Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Psikologji dhe Sociologji
 
<< Previous thread | Next thread >>
Cilat jane rruget ose mjetet objektive ta largosh stresin ?!
Go to page  1 2 3
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
shkodra
Tue Jun 05 2007, 09:10pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
e ke ka qe jane edhe jo te vetdisheme per ate kush e di cfare presin...dhe ne fund mbesin

no comment......
Back to top
SuperGirl
Tue Jun 05 2007, 09:58pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
shkodra ka shkruar:

lol te pyta ty nga qe nuk e kisha provu ......nuk po shkoj ma gjat ,,,,urime lol kujdes mos te zhgenjesh ndonjeren!!!!!!!!!!!

O shkodra, po Altini nuk i kap femnat rruges dhe i thote "hajde ne shtrat me mua, sa te heq pak stresin" lol, keshtuqe ska pse zhgenjen njeri ne kete aspekt. Nje here gjendet vajza e pershtatshme me te cilen te lidhin shume gjera te tjera me te rendesishme se sexi, dhe pastaj ke ne xhep nje menyre shtese se si te mos ndihesh i stresuar. !lol !lol !lolBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
WORLD
Wed Jun 06 2007, 12:04pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824


O shkodra, po Altini nuk i kap femnat rruges dhe i thote "hajde ne shtrat me mua, sa te heq pak stresin" lol, keshtuqe ska pse zhgenjen njeri ne kete aspekt. Nje here gjendet vajza e pershtatshme me te cilen te lidhin shume gjera te tjera me te rendesishme se sexi, dhe pastaj ke ne xhep nje menyre shtese se si te mos ndihesh i stresuar. !lol !lol !lol
[/quote1181131441]
bukur e the maj hall ..... me njeh prandaj .... lol

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Holly
Wed Jun 06 2007, 12:56pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Per te larguar stesin kohet e fundit po me pelqen shum te ngas makinen ne nje ruge te qete ,ku ka peme,nje ajer shum te paste,nje rruge te drejt pa shum kthesa,e mos me i sbatu rregullat e shpetesis.kjo me ben te ndihem shum mir por spo me takon ta beje shpesh.

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
WORLD
Wed Jun 06 2007, 07:26pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
[quote]
Per te larguar stesin kohet e fundit po me pelqen shum te ngas makinen ne nje ruge te qete ,ku ka peme,nje ajer shum te paste,nje rruge te drejt pa shum kthesa,e mos me i sbatu rregullat e shpetesis.kjo me ben te ndihem shum mir por spo me takon ta beje shpesh.
interesant !!!! mu me pelqen naten ( nga darka) me ec me biciklet + qe me ban dhe mire se kam vu pak tula por a qetsuse , relaxuse edhe e kandeshme !!!! ju keshilloj ta bani !!!!

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Holly
Wed Jun 06 2007, 07:29pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
hahahh edhe metoda jote eshte mir altin por spo e baj prove ngaqe ma keshillove q

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
shkodra
Wed Jun 06 2007, 07:30pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
naqe kjo e para me pelcen si the ti po ne shkoder ku i gjene pemet???hahah je i madh menyre e bukur per te kaluar stresin...

no comment......
Back to top
Kafscett@
Wed Jun 06 2007, 08:56pm
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
[quote]
[quote]
Per te larguar stesin kohet e fundit po me pelqen shum te ngas makinen ne nje ruge te qete ,ku ka peme,nje ajer shum te paste,nje rruge te drejt pa shum kthesa,e mos me i sbatu rregullat e shpetesis.kjo me ben te ndihem shum mir por spo me takon ta beje shpesh.
interesant !!!! mu me pelqen naten ( nga darka) me ec me biciklet + qe me ban dhe mire se kam vu pak tula por a qetsuse , relaxuse edhe e kandeshme !!!! ju
keshilloj ta bani !!!!

Sa me ka marre malli per xhiro me biçiklete e Shkodra asht vendi ideal, pas Pekinit, per ket praktike antistres. Por ne disa vende kjo nuk eshte e mundur, jo ne malore te pakten.......ku te ecesh me biçiklete behet ankth
[/quote1181163141]


Iluzjone optike

Back to top
WORLD
Thu Jun 07 2007, 12:53pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
duhet me e gezu se kan shtu dhe rruget e naten ...ku ka vetem yje e hane ..........super eeee

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Kafscett@
Thu Jun 07 2007, 07:39pm
°*°OnE LikE NonE°*°

Registered Member #642
Joined: Thu Apr 05 2007, 02:42pm

Posts: 1370
Medoj se nje mjet objektiv per te larguar stresin kishte me ken me ba xhiro me biçiklete...... me Altinin
........... ( e kam me qesh naçe) :p :p :p

Iluzjone optike

Back to top
WORLD
Fri Jun 08 2007, 12:26pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Kafscett@ ka shkruar:

Medoj se nje mjet objektiv per te larguar stresin kishte me ken me ba xhiro me biçiklete...... me Altinin
........... ( e kam me qesh naçe) :p :p :p


mire maj si te dush .....por 1 gjiro ta kisha ba .....me te vu ne timon hahahaha me biciklet 28-she

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Aug 09 2007, 07:40am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Une mendoj ka shume po po permendi disa qe perdori une personalisht.
Kohe vetem
Nji ecje rreth lumit tu ushqy patat
Shkoj te deti e ulem ne rane
Palester
Manikyre e petikyre
Ma e preferumja, me ble tesha etj etj... e shkreta kredit karte
Kisha keshillu nji vaske te nxehte me disa qirinj dhe tu lexu dica ne ate drite
Ka shume stres kjo jete po ka shume menyra me mujte me e mbijetu dhe ndi vedin ma mire.
Kur nuk punon asgja, futjani akullore me cokollate dhe arra yummmmmm


I care and I wish well!

Back to top
123456
Thu Aug 09 2007, 11:00am

Registered Member #1001
Joined: Thu Aug 02 2007, 11:18am

Posts: 394
Edhe seksi ta heq shum mire stresin!!!
Back to top
ShKoDrAn_NyC
Thu Aug 16 2007, 05:23pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
itesh i ke ra pikes sebastian. seksi asht ilaci numer 1 kundra stresit. lol

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
WORLD
Tue Aug 28 2007, 07:11pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
kam gjet dicka : mos me e ca kryt per asgja !!! kjo a rruga ma e mire

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
almi
Mon Nov 24 2008, 12:37am

Registered Member #2473
Joined: Fri Nov 21 2008, 10:03pm

Posts: 37
Menyre e mire eshte me kalu stresin te dalesh ne ajer te paster , te besh dush dhe te pushosh , te degjosh muzik :-)
me ndejt sa ma shume me shoqeri sepse aty ke mundesi te harrosh stresin dhe problemet e keshtu mund te qeshesh dhe e qeshura asht ndikim i mire, me ba shooping , etj.


Back to top
SuperGirl
Tue Nov 25 2008, 02:58am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
shopppppppping!!!!!!! anti-stresi ma i mire. e kam praktiku shum ket vitin e fundit, m'ka ba mire!

efektet anesore: mbet pa leke ne xhepaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Bujana's
Tue Nov 25 2008, 03:04am

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
Provojeni qe te merni fryme thelle e ta mbani frymen per 10 sekonda dhe ta leshoni pak e ka pak...per mu it works.


Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
Meli
Fri Nov 28 2008, 07:05pm

Registered Member #2483
Joined: Thu Nov 27 2008, 05:46pm

Posts: 379
ha amelsina
edhe kercimi
me nej vetem
edhe kur na ven muzik me ni nji shoqja jeme.

A person can be lonely even if [he] is loved by many people, because [he] is still not the 'one and only' to anyone."

Back to top
☆_CorOnA_☆
Fri Nov 28 2008, 09:40pm
♠ •° ∂ι gισяиσ тι ρєиѕσ ∂ι иσттє тι ѕσgиσ •°♠

Registered Member #2419
Joined: Fri Oct 31 2008, 01:26pm

Posts: 1274
Mas me mendu per stresin, mendo per gjana tjera


████─████─████─████─█──███──█─ ────█
█────█──█─█────█──█─█─█───█─█─ ────█
████─████─████─█────█─█████─█─ ────█
───█─█────█────█──█─█─█───█─█
████─█────████─████─█─█───█─██ ██──█-

Back to top
nadja
Sat Dec 20 2008, 05:21pm

Registered Member #2511
Joined: Fri Dec 19 2008, 03:38pm

Posts: 151
Kur jam e stresume dal me naj shoqe per kafe e duke ba muhabet e largoj mendjen prej stresit,nuk e mendoj ma.
Stresi largohet duke u largu prej shkaktarit,shkakut te stresit.lol
Back to top
matura2000
Sat Dec 20 2008, 05:24pm

Registered Member #2355
Joined: Wed Oct 01 2008, 03:35am

Posts: 2346
nadja ka shkruar:

Kur jam e stresume dal me naj shoqe per kafe e duke ba muhabet e largoj mendjen prej stresit,nuk e mendoj ma.
Stresi largohet duke u largu prej shkaktarit,shkakut te stresit.lol
jam shume dakort me ty;)


CHI LO FA' , SE LO ASPETTI................

Back to top
Loris
Sat Dec 20 2008, 06:43pm
Veni-vidi-vici !!

Registered Member #2417
Joined: Thu Oct 30 2008, 12:28pm

Posts: 2261
Tu fol per ate qe gja me shqetson sepse e heq nga vetja, del jashte mejet. Keshtu me ka rezultu efektive ose aerobia, edhe kjo ka shume pike ne favor.

Ne nuk jemi ajo qe themi, ne jemi ajo qe bejme!
Back to top
L - N
Mon Dec 22 2008, 07:14am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Po tash mire asht me i perballu stresit me logjike, por kajhere sado qe munohesh e gjen vedin nen presion e nuk shef rrugzgjillje, e kyt ta ban stresi, kshtu qe menoj se prite zot e gjen vedin te stresum ne at mase sa nuk je as i zoti me logjiku athere ! Ne pac munsi kur shko futja nji gjume se te garantoj se cohesh me men tjera, ka nevoje te rifreskohet truni.

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Meli
Fri Jan 23 2009, 09:05am

Registered Member #2483
Joined: Thu Nov 27 2008, 05:46pm

Posts: 379
kajher me duket se e di po ne fakt sja kam iden;;;te rrethon si me ken rreth vicioz .

A person can be lonely even if [he] is loved by many people, because [he] is still not the 'one and only' to anyone."

Back to top
Go to page  1 2 3  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2673 sec, 0.0885 of that for queries. DB queries: 72. Memory Usage: 3,191kB