Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Kinematografia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Na sugjero filmin ma te bukur per ty!
Go to page  1 2 3 4 5
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Mar 25 2010, 08:59pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Gurabi ka shkruar:

a-cat ka shkruar:

Kam pa "The Blind Sight" fantastik interpretimi i Sandra Bullock ajo fioti OSCAR dhe mase te meritum..me pelqen fakti se asht histori e vertete dhe me kenaq e lumturon fakti qe ka njerez te tille neper Bote qe pasuria nuk i ka verbu e njeriu i mire asht thejsht i veshun me prada ose me lecka vec a kena fatin me i taku ne kete Bote.
Filmi tjeter "Precious" shume histori e erret e shoqerise Amerikane...e urrej kete realitet qe ndodh shpesh e sidomos ne "African American" shoqeri....me rrenqethet trupi e me gezon fakti qe shume prej tyne po perparojne...uroj te shihen me synin ndihmues e me deshire te ndryshimit kjo shtrese e "Projects"..flimi i bukur dhe interpretime origjinale e rekomandoj vec keni me kjajte

uh te dy po pres me i paaaa

thnx for sharingYou are welcome Gurabi shikim te kandshem enjoy

I care and I wish well!

Back to top
::bud::
Thu Mar 25 2010, 09:04pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
filmi shum i bukur por nje dicka me ka ba pershtypje.
Sii nuk u bashin gjeloza femmit apo i shoqi i saj?
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Mar 25 2010, 09:07pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
::bud:: ka shkruar:

filmi shum i bukur por nje dicka me ka ba pershtypje.
Sii nuk u bashin gjeloza femmit apo i shoqi i saj?


Sepse ishin njerez te mire si familje e rrite me virtyte te tilla per ate mendoj une

I care and I wish well!

Back to top
::bud::
Thu Mar 25 2010, 09:16pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
shum perfekte mu duk mu gja qe nuk ndodh ne realitet per mendimin tem. Ajo ja kushtote tan diten e naten atij djalit.
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Mar 25 2010, 09:17pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
::bud:: ka shkruar:

shum perfekte mu duk mu gja qe nuk ndodh ne realitet per mendimin tem. Ajo ja kushtote tan diten e naten atij djalit.


Well bud jane perqendru ne ate aspekt ne film se ne realitet, jam ma se e sigurte se i ka kushtu vemendje tane familjes se saj...per ate ishte filmi

I care and I wish well!

Back to top
::bud::
Thu Mar 25 2010, 09:21pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
e kuptoj, po vetem ate qe the keni me kjajt, se ke te drejt, Mu sme ka ba pik efektit.
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Mar 25 2010, 09:25pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
::bud:: ka shkruar:

e kuptoj, po vetem ate qe the keni me kjajt, se ke te drejt, Mu sme ka ba pik efektit.


Te jane shterre lotet ty mar djale tu kjajte per xhaxhi enverin hahahhaa s'kam faj une hahahaha

I care and I wish well!

Back to top
Gurabi
Fri Mar 26 2010, 08:33pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
::bud:: ka shkruar:

shum perfekte mu duk mu gja qe nuk ndodh ne realitet per mendimin tem. Ajo ja kushtote tan diten e naten atij djalit.


mram kam shiku blind side shuem e bukur


ajo histori e vertet naq ...ka ala njerez te mire edhe pse pak po kaa


Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Fri Mar 26 2010, 08:36pm
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Per mendimin tim nji film i bukur esht "INVICTUS"

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
SuperGirl
Mon Sep 06 2010, 06:08pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
The Green Mile....OMG..film qe e keshilloj me e pa sesban. fantastik. skam fjale.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Mon Sep 06 2010, 07:31pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Shume e vertete. Film qe s'duhet lane pa e pa. Pak i gjate po ja vlen.Asht per koleksion.Back to top
SuperGirl
Mon Sep 06 2010, 07:32pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
M'ka ba me qaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Mon Sep 06 2010, 07:35pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

M'ka ba me qaWomen. *sigh*/P
Back to top
SuperGirl
Mon Sep 06 2010, 07:36pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahahahaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
❤Bambolina❤
Mon Sep 06 2010, 07:37pm

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
Moulin Rouge 2010... esht shume i bukur.
Back to top
Al Bundy
Mon Sep 06 2010, 07:42pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kujtoj qe e kam pas pa ne kinema dhe me ka pelqy. Ndoshta n'ekran te madh delte ma bukur se ne televizor kur u transmetu nga nji kanal sikur nuk me dha te njetin lezet.Back to top
SuperGirl
Mon Sep 06 2010, 07:43pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
po ti mas i shif ka dy here se te ik lezetiBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Mon Sep 06 2010, 07:47pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Njashtu asht po nuk e di a e ka kush tjeter, po ka raste kur kam qejf me ba zaping e me ra ne ndonje film qe e kam pa ma perpara.Jo mi pa te tane po vetem ate gjysme oren e fundit:DBack to top
SuperGirl
Mon Sep 06 2010, 07:49pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
edhe mu me ndodh Mir. ka filma qe i kam pa ka 5 here. knaqem krejt. mas me fol per njenin qe kam ktu, qe i shef ka 10 here, edhe fiksohet para tv si me ken hera e pare qe po i shefBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Mon Sep 06 2010, 07:51pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Psh filmin 'Lucky Number Slevin' e shof sa here qe m'del para ne tv. mund ta kem pa, pa ekzagjeru, mbi 7 here.

meqe ra fjala, e keshilloj me e pa se asht shum i bukur, loja e aktoreve, fantastikeBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Mon Sep 06 2010, 07:53pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ajo qe m'duket shume interesante asht se sado here mi pa, prap njisoj perfundojne:DBack to top
SuperGirl
Mon Sep 06 2010, 07:54pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
edhe po te njejtit aktore!! si nuk plaken iherBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Mon Sep 06 2010, 07:57pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

edhe po te njejtit aktore!! si nuk plaken iherMire ajo po e edhe kur vriten ngjallen prap!! Hajde thuj qa ka ba bota veç?
Back to top
SuperGirl
Mon Sep 06 2010, 07:59pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
sa mrapa jena eh


Nje tjeter film qe e keshilloj, 'Violina e kuqe', e ka dhan disa here edhe TCH. film i lezetshem, me histori interesanteBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
❤Bambolina❤
Mon Sep 06 2010, 08:01pm

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
me ken jeta si ne filma do ishte fantastike

I passi dell'amore..
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2866 sec, 0.0967 of that for queries. DB queries: 63. Memory Usage: 3,075kB