
se kur qesh nji shkodran
qesh me te dhe shpirti im.

Kena ROZAFEN madheshtore
qe ne tane Shqipnin na krenon
kena male te lart trimerore
atje ku dielli perendon,
Kena dhe Drinin bashke me Bunen
qe ne shpirt na freskon.

Ja pra kjo eshte Shkoder Locja
nji qytet qe e njohin tane
dhe kudo qe te jeni o BIJT e Shkodres
mos harroni se jeni 'SHKODRAN'
A te kam thane une se je MJALTE? Loveeeeeeeeeeeeeeeeee ittttt falemners me gjith shpirt per kete pasion qe na bane me ndi nepermjet vargjeve te arta tuajat. Love artistin e shpirtin e tij. Je e tille me ndjenjen qe na bane me ndi per Shkodren tone Summer. Summer and sunshine pac in your live darling thank you again ^:)^


I care and I wish well!

Back to top
sunríse
Tue Jul 20 2010, 01:51pm

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479

Shkoder zemra jone
larg teje jeta skalone
kyrbet ti qofsh mallku
prej shkodre na ke largu
mallkuar qofsh ti fati jon
pran familjeve spo na lejon

Cdo shkodran mendon per ty
vuan ne zemer dhe lot ne sy
shkodra jon po na mungon
zemrat tona po na capton

Ne kyrbet ku jemi tretur
zemer e shpirt te ti kan mbetur
shkoder loce ne zemren ton
deri te vdesim do jesh gjithmon

Ne kyrbet po na shkon jeta
ju lutemi shum nenat e shkreta
po ju lejm nje amanet te vogel
varrin t`na beni ne shkoder

duam te vdesim ne shtepi
shpirti jone te gjejne qetesi
mos na lini ne dhe te huaj
shpirti jon gjithmon do vuaj
Think happy thoughts!

Back to top
lissandro
Wed Jul 21 2010, 12:26am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Z. Zamir Kaceri ka shkruar:

Për here të parë
ne chat kur shkova
nja dy ore u mendova
me iku truni tu mendu
ca pseudonimi me vu
E kështu filloi chati
nicku i parë ishte "veshgjati"
Mbas pak e pash se sme shkon
e nderrova e vuna "hasan"
Po dhe hasan kur e vuna
me ecte muhabeti vec me cuna
me iku truni duke menu
s`dija ca nicku me vu
Kohe te gjatë ne chat qendrova
njemije emra i nderrova
dhe një ditë shum u mendova
veten time keshillova
A mae hitler te rafte pika
këtu ecka vetëm romatika
Thashe se mos më shkon ky niku
e vuna Hitler_Romantiku
Pata shans mbas nja nji ore
ne chat zuna nje dashnore
nicku i saj ishte Lule_Bore
Po jo nuk me pëlqeu fare
kishte qenë një katunare
s`dinte tjetër vetëm një e dy
me sill një fotografi
Hajt mo thash po ja baj qejfin
ka njerz qe për dashni vdesin
jo si une qe per pune nje ore
e zuna gocen dashnore.
Per scanim shkova ne librari
se nuk kisha scanner ne shpi
fotografite i skanova
edhe goces ja dergova
Po me von me zu belaja
Gocen e zuni sevdaja
Donte te me bante për vete
po si ju thash nuk me pelqente
AA po se harrova tju them
Unë ne Angli kam zan ven
Ajo mua me mashtroj
Me tha se rrinte ne velipoj
Po foton kur e pa
nderroj mendje dhe me tha
Hitler do të te them diçka
Rreth e rreth ma rrotullonte
në fund tha ne Londer jetonte.
Si gjithmon për kontaktim
ajo kishte e-mailin tim
Po me von se ca me ngaterronte
donte te me telefonte
Hajt thash prap po bej nje gabim
dhe ja dhashe numrin tim
Mu duk vetja krejt rrote
se ishte muhabet kot
Me ket peshk u merzita
dhe kompjuterin e fika
Nga qe ishte kohe e mirë
dola n`ballkon me pi i birre
Sa dola tek dera e ballkonit
me ra zilja e telefonit
Edhe e keni parasysh
e hapa dhe fola anglisht
Hello!!!
s`foli
who is this?
Thash do jetë ndonjë psikopat
se ishte dhe numer privat
Alo!
kishte qene ajo
He,, me tha,, ckemi mire
mu ba drita erresire
mu duk vetja ne shkretetire
Mir... i thash...ti ca bane
mu duk shpia kasaphane
Kshu filloi muhabeti
qe nuk kishte pik lezeti
Telefonin e fika
mu rikthye sërish drita
E mbylla numrin e vjetër
shkova e bleva një tjetër
Thashe nga sot mos paca fat
ky do jetë numer privat
dhe ne chat kur te shkoj
nickun thashë do ta nderroj
Po mendohesha si ta vej
E vuna "kiss_of_the_day"
Nga ajo ditë ne chat lash nam
u bo chati kasaphane
Të gjitha gocat me flisnin mu
më thonin: Hi, How are you?
Shumë idjota rrinin duke share
tregonin veten katunare
Operatoret o ban xheloz
se u njofta si tip serioz
Nuk kishin ca me than
po përdit ma banin ban
Nje dit I had a fight
Me një "Kiss_of _the_night"
Kur e pane se sdu me ik
me vun ato ne auto kick
Thashe ne chat nuk rrihet ma
po nuk kisha ca me bo
Nderrova nickun se u bo nami
dhe e vuna prap "hasani"
Nje dite me ftoi njena
me tha hajde tek #tirana
Aty gjeta nja pese vete
tu bo i dor muhabet
nuk kaloi as nje ore
me vunen operator
Mbas ca kohesh e hapen thesin
e ma hoqen mua accessin
Ai ishte chat gomistash
stafi i tije ishte staf sexsistash
per arsye personale
mu desh me than ca fjale banale
Tani me eshte bere zakon
dashnoret i beju koleksjon
I marr të gjitha perdore
momentalisht kam katër dashnore
Kjo pra është historia ime
me te drejta dhe gabime
gjithashtu me shumë shkurtime


hahahahah sa fort i tesh e pava ket Zamir
je i madh qa kam qesh

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
***KETI***
Wed Jul 21 2010, 04:05am

Registered Member #3797
Joined: Tue Feb 02 2010, 01:36pm

Posts: 7
Poezi shume e bukur,me pelqeu...Normal personi qe e shkrun dmth AUTORI, duhet te vendosin emrin e vet posht poezis.
Me sa shof Summer nuk e kupton krahasim midis fjalve Autor dhe kopjim.Nejse gabime ban gjithe sejcili,po kjo edhe se prnanoka! Po ta marrim ne ate veshtrim,qe te gjithe kopjimet qe vendosin ktu jane Autor...ateher ktu i takon me ken Lidhja e" Shkrimtave dhe e Poeteve"e jo Shkodra online..:)
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Jul 21 2010, 09:07am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Ju lutem tema asht "POEZI" mos bani debate.
Nqse nuk jeni ne dijeni, asht nje teme e tille per diskutime te tilla rrespekt per forumin dhe temat qe shqyrtojme a-cat!


I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Jul 21 2010, 09:24am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
***KETI*** ka shkruar:

Poezi shume e bukur,me pelqeu...Normal personi qe e shkrun dmth AUTORI, duhet te vendosin emrin e vet posht poezis.
Me sa shof Summer nuk e kupton krahasim midis fjalve Autor dhe kopjim.Nejse gabime ban gjithe sejcili,po kjo edhe se prnanoka! Po ta marrim ne ate veshtrim,qe te gjithe kopjimet qe vendosin ktu jane Autor...ateher ktu i takon me ken Lidhja e" Shkrimtave dhe e Poeteve"e jo Shkodra online..:)


Keti te lutem, jo se du me majte ane, po Summer nuk e ka vu firmen per kete poezi as nuk e ka vetesu!
Nuk ka rendesi dhe pse me e ekzagjeru kshtu? Nuk ashte e arsyeshme. Ajo nje poezi te bukur me nje pamje e look te dashtun ka vu, per ne te tane me u kenaqe tu e lexu e tu e pa. Une e shoh njashtu thejshte sic e ka vu ajo. Besoj inocente dhe pa asgja te majte e pa prite kete lloj rreagimi. Nuk ka mendu me marre flamur as me ja marre punen e talentin e kuj. Summer darling mos u streso se kto gjana ndodhin, njeriu e ka krijimtarine ne shpirt dhe ti e ke shprehe here pas here ne kete forum te dashtun. Mjalte je se mjalte ke shpritin :x
(me falni se kam dale nga tema!)

I care and I wish well!

Back to top
LUPEN
Wed Jul 21 2010, 11:30am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Summer ka shkruar:

Edituar nga ADMIN rreklam (FB) zbulim identiteti!!!


kush asht ky admin iher se rregullorja thot qe duhet me lan emrin.
masandej kam marr faqen e shkodraonline ne FB ,dhe cili ishte identitetI sepse une i kam shi emrat,edhe pse i di SHUME MIRE ;-)

[ Edited Wed Jul 21 2010, 11:30am ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
::bud::
Wed Jul 21 2010, 11:32amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Te gjitha postimet, ofendimet, postimet pa lidhje apo edhe mosrespektimi i privacise ne kete teme do fshihen.

Arsyeja dihet dhe po perseritet si shpesh kohet e fundit.

Nese antaret preseri ankohen do zbatohet ajo qe duhet zbatohet ne kete situate.

::bud::

PS. Ankesat, mospelqimet, problemet personale, postimet dhe bisedimet pa lidhje me temen duhen te shtrohet tek tema e ankesave.
Gjithshtu ekziston edhe butoni pikerisht per ankesa . Perdorni kete dhe mos e bani temen CHAT se do moderohen/fshihen.

[ Edited Wed Jul 21 2010, 11:45am ]
Back to top
MiCoLjA
Wed Jul 21 2010, 11:33am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
poezi poezi poezi ku jan :-?

[ Edited Wed Jul 21 2010, 11:34am ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Mbreteresha
Wed Jul 21 2010, 11:37am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
poezi deshe ti kejsi qe maj ku e ke... (e vjellun veq)
SHKODRA ZEMRA JONE :x

Ah moj Shkoder cka t’mundon
liqeni per ty nga vajtimi po shterron,
emigrimi bijve t’tuj te hapi plage ne zemer
por mos u merzit se prej tejet morem nji emen,
nji emen t’shtrenjte qe vec shpirti e kupton
cdo gja do t’bajm per ty se te takon,
edhe jeten per ty s’asht problem qe me e dhan
se per ne ke me mbetun gjithmone nji nane,
per ty pervlohem o loqka jem
se je drita syve t’shpirtit tem,
emni jot o kur perdhoset
shpirti flake me ndezet e m’rebelohet,
oh sa dhimbje kam per ty
kur t’shof ne lot ty tuj shperthy,
sa t’jem larg tejet I humbun jam
se ne zemer ve ty te kam,
ku kam shku me kan nderu
se per jeten e nderin m’ke mesu,
ne gji tandin jam ushqy
do t’baj cmos me ta shperbly,
ti per ne s’ke pse lengon
asnji prej nesh nuk te harron,
dhimbjet tuja do t’mjekoj
do t’vij shpesh e te takoj,
plaget tuja kur t’sheroj
te ti do t’vij prap te jetoj,
gjithmone afer tejet do te mbetem
dhe te ti une do te prehem

[ Edited Wed Jul 21 2010, 11:38am ]

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
LUPEN
Wed Jul 21 2010, 11:47am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
::bud:: ka shkruar:

Te gjitha postimet, ofendimet, postimet pa lidhje apo edhe mosrespektimi i privacise ne kete teme do fshihen.

Arsyeja dihet dhe po perseritet si shpesh kohet e fundit.

Nese antaret preseri ankohen do zbatohet ajo qe duhet zbatohet ne kete situate.

::bud::


ti ::::::::::BUD:::::::::: me i rrespektu rregulloren se per njat je,ama me e rrespektu gjithmone.
ky poshte asht nje postim i joti
::bud:: ka shkruar:

*PIMP kjo teme nuk asht per me bledh kolesjone bejtash neper internet mor zotni*

Nese nuk ke mundsi me e lidh bejten dhe me e kriju athere te pakten mos e prish kyt teme, dhe leni vend te tjerve me shkru)

Rreth 35 postime te marra nga Neti te ja fshire, te lutem na respekno edhe ne te tjerve.

Sa per prove trokit ketuKy asht nje koment qe HeadAdmin ::::::bud:::::: ka shkru kur PIMP ka pas shkru do nbejta te kopjume trokit ketu .Komenti i jem asht fshi sepse kam lan linkun e faqes ku ashte shkru kjo poeszi (dhe jo se kam dasht me ba rreklam faqeve te tjera).
Shifet qe nuk ka pas miqesi me tr dhe ja ka fshi postimet e kopjume ,gja kjo qe nuk ndodhi me rastin e poezise se kopjume nga Summer I(choco_creamy). sepse ktu "miqesia" asht.
Masandej te gjithe e dine qe gjesti qe ka ba Summer asht me u kritiku por askush nuk doli me e thane (perfshi edhe HeadAdmin dhe Admin).
Rrespekte per punen e Adminave ama duhet te jene te gjithanshem me me korrigjimet dhe verejtjet qe bajne.

SHOL asht e perbame dhe me vajza e djem artista dhe aq ma teper nga antare qe nuk kan frike me shpreh haptas mendimin e tyne.
Nji nga kto jame edhe une.

(edhe une si a-cat kerkoj fsalje per daljen nga tema)
Kjo asht atmosfera qe asht kriju ne shkodraonline ,sepse ktu ma teper se gjysa e antareve njihen me njeni-tjetrin dhe per mos prish "miqesine" qe kan lidhe nuk bajne gjs tjeter veq komplimente dhe buzeqeshje fallso

[ Edited Wed Jul 21 2010, 11:48am ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
:::ShkoderZemer
Wed Jul 21 2010, 01:01pm


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Lupen, ke te drejte me u anku, por hap teme tek ankesat ngaqe prishet kjo teme dhe gjithe temat qe njerzit ankohen do prishen me replika.

Pra nje postim mjaofton dhe mos me e zgjate ma hape teme tek ankesat.
Ankesa jote vlen te diskutohet por Jo ktu.

Flm

Genci

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Jul 22 2010, 01:24pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Si zmera pikon
sinkronizohet me lotin?
Asht ndjenja e te padrejtes
qe te kthen kthetrat e kulcedres

Kacafytena per asgja
si u ba kjo dynja
te vujtun e te vetmuar
shqiptar po ne shpir te huaj

Fatkeqsia e historise sone
asht e kjarte si jehone
jena popull i vujtun keq
mytena se ka hy i kjoftlarguni dreq

Nuk njihena fort per te mire
se ishtu hajme njenji-tjetri pa meshire
nuk shohim perparimin
mundohena me prishe njerezimin

Kena kene si gjarpni nen gur
e tash flaken kapim me dy dur
mendojme pak per baballaret
e traditat qe na lane te paret

kena hupe shume virtyte
nuk durojme si me kene ne gjygje
urrejme e shajme pa kursim
pa mendu per shpirt e hidherim

ka hy dreqi ne njerezim
vone ka me ba ndryshim
asht ky thjeshte nje urim
zot na jep ate durim

Mos te humbim rrugen e zotit
jena njerez e shqiptare
kena nder e kena malle
le te ndrsim rrugen qe shkelin
kur te thojm jena shqiptar
TE KENA NDERIN

Rrespekt e harmoni
uroj ne ket shoqeri
s'ka arsye as ngaterresa
me na kriju kaq shume pengesa

Le te kena paqen baze
kena vujte ne pa mase
Harmoni uroj me zemer
kjo jete ne fund te fundit asht
thjesht EMER.
a-cat

I care and I wish well!

Back to top
sunríse
Thu Jul 22 2010, 01:31pm

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479
a-cat ka shkruar:

Si zmera pikon
sinkronizohet me lotin?
Asht ndjenja e te padrejtes
qe te kthen kthetrat e kulcedres

Kacafytena per asgja
si u ba kjo dynja
te vujtun e te vetmuar
shqiptar po ne shpir te huaj

Fatkeqsia e historise sone
asht e kjarte si jehone
jena popull i vujtun keq
mytena se ka hy i kjoftlarguni dreq

Nuk njihena fort per te mire
se ishtu hajme njenji-tjetri pa meshire
nuk shohim perparimin
mundohena me prishe njerezimin

Kena kene si gjarpni nen gur
e tash flaken kapim me dy dur
mendojme pak per baballaret
e traditat qe na lane te paret

kena hupe shume virtyte
nuk durojme si me kene ne gjygje
urrejme e shajme pa kursim
pa mendu per shpirt e hidherim

ka hy dreqi ne njerezim
vone ka me ba ndryshim
asht ky thjeshte nje urim
zot na jep ate durim

Mos te humbim rrugen e zotit
jena njerez e shqiptare
kena nder e kena malle
le te ndrsim rrugen qe shkelin
kur te thojm jena shqiptar
TE KENA NDERIN

Rrespekt e harmoni
uroj ne ket shoqeri
s'ka arsye as ngaterresa
me na kriju kaq shume pengesa

Le te kena paqen baze
kena vujte ne pa mase
Harmoni uroj me zemer
kjo jete ne fund te fundit asht
thjesht EMER.
a-catTe lumt dora se bash e ke qendise per marak ikyt poezi,itu len me kuptu shum gjana
Te rujt Zoti maj zemer :-*


Think happy thoughts!

Back to top
MiCoLjA
Fri Jul 23 2010, 07:11am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
KUSHTUAR NENES

Sa e madhe je moj nene
sa fjal e shtrejt dhe e dashur
sa me mungon nen ne kete vend
kam gjithcka por sjam e pasur

shpirti im per ty moj nen
po digjet perevlohet nga malli
ah sikur pran teje te isha edhe nje her
te ti prek rrudhat e ballit

ah kur ika at dit moj nen
me trast ne krah per ne horizontin tim
mora me vete trishtimin tend
dhe ne zemer bajta bekimin

kaluan muaj kaluan vite
pa ty pran moj nena ime
tash jam ktu ne vend te huaj
per ty moj nen shpirti po vuan

te dua shum o fjal e ndritur
o rreze drite, shprese per cdo kend
te dua shum ty o nena ime
skam ngorhtesi askund si ne kraharorin ten

[ Edited Fri Jul 23 2010, 07:12am ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
WORLD
Fri Jul 23 2010, 10:48am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Sikur te isha buzeqeshja jote

E lodhur,
ne syte e tu vjen nata pa emer,
te qete,
njerezit flene nen yjet e kesaj bote,
ne ato çastet,
kur merzitja te perkedhel ne zemer,
do doja,
te isha buzeqeshja jote

Me thuaj,
mos ndoshta jemi engjej te harruar,
prandaj,
mendimet nuk na lene rehat,
a ndoshta,
jemi djaj te penduar,
mbase thjesht,
jemi dy njerez pa fat

Dallge,
shkruan deti mbi vale,
diteve,
kur ti sheh qiellin e asgje nuk thua,
por une te shoh,
e ne heshtje them pa fjale,
do doja te isha buzeqeshja jote,
te jetoja aty,
nder buzet e tua…

Nese do ikesh nje dite e me nuk do te takoj,
uji fateve tona,
do shuaje etjen e kesaj bote,
une do jetoj,
do vdes e do mendoj,
sikur te isha buzeqeshja jote…

K.K

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Mon Aug 02 2010, 12:27pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Kerkojme nje cast nga jeta jone,
ne prekjen e diteve qe nuk takohen,
menduam per veten aq vone, sa vone,
kur vitet pas kraheve nga pritja thermohen

Ne qeshem,
kur trishtimi nga larg pyeste per ne
ne heshtem,
kur dimrit pa dashje menduam
u veshem,
me qiellin ne ditet pa re
u dehem,
nga syte pothuajse dashuruam

Mbi oret e njoma ne shkruam sa fjale,
pyetje, sa shume pyetje
e jeta ne formen e pyetjes rreshqiti
Mbi trotuaret e vetvetes
ne maje te gishterinjve ecem ngadale
kur deshira e Eves
ne mure rozafe trokiti.

Kerkojme ate qe ne ishim,
aty ku nuk jemi me
kuptojme teper vone,
sa e marre frika qe kishim
kur asgje s’kemi c’fare te humbim
nga vetja pothuajse asgje…


**********************

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WORLD
Wed Aug 04 2010, 12:39pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Dimër

Shpirti im qe sot y mbyll
Dhe gezimin m'a perzuri.
Neper mal e neper pyll
Zu debora prej qekuri.

Bjene floket nje-nga-nje
Mi katundin e shkretuar.
Dyke mardhur nene te
Dheri fjet e ri mbuluar

Flet nga-dal e shpirti im,
Dhe ne zi pikoj si fleta,
Pa me qit as pipelim
Tere fili, tere jeta.

Ne kaq heshtje-e qetesi
Ndjej vajtimthin e nje shpesi:
Psheretin me ze te ti
Jet' e trembur se mos vdesi...

...................................

L.Poradeci

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Aug 05 2010, 10:17am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Kjo ka kene gjaja e pare qe kam shkrujte hahah thashe ta ve per kuriozitet :d


Buzet e tua ne boje
trendafili
me mbeten ne mendje
dhe syte e shkruar
si nga nje dore piktori
veshtronja plot endje

Befas, sec ndjeva
nje shterngim
ne zemer
fillova te pyesja
per tendin emer

Kur e mesova
gjithcka kuptova
kuptova se
qe nga casti i pare
me shpirt
te dashurova....
:d

I care and I wish well!

Back to top
Mbreteresha
Fri Aug 06 2010, 09:35am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Dy vajzat e mia

- Victor Hygo -

Ne vagullim te mbremjes qe bie dalengadale,
Njera posi nje mjelme dhe tjetra si lumbardhe,
Te bukura e gazmore te dyja, o mrekulli!
Shikoni, motra e madhe dhe e vogla perbri
Atje tek hyrja e kopshtit, sa bukur jane ulur!
Karafilat e bardhe siper tyre perkulur,
Ne nje saksi mermeri, ku flladi i lekund,
Sodisin kete pamje qe s'eshte pare gjekund.
E fergellojne ne hije, e diuken buze saksise,
Si flutura ne ere, te ngrira prej mahnise.


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Fri Aug 06 2010, 09:46am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
...........Po ty, o Dashuri, s'te fshika gje ne bote!
Yllnar qe na ndrit syte! Pishtar qe na ndricon!
Ti je qe na jep gaz, por ti na jep dhe lote!
Kur te mallkon i riu, plaku te adhuron.............


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Fri Aug 06 2010, 09:53am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Aty, mes asaj nate, ku s'ka nje yll te ndrije,
Ne skuten, ku e vdekur gjithshka ngjason tani
Shpirti ndjen akoma dicka t'i regetije...
Je ti, kujtim i shenjte, qe fle, je ti, je ti!


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
LUPEN
Sat Aug 28 2010, 01:02pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Mos keshtu, thote plaka
Se lame kokrren e namit
Ketu ne mes te parkut
Ne rreze te akshamit.

Sa per kete pune
Ti mos u merzit fare
Kete pune, thote plaku
E bejne, burra me kollare.Plaka e shkrete nuk do
Por c'fare ti beje plakut
Qe i eshte mbushur mendja
Ta beje ne mes te parkut.

Mbi trupin e plakes
Duart i leshon
Por per fat te keq
Plaka nuk pranon.

Nuk eshte pune per ne
Thote plaka e rraskapitur
Ne jemi shume te vjeter
Dhe behet gati, per tu ngritur.

Plaku i kap doren
I thote, ku po shkon
Vertet jemi te vjeter
Por gjaku, po na vlon.

Duke i thene keto fjale
E puth ne buze lehte
Duart me ngadale
Mbi gjokse ia mbeshtet


(marre nga interneti.ka sa te dush,mjafton me i kopju e me i hedh itu)


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
- Stella -
Wed Sep 01 2010, 08:16pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Ci sono cose che non puoi vedere
con gli occhi:
devi vederle con il cuore
e questo non è facile.
Se ritrovi lo spirito della giovinezza
dentro di te,
con i ricordi di adesso e i sogni di allora,
potrai farlo rivivere
e cercare una strada nell'avventura
che chiamiamo vita,
verso un destino migliore.
E il tuo cuore non sarà mai stanco
né vecchio...
Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
L€OÑ
Wed Sep 01 2010, 08:18pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
Stellina ka shkruar:

Ci sono cose che non puoi vedere
con gli occhi:
devi vederle con il cuore
e questo non è facile.
Se ritrovi lo spirito della giovinezza
dentro di te,
con i ricordi di adesso e i sogni di allora,
potrai farlo rivivere
e cercare una strada nell'avventura
che chiamiamo vita,
verso un destino migliore.
E il tuo cuore non sarà mai stanco
né vecchio...

e bukur .
Back to top
Go to page  1 2 3 4 ... 26 27 28  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2935 sec, 0.1001 of that for queries. DB queries: 68. Memory Usage: 3,220kB