Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Kinematografia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Filmi i fundit qe keni pare a ja vlen ta shohim edhe ne?
Go to page  1 2 3 ... 44 45 46 47
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Al Bundy
Mon Apr 01 2013, 08:51pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Pytja asht a thu ja vlen per Olivia Wilde?/PBack to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Apr 02 2013, 08:52pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Miri74 ka shkruar:

Pytja asht a thu ja vlen per Olivia Wilde?/P


NOP nuk e kisha rreziku hahaha as keshillu as rrekomandu so get the picture?

I care and I wish well!

Back to top
Al Bundy
Wed Apr 03 2013, 10:45am
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Pytja asht a thu ja vlen per Olivia Wilde?/P


NOP nuk e kisha rreziku hahaha as keshillu as rrekomandu so get the picture?
Back to top
Gurabi
Thu Apr 04 2013, 05:38pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

"The Croods" e pava ne kinema me femije dhe kush ka femije, ja vlen me e pa shume i bukur loved it as well.Du me shku tshtunen. Hahaha e kam pa ne reklame kur provon kpucte haha

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Apr 04 2013, 08:26pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Gurabi ka shkruar:

ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

"The Croods" e pava ne kinema me femije dhe kush ka femije, ja vlen me e pa shume i bukur loved it as well.Du me shku tshtunen. Hahaha e kam pa ne reklame kur provon kpucte haha


Enjoy femijet kane me e pelqy shume dhe asht me kuptim pozitiv nepermjet humorit


I care and I wish well!

Back to top
Gurabi
Sat Apr 06 2013, 09:54pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Gurabi ka shkruar:

ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

"The Croods" e pava ne kinema me femije dhe kush ka femije, ja vlen me e pa shume i bukur loved it as well.Du me shku tshtunen. Hahaha e kam pa ne reklame kur provon kpucte haha


Enjoy femijet kane me e pelqy shume dhe asht me kuptim pozitiv nepermjet humorit
humor kishte hahaha GUY was so funny po edhe do scary moment s


Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
Cen Durimadhi
Tue Apr 09 2013, 04:08pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
kta jan da filma belg si i kam pa
Turquaze
Bo
Wolf


[ Edited Tue Apr 09 2013, 04:20pm ]

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
Cen Durimadhi
Tue Apr 09 2013, 04:55pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
edhe iket film e kam pa, asht film francez
Des Hommes Et Des Dieux

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
SuperGirl
Wed Apr 10 2013, 07:48pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Flight, me Denzel Washington trokit ketu

Film i mire, po e pash mram, e nadje kisha me hyp ne avion. Not a good idea

Gjithsesi si film e kshilloj me e pa iher. Jo dy.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Cen Durimadhi
Wed Apr 10 2013, 08:38pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
haha super itu ja paske xi jeten ti me at film para se me u nis

une pava sot iket "Nessuno Mi Può Giudicare" trokit ketu

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
Gurabi
Thu Apr 11 2013, 09:57pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
good movies SHIFNIGive the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
Vaskja
Sat Apr 13 2013, 03:43pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
une pash ne kinema kte...


i fije si mix mes Matrix edhe Cloud Atlas...jo shum origjinal si ide...nej her i avasht...me simbolizma rreth kujdesit per mjedisin...do efekte speciale por thujse te perseritshme ne teresi...hajt moooo


Back to top
Al Bundy
Sat Apr 13 2013, 07:31pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kush asht i padurushem e ka ne kinema ose me cilesi CAM ktu trokit ketu
Une po pres sa ti permirsohet edhe ifije cilesia ne torrentBack to top
Vaskja
Tue Apr 16 2013, 11:16pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
Ghost Movie hordhek se kisha pa...i fije i ekzagjerum si tan cronologia e ktyne filmave po kishte do batuta te lezetshme.Back to top
~*Christel*~
Wed Apr 17 2013, 08:26am


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Miri74 ka shkruar:

Kush asht i padurushem e ka ne kinema ose me cilesi CAM ktu trokit ketu
Une po pres sa ti permirsohet edhe ifije cilesia ne torrent


ca don me thane CAM?
Back to top
Al Bundy
Wed Apr 17 2013, 11:39am
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
~*Christel*~ ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Kush asht i padurushem e ka ne kinema ose me cilesi CAM ktu trokit ketu
Une po pres sa ti permirsohet edhe ifije cilesia ne torrent


ca don me thane CAM?Film i regjistrum me kamera ne salle te kinemase
Back to top
SuperGirl
Wed Apr 17 2013, 12:19pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

~*Christel*~ ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Kush asht i padurushem e ka ne kinema ose me cilesi CAM ktu trokit ketu
Une po pres sa ti permirsohet edhe ifije cilesia ne torrent


ca don me thane CAM?Film i regjistrum me kamera ne salle te kinemase
Cilesi qe ta shpif ekzistencen.
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Wed Apr 17 2013, 12:25pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Parmram kena pa filmin 'The Aviator' ne kuader te nji seminarit 'Psychopathology and movies' qe ban profja.

trokit ketu

Asht film i mire, e Di Caprio e qan krejt rolin, but really, per nji njiri qe studion per psikologji asht qesharake!! Skenat e crregullimit te tij jane te ekzagjerume. Hollivudi ka nji ide se ca asht marrezia, edhe e hedh te ekzagjerume neper filma, tu ia forcu at ide te gabume edhe ma shum njerezve te thjeshte. Normal mandej njerzit qe nuk dijne ma gjate rreth asaj fushe, presin qe 'te marrt' me u sjell ne at menyre.
Per ma teper, si gjithmone ne filma te tille, mjafton nji femen me e prek situaten ne dore, e cdo gja rregullohet. Sikur te ishte aq e thjeshte.
Edhe per ma teper, 'te marrt' neper filma te tille asociohen gjithmone me nji gjenialitet t'rralle, per te cilen personazhet kompensojne. Pak a shum si te 'A beautiful mind'. Por njerzit ne realitet kane vec crregullimin, dhe jo tan jane gjeni ne jeten e tyne, e kjo mund t'i bajne me u ndi ifije keq e te diskriminum.

Gjithsesi film i bukur qe ia vlen me e pa. Zgjat 3 ore kshtuqe pajisuni me popcorn. Dhe ta keni parasysh qe crregullimi obsesivo-compulsiv qe paraqitet aty nuk asht krejt njashtuBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Vaskja
Sat Apr 20 2013, 04:41pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
the company ju keep i robert redford...
trokit ketu

film me histori thriller te lezetshme por do skena qe ishte roberti ty vrapu mund tja kishte kursy vedit...


Back to top
☼sunshine
Sun Apr 21 2013, 10:28pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Sapo pava ikyt filmin, mpelqej shum, sidomos fundi ishte shum prekes


* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
Gurabi
Sat Apr 27 2013, 08:01pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
So. Funny


Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
lissandro
Sat Apr 27 2013, 08:36pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764

Filim shqiptar Gjoleka djali i Abazit
Ju kshilloj me e pa, neqoftese nuk e keni pa
asht i bukur....


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
Gurabi
Tue May 07 2013, 06:01pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
Hnagover 2 hahhaha is so funny

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
~*Christel*~
Tue May 07 2013, 07:55pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Donnie Brasco...e pritsha ma te mire, por prep nice,
Historia e nji agjenti te fbi te infiltrum ne mafia.
Back to top
SuperGirl
Tue May 07 2013, 08:04pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
~*Christel*~ ka shkruar:

Donnie Brasco...e pritsha ma te mire, por prep nice,
Historia e nji agjenti te fbi te infiltrum ne mafia.Mu m'ka pelqy jashte maset pra. Good oneBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2 3 ... 44 45 46 47  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2780 sec, 0.0994 of that for queries. DB queries: 65. Memory Usage: 3,128kB