Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Besimet e ndryshme
 
<< Previous thread | Next thread >>
SI MENDONI KUR DY TE FEVE TE NDRYSHME MARTOHEN BASHK !!!!!
Go to page  1 2 3 4 5
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LUPEN
Fri Jan 01 2010, 03:07am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Engel ka shkruar:

Kjo varet te indiviti.Per mua do te thoja ndryshe.Une e kam burrin me besim mysliman dhe vete katolike.Ne fillim ishim te rinj dhe shikonim veq dashurine.Me vone filluan pak konfliktet (jo te medhaja),por edhe mendimet apo toleranca ishte e kofizuar ne cdo aspekt.Mbas lindjes se femijeve kur une deshiroja ti pagzoja u desh nje pune e madhe dhe bindese me ia arrite.Jo se burri im nuk pranonte po nuk e lente sedra e familjes.Por si perfundin,ato jane te pagezuar.Dhe per kete une e respektoj me shume se ai u vu ne shume siklet perballi nje mentalitet me familjen e tij.


e ke ba burrin me fol me vedi mduket :-)
per mendimin tem je tregu pak vetjake.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Fri Jan 01 2010, 03:28am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
une per vedi kam lind dhe jam rrit ne nje familje me nje prind mysliman e tjetri katolik.
nuk e maj mend kurr qe ne familje t'ket pas ndonjeher konflikte feje.
prindrit e mi kan vu ne vend te par dashurin mes njeni tjetrit dhe familjen.
nuk na kan ushqy kurr urrejtje per njenen fe ose tjetren ashtu sic nuk na kan detyru me njek njenen ose tjetren fe.

ne fmit,njeni anon ma nga katolikja,tjetri nga myslimanja ,tjetri sdon me dit gja a ka fe a ska....
ama sejcili ka zgjedh vet.


tash per me ju pergjigje temes tham qe ska asgja te keqe ,mjafton te ket mirkuptim mes ciftit dhe jo imponim.
(mendimi jem)


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Engel
Mon Jan 04 2010, 10:15am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
LUPEN ka shkruar:

Engel ka shkruar:

Kjo varet te indiviti.Per mua do te thoja ndryshe.Une e kam burrin me besim mysliman dhe vete katolike.Ne fillim ishim te rinj dhe shikonim veq dashurine.Me vone filluan pak konfliktet (jo te medhaja),por edhe mendimet apo toleranca ishte e kofizuar ne cdo aspekt.Mbas lindjes se femijeve kur une deshiroja ti pagzoja u desh nje pune e madhe dhe bindese me ia arrite.Jo se burri im nuk pranonte po nuk e lente sedra e familjes.Por si perfundin,ato jane te pagezuar.Dhe per kete une e respektoj me shume se ai u vu ne shume siklet perballi nje mentalitet me familjen e tij.


e ke ba burrin me fol me vedi mduket :-)
per mendimin tem je tregu pak vetjake.
Ndoshta por cdo gja eshte ba me komplomis.dhe femijte kane kene te medhej pra qe kuptoshin domethenjen per ate veprim qe kane marre.Resp. Engel.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
shkodra
Mon Jan 04 2010, 11:44am

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
Engel ka shkruar:

Kjo varet te indiviti.Per mua do te thoja ndryshe.Une e kam burrin me besim mysliman dhe vete katolike.Ne fillim ishim te rinj dhe shikonim veq dashurine.Me vone filluan pak konfliktet (jo te medhaja),por edhe mendimet apo toleranca ishte e kofizuar ne cdo aspekt.Mbas lindjes se femijeve kur une deshiroja ti pagzoja u desh nje pune e madhe dhe bindese me ia arrite.Jo se burri im nuk pranonte po nuk e lente sedra e familjes.Por si perfundin,ato jane te pagezuar.Dhe per kete une e respektoj me shume se ai u vu ne shume siklet perballi nje mentalitet me familjen e tij.
flm per shpjegimin engel se ne te vertet flasim rroma per toma dmth nuk kuptojm edhe neve na duket fushe me lule,por asht e kote mu pronocu pa pas eksprienc......ku ne te vertet njeriu me kalimin e kohes e sidomos kur lind fmija lindi kshu porblemesh e nej shoqe e jemja me tha pikerisht kete qe ke shkru ti edhe jam i bindur me shum se gurr se mund te jete gabim.....ishalla na tekon me gjet gjithsecili fene e vet se kishte ken ma bukur,ose me gjet mysliman te moderum ose te krishtere te tille....

no comment......
Back to top
LUPEN
Mon Jan 04 2010, 01:54pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Engel ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

Engel ka shkruar:

Kjo varet te indiviti.Per mua do te thoja ndryshe.Une e kam burrin me besim mysliman dhe vete katolike.Ne fillim ishim te rinj dhe shikonim veq dashurine.Me vone filluan pak konfliktet (jo te medhaja),por edhe mendimet apo toleranca ishte e kofizuar ne cdo aspekt.Mbas lindjes se femijeve kur une deshiroja ti pagzoja u desh nje pune e madhe dhe bindese me ia arrite.Jo se burri im nuk pranonte po nuk e lente sedra e familjes.Por si perfundin,ato jane te pagezuar.Dhe per kete une e respektoj me shume se ai u vu ne shume siklet perballi nje mentalitet me familjen e tij.


e ke ba burrin me fol me vedi mduket :-)
per mendimin tem je tregu pak vetjake.
Ndoshta por cdo gja eshte ba me komplomis.dhe femijte kane kene te medhej pra qe kuptoshin domethenjen per ate veprim qe kane marre.Resp. Engel.


Po ti nuk the qe e kan kerku femija,por ja ke kerku ti.
Gjithsesi m'bahet qejfi qe keni kompromis ne familje.
Resp,Lupen.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
S~erenity
Sat Jan 16 2010, 12:06am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Dashuria nuk pyet per fe, asht komplet irelevente.
Back to top
MiCoLjA
Mon Nov 14 2011, 08:33pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Un per vedi jam rrit ne familje me nan katolike dhe bab mysliman dhe kam zgjedh vet se cilen me besu
Ama vjerri jem me e pyt per kyt gja thot ae gjithkush me te vetin pra thot nji qytetar duhet te marrin qytetare e njejta me fshtatarin katunarin etj e ka te fort dhe asht shum i rrept ne lidhje me fen nuk ja ka qeci me pas nji lidhje familjare me katolik . Amaka shum shoqni katolike per mas me than qe shkojm e vim shum shpesh
Por thot nrysh asht me shku vizit e nrysh me dhan vajzen atje ose me e marr nusen te fes tjeter
Si vjerri ka shum ....
Pamvaresisht se rinija jon e mentalitetin ma te hapun sot dhd nk menojm shum per kta gjana
Ama brezi i vjeter i shohin edhe me shum fanatizdm biles , edhe pse noll qe sja prishin uladit qefin

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
lissandro
Mon Nov 14 2011, 08:42pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
MiCoLjA ka shkruar:

Un per vedi jam rrit ne familje me nan katolike dhe bab mysliman dhe kam zgjedh vet se cilen me besu
Ama vjerri jem me e pyt per kyt gja thot ae gjithkush me te vetin pra thot nji qytetar duhet te marrin qytetare e njejta me fshtatarin katunarin etj e ka te fort dhe asht shum i rrept ne lidhje me fen nuk ja ka qeci me pas nji lidhje familjare me katolik . Amaka shum shoqni katolike per mas me than qe shkojm e vim shum shpesh
Por thot nrysh asht me shku vizit e nrysh me dhan vajzen atje ose me e marr nusen te fes tjeter
Si vjerri ka shum ....
Pamvaresisht se rinija jon e mentalitetin ma te hapun sot dhd nk menojm shum per kta gjana
Ama brezi i vjeter i shohin edhe me shum fanatizdm biles , edhe pse noll qe sja prishin uladit qefin


Un, pa flas personalisht per vedi feja nuk me prish pun as edhe nji fije, kurse "kombesia" po.


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
OLIVE OYL
Mon Nov 14 2011, 08:46pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
lissandro ka shkruar:

MiCoLjA ka shkruar:

Un per vedi jam rrit ne familje me nan katolike dhe bab mysliman dhe kam zgjedh vet se cilen me besu
Ama vjerri jem me e pyt per kyt gja thot ae gjithkush me te vetin pra thot nji qytetar duhet te marrin qytetare e njejta me fshtatarin katunarin etj e ka te fort dhe asht shum i rrept ne lidhje me fen nuk ja ka qeci me pas nji lidhje familjare me katolik . Amaka shum shoqni katolike per mas me than qe shkojm e vim shum shpesh
Por thot nrysh asht me shku vizit e nrysh me dhan vajzen atje ose me e marr nusen te fes tjeter
Si vjerri ka shum ....
Pamvaresisht se rinija jon e mentalitetin ma te hapun sot dhd nk menojm shum per kta gjana
Ama brezi i vjeter i shohin edhe me shum fanatizdm biles , edhe pse noll qe sja prishin uladit qefin


Un, pa flas personalisht per vedi feja nuk me prish pun as edhe nji fije, kurse "kombesia" po.
e sidomos raca
Flas tuj te njoft ty Lisso***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
lissandro
Mon Nov 14 2011, 08:50pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

MiCoLjA ka shkruar:

Un per vedi jam rrit ne familje me nan katolike dhe bab mysliman dhe kam zgjedh vet se cilen me besu
Ama vjerri jem me e pyt per kyt gja thot ae gjithkush me te vetin pra thot nji qytetar duhet te marrin qytetare e njejta me fshtatarin katunarin etj e ka te fort dhe asht shum i rrept ne lidhje me fen nuk ja ka qeci me pas nji lidhje familjare me katolik . Amaka shum shoqni katolike per mas me than qe shkojm e vim shum shpesh
Por thot nrysh asht me shku vizit e nrysh me dhan vajzen atje ose me e marr nusen te fes tjeter
Si vjerri ka shum ....
Pamvaresisht se rinija jon e mentalitetin ma te hapun sot dhd nk menojm shum per kta gjana
Ama brezi i vjeter i shohin edhe me shum fanatizdm biles , edhe pse noll qe sja prishin uladit qefin


Un, pa flas personalisht per vedi feja nuk me prish pun as edhe nji fije, kurse "kombesia" po.
e sidomos raca
Flas tuj te njoft ty Lissoper qef Afrikane ja vetem se jan te zi pa kan buzet e trasha nuk me duken ne kajde te nirit hiq

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
OLIVE OYL
Mon Nov 14 2011, 09:02pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

MiCoLjA ka shkruar:

Un per vedi jam rrit ne familje me nan katolike dhe bab mysliman dhe kam zgjedh vet se cilen me besu
Ama vjerri jem me e pyt per kyt gja thot ae gjithkush me te vetin pra thot nji qytetar duhet te marrin qytetare e njejta me fshtatarin katunarin etj e ka te fort dhe asht shum i rrept ne lidhje me fen nuk ja ka qeci me pas nji lidhje familjare me katolik . Amaka shum shoqni katolike per mas me than qe shkojm e vim shum shpesh
Por thot nrysh asht me shku vizit e nrysh me dhan vajzen atje ose me e marr nusen te fes tjeter
Si vjerri ka shum ....
Pamvaresisht se rinija jon e mentalitetin ma te hapun sot dhd nk menojm shum per kta gjana
Ama brezi i vjeter i shohin edhe me shum fanatizdm biles , edhe pse noll qe sja prishin uladit qefin


Un, pa flas personalisht per vedi feja nuk me prish pun as edhe nji fije, kurse "kombesia" po.
e sidomos raca
Flas tuj te njoft ty Lissoper qef Afrikane ja vetem se jan te zi pa kan buzet e trasha nuk me duken ne kajde te nirit hiqhahahaha liss kam lexu diku qe ke shkru ti se ju vjen era meta sa her shaf zezaker ju afrohem me ju marr er po kto lahen ne arfum sju ndihet taman kto mas priçin hala si kam ndi kuj ahahaha***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
lissandro
Mon Nov 14 2011, 09:08pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
As ne lagje mas me takoshin

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2699 sec, 0.0759 of that for queries. DB queries: 50. Memory Usage: 2,843kB