Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Besimet e ndryshme
 
<< Previous thread | Next thread >>
SI MENDONI KUR DY TE FEVE TE NDRYSHME MARTOHEN BASHK !!!!!
Go to page  1 2 3 4 5
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
L - N
Thu Jun 19 2008, 07:38am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
BRUNJA_USA ka shkruar:

scutari ma se e vertet dhe e kam thene edhe une me pare biles ketu shifet se asht ma e ekzagjerume sepse irakianet po i vrasin vajzat e tyne se po martohen me baptist apo protestan ....mos te harrojm se kta njerez kan ardhur ketu shume vite perpara dhe femijet e tyne jan te lindur ketu .....
bud asht ma se e vertet ajo qe thua ti sepse kur vjen puna te femijet asht pak e nderlikume por mbase une kam pas fatin e mire qe familja e te fejuarit tim nuk esht aq shume besimtare e fes se vet keshtu qe ne diskutimet qe kena ba deri tesh se ku do veme kunor nuk kam pas asnje penges .....dihet si i bajm punet ne shkodranet nga je nga ke gruan lolHahahaha me duket dashke me ja marr shpirtin ti gruja e atij prej ka je prej ka ke gruan lol
hahahaha i shkreti ai per ambicjet e grus tij se me duket gruja e paska nermen me vu presjen e piken gjithcaje hahahaha.


[ Edited Thu Jun 19 2008, 07:39am ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
::bud::
Thu Jun 19 2008, 09:51amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
THE WOMANS POWER
Back to top
Shkoder4ever
Thu Jun 19 2008, 10:58am
mr

Registered Member #1582
Joined: Tue Jan 15 2008, 03:15pm

Posts: 132
ju pershendes mendimin e disave, edhe si e kajn gabim.
dhe per ne shkoder aty eke gabim, se nuk martohen vetem me te njeten fe! nga familja jema kam shum njerz se ken mar te fes te ndryme. at her na jena shkodrane dhe shqiptare, cfar hin feja kty, feja esht nje gja si fut njerzit ne ngatress,
ku jetoj une ne shkoder jetojn katalik dhe musliman, dhe neser po me pelqej nje vajz nuk e qyri fen hyq, randesi ke dashuria dhe mire kuptimi me njeri tjetrin;

aj si medon te martohet vetem me te njejten fe, nuk esht shkodran as shqipater por esht turk!!
se si shqiptare nuk e kena zakan kyt gja!!E dua shum shkodren
Back to top
scutari82
Thu Jun 19 2008, 03:05pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
pa mire ma shkoder 4 ever un kam qejf vetem te fese teme ,un simas tejet kekam turk tashti a ?
Back to top
whatishappiness
Tue Jun 24 2008, 01:36am

Registered Member #1947
Joined: Tue Jun 03 2008, 06:44pm

Posts: 339
Edhe njehere: A bahet fjale ketu per ata qe vetem per festa shenjterohen, te cilet duan njerin tjeter?
Nese po clidhje kane besimet e tyre kur interesi qe ata kane per besimet e tyre u rritet vetem per festa?

Qiri kur ndricon, ben drite edhe diten.
Qiri spo kerkon erresire. Po nese bie nata, atehere ai do ndricoi. Pastaj zbulojme llamben.

happiness

Back to top
xho
Wed Oct 01 2008, 12:49pm
Registered Member #1918
Joined: Tue May 27 2008, 08:13pm

Posts: 2
Brune vet 100 vet ban si di vet,se nuk pandohesh.
Back to top
lissandro
Wed Oct 01 2008, 02:19pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Un mendoj se kur e pelqejn dhe e dun njeni tjetrin ,feja nuk ju sjell ndonje penges .

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
Lenita
Wed Oct 01 2008, 02:51pm
Nese nuk e shpreh dot me fjal se sa te dashuroj fajin e ka natyra qe nuk i dha zemres goj

Registered Member #2119
Joined: Thu Jul 17 2008, 07:30pm

Posts: 1101
i bashkohem edhe un menimitte lissandros


Back to top
Juventini
Sat Oct 18 2008, 11:49am

Registered Member #2241
Joined: Wed Aug 20 2008, 06:20pm

Posts: 640
po feja ktu ska te baj hiq se asht zemra qe e ven vulen....
Back to top
WORLD
Mon Oct 27 2008, 03:26pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
-

[ Edited Mon Oct 27 2008, 03:27pm ]

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Loris
Mon Dec 15 2008, 07:05pm
Veni-vidi-vici !!

Registered Member #2417
Joined: Thu Oct 30 2008, 12:28pm

Posts: 2261
Ne fillim ndoshta nuk perban problem sepse asht e forte ndjenja por me kalimin e kohes, lindin veshtiresi por serish, kur cifti din me i menaxhu mosperputhjet, nuk ka probleme te medhaja.

Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme!
Back to top
jimm
Mon Dec 15 2008, 07:07pm

Registered Member #2202
Joined: Mon Aug 04 2008, 08:56pm

Posts: 725
un them ja baft zoti hallall
Back to top
shkodra
Mon Dec 15 2008, 07:10pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
e un casino

no comment......
Back to top
Loris
Tue Feb 03 2009, 12:03am
Veni-vidi-vici !!

Registered Member #2417
Joined: Thu Oct 30 2008, 12:28pm

Posts: 2261
Jo he ma, cfare casino, me duket interesante...

Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme!
Back to top
Edmond-Cela
Tue Feb 03 2009, 12:20am
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
nuk shof problem, nese nusja ka feq me tha allahu ygber para qe me fjet le ta thot por me za te ulte. dhe nese burri kryqin le ta baj ne trupin e tije e vec.

[ Edited Tue Feb 03 2009, 12:21am ]

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
lissandro
Tue Feb 03 2009, 12:26am
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
ata po martohen me te kombeve te ndryshme ju feja ala te pakten kur jan shqiptar dhe e din traditen e njeri tjrtrit asht mir
te vjen dikush per qef nusja tak fak si me nez cakmakun ti ban kafet per lezet
e huja te thot bani vet hahahah

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
WORLD
Tue Feb 03 2009, 09:49am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Lissando

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
WazzaaPPP!!!!
Tue Feb 03 2009, 09:52am

Registered Member #2560
Joined: Fri Jan 16 2009, 04:33pm

Posts: 1236
asgje smendoj,,rendesi ka te dojme njeri-tjetrin
Back to top
drejtesia
Tue Feb 03 2009, 09:58am

Registered Member #2554
Joined: Tue Jan 13 2009, 10:53am

Posts: 1411
pak rendesi ka feja,rendesi ka te duhen,me ka taku me njoft raste te tilla,dhe feja ska ba problem
Back to top
belgium
Tue Feb 03 2009, 10:31am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
lissandro ka shkruar:

ata po martohen me te kombeve te ndryshme ju feja ala te pakten kur jan shqiptar dhe e din traditen e njeri tjrtrit asht mir
te vjen dikush per qef nusja tak fak si me nez cakmakun ti ban kafet per lezet
e huja te thot bani vet hahahah


hhahahahahahahahaaha bani vet e mucisht apo na i lan njato pijata me qe je njaty guzhin ahahahahahahahahahahah..

Mendoj se ahst shume mire me u ba kto lidhje martesore..por ne shkoder asht hala kjo mode, ku ato familjet e vjetra qe e hekun vedin den baba den ne shkoder lajn nam e kan lan tan kohet!ato jan qe fusin keto mos pajtime mes nji cifti me perkatsi fetare te ndryshme...shikjone pak filmin cifti i lumtur dhe ka per te tregu boll , dhe se asht film i realizmit socialist!......ne krahin e musulmanve e kan per krenari me marr nji femer jo musulmane kjo ju pelqen.....ahahahahahahha se ekan ne sistem tynin me i ba sherbes fese .......e me dhan jan egoista por kush po e pyt iher fen ne ket pune??? kur nji vajz apo djal asht i bindun ska kish e xhami qe e bind ......une kam shembull aktual me nanen dhe baben tem qe jan me perkatsi te ndryshme dhe ja kalojn per mrekulli!
Back to top
star
Sun Feb 08 2009, 12:06am

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
kja asht e thjesht ma kur duhen ska fe qi i nal.po hala ska ken feja e dingli majmunit a.
Back to top
WORLD
Tue Feb 10 2009, 03:53pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
nejse .....jeta jeme ka vertetu se ska fe qe i ndan

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
MiCoLjA
Tue Feb 10 2009, 04:34pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
UN NUK SHAF NAJ PENGES SE PRINT E MI JAN MARTU ME FE TNRYSHME E PERKUNDRAZI SHUM MIR SE I KENA FESTU DY FESTAT VARET SE SA RESPEKT KAN PRARTNERT NJENI ME TJETRIN

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
shkodra
Tue Feb 10 2009, 05:06pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
tan dime me than fjale te bukra po ne realta ashte pak e nderlikume,sic ka than loris ka fillimi edhe sdojm em ja dite po kur fillojne e shterghone ma shum gjanat edhe bahes serjozisht dalin porblemet.....

no comment......
Back to top
Engel
Thu Dec 31 2009, 01:20am

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
Kjo varet te indiviti.Per mua do te thoja ndryshe.Une e kam burrin me besim mysliman dhe vete katolike.Ne fillim ishim te rinj dhe shikonim veq dashurine.Me vone filluan pak konfliktet (jo te medhaja),por edhe mendimet apo toleranca ishte e kofizuar ne cdo aspekt.Mbas lindjes se femijeve kur une deshiroja ti pagzoja u desh nje pune e madhe dhe bindese me ia arrite.Jo se burri im nuk pranonte po nuk e lente sedra e familjes.Por si perfundin,ato jane te pagezuar.Dhe per kete une e respektoj me shume se ai u vu ne shume siklet perballi nje mentalitet me familjen e tij.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
Go to page  1 2 3 4 5  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2710 sec, 0.0885 of that for queries. DB queries: 76. Memory Usage: 3,223kB