Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: VLLAZNIA JONE
 
<< Previous thread | Next thread >>
Raundi I Europe League, Vllaznia - Sligo
Go to page  1 2 3 4
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LEONS
Sun Jul 05 2009, 06:39pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
pimp ka shkruar:

LEONS ka shkruar:

pimp ka shkruar:

LEONS ka shkruar:

ULTRAS ROMA ka shkruar:

pimp ka shkruar:

ishalla po na nerojn sante.


Po esht Vllaznia ma pimp nuk jena Dinamo, turnin e par e kena kalu gjithmon, ma von turnin e 2 esht zor po jo i pa kalueshmeDeri itesh nuk e kena kalu kurr turnin e dyte

hahahaha itash me ke ba me qeshe,asht hera e pare qi marrim pjese ne ket kompeticion.E pata fjalen per çfaredo kompeticionit Z. Pimp se e di se asht hera e pare qe merr pjese ne kyt kompeticion
Ok thash se po flitshe per kyte.
Ok PimpBack to top
shqiptare
Thu Jul 09 2009, 05:17pm

Registered Member #2429
Joined: Mon Nov 03 2008, 12:25pm

Posts: 125
hajde ishallah me fitore sonte.
Back to top
LEONS
Thu Jul 09 2009, 05:50pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
shqiptare ka shkruar:

hajde ishallah me fitore sonte.
ty te lumt goja maj shqiptare ,ishalla fitojm sande

forzaaaaaaaa Vllazniaaaaaaaaaaaaaaa

Back to top
shqiptare
Thu Jul 09 2009, 06:43pm

Registered Member #2429
Joined: Mon Nov 03 2008, 12:25pm

Posts: 125
deri tani jemi nje me zero ne avantazh
Back to top
shqiptare
Thu Jul 09 2009, 06:47pm

Registered Member #2429
Joined: Mon Nov 03 2008, 12:25pm

Posts: 125
pra pjesa e pare,ishallah vazhdojme keshtu pse jo dhe me ndonje gol tjeter ne te dyten.
Back to top
LEONS
Thu Jul 09 2009, 07:56pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Vllaznia kalon turnin ndaj Sligo Rovers

ky esht res. i pergjithshem
Vllaznia-Sligo 3-2

Tani Vllaznin e pret skuadra e Rapid ViennaBack to top
star
Thu Jul 09 2009, 08:47pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
Bravo tash e rradhen Rapidi.Majeni men se ka me na ba gol Salihi.
Back to top
babo
Thu Jul 09 2009, 09:28pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
urime pra

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
:.A*S*R.: 1927
Fri Jul 10 2009, 06:13am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Congatulation VLLAZNIA

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
shqiptare
Fri Jul 10 2009, 11:35am

Registered Member #2429
Joined: Mon Nov 03 2008, 12:25pm

Posts: 125
pimp ka shkruar:

Bravo tash e rradhen Rapidi.Majeni men se ka me na ba gol Salihi.


------------------------------------------------------------------------------
Po ta fusin ne formacion ,nejse eshte ekip me i larte se vllaznia duhet ta pranijme.
Por asnjehere si dihet,isha po fitojme dhe me rapidin ne me kete rast po e marrim mbrapsht ne Salihin.
Back to top
:IROLF:
Fri Jul 10 2009, 12:13pm


Registered Member #2138
Joined: Tue Jul 22 2008, 10:10am

Posts: 3284
Vllaznia është kualifikuar për në turin e dytë të Ligës së Evropës, pas barazimit 1-1, dje kundër Sligo Rovers, në stadiumin “Loro Boriçi”. Goli fantastik i Shtubinës në minutën e 42-të i dha garanci kuqebluve, por në fund, ankthi ishte i pranishëm, e aq më tepër kur pas daljes me karton të kuq të kapitenit Vioresin Sinani, irlandezët barazuan rezultatin me mbrojtësin Alan Kin. Gjithsesi, nisur edhe nga fitorja 2-1 në ndeshjen e parë në transfertë, mund të quhet një kualifikim mëse i merituar i shkodranëve, që edhe në sfidën e kthimit, zhvilluan një lojë me synimin për të triumfuar. Tashmë, ekipit të Hasan Likës i duhet të mendojë për turin e dytë kualifikues, aty ku i pret një skuadër e njohur, si Rapidi i Vjenës.
Ndryshimet
Sfida e kthimit me Sligo Rovers solli ndryshime në formacionin shkodran. Trajneri Lika paraqiti një ekip më sulmues nga ai i ndeshjes së parë në Irlandë. Me Safet Osjen në stol, nga minuta e parë luajti përkrah kapitenit Vioresin Sinani, sulmuesi 18-vjeçar Bekim Bala. Mesfusha ishte e njëjtë, ndërkohë që nga krahët vepronin Smajli me Hallaçin. Edhe Sligo Rovers u fut në fushë me një formacion krejtësisht sulmues, për të kërkuar gjithçka. Boko, Kretaro dhe Doherti, ishin rreziku numër një i Vllaznisë. Gjithashtu, krosimet nga krahu i majtë, me protagonist Holmes, jo pak herë vunë në vështirësi portierin Olti Bishani, i cili bëri një paraqitje të mirë.
Fillimi
Të përkrahur nga tifozëria shkodrane, kuqeblutë e nisin ndeshjen me vrull, duke u munduar të godisnin Sligon që në minutat e para. Loja është e shpejtë nga të dyja palët dhe që në fillim rastet për gol nuk mungojnë. Dyshja e sulmit te shkodranët, me kapitenin Sinani dhe të riun Bala është shumë e lëvizshme, ndërkohë që Nallbani me Belishën në qendër bëhen zotër të fushës shumë shpejt. Megjithatë, sa herë që dilnin në kundërsulm, irlandezët shfaqeshin të rrezikshëm, sidomos me sulmuesin Kratero. Në 20 minutat e para, Vllaznia mund dhe duhet të kishte shënuar me protagonist Balën, Sinanin dhe Kasapin. Loja gjatë mesit të pjesës së parë ekuilibrohet, ndërkohë që të dy ekipet janë të hapura.
Goli
Ligji i pashkruar i futbollit, “po nuk shënove, do pësosh” konfirmohet në këtë sfidë. Kështu, pas disa rasteve të Sligos, është mesfushori i talentuar, Ndriçim Shtubina, i cili merr për dore Vllazninë. Me një galopim “alla Mesi”, nga gjysma e fushës dhe falë një goditjeje tokazi, ai çliron kuqeblutë, duke shënuar një gol shumë të rëndësishëm. Pjesa e parë mbyllet nën presionin e Vllaznisë te porta e mbrojtur nga Brush. Më pas, të detyruar nga disavantazhi, irlandezët kalojnë në aventurë, ndërsa shkodranët kërkojnë të administrojnë rezultatin. Trajneri Lika u beson kundërsulmeve në pjesën e dytë. Në disa raste ato duhet të ishin shfrytëzuar më mirë nga Shtubina apo Sinani. Loja bëhet më e ndezur, pas disa rasteve të Sligos, e gjitahshtu kur dy kapitenët ndëshkohen me karton të kuq. Pas daljes së Sinanit, Vllaznia pëson gol nga Alan Kin, në një moment ku mbrojtja ishte e shpërqendruar.


skeda

Vllaznia – Sligo Rovers 1-1

Vllaznia: Bishani, Smajli, Beqiri (Bashiç 61’), Mrvaljeviç, Hallaçi, Kasapi (Sykaj 92’), Nallbani, Belisha, Shtubina, Bala (Nika 63’), Sinani.
Trajner: Hasan Lika

Sligo Rovers: Brush, Kin, Holmes, Ventre, O’Grady, Fenei, Kesh (Keli 57’), Rajan, Boko, Kretaro, Doherti (Morrison 65’).
Trajner: Paul Kuk

Shënues: Shtubina 42’, Kin 84’

Gjyqtarë: M.Borg, I.Spiteri, M.Debono (Maltë)

Kartonë të verdhë: Bala, Kasapi, Sinani
Kartonë të kuq: Sinani, O’Grady
Back to top
star
Fri Jul 10 2009, 12:21pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
shqiptare ka shkruar:

pimp ka shkruar:

Bravo tash e rradhen Rapidi.Majeni men se ka me na ba gol Salihi.


------------------------------------------------------------------------------
Po ta fusin ne formacion ,nejse eshte ekip me i larte se vllaznia duhet ta pranijme.
Por asnjehere si dihet,isha po fitojme dhe me rapidin ne me kete rast po e marrim mbrapsht ne Salihin.Ska qa ban Salihi me ne.Ai duhet me lujt ne kampionate ma te forta se i joni,qe asht diletant.
Back to top
shqiptare
Fri Jul 10 2009, 05:49pm

Registered Member #2429
Joined: Mon Nov 03 2008, 12:25pm

Posts: 125
mire e ke ti pimp ,por ketej i nigjohej zoni ,anej ka ka shku spo i nihet zoni.nejse po ishallah po fitojme ne me repidin ,se Salih mire i ka punet.
Back to top
babo
Fri Jul 10 2009, 06:01pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
po Sinani ca bani qe doli me te kuqe?


Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
LEONS
Fri Jul 10 2009, 06:21pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
babo ka shkruar:

po Sinani ca bani qe doli me te kuqe?
I ra njanit me brryl por nuk e kuptova motivin pse i raBack to top
LEONS
Fri Jul 10 2009, 06:24pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
pimp ka shkruar:

Bravo tash e rradhen Rapidi.Majeni men se ka me na ba gol Salihi.Hamdi Salini nuk lot me Rapid Vienna por me RiedBack to top
LEONS
Fri Jul 10 2009, 06:27pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
shqiptare ka shkruar:

mire e ke ti pimp ,por ketej i nigjohej zoni ,anej ka ka shku spo i nihet zoni.nejse po ishallah po fitojme ne me repidin ,se Salih mire i ka punet.Po Salihi asht sulmuesi kryesor i skuadres vet ku lot ( Ried )Back to top
LEONS
Fri Jul 10 2009, 06:29pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
pimp ka shkruar:

shqiptare ka shkruar:

pimp ka shkruar:

Bravo tash e rradhen Rapidi.Majeni men se ka me na ba gol Salihi.


------------------------------------------------------------------------------
Po ta fusin ne formacion ,nejse eshte ekip me i larte se vllaznia duhet ta pranijme.
Por asnjehere si dihet,isha po fitojme dhe me rapidin ne me kete rast po e marrim mbrapsht ne Salihin.Ska qa ban Salihi me ne.Ai duhet me lujt ne kampionate ma te forta se i joni,qe asht diletant.Brravo Pimp ke te drejteBack to top
Edmond-Cela
Fri Jul 10 2009, 06:40pm
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
video nga ndesha e pare sligo vllaznia trokit ketu

kurse ndeshja e dyte po vije e plote pas pak

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
LEONS
Fri Jul 10 2009, 07:12pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Edmond-Cela ka shkruar:

video nga ndesha e pare sligo vllaznia trokit ketu

kurse ndeshja e dyte po vije e plote pas pakFlm shum Z. Edmond Cela per videon

Back to top
LEONS
Fri Jul 10 2009, 07:14pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Gol shum te bukur paska shenu Dritan SmajliBack to top
LEONS
Fri Jul 10 2009, 07:16pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
a ka ken penallti e dyta qe i ka dhen kunder Vllaznis ne SligoBack to top
LEONS
Fri Jul 10 2009, 07:50pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
A din kush me ni than datat e ndeshjes me Rapid ViennaBack to top
star
Fri Jul 10 2009, 09:56pm

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
Mas dy javeve do te jete vec.
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Sat Jul 11 2009, 06:40am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Edmond-Cela ka shkruar:

video nga ndesha e pare sligo vllaznia trokit ketu

kurse ndeshja e dyte po vije e plote pas pak


Flm per videot Edmond-Cela

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
Go to page  1 2 3 4  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2930 sec, 0.0872 of that for queries. DB queries: 63. Memory Usage: 3,079kB