Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Besimet e ndryshme
 
<< Previous thread | Next thread >>
SI MENDONI KUR DY TE FEVE TE NDRYSHME MARTOHEN BASHK !!!!!
Go to page  1 2 3 4 5
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
BRUNJA_USA
Tue Sep 18 2007, 01:07am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
E NISA KETE TEME NGA NJE NGJARJE E JEMJA PERSONALE DHE DO KISH QEF QE TE JEPNIT MENDIMET TUJA .JAM LINDUR NE NJE FAMILJE KATOLIKE DHE TE THEM TE DREJTEN PRINDRIT E MI JAN SHUME TOLERANTA DHE NUK E KAN PROBLEM QE UNE U DASHUROVA DHE U FEJOVA ME NJE TE FES ORTODOKSE .POR ME KA MET NE MEND NJE FJAL QE MA THA GJYSHI KUR SHKOVA NE SHKODER KET VER ME TE FEJUARIN .
ME MIRE NJE KATOLIK TE KEQ SE NJE TE MIRE TE NJE FJE TJETER ..
E NDJEVA VETEN SHUME KEQ PER MOMENTIN PASI EDHE MOSHA E TIJ NUK MA LEJONTE TA KUNDERSHTOJA POR GJITHSESI UNE NUK ISHA DAKORT ME MENDIMIN E TIJ SEPSE NE JETOJM NE VITET 2007 DHE ME DUKET ABSURDE QE KA EDHE NE ATE MOSH QE MENDOJN ASHTU .SEPSE PRINDERIT E MI GJITHMON ME KAN THENE QE NE RRADH TE PARE DUHET TE ZGJEDHESH NJERIUN DHE JO FENE.DHE TE THEM TE DREJTEN MENDOVA PO SIKUR TA KISHA TE FEJUARIN MUSLIMAN GJYSHI IM DO ME MALLKONTE DERI DITEN QE DO TE VDISTE.DHE MBASE DO ME MOHONTE QE ME KA EDHE MBES ..KUR ERDHA NE MICHIGAN I THASH BABIT DHE AI ME TE QESHUR ME THA SE PLAKUT I KAN RA TRUT NE QAFE LOL...DUA TE DI A KA ME SHUME PREJ ATYRE SI GJYSHI IM QE JETOJN ALA ME KOHEN E VJETER .KAM ME SHKRUJT PRAP PER KET TEME POR NOJ DITE TJETER ....FLM

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
L - N
Tue Sep 18 2007, 07:25am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Tjeta jote e nadjamir, mirdita, mirmrama kur do ci ta lexosh kyt shkrim BRUNJA_USA. e lexova me vemenje shkrimin tan e mete than te verteten une menoj se ju keni ba gjan ma te mir ne bot qi ke zgjedh ke te ka dasht zemra pa e paragjyku at person per nryshimin fetar qi ka pas me ty. Ash fakt i pamohushem ne nji shoqni te civilizume se personi qi ti shoqnohesh dhe zgjedh te shoqnohesh me te vlersohet si person simas karakterit personal te tij apo saj qoft ky apo ajo, shoqe, shkollet, lagjet, punet, kojshi apo kushdo tjeter qi ne vime ne kontakt me ta. Kurse at thanien e gjyshit tan te sugjeroj pa ofendu gjyshin tan ta shifish thjesht si dicka qi i perket te kalumes por qi e kalumja sado e civilizume te ket ken asht e vjeter dhe ka met vennumro per at koh per tkalumen, ne sensin se koht nryshojn, sot nuk jena te pushtum apo ne luft qi cdo gja personale duhet me e rujt me na majt nrysh prej pushtusit, sot nuk kena nevoj me ken te percam sepse tetan jena shqiptar flasim shqip dhe i vetmi nryshim qi mund te kena midis njani tjetrit asht parametrat e inteligjenc dhe kulturs qi bjen inteligjenca qi ne raste te caktume munohna me ju pershtat. Feja asht nji besim personal dhe e drejt e cdo personit sic asht politika, origjina etj,ne nji shoqni te civilizume. Personi vetem munet dhe duhet mu vlersu karakterin e personit dhe zotsit personale, inteligjrncen te kti personi sepse ai hum pervedi ma shum se personi qi ky njeri po paragjykon ne qoft se nuk bazohet ne kto parime, ne kyt rast gjyshi jot sepse supozojm se ke nji biznes dhe ke nevoj per puntor te ri nuk punsohet dikush vetem sepse ka fene, bijet politike, origjinen, rracen, apo seksin te njajte me ty, sepse ne tetan punsojm prefesionistin qi ka kualifikimin per me ba punen pra kur don dike ti vlerson dashnin dhe perkushtimin e tij, inteligjencen dhe tolerancen e tij ne mardhanie me ty, sepse feja apo binja politike etj nuk kane te bejn me lidhjen midis jush. Sa per gjyshin si te thash ma siper koht nryshojn edhe ne duhet te nryshojm por disa nuk e pranojn kyt nryshim qe ne te vertet asht njohuri qi bjen civilizim dhe kultur dhe kjo nuk asht vec rast i vecant i gjyshit tan se ka sa te dush ne Shqipni, por ka e dhe ma keq sepse kur kam pas gjyshen teme past drit gjadh i thote mams teme kur u smursha mos e co fmin te doktori sepse zoti e run e ska nevoj per doktor dhe kjo difton kapacitetin e njohuris personale dhe civilizimit personal te gjyshes teme past drit. Asht fakt se cdo gjenerate mson prej gjenerats te kalume por edhe mson gjana te reja qi gjeneratat e kalume as qi ju ka shku nermen egzistojn. Koht nryshojn, na nryshojm, kultura nryshon, civilizimi nryshon, dija nryshon dhe ky asht fakt qi ne duhet me pranu se masanej mos me e pranu munena me met mrapa si te part ton.
Pac fat dhe marsi se zgjidhjen e ke ba te drejt dhe me inteligjenc.
Falemnerit
Lec Neli
Vetem njohuria, eksperienca dhe hapsina s'kane kufi, dhe vetem ura e njohuris dhe eksperiences te con te inteligjenca dhe menquria e karakterit


[ Edited Sun Sep 23 2007, 12:39pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
SuperGirl
Tue Sep 18 2007, 10:31am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Brune, diskutimi jot asht shume i drejte...me keqardhje pranoj qe sot ne Shkoder akoma shikohet feja si paresore ne martese. ky fatkeqesisht asht nje realitet i trashegum, qe shume vone ka me u zhduk. Une kam shoqe te miat qe kane pas me vite te lidhura me djem te nje feje tjeter, e kur ka ardh puna te fejesa, prinderit kan ken pengese (imagjino te duash nje njeri prej 5-6 vitesh dhe te mos lejojne familja te fejohesh )...kjo sinqerisht asht nje tmerr, sepse sipas ksaj i bjen qe pyetja e pare qe duhet te bajm kur takojme dike, asht "cfare feje je"....
sado te mundohemi qe te jena kunder, jane rrethanat, jane njerezit qe na rrethojne qe do ndikojne domosdoshmerisht ne vendimet tona...e them me bindje, sepse jam tu e provu vete ket gja...dhe gjithmone per hir te nje gjaje, duhet me sakrifiku nje gja tjeter....ku rrezikohet direkt lumturia jone...Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
GencI
Wed Sep 19 2007, 12:38am
Believe In Me

Registered Member #1163
Joined: Wed Aug 29 2007, 10:07pm

Posts: 338
Ne Familjen Time 100% Liberale.

Familja Me Ka Thene Vetem Dicka Per Punen E Gruas Qe Do Marr(Kur Ti Vi Dita)

Mos Merr Kur.e,Per Te Tjerat Ska Problem.Nqs Duheni Dhe E Rrespektoni Njeri Tjetrin Atehere Je I Lire Te Marresh Ate Qe Do Sepse Jeten Do E Kalosh Ti Me Ate Vajze E Jo Ne.

Liberale Ne Maksimum


Back to top
BRUNJA_USA
Wed Sep 19 2007, 01:08am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
UNE PER VETE DI ME THAN SE GJITHMON SI NE SHOQERI APO JETE KAM ZGJEDH GJITHMON NJERIUN DHE A ME ESHT PUQUR KARAKTERI ME TE.SHOQEN TIME TE NGUSHT E KAM MUSLIMANE DHE E DUA SIKUR TA KISHA MOTER ASHTU EDHE FAMILJET TONA E KONSIDEROJN NJERA TJETREN SIKUR TE ISHIN NJEREZ TE NJE GJAKU.RESPEKTOJM TE GJITHA FESTAT E NJERI TJETRIT DHE JETOJM SHUME NE HARMONI.MENDOJ SE KUR NJERIU ASHT I VETEDISHEM PER GJANAT QE BAN ATHER NUK DUHET TE MENDOJ SE CKA THON TE TJERET.GJITHMON TE VJETRIT KAN THAN SE FJALET E MILETIT E VRIMAT E GARDHIT NUK MBYLLEN KURR .SEPSE SIKUR TE JETOJM JETEN PER TE TJERET ATHER NE NUK DO TE JEMI KURR TE LUMTUR..POR DUA TE THEM SE PARAGJYKIMET NUK JAN VETEM NE SHKODER POR EDHE KETU NE USA KU JETOJ UNE .NJE SHOQE E IMJA ME ORIGJIN ITALIANE U DASHURUA DHE U MARTUA ME NJE DJAL NGA LIBANI DHE FAMILJA E SAJ E MOHUAN SI VAJZE DHE AS SOT NUK FLASIN.KAM MENDUAR ME VETE SE SI NJE PRIND MUND TE MOHOJ FEMIN E VET PER KETE GJE .POR GJITHSESI MENDOJ SE SOT RINIA SI NE SHKODER DHE KUDO TJETER KA AVANCUAR DHE SHIKON VEC LUMTURIN E VET DUKE MOS I MARR PARASYSH GJYKIMET E DISA NJEREZVE QE I KA LAN KOHA MBRAPA.GJITHSESI UNE MENDOJ SE KJO VARET NGA PERSONI DHE ME VJEN KEQ KUR DEGJOJ SIC THA SUPER GIRL QE DASHUROHEN PER SHUME VITE DHE MASANEJ NGA PENGESA E FAMILJES DETYROHEN TE NDAHEN DHE TE MARRIN DIKE TJETER QE MBASE KURR NUK DO TA KEN LUMTURIN QE MERITOJN .JETA ESHT SHUME E SHKURTER QE NE TA JETOJM PER TE TJERET .

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
L - N
Wed Sep 19 2007, 09:08am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
BRUNJA_USA
Ke komplet te drejte dhe asnji fjala ste bjen ne toke, di me te than te lumt per conceptimn e jets.
Falemnerit
Lec Neli
Vetem njohuria, eksperienca dhe hapsina s'kane kufi, dhe vetem ura e njohuris dhe eksperiences te con te inteligjenca dhe menquria e karakterit


[ Edited Sun Sep 23 2007, 12:40pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Rusjani
Wed Sep 19 2007, 01:41pm

Registered Member #501
Joined: Mon Feb 12 2007, 05:42pm

Posts: 101
Lec Neli ka shkruar:

BRUNJA_USA
Ke komplet te drejte dhe asnji fjala ste bjen ne toke, di me te than te lumt per conceptimn e jets.


Falemnerit

Lec Neli


Vetem njohuria, eksperienca dhe hapsina s'kane kufi, dhe vetem ura e njohuris dhe eksperiences te con te inteligjenca dhe menquria e karakterit
gjithsesi lumturia eshte relative dhe nuk ka pse me u gjyku konceptimet qe kane tjeret per jeten

ps. e them ne pergjithsi dhe jo veq per ty lec
Back to top
WORLD
Wed Sep 19 2007, 07:02pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Per mu nuk prish pune .....por nqs do me e pa ma gjane prish shume pune me familje , fis , tu ta vu gishtin tan ,....qyre ky mori ...ket mori ate etj etj etj
por ne thelb nuk me plas fort !

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
sT...
Wed Sep 19 2007, 07:31pm
PeAcE

Registered Member #261
Joined: Sat Dec 23 2006, 09:34pm

Posts: 788
Vij nga nje familje e perzier, dmth njera pale e krishtere dhe tjetra myslimane, por tek e fundit ca do te thote e gjithe kjo??? Asgje! Jemi te gjithe njerez dhe duhet te respektojme njeri-tjetrin pa bere dallim feje, rrace apo ngjyre. Sinqerisht uroj qe brezi yne dhe ato qe do vijne pas nesh te eliminojne perbuzjen ndaj njeres apo tjetres fe, dhe pse me keqardhje me duhet te them qe Shkodra eshte pak problematike ndaj ketij aspekti.

Brune mos caj koken mi zemer. Rendesi ka qe dashuroheni dhe respektoheni. Jeta eshte e jotja prandaj e zgjedh vete si do ta jetosh, me urimin qe t'a permbushesh sa me mire .

In heaven, all the interesting people are missing
Back to top
SuperGirl
Wed Sep 19 2007, 09:42pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Sikur te ishte kaq e lehte sa e bejme te gjithe
Ne parim keshtu eshte, dhe ne qe diskutojme ketu jemi shumica te rinj...por po te shikosh pak prinderit tane, shumica absolutisht nuk e pranojne, ndoshta sepse jane rrit me ate fryme, dhe e kane te veshtire te ndryshojne.

E kam than edhe me lart, qe ne cdo rast i bie te heqesh dore nga dicka.....me vjen keq ta pranoj qe une kam humb nje njeri nga kjo gje, , per te mos humb dike tjeter qe eshte i rendesishem per mu.....dhe kjo gja ne vetvete me ban te lumtur....nuk e imagjinoj veten kurre te lumtur me mallkimin e prinderve permbi supe, do ishte nje barre shume e rende per mu...preferoj nje dhimbje te madhe sot, sesa nje brejtje ne ndergjegjie per tere jetenBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
BRUNJA_USA
Sat Sep 22 2007, 02:13am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
FLM PER SHKRIMET DHE UNE NUK DUA TE GJYKOJ ASKEND SEPSE CDO NJERI KA TE DREJT TA JETOJ JETEN SIC DON AI DHE VETEM AI PA MARR PARASYSH SE CKA THOT DIKUSH TJETER.PO JU THEM NJE FAKT QE KA NDODHUR ME DAJEN TIM PARA SHUME VITESH AI DONTE NJE VAJZE TE NJE FEJE TJETER DHE FAMILJA NUK E LAN TA MERRTE .AI U MARTUA ME DIKE TJETER DHE KISHTE SHUME KEQKUPTIME ME GRUAN QE MORI DHE NANDAJA JEME MALLKONTE VETEN QE NUK E LA TE MERRTE ATE QE AI DONTE SEPSE EDHE NQS CDO GJE QE BAN E BAN QE MOS TE VRAS NDERGJEGJA MA VON DIJE QE ATE QE TE KA PENGUAR TE MARRESH ATE QE DON DO E VRASI ATE NDERGJEGJA SIKUR EDHE GRINDJEN ME TE VOGEL TE KESH ME ATE QE MORE PER TE MOS I PRISHUR QEFIN FAMILJES.E KAM NIGJU UNE NANDAJEN TEME KUR PO JU LYPTE HALLALIN TE GJITHVE QE I THA DJALIT TE VET MA BAN HALLAL SE UNE TA PRISHA LUMTURIN ..CDO PRIND MENDOJ SE DON QE FEMIJA I VET TE JET I LUMTUR DHE PSE MASE NGA DISA GJANA MENDON NDRYSHE NGA FEMIJA SEPSE VJEN NJE DITE QE CDO GUR SHKON NE VENIN E VET DHE AI PRIND HERET A VON DO TE NDIHET FAJTOR EDHE SIKUR NJE MOSMARRVESHJE TE VOGEL TE KESH.NJERIU DUHET TE JET KEMBNGULES PER ATE QE KERKON APO DON DHE JO TE LEKUNDET..E KAM THAN EDHE MA NALT ME VJEN KEQ KUR NIGJOJ SE KA ALA PRIND QE IMPONOJN PUNET E FES KUR NE PER 50 VJET SKENA DIT SE CFARE FEJE I PERKASIM DHE SOT JAN BA FETAR ATA QE I SHKATRRUAN KISHAT APO XHAMIT PER TE SIGURUAR NJE POST..JETEN DUHET TA JETOJ PER VETE CDO NJERI SEPSE EDHE PRINDI KUR TE SHEH TE LUMTUR HARRON TE GJITHA MOSPELQIMET QE MUND TE KET...CUDIA MA E MADHE ZGJAT TRE DITE DHE NJERIU DUHET TE KET DURIM QE KTO TRE DIT EDHE NQS JAN MA TE GJATA TI KALOJ ..UROJ QE LUMTURIA E ASKUJT TE MOS VARET NGA FEJA SEPSE KE PER TE KALUAR NJE KOHE TE GJATE ME ATE NJERI QE DO MARRESH DHE SE CFAR FEJE I PERKET DO TE JETE GJEJA E FUNDIT QE DO TE SHQETESOJ........

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
ShKoDrAn_NyC
Mon Sep 24 2007, 05:33pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
une per vedi as qe e caj kryt hic per fe... edhe prindt e mi me kan than vec merre nje vajze te mire se feja nuk ka randsi hic... prindrit i kam liberal e nuk me thojne gja per kyt pune... vec nje gja thojne ato vajza te jete e mire e mos te jete k*rv e mos te jete zezake se per tjerat s'ka randsi hic... une kam kushrinin tem qe asht martu me daneze... komplet bote e ndryshme si per fe, ashtu edhe per tradita e kur vjen fundi tezja jeme asht shume e knaqun me nusen e thet s'bahet nusja ma e mire se ajo... randsi ka personi per mu e jo feja... per mu feja as nuk asht ne list hic... un e baj dasmen ku t'ia ket zogu i qejfit nuses... ndac ne kishe, xhami, sinagogue, maje malit... maji lumit... midis detit... per mu pak randsi ka... a me ban te lumtur ajo femen mu? ajo ka randsi per tjerat as qe vehen ne liste...

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
Tina_sh
Tue Sep 25 2007, 12:27pm

Registered Member #1275
Joined: Tue Sep 25 2007, 09:39am

Posts: 154
Edhe une nuk e kam problem hiq ate pune vec a ma don zemra jeme a kombinoj me ta. Kam 5 vjet me te fejumin tem, un jam katolike kurse ai asht mysliman. Ohhhh zot i madh se nuk e nderroj kurr me ma te bukurin katolik, me ta du me u plak, me ta do te rri deri kur te na ndajne zoti...

TE DUA VETEM TY.....
Back to top
L - N
Tue Sep 25 2007, 08:14pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Edhe une nuk e kam problem hiq ate pune vec a ma don zemra jeme a kombinoj me ta. Kam 5 vjet me te fejumin tem, un jam katolike kurse ai asht mysliman. Ohhhh zot i madh se nuk e nderroj kurr me ma te bukurin katolik, me ta du me u plak, me ta do te rri deri kur te na ndajne zoti...
Me respekt per tan forumistat por une personalisht gzohem shum ma shum se munem me shpreh ktu, kur nigjoj dhe lexoj se si brezi jon i ri po ec me kohen sidomos gzohem kur lexoj se edhe shum nga forumistat e ktij forum jane te nergjegjshem se gjaja ma e ransishme asht personalite ose karakteri personit se gjithca tjeter(njeriu mir asht gjithca).Tina_shkodrane tu prift mar e gjithmon jetosh e lumtun sepse sido qi te bahet kurr ske me pas keqardhje, sepse ke te drejt, pra kurr ska me te met nakel sepse e din se ke te drejt dhe kjo asht gjaja ma e mir ne bot kur gjen lumturi dhe drejtsi mrena vedit, pac fat e tetana te mirat
Lec Neli
Vetem njohuria, eksperienca dhe hapsina s'kane kufi, dhe vetem ura e njohuris dhe eksperiences te con te inteligjenca dhe menquria e karakterit


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
SuperGirl
Tue Sep 25 2007, 09:11pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
O Lec, normalisht qe ne jena ato qe bajme ndryshimin ne shkoder, dhe nuk besoj se gjen nje te ri qe shikon ceshtjet e fese ne nje lidhje. Puna eshte qe jane rrethanat e njerezit perreth qe shpesh na bajne me ba zgjedhje qe ne nuk dojmeBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
visho
Tue Sep 25 2007, 09:12pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
rri maj ti dashke me na marr ni ish t'fes tjeterBack to top
SuperGirl
Tue Sep 25 2007, 09:28pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
E ca don me than ti me ket ?! du me e marrBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
visho
Tue Sep 25 2007, 09:31pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
bane i her prov se ti lshaj tan fmit e lagjes me ti thy xhamat e shpisBack to top
SuperGirl
Tue Sep 25 2007, 09:48pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Jo visho, ne kete rast nje baba konservator do thoshte, "shko theje qafen me te, po me mu ske ma pune, nuk je ma vajza jeme"Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
visho
Tue Sep 25 2007, 09:49pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
aj nuk asht bab ose ka dyshime per atsinBack to top
SuperGirl
Tue Sep 25 2007, 10:05pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ta siguroj qe asht bab, edhe shum i mire bile, edhe hajde jeto mrapa ktyne fjaleveBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
visho
Tue Sep 25 2007, 10:07pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
nuk e ve ne dyshim edhe un neser kur tme rriten vajzat noshta kam me than njashtuBack to top
SuperGirl
Tue Sep 25 2007, 10:16pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Jo e zgjata kaq shume dhe e dhash si shembull qe ta kuptojne pak edhe te tjeret qe jo gjithmone "The world is ours" ka gjana qe vlejne shume ma teper se disa gjana te tjeraBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
visho
Tue Sep 25 2007, 10:22pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
ja the moj ja the po kuj ja theBack to top
SuperGirl
Tue Sep 25 2007, 10:27pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ehhh mor visho, duhet me i jetu gjanat qe me i kuptu ma mireBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2 3 4 5  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2696 sec, 0.0831 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,134kB