Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Kinematografia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Na sugjero filmin ma te bukur per ty!
Go to page  1 2 3 4 5
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Al Bundy
Thu Jul 16 2009, 02:04pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Nuk e kuptoj si kam harru pa vu qysh ne fillim filmin Goodfellas.Per ma teper qe eshte i bazum edhe ne nje personazh te vertete.

S'kam te ngime kur shoh lojen e aktorve ne kete film e ne veçanti te Joe Pesci-t.Back to top
Al Bundy
Fri Jul 17 2009, 07:44pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Shaun of the Dead trokit ketu

Megjithese nuk me horror ky asht perjashtimi thjesht per humorin anglez qe ka ne te.

Back to top
Al Bundy
Tue Jul 21 2009, 12:58pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kill Bill 1 po sidomos Kill Bill 2 me nji finale qe ka hi ne historine e kinemase. trokit ketu


Back to top
SuperGirl
Thu Jul 23 2009, 01:02pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

A Beautiful Mind trokit ketu

Tane duhet ta kene pa dhe pelqy.Per ma teper qe bazohet ne nje histori te vertete.

Aktorja qe luan gruan e Russel Crow ne kete film(Jennifer Connelly),eshte e njejta qe luan rolin kryesor ne Requiem For e Dream qe kam sugjeru ma siper.Asht filmi jem i preferum i te gjitha koherave!

ia keshilloj tanve..se ca ban forca e njeriut, e sidomos forca e dashuriseBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu Jul 23 2009, 01:06pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

Ma kujtovi babo-ja qe eshte ne Barcelone.

Filmi 'L'auberge espagnole' asht fantastik.Ban fjale per jeten e studentave qe nisen me studiu ne shtet tjeter me programin Erasmus.Nuk duhet mi lane pa e pa.Per ate qe nuk ka mi pelqy,ja paguj une paret e shpenzume per dvd-ne.

Filmi asht gjiru ne pjesen ma te madhe ne Barcelone.Meqe po flasim per Barcelonen. tu pas boll zili babon ju keshilloj filmin Vicky Cristina Barcelona, me regji te Wudy Allen.

trokit ketu -sa hapet faqja, asht ajo muzika qe ma hek trunin, dhe ky film e ka vu Barcelonen ne top listen teme te vendeve me vizitu!
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu Jul 23 2009, 01:07pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

Per mu nr 1 mbetet Godfather.Eshte ma teper se film.Per mu eshte nje udhezus jete.
si ka mundesi qe hala sjam ba mbare me e pa ket film!
ska mbet kush pa e lavderu 8-<Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Thu Jul 23 2009, 07:32pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Ma kujtovi babo-ja qe eshte ne Barcelone.

Filmi 'L'auberge espagnole' asht fantastik.Ban fjale per jeten e studentave qe nisen me studiu ne shtet tjeter me programin Erasmus.Nuk duhet mi lane pa e pa.Per ate qe nuk ka mi pelqy,ja paguj une paret e shpenzume per dvd-ne.

Filmi asht gjiru ne pjesen ma te madhe ne Barcelone.Meqe po flasim per Barcelonen. tu pas boll zili babon ju keshilloj filmin Vicky Cristina Barcelona, me regji te Wudy Allen.

trokit ketu -sa hapet faqja, asht ajo muzika qe ma hek trunin, dhe ky film e ka vu Barcelonen ne top listen teme te vendeve me vizitu!

E konfirmoj edhe une.Vicky Cristina Barcelona trokit ketu dhe Match Point trokit ketu jane dy fimat ma te shkelqym te Woody Allen!Back to top
Al Bundy
Thu Jul 23 2009, 08:28pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Per mu nr 1 mbetet Godfather.Eshte ma teper se film.Per mu eshte nje udhezus jete.
si ka mundesi qe hala sjam ba mbare me e pa ket film!
ska mbet kush pa e lavderu 8-<SuperG disa vite perpara edhe pata than si tu. Po kur e pashe ,i pata dhane te drejte atyne qe me paten thane ;'Hala se ke pa?' Ishalla ta pa t'pelqen edhe ty.

Asht i dyti ne liste ne tane filmat e historise se kinemase te ky websiti trokit ketu qe mbahet si reference mbi kyt subjekt.


[ Edited Thu Jul 23 2009, 08:29pm ]Back to top
S~erenity
Thu Jul 23 2009, 09:05pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Edhe per mu " Godfather" asht numer 1.
Filmi"Pursuit of Happyness" e kam pa dy here,jam aj tu qa.
Back to top
SuperGirl
Tue Aug 11 2009, 12:16pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Meet joe black....e kam lexu diku te keshillat e Mirit me e shiku...dhe me ka lan mbresa. po ve nji pjese sa per ilustrim...kto fjale me mrekullojne[ Edited Tue Aug 11 2009, 12:18pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Tue Aug 11 2009, 09:32pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Une sa here e shikoj kujtoj prap se historia asht perimend.

Asht e vetete qe ka diçka ky film qe nuk te del qejfit...Back to top
Al Bundy
Wed Aug 26 2009, 08:45pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Dikujt ka shume mundesi ti ngjallin shume kujtime ky fragmenti i filmit ma poshte...
Back to top
SuperGirl
Mon Sep 14 2009, 01:19pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Prap sugjerim i Mirit, Shawshank redemption.

fantastik!!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Mon Sep 14 2009, 07:26pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Une e vej ne vendin e dyte mbas Godfather-it/ Oh wait.I already said that:PBack to top
S~erenity
Thu Oct 01 2009, 06:17am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Miri74 ka shkruar:

Dikujt ka shume mundesi ti ngjallin shume kujtime ky fragmenti i filmit ma poshte...woooow, kahere se kisha ni ket kange Miri, thanx ^:)^
Back to top
Al Bundy
Thu Oct 01 2009, 05:34pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Tu kujtunen mramjet tinzash shpise e?/PBack to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Oct 01 2009, 10:23pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Miri74 ka shkruar:

Tu kujtunen mramjet tinzash shpise e?/P


O ty te rafte pika ma mire Miri hahahaaaaaaaaaaaaaaaaa ku ke kene mar djale se te kishim ftu edhe ty....s'di a te kishte lane mami, po me siguri kishe ike edhe ti mshehtas... )

I care and I wish well!

Back to top
S~erenity
Fri Oct 02 2009, 12:41am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Miri74 ka shkruar:

Tu kujtunen mramjet tinzash shpise e?/P


hahahahahahahahahaha, mi kujtove mramjet.. ne t'njejten kohe filmin.
Nuk m'lete motra e madhe me pa, e m'thote je nen moshe shtriga
une mora nji krahen floksh, e mshjella me celefon, dhe fillova tu i fry dhe tu munu me ba njat muzike t'fragmentit t'filmit qe ke vu ti kujtime t'bukra :x
Back to top
SuperGirl
Wed Oct 07 2009, 07:34pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
itesh pash trailer-in e 'world's first lie' e me pelqeu, por nuk po e gjej hala ne cilesi te mire se itesh ka dal. duhet te jete i bukurBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Wed Oct 07 2009, 07:39pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Shume heret per mu shakarku me cilesi DVDRIP.Sapo paska dale ne kinema.Back to top
SuperGirl
Wed Oct 07 2009, 07:40pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
po pra
hajt me prit ifije, duhet te jete interesant...kur bahet fjale per genjeshtraBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Wed Oct 07 2009, 07:43pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

po pra
hajt me prit ifije, duhet te jete interesant...kur bahet fjale per genjeshtraKush pret sa te dalin ne internet per mi m'msu nja dy-tri te reja se i kena konsumu tana/
Back to top
SuperGirl
Wed Oct 07 2009, 07:44pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahaha..prova qe meshkujt nuk humbin kohe (just kiddin)Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Oct 08 2009, 10:18am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
SuperGirl ka shkruar:

Prap sugjerim i Mirit, Shawshank redemption.

fantastik!!


E kam thane edhe une asht film i rralle dhe me aktore fatastike..fakti qe asht histori e vertete, ta ban filmin edhe ma joshes e terheqes..per mu asht nji prej listes 10 ne fillim krejt bile

I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Oct 08 2009, 10:22am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Film me aktore te talentume Hillary Swank "Boys don't cry" wawwwww..

I care and I wish well!

Back to top
Go to page  1 2 3 4 5  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2798 sec, 0.0864 of that for queries. DB queries: 60. Memory Usage: 3,060kB