Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Besimet e ndryshme
 
<< Previous thread | Next thread >>
SI MENDONI KUR DY TE FEVE TE NDRYSHME MARTOHEN BASHK !!!!!
Go to page  1 2 3 4 5
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Sep 25 2007, 10:30pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Per mendimin tem, SuperGirl asht tu u mundu me kene reale se jeton atje dhe e sheh perdite kete fenomen ne familje, shoqeri e kudo neper Shkoder. Ne deshirojme te mos kete dallim po na takon me kena ala brezi i tranzicionit dhe shume gjana nuk cohen deri ne thelb ose nuk zgjidhen. !sad
Ne rastin e familjes teme, motra e ka marre mysliman dhe kur erdhi puna me u feju, O Zot sa lufta asht ba jo prej nesh po prej axhave etj etj qe nuk jane familja direkte.... ~:( Si perfundim ata jane sot ma te lumtur se kurre dhe te tane marojne mas tij se asht djale zotni. Une e shoh sikur ne kena gjete nje vella ne te dhe nuk e kisha ndrru me asnji njeri tjeter. Ka shume raste qe jane sakrifiku ndjenjat dhe kjo ju shkaterron jeten shume njerezve ne pergjithsi. Prindi ne shume raste asht ai qe kundershton po kur femija sakrifikon, prindi asht ai qe vuan ne shpirt se e sheh femijen qe nuk ka lumturi ne shpirt sado mundohet ne siperfaqe.
Kto gjana nuk kane me ndrru kurre perderi sa ka fe neper Bote. Kshtu asht kjo jete po uroj qe fati te jete me te tane dhe zemra te mos mese bosh e te bahet thjesht dicka qe kembehet.... !heart


I care and I wish well!

Back to top
visho
Tue Sep 25 2007, 10:30pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
pranej thojn qi jets nuk i dihet se ça tka rrezervuBack to top
Julia1
Wed Sep 26 2007, 12:44am

Registered Member #1203
Joined: Sat Sep 08 2007, 12:52am

Posts: 15
aman mor ju prap me ato mendimet prapanike jo musliman e jo katolik . Sdi si me duket kur i degjoj marrina . Shkodra iniorante ka me met me keto gjana gjithmone. Ma shume ka kisha e xhamija ne shkoder se sa ka vet banore.
Back to top
BRUNJA_USA
Wed Sep 26 2007, 12:59am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
FLM PER MENDIMET QE KENI DHAN TE GJITHE SA PER MUA MA MERR MENDJA QE E KENI PA SE FEJA NUK KA SHUME RENDESI DHE E KAM SHKRUAR ME LART SE JETEN NE DUHET TA JETOJM VEC PER VETE SEPSE ASHT SHUME E SHKURTER DHE VJEN NJE DITE QE NE NA NGEL PISHMAN NJE GJE QE NUK E KENA BA DUKE U MUNDUAR TI BAJM QEFIN DIKUJT JTETER DHE KJO GJE NA KA KUSHTUAR LUMTURIN TONE ..JULIA1 KTO PROBLEME NUK JAN VEC NE SHKODER POR GJITHKUND DHE LEXO SE KAM SHKRUAR EDHE PER TE HUAJT QE KAN MENDIME SI DISA TE VJETER NE SHKODER DHE KJO SDO TE THOT QE SHKODRA KA ME MET INJORANTE SEPSE NUK MUND TE PERFSHISH TE GJITHE SHKODREN PER DISA NJEREZ SI PUNA E GJYSHIT TIM..DHE PO TE THEM NJE GJE SE KJO NUK ASHT INJORANCE POR CDO NJERI KA TE DREJTEN E VET DHE MENDIMET E VETA ..TASHTI NA BREZI I RI E KENA NE DORE MOS ME SHKU MRAPA POR ME PA PERPARA POR GJITHSESI KY ASHT NJEREALITET QE VON KA ME U SHKULL KREJT SEPSE SUPER GIRL JETON ATJE ME DUKET DHE I DIN MA MIRE DO GJANA QE NE MASE I KENA HARRU NE MERGIM..UNE KAM PAS FATIN QE PRINDRIT E MI KURR SME KAN IMPONUA QE UNE KUR TE TAKOJ NJE DJAL TA PYES SE CFAR FEJE ASHT DHE KJO MASE KA TE BEJ DHE SE JETA KTU ASHT MA E NDERLIKUME SE MUD TE BIESH NE DASHURI EDHE ME NJE ZEZAK DHE MASANEJ PRINDI T AS QE I BJEN NE MEND FEJA POR VETEM RRACA ..ASKUSH SMUNET ME FOL NQS SE KA PROVU PARAGJYKIMIN E PRINDIT ..UROJ QE TE GJITHE TE KEN FATIN TIM DHE TA JETOJN JETEN PER VETE ....

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
Tina_sh
Wed Sep 26 2007, 06:50am

Registered Member #1275
Joined: Tue Sep 25 2007, 09:39am

Posts: 154
Lec Neli ka shkruar:

Edhe une nuk e kam problem hiq ate pune vec a ma don zemra jeme a kombinoj me ta. Kam 5 vjet me te fejumin tem, un jam katolike kurse ai asht mysliman. Ohhhh zot i madh se nuk e nderroj kurr me ma te bukurin katolik, me ta du me u plak, me ta do te rri deri kur te na ndajne zoti...
Me respekt per tan forumistat por une personalisht gzohem shum ma shum se munem me shpreh ktu, kur nigjoj dhe lexoj se si brezi jon i ri po ec me kohen sidomos gzohem kur lexoj se edhe shum nga forumistat e ktij forum jane te nergjegjshem se gjaja ma e ransishme asht personalite ose karakteri personit se gjithca tjeter(njeriu mir asht gjithca).Tina_shkodrane tu prift mar e gjithmon jetosh e lumtun sepse sido qi te bahet kurr ske me pas keqardhje, sepse ke te drejt, pra kurr ska me te met nakel sepse e din se ke te drejt dhe kjo asht gjaja ma e mir ne bot kur gjen lumturi dhe drejtsi mrena vedit, pac fat e tetana te mirat
Lec Neli
Vetem njohuria, eksperienca dhe hapsina s'kane kufi, dhe vetem ura e njohuris dhe eksperiences te con te inteligjenca dhe menquria e karakterit

Lec Neli shum flm per urimet tuja, te uroj edhe tu tana te mirat e botes

TE DUA VETEM TY.....
Back to top
SuperGirl
Wed Sep 26 2007, 01:08pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Julia1 ka shkruar:

aman mor ju prap me ato mendimet prapanike jo musliman e jo katolik . Sdi si me duket kur i degjoj marrina . Shkodra iniorante ka me met me keto gjana gjithmone. Ma shume ka kisha e xhamija ne shkoder se sa ka vet banore.Naqe lexoji tan mendimet edhe me thuj cilat jane prapanike

Femijet tone ndoshta nuk kane me e vujt ket gja (per ket jam e sigurte), sepse edhe brezi jone me prinderit qe kena, e me mentalitetin ne te cilin ato jane rrit, jena tu i pa pasojatBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Wed Sep 26 2007, 02:32pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
JULIA kur jem nje mendim lexoji ma mire shkrimet e tjerve e mos pergjithso gjanat e mos i fut te tna njerezit ne nje kallep... ban debat ma konstruktive e jep nej medim ma te pjekun e ma intelektual... mos jep mendime provokuese... OK naqe! tesh ma bash diten e mire atje ku je... bye

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
visho
Wed Sep 26 2007, 08:53pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
o njerz lexoni mir ça kena shkru un e super mununu me e kuptu masanej gjykoni e shkruniBack to top
BRUNJA_USA
Thu Sep 27 2007, 02:02am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
VISHO NJASHTU JAM TU JU THAN EDHE UNE POR KTA ME DUKET SE PERTOJNE ME LEXU SHUME LOL.
ASHT REHAT ME SHKRU KTU NE FORUM POR E THANA ME TE BAMEN JAN DY DHE NA DUHET ME RESPEKTU MENDIMIN E GJITHKUJT SE ME DISA SHKRIME QE PO LEXOJ KTU SDUHET ME OFENDU ASKEND .UNE JAM KRENARE QE JAM SHKODRANE EDHE PSE JAM RRIT NE TIRAN DHE SMUNEM ME THAN KURR SE SHKODRA KA MET INJORANTE SE NA KENA KEN EDHE JENA DJEPI I KULTURES POR SKA PYLL PA DERRA ..DVET 100 VET E BAN SI TE DISH VET I THON KSAJ FJALE. UNE E KAM SHKRUJT EDHE MA SIPER QE JAM E FEJUME ME NJE TE FEJE TJETER DHE NGA PRINDRIT E MI NUK KAM PAS ASNJE PENGES POR SOT TAKOVA NJE VAJZE KTU NGA BAJZA DHE ME TE THAN TE DREJTEN KISHTE SHUME VITE QE FAMILJA E SAJ NUK E PRANONIN BRENDA DHE ME SHKOJ MENDJA TE SHKRIMET E FORUMIT .ME THA A KA GJA MA TE VESHTIR SE KUR E SHEH PRINDIN TAN NE NJE DYQAN DHE AS NUK TE FLET.E NDJEVA VETEN SHUME KEQ SEPSE NUK DITA CKA ME I THAN SE JETOSH E PROVOSH THON E ISHALLA ASKUSH SKA ME E PROVU KET GJA SE ME KA MET NE MENDJE AJO VAJZE QE SOT KISHTE DY FEMIJ DHE ATA NUK I NJIHNIN BABDAJEN DHE NANDAJEN..AJO ME THA SE ME BURRIN JA KALOJ SHUME MIRE POR E LUMTUR NUK MUND TE THEM SE JAM..KSHTU QE UNE PER KET TEME MUNDEM ME DHAN MENDIME E JO ME PARAGJYKU ASKEND ...FLM PER SHKRIMET DHE MENDIMET E TUJA ..RESPECT PER TE GJITHE KISS BRUNJA _USA !!!!!!!

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
menelau
Mon Oct 01 2007, 01:19pm
Registered Member #976
Joined: Mon Jul 30 2007, 09:29am

Posts: 59
Ne lidhjen midis dy personave , medoj se perkatesia fetare eshte nje ceshtje e dores se fundit. Kryesorja eshte mirekuptimi, dashuria dhe zemra e mire. Perse duhet t'i meshojme kaq shume feve. Me respekt per njerezimin. Po ju pyes se c'fare ka qene njerezimi 2.000 e ca vjet me pare ?!.
Ka qene pagane.
Ke bere shume mire Brunja_USA qe ke marre ate qe ke dashur.
Back to top
shkodra
Mon Oct 01 2007, 10:17pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
kajo puna e fese vetemne shkoder eziston...une di me thane ate qe du do marre si myslimane si kotolike si cifute..pak rendesi ka ...do jetoj une me te jo famiglia...nqs famigla doishte dakort edhe ma mire po edhe po mos te ishin dakort per mua pak do ndryshonte..jeta eshte e imja smund te vendose as baba as nana as motra as vellai ce cperson duhet te marr une....

no comment......
Back to top
scutari82
Fri Dec 28 2007, 06:34pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
???????????????????????????????????????????????????

[ Edited Sun Mar 02 2008, 04:57am ]
Back to top
BRUNJA_USA
Fri Jan 04 2008, 06:19pm
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
scutari rendsi ka njeriu se feja asht dicka personale per gjithken dh menaliteti i vjeter duhet zhduk por gjithsesi kjo don kohe por shpresoj dhe uroj qe gjithkush ta jetojn jeten si mendon ai qe asht per te miren e tij....

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
visho
Fri Jan 04 2008, 06:28pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
sgjodha njeriun si thet kengaBack to top
belgium
Fri Jan 04 2008, 06:31pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
ne familjen dhe farefisin tem nuk mundet kush me than ti je kshtu ti je ashtu se jena te dhanun e te marrun prej 4fenave,dhe ma harmoni ska ku shkan.....
Back to top
scutari82
Fri Jan 04 2008, 07:04pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
shkodra ka shkruar:

kajo puna e fese vetemne shkoder eziston...une di me thane ate qe du do marre si myslimane si kotolike si cifute..pak rendesi ka ...do jetoj une me te jo famiglia...nqs famigla doishte dakort edhe ma mire po edhe po mos te ishin dakort per mua pak do ndryshonte..jeta eshte e imja smund te vendose as baba as nana as motra as vellai ce cperson duhet te marr une....


ja ma se nuk egziston vetem ne shkoder egziston kudo neper shqipri egziston ne greqi egziston ne serbi egziston edhe ne amerike nje familje e mirefillte romane katolike do te donte qe femija i tyne te martohej me nje person me po te njejten fe biles kisha nje bisede me nje amerikan ai rreth te 40-ve ai ishte martu me nje protestante edhe i ati nuk e kishte qejf kte gja kshu e shoqja e tij shkoi e nderroj fe differencat jan kudo
Back to top
BRUNJA_USA
Sun Jan 06 2008, 04:04am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
scutari asht shume e vertet kjo qe thua e kam thene edhe une me par ky asht nje fenomen qe egziton kudo ne bote dhe sidomos ne vendet islamike i vrasin vajzat po moren te fes tjeter...i shoh perdit ketu ku jetoj asht nje realitet shume i dhimbshem.............

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
Bujana's
Sun Jan 06 2008, 04:19am

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
une kam ne fis dike qe asht martu me katolik...te them te drejten dhe nanen e ndigjoj qe ajo ban jete ,kalon shume mire...Ska rendesi per mendimin tem....randesi ka jeta dhe jo feja....

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
engjelli
Sat Jan 26 2008, 04:00pm

Registered Member #1601
Joined: Tue Jan 22 2008, 12:20am

Posts: 63
8-< kam respekt per cdo besim por kur shkruaj kam qef me ken konkret dhe jo hipokrit apo me ba blah blah blah kot sa me shit mend se un jam liberal apo fakatik. te flasim per at qe e shqetson qytetin ton. extremizmi fetar a asht i rrezikshem nga cili krah qe vjen!? a me lejoni ta ilustroj ket teme me shembull konkret. kangarja e shqueme shkodrane e muzikes popullore violeta zefin e pash me ferexhe ne kry. me trogoni te dashur forumista se ku e shihni perparimin tek kja grua qe del ne mes te qytetit si ne fillim te shekullit XIX, kur ne qytetin ton delnin gjyshet shqiptare ne kohen kur sundonte turqia. tash ne shqipni asht tansisht shteti i shqiptarve dhe nji artiste ne vend qe te reflektoj emancipim dhe kultur per fat te keq bahet kopje i grave te vendeve ma te prapamebetuna ne bot. shikoni vetem faktin e frekuentimit te shkollave private fetare ne qytetin tone. ne gimnazin privat at pjeter meshkalla 40% jan katolik, 30% musliman dhe 30% ortodoks, ku midis tyne mund te ket edhe ateist por tradicionalisht % asht marr nga tradita fetare e prinderve te tyne, se femijet mund te jene edhe ateista te gjithe. po ne shkollen fetare islame tek issh shkolla mekanike bujqesore (me falni se nuk e di emrin e kesaj shkolle) si asht perqindja a mundet kush me tregu. cila asht persopktiva e kesaj shkolle ku nuk ka % te madhe edhe te besimeve te tjera. tjeter. ne zonat fshatare te shkodres, kryesisht te besimit islam nuk ndodh qe nje djal apo vajze me besime te ndryshme te martohen. pastaj pse nuk merren ne konsiderate edhe aistet qe jane me shumice ne shqiperi. pse nuk behet rregjistrimi i shqiptarve sipas besimit sikurse ne pasaporten shteteve te europes asht edhe besimi se ciles ti i perket. flm per mirkuptimin. duhet guxim toleranc dhe kultur perendimore me i trajtu me kujdes keto tema e jo me abuzu me ta. flm.
Back to top
scutari82
Sun Mar 02 2008, 05:00am

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
vetem e pruna kyt teme ne fillim se me ndihmon pak komentin qe kam ba tek tema permbi kuranin
Back to top
BRUNJA_USA
Wed Mar 05 2008, 07:09pm
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
engjelli me vjen mire qe po lexoj edhe shkrime te tuat dhe jo vec emotions lol....
gjithsesi une kete tem e kam hap nga nje ngjarje e jemja personale ...e keni te shkruar te shkrimet e fillimit por gjithsesi ne duhet te gjykojm askend sepse gjithkush asht koshient per veprimet e veta dhe nuk ja vlen me nejt me i mbush mendjen askujt kur vjen puna te feja ....askush sduhet me ken besimtar i flakt apo mosbesimtar i flakt ...

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
SYZEZA
Sat Mar 08 2008, 09:53am

Registered Member #828
Joined: Tue May 15 2007, 09:55am

Posts: 291
engjelli ka shkruar:

8-< kam respekt per cdo besim por kur shkruaj kam qef me ken konkret dhe jo hipokrit apo me ba blah blah blah kot sa me shit mend se un jam liberal apo fakatik. te flasim per at qe e shqetson qytetin ton. extremizmi fetar a asht i rrezikshem nga cili krah qe vjen!? a me lejoni ta ilustroj ket teme me shembull konkret. kangarja e shqueme shkodrane e muzikes popullore violeta zefin e pash me ferexhe ne kry. me trogoni te dashur forumista se ku e shihni perparimin tek kja grua qe del ne mes te qytetit si ne fillim te shekullit XIX, kur ne qytetin ton delnin gjyshet shqiptare ne kohen kur sundonte turqia. tash ne shqipni asht tansisht shteti i shqiptarve dhe nji artiste ne vend qe te reflektoj emancipim dhe kultur per fat te keq bahet kopje i grave te vendeve ma te prapamebetuna ne bot. shikoni vetem faktin e frekuentimit te shkollave private fetare ne qytetin tone. ne gimnazin privat at pjeter meshkalla 40% jan katolik, 30% musliman dhe 30% ortodoks, ku midis tyne mund te ket edhe ateist por tradicionalisht % asht marr nga tradita fetare e prinderve te tyne, se femijet mund te jene edhe ateista te gjithe. po ne shkollen fetare islame tek issh shkolla mekanike bujqesore (me falni se nuk e di emrin e kesaj shkolle) si asht perqindja a mundet kush me tregu. cila asht persopktiva e kesaj shkolle ku nuk ka % te madhe edhe te besimeve te tjera. tjeter. ne zonat fshatare te shkodres, kryesisht te besimit islam nuk ndodh qe nje djal apo vajze me besime te ndryshme te martohen. pastaj pse nuk merren ne konsiderate edhe aistet qe jane me shumice ne shqiperi. pse nuk behet rregjistrimi i shqiptarve sipas besimit sikurse ne pasaporten shteteve te europes asht edhe besimi se ciles ti i perket. flm per mirkuptimin. duhet guxim toleranc dhe kultur perendimore me i trajtu me kujdes keto tema e jo me abuzu me ta. flm.
ENGJELL DESHTA ME MA SHPJEGU PREJ TEJET SE PSE KUR NJI FEMEN MUSLIMANE MBULOHET ASHT INJORANC PO KUR NJI TJETER BAHET MURGESH(E PRAP EDHE AJO MBULOHET) ASHT NJI ZGJIDHJE FETARE. PSE NUK THU AS EDHE NJI FJALE PER FEMNAT QE DALIN ME TANA PERJASHTA ...PSE ME DAL SI TE KA BA NANA ASHT KULTURE E PERPARIM?
SA PER FAKTIN E SHKOLLAVE FETARE NE SHKODER E PERQINDJEN E STUDENTEVE TE FEVE TE NDRYSHME TA JAP UN SHPJEGIMIN: TE SHKOLLA E JEZUITEVE KA VEC LANDE TE PERGJITHSHME E PER KETE HIJN EDHE NJERZ TE FEVE TE TJERA PERVEC ASAJ KATOLIKE. TE MEDRESEJA KA TAN ATA LAND FETARE E PERKETE NUK SHKOJN KATOLIK APO ORTODOKS. KJO ASHT THJESHT NJI ZGJEDHKJE E NDRYSHME E PROGRAMIT SHKOLLOR MES 2 SHKOLLAVE TE NDRYSHME
Back to top
belgium
Thu Apr 03 2008, 03:22am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
ku pytet feja ne kta momente mar ....masanej qa i fut feja hunt gjithkun trrij rehat se po i bi hasha........nuk baj kryq para se me ba dashni un ..........por ndiej dashnin e vertet,realitetin.
Back to top
shkodrani ne mergim
Thu Apr 03 2008, 04:52am
Registered Member #95
Joined: Sun Oct 22 2006, 03:07am

Posts: 237
na ne shkoder bile kena fillue me ba perparime bile(haha),psh kur u martua Arenca trashani me artan rrojin ,ato shkuan ne kishe per te vendosur kunore,apo kur u martua Ingrid Golemi(ish profesoreshe e juridikut sot ne emigracion ne usa)vendosi nje kryq te madh ne qafe(sepe e mori burrin katolik)dhe doli neper shkoder pa asnje lloj problemi etj etj etj
Dashnia dhe mendja e kres(apo tepeleku i kres)asht gja e madhe dhe nuk pyesin fort per asgje.(hahaha)
Back to top
Dritan_it
Thu Apr 03 2008, 09:29am

Registered Member #57
Joined: Sun Oct 08 2006, 03:43pm

Posts: 59
ska naj gja nqs duhen por gjithmone tu respektu fen nqs asht musliman gruja duhet mu ba muslimane pershembull nqs me nodh mu kjo lloj historiet

l,amore vero e il cammino in due verso la luce di une ideale comune
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2650 sec, 0.0352 of that for queries. DB queries: 72. Memory Usage: 3,198kB