Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: VLLAZNIA JONE
 
<< Previous thread | Next thread >>
Kush mendoni se i ka fajet per gjendjen e Vllaznise keto 3-4 vjet
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
babo
Mon Sep 24 2007, 01:18pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Une po ju jap 3 opsione ju ndani ne perqindje ose thoni vetem njenin qe mendoni ju.
1. Drejtuesit (se nuk dine me ba merkato)
2. Stafi (se nuk din me zgjedh lojen)
3. Lojtaret (nuk dijne ose nuk dojne me lujt)

Per mu 90% e ka fajin drejtimi dhe mos zgjedhja e lojtareve qe bajne per Vllaznine. kena 3-4 vjet qe nuk bajme goditje ne merkato, nuk marrim lojtare qe bajne diference. rrime tan veren tu u marre me fjale te bukura dhe kur mbyllet merkato e gjejme ekipin me lojtare te ardhun nga ekipet e tjera jo se jena tregu te zot e jua kena marre por se jane lojtare qe perjashtohen dhe vijne e gjejne strehe ne Shkoder

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
shkodra
Wed Oct 31 2007, 11:25pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
per mendimin tim vllaznis si skuader i mungon nje president ku te mos i dhimen leket per te blere nej lojtare.....gje qe i mungon......shkurt ska kush investon dhe kur ska investues ska drejtus...........MYFTAR QELA nuk ngjallet ma.......

no comment......
Back to top
babo
Thu Nov 01 2007, 08:38am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
hallall

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Thu Nov 01 2007, 07:36pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
jam edeh un shume dakort me shkodren...

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
shkodra
Thu Nov 01 2007, 10:00pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
me bahet cefni qe jenio dakort....ishalla tesh po vjennje biznesmen e con vllaznin aty ku meriton me kene...

no comment......
Back to top
zjermi
Fri Nov 02 2007, 05:19am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
per mendimin tem ka shume arsye qe vllaznia nuk po shkon mire ose shume mire.
nuk asht thjesht presidenti ose investimet qe bahen, puna asht se a ka nje strategji te ndertume per kete vllazni.
me ju thane te drejten tane e dona Vllaznine ne majat e fitbollit shqiptar dhe i kujtojme me nostalgji vitet kur ekipi drejtohej nga M.Cela.
po ta shohim me kujdes, vehet re nje ndryshim keto 2vitet e fundit. Vjet kena dale ne vend te 3te, qe nuk asht keq po te kena parasysh se kena lane prapa 2ekipe te kryeqytetit dhe elbasanin qe vinte si kampione. gjithashtu vjet ishte edhe viti i pare i nje stafi te ri, qe kishte aq deshire me ba dicka te mire, pra mund te thojme se kena kene disi ne tranzicion. dalja kampion qe vjet do te quhej mrekulli
Dalja kampion veshtiresohet per Vllaznine dhe cdo ekip rrethesh, po te merret parasysh se ne 4faza duhet me lujt 6here ne kryeqytet, qe pervec fortesise se ekipit, ato kane nje % shume te madhe favorizimi nga arbitrat.
veshtiresia tjeter qendron ne faktin se 70% e arbitrave jane nga kryeqyteti dhe ato te manipulojne edhe kur lot ne rrethe te tjera.
tjeter shkak eshte dhe seleksionimi i keq qe i bahet lojtareve te rinj, qe si ne cdo sfere te jetes ne shqipni nuk perzgjidhet ai qe realisht e meriton, por merret ai qe ka "mik" ose "i biri i filanit" apo "nipi i filanit" dhe me e keqja ai qe paguan lek.
Simjet u ndertu nje ekip shum i mire me baze shkodrane, qe fatkeqesisht nuk e nisi mire sezonin, si zakonisht (po te ju kujtohet edhe kur kena dale kampion heren e fundit, ne fund te fazes se pare kena kene ne vend te 4).
une tham se kete sezon kena nje mundesi shume te madhe me dale kampion duke pase parasysh se tirana ka probleme, dhe se ekipet qe jane tani siper nesh jane disi te brishta.
arsye tjeter qe me ban optimist asht dhe baza e krijume. keto lojtar po bahen disa vjet qe losin bashke dhe njohim mire njeni-tjetrin.
gaucho5 ke hap nje teme shume te bukur, un per sot me kaq po e le, por jam i gatshem te vazhdoj te jap mendime, pse jo pres edhe reagimet e anetarve te tjere

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
shkodra
Fri Nov 02 2007, 12:04pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
naq ke s hum te drejte ti ka te bej shum skuadrat e krycytetit..po kur te kesh pare edhe po te luash ne tr 46 jave je ne gjendje te fitosh.....gja qe vllznia nuk ka dhe nuk asht kush ne gjendje ti helle.....edhe dicka maje mend ti se nej skuader futbolli mbahet per te pastruar lekun he jo per te fituar me te.......

no comment......
Back to top
zjermi
Fri Nov 02 2007, 05:54pm

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
mos ti him atyne gjanave shkodra se e harrojme futbollin ateher.

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
shkodra
Fri Nov 02 2007, 09:56pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
naqne per futbollim po flasim...dhe kjo qe sapo permendem ma siper eshte rreale....ne futboll fiton kush ka pare dhe shkodra vllaznia nuk ikan ato......

no comment......
Back to top
zjermi
Sat Nov 03 2007, 05:04am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
e kisha fjalen per pastrimin e parave.
kur te jete nje strategji dhe nje organizim i mire nevoje per para ulet dhe rezultatet shtohen


ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
shkodra
Sat Nov 03 2007, 01:56pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
jo maj naq e ke gabim...po spate ato le ti keshe te gjitha ste hyne ne pune.......as organizimi as strategjija....

no comment......
Back to top
visho
Sat Nov 03 2007, 06:49pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
sado lek qe te ket nji president po nuk qe tifoz aj nuk ban ekip e si rrjedhoj edhe rrezultate duhen me kalu edhe da vite qi na te shikojm nji ekip cilsor edhe kja masi tjen afru ma shum sponsor se ata qi jan nuk kan njaq pare sa me na e ba ekipin njashtu si e kena qef na e nuk hin pastrimi i pareve ktu se ata ça kan pas mi pastru i kan pastru e nuk i kan met mi pastru me vllaznin masanej kush ka pare me pastru aty Sezi me dy pjata pilaf qi shet , duhet me ken naj sponsor qi firma e tij prodhan dicka si aj rametlia qi nuk vjen ma se aj ishte edhe tifozBack to top
babo
Sat Nov 03 2007, 07:25pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
1 me 1 me flamurtarin... ca dan ma shume

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
visho
Sat Nov 03 2007, 08:06pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
marre tju vin edhe ne shkoder
Back to top
zjermi
Sun Nov 04 2007, 07:26pm

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
o visho sezi nuk asht president, ai shet biletat e mundohet me perfitu ndonje gja prej vllaznise, e jo me i dhane asaj.
sa per rezultatin 1-1 futbolli i pranon, se futboll lot edhe kundershtari


ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
visho
Tue Nov 06 2007, 04:42pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
un e di se ça a sezi ma zjermi e e di se kush a presidenti se i njaf te dy po un flas si tifoz e si tifoz me vjen keq me e pa vllaznin ne ket gjenje se kur kam jetu ne shkoder e kam njek ekipin gjithkun edhe se ka hup e na ka rrah policia ne shqelma un prap e kam njek po nuk me pelqen se tash flitet se jan tuj i shit neshjet e ja qi nuk jan shit ma perpara po te pakten kena pas nji renditje ma te mirBack to top
Edmond-Cela
Wed Jan 02 2008, 12:21pm
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
per mendimit tem problematikja kryesore e vllaznias asht Presidenca qe nuk i lejon tarnjerat dhe specialistat qe te bajn punen e tyne lirshem dhe ti lajn ata te zgjellin lojtaret dhe jo presidenti qe nuk ja ka iden futbollit hyc dhe sidomos ky i joni, po te vllaznia asht krejt e kundurta valtire ka qef me ba ligjin vet ne te gjitha drejtimet, ati nuk ja ndin hyc per vllaznian ai asht i interresum vec per vedin e tij dhe per leket qe fiton me an te skedinave apo lloj lloj korrupsionit tjera.

per me hec para duhet me mendu per te ardhmen, me investu per talentat e ri nje gja qe nuk ndoll ne shqiperi. nje talent ri ne shqiperi duhet me investu prindit e tij kurse klubet vetem ca fitojn prej re rrinjve dhe nuk ju japin gja atune, ke talenta te ri tjer sa te dush po ate nuk kan mundesin vinancjare qe na gjejn nje skuader ku te zhvillohen dhe demtohen kot

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
scutari82
Wed Jan 02 2008, 07:07pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
un kam lujt futboll qysh se kam ken 6 vjec demek me u ba futbollist te vllaznia e tash primen me vjen keq kur shof qe vllaznia nuk ka ma shume se 4-5 lojtar shkodran qe losin ne formacion nji tjeter gja asht qe ata shoket e mi qe losin per vllaznin kur i takova u ankoshin se nuk merrshin pagesen mujore, presidenca normal qe shef interesin e vet per stafin nuk ja kam iden se kush asht aty tash per lojtart nuk asht tu lujt vllaznia shkodres ma asht tu lujt vllaznia bosnjes e elbasanit e tiranes a e kena naj afrikan aty tash se noshta asht tu lujt vllaznia afrikes
Back to top
belgium
Wed Jan 02 2008, 07:20pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
scutari82 ka shkruar:

un kam lujt futboll qysh se kam ken 6 vjec demek me u ba futbollist te vllaznia e tash primen me vjen keq kur shof qe vllaznia nuk ka ma shume se 4-5 lojtar shkodran qe losin ne formacion nji tjeter gja asht qe ata shoket e mi qe losin per vllaznin kur i takova u ankoshin se nuk merrshin pagesen mujore, presidenca normal qe shef interesin e vet per stafin nuk ja kam iden se kush asht aty tash per lojtart nuk asht tu lujt vllaznia shkodres ma asht tu lujt vllaznia bosnjes e elbasanit e tiranes a e kena naj afrikan aty tash se noshta asht tu lujt vllaznia afrikes
nuk po te kuptoj si thu kto futbollista 4-5shkodran po ankokan per mos pages ku vet thu se po blehen deri afrikan ose bosanac qe mir ja bajn se futbolli jugosllav mundet me te ndihmu nji fije e pse jo me te dhan emer shif e ke mush italin spanjen,anglin,me jugosllav dhe ske pse ankohesh per to......vllaznija per me ken taman vllazni duhet te drejtohet prej nji bossi shkodran tifoz i cmendun per vllaznin e jo komercial.....futbollisti i mir nuk bertet per pare por vec vazhdon te ushtroj kulturen sportive dhe materilizmi i vjen mrapa masi qe e ka siguru vendin e tij kur arrin te kerkohet e te kete oferta......faje ka ne tan klubet shqiptare se ka marr dora e keqe me drejtu sportin ne pergjithesi...........
Back to top
shkodra
Wed Jan 02 2008, 08:25pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
spo di qa me than ma shum se at komentin qe kam ba....

no comment......
Back to top
scutari82
Thu Jan 03 2008, 05:45pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
belgium ka shkruar:

scutari82 ka shkruar:

un kam lujt futboll qysh se kam ken 6 vjec demek me u ba futbollist te vllaznia e tash primen me vjen keq kur shof qe vllaznia nuk ka ma shume se 4-5 lojtar shkodran qe losin ne formacion nji tjeter gja asht qe ata shoket e mi qe losin per vllaznin kur i takova u ankoshin se nuk merrshin pagesen mujore, presidenca normal qe shef interesin e vet per stafin nuk ja kam iden se kush asht aty tash per lojtart nuk asht tu lujt vllaznia shkodres ma asht tu lujt vllaznia bosnjes e elbasanit e tiranes a e kena naj afrikan aty tash se noshta asht tu lujt vllaznia afrikes
nuk po te kuptoj si thu kto futbollista 4-5shkodran po ankokan per mos pages ku vet thu se po blehen deri afrikan ose bosanac qe mir ja bajn se futbolli jugosllav mundet me te ndihmu nji fije e pse jo me te dhan emer shif e ke mush italin spanjen,anglin,me jugosllav dhe ske pse ankohesh per to......vllaznija per me ken taman vllazni duhet te drejtohet prej nji bossi shkodran tifoz i cmendun per vllaznin e jo komercial.....futbollisti i mir nuk bertet per pare por vec vazhdon te ushtroj kulturen sportive dhe materilizmi i vjen mrapa masi qe e ka siguru vendin e tij kur arrin te kerkohet e te kete oferta......faje ka ne tan klubet shqiptare se ka marr dora e keqe me drejtu sportin ne pergjithesi...........


pa ja ma belgium se nuk kan asigja ma shume jugosllavet se sa ne, kam kan ata kam kena ne mu per vedi nuk me shijon me e pa vllaznin se nuk jam tu shku me ba tifozllek per afrikanin apa per sllavin aty masanej varet nga pikpamjet personale pa un di shume futbollista shkodran qe jan djeg kot edhe qe jan shume ma te mire se ata qe i marrin prej jashta edhe shkojne e losin per aden e velipojes apa per lezhen apa per naj skuader tjeter pse se presidenca dan me pastru naj lek tu marr lojtar te jashtem ose kush leshin e din se ku e kan problemin e masanej ne vend qe vllaznia me i ba nja tri a kater fusha merren me gjana kot a e din se ku bajn stervitje paratrijte te rijte edhe moshat e tjera te vllaznise e ne car kushtesh pa lene se asht kot me fol se gjithkush shef xhepin e vet njashtu asht ne shkoder
Back to top
belgium
Fri Jan 04 2008, 09:33am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
po ke drejt mor djal...
gjithmon dhe jo vetem sot vllaznin e ka shkatrru shkodrani vet.kena ken aneks i tiranes,ca ka than tirana ka ba shkodra dhe mos kujto se edhe sot ikjo pun asht.kush ka ken astrit hafizi prej kujt mori fame astrit hafizi,prej vllaznise....masanej me qe ka futbollista shum te mire,atehere gjynah qa e paska gjet shkodren e vllaznine.....nuk u dashka me shku ne stadium mo zotni pse nuk protestojn tifozat????mos shkoni per 6muj ne stadium e shife ti se kush po e drejton vllaznine.......se me taman po me vjen keq.por ke djem biznezmenesh qe lozin te vllaznija si licin pse lict qe jan shkodran te njoftun e sportdashes nuk bajn nji gjest?po leni se ita qe heken per shkodran ska ma jan ma te korruptumit.........o sa te jete dora e vjeter ne shkoder edhe pak shkodra ka me u harru krejt se anadollakt e kan kap ne dore shkodren....ma mire ta drejtoje bashkija te pakten! o nji malcor burre kishte shkodra,nnji si nuk e gjeni kurr ma myftar cela.....dic myftari u plagos rande vllaznija..e veshtire ka me u sheru......
Back to top
Bujana's
Fri Jan 04 2008, 11:45am

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
me falni ju ma siper..
Une nuk jam tifoze por me qa po shof ketu ne Shkoder
njerezve i ka fy vedi shume ne qejf..ndoshta dhe futbollistave ashtu....po pate krytin perpjete shume bjen dhe s'din me u qu pastaj...golat dhe ekipi nuk mahet tuj pa rete... por pune shume ( uroj qe tane te dalin punojne dhe studiojne jasht e te shofin se qar sakrificash duhet me ba) mas ti mesin hatri kerkujt
ky asht mendimi jem personal...pershendetje BUJANA

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
scutari82
Fri Jan 04 2008, 05:48pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
Bujana's ka shkruar:

me falni ju ma siper..
Une nuk jam tifoze por me qa po shof ketu ne Shkoder
njerezve i ka fy vedi shume ne qejf..ndoshta dhe futbollistave ashtu....po pate krytin perpjete shume bjen dhe s'din me u qu pastaj...golat dhe ekipi nuk mahet tuj pa rete... por pune shume ( uroj qe tane te dalin punojne dhe studiojne jasht e te shofin se qar sakrificash duhet me ba) mas ti mesin hatri kerkujt
ky asht mendimi jem personal...pershendetje BUJANA


bujana me vjen keq pa me ken shqiptar -me ken shkodran edhe me ken futbollist e mas me pas kryt perpjete nuk ka ne e kena kryt perpjete qysh se kena le
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Sun May 17 2009, 01:40pm
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
shkodra ka shkruar:

per mendimin tim vllaznis si skuader i mungon nje president ku te mos i dhimen leket per te blere nej lojtare.....gje qe i mungon......shkurt ska kush investon dhe kur ska investues ska drejtus...........MYFTAR QELA nuk ngjallet ma.......


ka than tana gjanat iky skam ca me shtu ma

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2965 sec, 0.0395 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,111kB