Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pizza me e shtrejte ne bote . (nga nje Shqiptar).
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Holly
Tue Jun 09 2009, 12:31pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Nje shqiptar ne Nju Jork ka mahnitur SHBA-ne me picen e tij e cila konsiderohet me e shtrenjta ne bote pasi kushton 1000 dollare.


Nje restorant ne Nju Jork ka prezantuar ate qe mund te konsiderohet si pica me e shtrenjte ne bote. Ajo kushton plot 1000 dollare, por me interesant eshte fakti se pronari i restorantit eshte nje emigrat shqiptar i cili mberriti ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes 14 vjet me pare.

Selimaj shprehet se i eshte dashur nje vit kerkime per te zbuluar perberesit e duhur ne menyre qe te krijoje picen e mrekullueshme. Perberesit kryesore te pices se shqiptarit i cili ka mahnitur tere boten, jane kater lloje caviari, dhe gaforre deti. Pica ndahet ne katert feta dhe secila ka lloje te ndryshme haviari perandorak.
Pica lukzose sic eshte quajtur dhe krijimi i djalit te talentuar nga Shqiperia do te duhet te porositet 24 ore perpara pasi ajo eshte krijuar vetem per te pasurit duke qene se cmimi eshte teper i larte. Selimaj shprehet se pica lukzose mund te porositet vetem per raste te vecanta.
Klientja e pare qe pati mundesine ta provoje ate u shpreh se pica kishte nje shije te mire dhe se duhej shoqeruar patjeter me shampanje.
Selimaj eshte pronar edhe i gjashte restoranteve te tjera ne Nju Jork me kuzhine italiane. Pica lukzose do mund te porositet ne restorantin Nino’s Bellisima.

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
belgium
Tue Jun 09 2009, 12:34pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Je tuj ba reclam naq eee hahahaha
normal anqe se nji kavanos prej 6gram kaviar kushton minimumi 180eur dhe receta e shpenzimeve normal ngritet..
Back to top
Holly
Tue Jun 09 2009, 12:36pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
qa rreklamet ma. jam tu i ba rreklam veq ati shqiptarit

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
belgium
Tue Jun 09 2009, 12:44pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Holly ka shkruar:

qa rreklamet ma. jam tu i ba rreklam veq ati shqiptarit


he pra mos harro se pizza ma eshtrejt ka kushtu vec 3000 eur e harro at shkypen tan hahahahahaahahah
Skoci: 3000 euro për pizza më të shtrenjtë në botëLONDER (AFP) - Një kuzhinier i instaluar në Skoci projektuar të pizza ai dëshiron më të shtrenjtë në botë me havjar lahen me shampanjë, më e mira në konjak marinuar karavidhe, të gjitha e mbuluar me ari sequins 24 carats. Domenico Crolla shpresat e saj për të shitur "Pizza Royale 007" 2000 paund (2975 euro, 3821 dollarë) mbi shitjet site eBay në Internet.

Crolla, nga Glasgow, tha se kishte pizza tij të korrespondojnë me stilin e super-spiun britanik James Bond. "Në qoftë se është bërë një pizza për t'iu përshtatur 007, e tani," tha ai.

Royal Pizza Crolla (30 cm) edhe nga Scotland salmon i tymosur, medallions mish dreri dhe proshutë e doused në balsamic uthull.

E tanishme më të shtrenjtë pizza, zhardhok këpurdhash bërë e bardhë, dhe djathë këpurdhë rafinuar, i ka shitur 100 libra në një restorant në Londër Gordon Ramsay's "labirint".

Crolla do gatuaj pizza e drejtpërdrejt të fituesi ose një nga të restoranteve.
trokit ketu

konkurenc naqe tregtijet hhahahaha
Back to top
Holly
Tue Jun 09 2009, 12:48pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
hahahahahahahahha pse nuk thu ti qe sa shkoj ne SHBA del itu ne pijacen teme LONDON ..:d

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
belgium
Tue Jun 09 2009, 12:55pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Holly ka shkruar:

hahahahahahahahha pse nuk thu ti qe sa shkoj ne SHBA del itu ne pijacen teme LONDON ..:d


kot sthoj ,ma smetsh pa shoqni aeshef si te shpetova pa na ik ne amerik me na ble pizza fallco kosovarsh hahahahahahahahaa
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Tue Jun 09 2009, 01:10pm
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Ca kujton ej shqiptari ma se vec amerika jan me lek aaaaaaaaaaaaaa ?? hahhahaha.
Ka than tu jan famozt edhe po ja rris sa pak cmimin

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
Dergutsiani
Wed Jul 15 2009, 09:38pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Un me pas lek me tret edhe nuk e kisha hanger njat pic tu ken 1 pic me kerpurdha ta knaq shpirtin 4 mije lek

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2551 sec, 0.0772 of that for queries. DB queries: 43. Memory Usage: 2,653kB