Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Psikologji dhe Sociologji
 
<< Previous thread | Next thread >>
Fatkeqsisht kto jane lajme te ZEZA !!!
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Al Bundy
Thu May 10 2012, 08:38am
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

zagare se kisha ndi naj here iket fjale ne gjinine femnore.
...Zagarice sounds better
Back to top
MiCoLjA
Thu May 10 2012, 08:48am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ahhahahahaha Zagaric sounds si me ken tu than gomaric

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Thu May 10 2012, 08:59am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Shqipja jone e bukurBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
MiCoLjA
Thu May 10 2012, 09:01am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Sa e mir sa e bukur sa e dlir

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
MiCoLjA
Thu May 10 2012, 09:03am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
In love ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

Nuk merrem fort me lajme zakonisht, po m'doli para ikja e thash po e ve. Vec ishtu lajmesh ndin neper televizionet shqiptare.
Burimi: TopChannel


Tropojë, vrasje e dyfishtë


Një ngjarje e rëndë ka tronditur Tropojën në orët e para të mëngjesit të së enjtes.

Një grua 31-vjeçare ka vrarë bashkëshortin dhe të dashurin e saj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02.45 pas mesnatës në lagjen “Partizani” të Tropojës. Manjola Dollapi ka vrarë të shoqin Eduart Dollapi dhe Kaçanik Gjuriqin me te cilin kishte nje lidhje intime. Shkak per kete ngjarje te rende mesohet se eshte bere tradhtia bashkeshortore.

31-vjeçarja është kapur në banesë nga i shoqi me Kacanik Gjuriqin. Pas nje konflikti mes te dyve mesohet se gruaja ka qelluar me arme kallashnikov te shoqin, duke e lene te vdekur ne vend. Me pas 31-vjeçarja ka qelluar edhe mbi te dashurin e saj duke i shkaktuar vdekjen edhe ketij te fundit.

Burime nga policia e Tropojes bejne te ditur se 31-vjeçarja Manjola Dollpai pak ore pas krimit eshte dorezuar ne polici duke pranuar edhe autorësinë.


edhe mu em tregoj mamicia,,qe e kishte ndi ne lajme,,ktu po thoka ne mesnate,,pro anej ka shqipria kishin than qe diten,,ishte nis i shoqi per pune,,dhe kjo kishte telefonu dahsnorin,,mirpo i shoqi kishte harru nej vegel punet ne shpi,,ishte kthy me e marr,dhe i kishte gjet bashke ato te dy,,,
ky i shoqi e kishte kap thoj ne fyt ate dashnorine ksaj,,se e kane gjet te xime krejt qafen atij ...

sa mire e paska gjet kallashnikollin kjo aty per aty

kishte tentu me mbyt veten kjo gru me gershet,,por e kishin hetu policija dhe tani ruhet nga polic,,qe te vuje denimin dhe jo te vdesin !!


Mirboll qe nuk u permenkan fmi kun spaskan pas si duket

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Mon May 21 2012, 09:35pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Himarë, bie autobusi me studentë nga Elbasani, 13 viktima. Berisha: 22 maji ditë zie kombëtare

Një autobus me rreth 33 studente nga Elbasani ka rënë nga rreth 100 metra lartësi në vendin e quajtur Qafa e Vishës 1 km në veri të Himarës. Autobusi me studente vajza të Gjuhë Letërsisë së Universitetit “Aleksandër Xhuvani” është nisur para tre ditësh në Sarandë për një ekspeditë mësimore. Sipas të dhënave më të fundit konfirmohen 13 viktima, ndërsa mësohet se janë nxjerrë rreth 21 të plagosur. Ndërkohë që mes viktimave është edhe drejtuesi i mjetit Pëllumb Çela, ndërsa një nga vajzat ka ardhur e vdekur në Spitalin ushtarak në Tiranë, sipas konfirmimit të drejtorit të këtij Spitali Bedir Mihja. Mihja thekson gjithashtu se janë marrë të gjitha masat për ngjarjen dhe në dispozicion të të plagosurve janë vendosur 15 salla, 60 mjekë dhe 200 infermierë, ndërsa garantoi se: “Do bëjmë ç’është e mundur për të shpëtuar jetë”, tha drejtori.

trokit ketuMa zi ska si bahet....
Zot jepi force familjareveBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Mon Jul 29 2013, 01:22pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
39 te vdekun ne Itali sot prej nji aksidenti me autobus

trokit ketu

Gjithashtu dje ne Vlore njeni ka gjujt ne plazh privat e ka vra 3 njerz

trokit ketu

Ahhh ZotBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Vaskja
Mon Jul 29 2013, 01:27pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
mir puna e italis...po aja e shqipnis asht skandal...hala sot dalim rrugeve me kallash...policia ka fillu me fjet me duket mu qysh kur jan ndrru ngjyrat qeveris...edhe 1 muj duhet me duru derisa te fillojn ndrrimet neper administrata.


Back to top
SuperGirl
Mon Jul 29 2013, 01:35pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Nuk di hic ca asht kja pune. Nuk dihet a ka dasht me vra njenin prej atyne, edhe e kane hanger ato dy tjert (17 vjec njeni ) apo thjesht ka gjujt njashtu kot.
Me than qe ndodhin ne Amerike e vrasin me dhjetra njerz periher, thote njiri se i kane armet me leje (spo them qe jam pro ksaj) po ne shqipni hala ka mbeturina te 97tes qe po i marrn jete njerzve
Po kam pershtypjen qe kto njerz edhe mas me i pas armet prej 97tes, e gjejn menyren me i gjet disi..diku :/Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Tue Jul 30 2013, 08:11am
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ajo e Shqipnis ishte zgjidh shpejt. 3 vet ishin vra se moters t'njenit i kishin than 'keke si yll'Back to top
SuperGirl
Tue Jul 30 2013, 09:23am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Oh come on! Perimend??Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
babo
Tue Jul 30 2013, 09:35am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Miri74 ka shkruar:

Ajo e Shqipnis ishte zgjidh shpejt. 3 vet ishin vra se moters t'njenit i kishin than 'keke si yll'Dhe asnjeni prej 3 viktimave nuk ka pas lidhje me ngaterresen ....

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
SuperGirl
Tue Jul 30 2013, 02:14pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Sa me emocioni iky shkrim, per at vajzen 16 vjece qe i ka ndejt afer njenit prej viktimave, derisa ka dhan frymen e fundit

~

E dashur Eva, të faleminderit!
Nga: ANILA JOLE

E dashur Eva, të faleminderit!Kur mësova për ngjarjen e rëndë të së dielës në plazhin e Vlorës u trondita si shumëkush nga ne; mendime të këqia më mpakën trurin dhe ndjenja të trishta më pushtuan shpirtin për tragjeditë që nuk rreshtin së ndodhuri në Shqipëri.

Një djalë i ri vetëm 17 vjeç, një grua 53 vjeç dhe një person tjetër 34 vjeç mbetën të vdekur nga disa plumba të lëshuar thuajse kuturu, nga vrasësi me automatik, të fshehur poshtë peshqirit të plazhit.

Ngjarja të tmerron edhe më shumë, kur mendon se nisesh një mëngjes të diele drejt detit për t’u çlodhur e për të marrë rreze dielli, por ka gjasa të mos kthehesh i gjallë në shtëpi…

Nuk ka fjalë të përshkruaj trishtimin, dhimbjen për viktimat e pafajshme, për familjet e tyre, revoltën për këtë që ndodh në vendin tim, ku jeta e një njeriu është fare “e lirë” dhe ku krimi nuk ia ka frikën askujt.

Disa orë pas ngjarjes, në “Gazeta Shqiptare”, lexova një dëshmi sa tronditëse aq edhe prekëse. Një vajzë 16 vjeçare me iniciale Eva M. i kishte qëndruar pranë në çastet e fundit të jetës, djalit 17 vjeçar, Serdit. Ishte përpjekur ta mbante në jetë, edhe pse kjo fatkeqësisht nuk ishte e mundur.

Pasi përshkroi atë që kishte parë, vajza tregoi se ishte e vetme në momentet më të rënda, kur djali i larë në gjak jepte frymën e fundit. Vetëm, sepse askush nuk ndaloi për të ndihmuar. “Të gjithë ikën të frikësuar. Vrapuan duke shtyrë njëri-tjetrin nëpër shkallë, saqë me siguri edhe ata janë lënduar”, u shpreh vajza. Pyetjes së gazetarit: “Po ti nuk kishe frikë?”, ajo iu përgjigj me disa fjalë që mua më përlotën: “Jo, unë nuk ika, sepse nuk më pëlqen të largohem kur dikush ka nevojë për ndihmën time…”

Eva M. e tha këtë fare thjesht, fare sinqerisht, por mua fjalët e saj m’u dukën si një “shuplakë”. Ishte shuplakë përcëlluese e një adoleshenteje me zemër dhe kurajo, për indiferencën që na karakterizon thuajse të gjithëve, për egoizmin pa kufi, për mentalitetin se “ajo që ndodh jashtë derës sime, nuk është problemi im”.

Kjo është karakteristikë e një shoqërie të sëmurë, që nuk ka vetëm një sëmundje, por nga indiferenca, nuk është në gjendje të identifikojë e të kurojë asnjërën. Një shoqëri që shan e shfryn gjithë ditën për gjithçka negative e që nuk lëviz as gishtin për të përmirësuar diçka nga ajo gjithçka. Vetëm kur e keqja troket në derë, hapim sytë dhe ulërasim për ndihmë, por… askush nuk na ndihmon. Atëherë kuptojmë se ndoshta jemi duke “larë borxhin” e indiferencës sonë.

Teksa e ndava shkurt këtë përjetim me miqtë në facebook, dikush shkroi se vajza ka lindur dhe është rritur jashtë Shqipërisë dhe se ndodhej në Vlorë vetëm për pushime. Nëse kjo është e vërtetë, vajza është rritur në një tjetër realitet dhe ky mund të jetë një shpjegim për qëndrimin e saj.
Në qoftë ndryshe, atëherë vajza është shpresa se në Shqipërinë e sëmurë, të njerëzve indiferentë e thashethemexhinj, që vdesin të mësojnë edhe detajet më makabre duke pirë qetësisht kafe në lokal, ka edhe të tjerë që nuk munden të kthejnë kurrizin kur dikush është në rrezik, apo ka nevojë për ndihmën e tij. Qoftë në një situatë të tillë ekstreme, por qoftë edhe vetëm për një fjalë të mirë.

E dashur Eva!
Dua të të falenderoj publikisht për veprimin tënd njerëzor dhe kurajoz e të të siguroj, se nëse nuk munde ta mbash në jetë Serdin e pafat, kjo nuk ishte në dorën tënde. Ti bëre edhe diçka tjetër të madhe; na dhe të gjithëve një mësim të mirë duke na dëshmuar vërtetësinë e fjalëve të Tolstoit: “Kur njeriu ndjen dhimbje, është gjallë. Kur ndjen dhimbjen e tjetrit, atëherë është NJERI”.

* Në foto viktima: Serdi Bajlozi, 17-vjeç
(GazetaShqiptare/Balkanweb)Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Cen Durimadhi
Tue Jul 30 2013, 02:29pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
sa gjynah itesh jam tu i lexu, keka mush shtypi per ta.

ky 17 vjeci paska ken edhe kamarjer paraditeve

ikun njerzit si mas me ken kurgja hiq nat vend

ps une isha tu i lexu te trokit ketu
Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
Gurabi
Tue Jul 30 2013, 09:13pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
SuperGirl ka shkruar:

Sa me emocioni iky shkrim, per at vajzen 16 vjece qe i ka ndejt afer njenit prej viktimave, derisa ka dhan frymen e fundit

~

E dashur Eva, të faleminderit!
Nga: ANILA JOLE

E dashur Eva, të faleminderit!Kur mësova për ngjarjen e rëndë të së dielës në plazhin e Vlorës u trondita si shumëkush nga ne; mendime të këqia më mpakën trurin dhe ndjenja të trishta më pushtuan shpirtin për tragjeditë që nuk rreshtin së ndodhuri në Shqipëri.

Një djalë i ri vetëm 17 vjeç, një grua 53 vjeç dhe një person tjetër 34 vjeç mbetën të vdekur nga disa plumba të lëshuar thuajse kuturu, nga vrasësi me automatik, të fshehur poshtë peshqirit të plazhit.

Ngjarja të tmerron edhe më shumë, kur mendon se nisesh një mëngjes të diele drejt detit për t’u çlodhur e për të marrë rreze dielli, por ka gjasa të mos kthehesh i gjallë në shtëpi…

Nuk ka fjalë të përshkruaj trishtimin, dhimbjen për viktimat e pafajshme, për familjet e tyre, revoltën për këtë që ndodh në vendin tim, ku jeta e një njeriu është fare “e lirë” dhe ku krimi nuk ia ka frikën askujt.

Disa orë pas ngjarjes, në “Gazeta Shqiptare”, lexova një dëshmi sa tronditëse aq edhe prekëse. Një vajzë 16 vjeçare me iniciale Eva M. i kishte qëndruar pranë në çastet e fundit të jetës, djalit 17 vjeçar, Serdit. Ishte përpjekur ta mbante në jetë, edhe pse kjo fatkeqësisht nuk ishte e mundur.

Pasi përshkroi atë që kishte parë, vajza tregoi se ishte e vetme në momentet më të rënda, kur djali i larë në gjak jepte frymën e fundit. Vetëm, sepse askush nuk ndaloi për të ndihmuar. “Të gjithë ikën të frikësuar. Vrapuan duke shtyrë njëri-tjetrin nëpër shkallë, saqë me siguri edhe ata janë lënduar”, u shpreh vajza. Pyetjes së gazetarit: “Po ti nuk kishe frikë?”, ajo iu përgjigj me disa fjalë që mua më përlotën: “Jo, unë nuk ika, sepse nuk më pëlqen të largohem kur dikush ka nevojë për ndihmën time…”

Eva M. e tha këtë fare thjesht, fare sinqerisht, por mua fjalët e saj m’u dukën si një “shuplakë”. Ishte shuplakë përcëlluese e një adoleshenteje me zemër dhe kurajo, për indiferencën që na karakterizon thuajse të gjithëve, për egoizmin pa kufi, për mentalitetin se “ajo që ndodh jashtë derës sime, nuk është problemi im”.

Kjo është karakteristikë e një shoqërie të sëmurë, që nuk ka vetëm një sëmundje, por nga indiferenca, nuk është në gjendje të identifikojë e të kurojë asnjërën. Një shoqëri që shan e shfryn gjithë ditën për gjithçka negative e që nuk lëviz as gishtin për të përmirësuar diçka nga ajo gjithçka. Vetëm kur e keqja troket në derë, hapim sytë dhe ulërasim për ndihmë, por… askush nuk na ndihmon. Atëherë kuptojmë se ndoshta jemi duke “larë borxhin” e indiferencës sonë.

Teksa e ndava shkurt këtë përjetim me miqtë në facebook, dikush shkroi se vajza ka lindur dhe është rritur jashtë Shqipërisë dhe se ndodhej në Vlorë vetëm për pushime. Nëse kjo është e vërtetë, vajza është rritur në një tjetër realitet dhe ky mund të jetë një shpjegim për qëndrimin e saj.
Në qoftë ndryshe, atëherë vajza është shpresa se në Shqipërinë e sëmurë, të njerëzve indiferentë e thashethemexhinj, që vdesin të mësojnë edhe detajet më makabre duke pirë qetësisht kafe në lokal, ka edhe të tjerë që nuk munden të kthejnë kurrizin kur dikush është në rrezik, apo ka nevojë për ndihmën e tij. Qoftë në një situatë të tillë ekstreme, por qoftë edhe vetëm për një fjalë të mirë.

E dashur Eva!
Dua të të falenderoj publikisht për veprimin tënd njerëzor dhe kurajoz e të të siguroj, se nëse nuk munde ta mbash në jetë Serdin e pafat, kjo nuk ishte në dorën tënde. Ti bëre edhe diçka tjetër të madhe; na dhe të gjithëve një mësim të mirë duke na dëshmuar vërtetësinë e fjalëve të Tolstoit: “Kur njeriu ndjen dhimbje, është gjallë. Kur ndjen dhimbjen e tjetrit, atëherë është NJERI”.

* Në foto viktima: Serdi Bajlozi, 17-vjeç
(GazetaShqiptare/Balkanweb)Edhe une e lexova kyt. E pashe lajmin . Gjynah.


Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
MiCoLjA
Wed Jul 31 2013, 09:08am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ufff kta lajme metaman qe te tmerrojn ala ka njerz qe dalin me kallash neper rrug e gjujn ne tym mram po i tregosha vellas e me tha si ka gjujt a i ka vu shenjester apo ka gjujt ne tym siduket ka gjujt ne tym edhe paskan ken me fat ata qe si ka kap plumi se kishin mujt me vdek ma shum

Aja vajza lexova se jetote ne greqi e ka than qe du me ik fill
Shum njerzor gjesti saj me e nimu Seldin ishalla po i shkun kta njerz e rreflektojn ifije .
Edhe aj qe ka gjujt i kan marr nerin motres qe ja kan ngacmu posi .

Zot o Zot kur po nreqen kta njerz

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Vaskja
Sat Oct 26 2013, 04:37pm
Why drink and drive When you can smoke and fly,,,XD

Registered Member #1500
Joined: Mon Dec 17 2007, 10:29pm

Posts: 3617
SuperGirl ka shkruar:

Nuk di hic ca asht kja pune. Nuk dihet a ka dasht me vra njenin prej atyne, edhe e kane hanger ato dy tjert (17 vjec njeni ) apo thjesht ka gjujt njashtu kot.
Me than qe ndodhin ne Amerike e vrasin me dhjetra njerz periher, thote njiri se i kane armet me leje (spo them qe jam pro ksaj) po ne shqipni hala ka mbeturina te 97tes qe po i marrn jete njerzve
Po kam pershtypjen qe kto njerz edhe mas me i pas armet prej 97tes, e gjejn menyren me i gjet disi..diku :/


ah kuku per ne, mazi e njof si person ate vajzen "mollen e sherrit" tashi per femen i fije tyryry, kisha ndigju (sepse personalisht nuk e njof) po me kte ngjarje i ka vu vulen vedit...4-5 vjet ne itali si studente...e hala me mentalitet te ceket...bahhh hajde de te ishte nej far femnet por 1m 20 me taka e me i hyp vedja ne qejf per 1 kerkes fcb...


Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3330 sec, 0.0843 of that for queries. DB queries: 55. Memory Usage: 2,973kB