Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Letersia
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ditari im.
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
si ana
Sat Sep 29 2007, 02:30pm
Guest
Pershendetje miq, mendoj se mbase do ishte me interes te hapnim edhe nje teme te tille, ku mund te shkruanim pak per nje dite te zakonshme, per nje ngjarje te vecante, apo si ta mendoni ju vete.
Back to top
si ana
Sat Sep 29 2007, 02:37pm
Guest
Kuptohet, qe meqe e mendova ta hapje kete teme, po filloj vete .......... Ditari im. Sot dita ime eshte e zakonshme, me ritualin e vet, koha eshte mjaft e bukur, dhe pasi te mbaroj disa mesime te prapambetura, do dal te shetis, dhe te ndjej fillimin e vjeshtes, pasi gjethet kane shtruar rrugen time , ku mua me pelqen te ece, ti shkel pak keto gjethe , dhe zhurma e tyre , sec ka dicka qe mua me ben te njehem perseri femije..... . kush nuk do deshte ti kthehej perseri femijerise.... ... ditari im, mbase po te vazhdoj keshtu, shkrimi im do jete pastaj mjaft i gjate, por per tani, mjaft. shikohemi perseri.
Back to top
SuperGirl
Fri Apr 04 2008, 10:07pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
edhe sot si perdite u zgjova me 1000 halle nga gjumi......ahh cfare torture! pastaj shkolla, mesimi....te njejtet njerez qe shoh perdite....disa qe me bejne te rri ne mesim...dhe disa te tjere qe me te njejten force me bene te dal nga klasa dhe te heq mendjen me nje kafe para.....
e ku hiqet mendja....

me beri pershtypje sot...pashe te njejtin person ne tre vende te ndryshme...kush e di pse me mbeti ne mend. ishte njeri normal, si gjithe te tjeret..bohh

u ktheva nga shkolla vetem...me pelqen te eci vetem.....po kendoja me vete refrenin e kenges "aint it funny" qe me shoqeroi gjate gjithe rruges...kush e di nese e kam kenduar dhe me ze...kisha humbur aq shume saqe nuk e pash nje shok te cilit i kalova ngjitur dhe iu desh te me therriste....pastaj me thone 'mendjemadhe'...po njerez jemi dhe fluturojme nganjehere

cudi qe stinet i ndjej ne rruge....me kujtohet kur ndjeja vjeshten..kaloja afer shatervanit dhe shikoja pemet me gjethe te verdha dhe e adhuroja ate pamje...dhe mezi c'prisja te mbaroja mesimin qe te kaloja andej....edhe tani me duket sikur e ndjej ate ajer!
tani pranvere.....ne rruge shoh me shume jete, gjalleri, njerezit duken ndryshe, me te lumtur, sikur kane rilindur.....dhe une e shijoj perseri panoramen qe me ofron qyteti....
ne dimer behem me dembele..por prape me pelqen te eci, e te shoh se si njerezit struken para te ftohtit...
jam kureshtare karshi njerezve...natyres......
me gjithe keto mendime e bera rrugen deri ne shtepi dhe cuditerisht kenga nuk me hiqej nga mendja....

pjesa tjeter e dites ishte shume aktive.....kam qeshur shume sot me behet qejfi per kete

bobo sa u zgjata....me ke flas dhe une!

naten ditar!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
❤Bambolina❤
Mon May 04 2009, 08:40pm

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
i dashur ditar sot te tregoi diten time..u cova ne mengjes u bera gati per te shkuar ne shkoll... kur dola nga shkolla dola xhiro me shoqen time...dhe tskova papritur nje shok jemin dhe ish te dashurin tim..ne fakt un un nk doja ta takoja dhe ti flisja erdhi ky shoku im dhe me mbas u afrua ish i dashuri im..dhe un i fola pak fare vec dy fjal ai donte te fliste perseri me mua por un ne ate moment i thash shoqes time hajde ikim dhe ikem pas pak ky me mori ne tel dhe me tha qe kishte nevoi per mua,kishte nevoi te me degjonte zerin tim dhe duke me then qe i mua nk kishte un i thash me ler te qet sic te kam then qe ateher edh sot per her te fundit po te them harro qe un esistoi per ty ose fare ne kete bot vetem mos me tel me..dhe ja mbylla tel..ky prap merrte e merrte...pastaj takuam shoet e mia dhe nje shok te shoqes time qe ishte ish i dashuri tjetres shoqe kjo shoqja ime e nusht po njihet me kte cun dhe ky cuni solli nje tjeter shok,qe kur u pash me shokun e kti ai filloi menjeher duke me ber pytje dhe duke me par me vemendje ne sy un ndieva keq ne ato momente..ndihesha keq se dhe mua me perlqeu ky cuni vec se problemi im esht se mua nje lidhje me italian smundem dhe smundem me lidhje se jam me nje cun per jet..ky cuni tashti bente pytje me tha per msn pastaj per n e tel me thoshte dalim ne disko bashk hehehe ja beja ta dije ti thoja me vete..me thoshte ke qef rrim bashk nga ora 9 dhe me vn un prap i thoshja smundem.kur ikim qe do iknim nga shpia shoqes ky me percolli dhe ne fund kur u takuam me puthi dhe un rash nje pellemb se di pse kjo gje si me erdhi..pys veten ky do ket qef mbas asjt qe i bera ta dalim xhiro si shok??o zot zdi kush me ndihmon ne keto raste po te pakten kam nje shok me ke u hapa dhe shokut me te mir ditari im..
br]


[ Edited Mon May 04 2009, 08:51pm ]
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Mon May 04 2009, 08:43pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
itash u cova prej gjumit ditar po baj nji kafe dhe po lexoj e kenaqem me komentet e ktij forumi dhe manej me rehatu femijet per nadje e me u nise per pune shyqyr qe e kam afer tash... t'la me dite ma vone se itash per itash...s'ka naj gja teper me energji dhe interresante hahahahaha ps pava andrra me lufte :-?? do te kem pa naj dokumentar nje sy ne laptop e nji ne tv hahaha

I care and I wish well!

Back to top
Al Bundy
Sat May 09 2009, 07:19pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

edhe sot si perdite u zgjova me 1000 halle nga gjumi......ahh cfare torture! pastaj shkolla, mesimi....te njejtet njerez qe shoh perdite....disa qe me bejne te rri ne mesim...dhe disa te tjere qe me te njejten force me bene te dal nga klasa dhe te heq mendjen me nje kafe para.....
e ku hiqet mendja....

me beri pershtypje sot...pashe te njejtin person ne tre vende te ndryshme...kush e di pse me mbeti ne mend. ishte njeri normal, si gjithe te tjeret..bohh

u ktheva nga shkolla vetem...me pelqen te eci vetem.....po kendoja me vete refrenin e kenges "aint it funny" qe me shoqeroi gjate gjithe rruges...kush e di nese e kam kenduar dhe me ze...kisha humbur aq shume saqe nuk e pash nje shok te cilit i kalova ngjitur dhe iu desh te me therriste....pastaj me thone 'mendjemadhe'...po njerez jemi dhe fluturojme nganjehere

cudi qe stinet i ndjej ne rruge....me kujtohet kur ndjeja vjeshten..kaloja afer shatervanit dhe shikoja pemet me gjethe te verdha dhe e adhuroja ate pamje...dhe mezi c'prisja te mbaroja mesimin qe te kaloja andej....edhe tani me duket sikur e ndjej ate ajer!
tani pranvere.....ne rruge shoh me shume jete, gjalleri, njerezit duken ndryshe, me te lumtur, sikur kane rilindur.....dhe une e shijoj perseri panoramen qe me ofron qyteti....
ne dimer behem me dembele..por prape me pelqen te eci, e te shoh se si njerezit struken para te ftohtit...
jam kureshtare karshi njerezve...natyres......
me gjithe keto mendime e bera rrugen deri ne shtepi dhe cuditerisht kenga nuk me hiqej nga mendja....

pjesa tjeter e dites ishte shume aktive.....kam qeshur shume sot me behet qejfi per kete

bobo sa u zgjata....me ke flas dhe une!

naten ditar!
Nuk arrij me e kuptu si me ka ik ky postim pa e pa tesh nji muj.

SuperG Me ke binde dhe befasu edhe nji here ma shume per thellesine e mendimit,aftesine e te shprehunit,per kureshtjen ndaj natyres ne pergjithesi dhe asaj njerezore ne veçanti.
Keto lloj esesh duhet me kene per mu ne faqe te pare.Jane punime anetaresh te forumit qe duhen promovu.Kjo ka me ba qe ndofta te tjere te ndjekun shembullin duke na ofru shkrime origjinale.

Qa lexova ne postimin tand ishte freski dhe kenaqesi per mendjen teme.Back to top
SuperGirl
Wed May 13 2009, 11:10pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri postimi asht ne prill te vitit 2008

gjithsesi, edhe une e paskam harru ket teme. ditar kam mbajt kur kam ken shume e vogel, dhe ne pergjithesi kam shkru gjana te tipit 'e pash ate...me foli....ca te bej, si t'ia bej'
tesh nuk mbaj ma ditar, por e them gjithmone qe forumi asht ditari jem..ktu kam ditet e mia, gezimet, momentet e veshtira, kujtime nga 2 vitet e fundit

jam qe jam ktu, po shkruj edhe per diten e sotme, kur bahem melankolike me pelqen vediSot eshte nje dite maji...nje dite e nxehte por e zymte. kishte kohe qe prisja pranveren....ky ka qene dimer i gjate. ka qe ne tetor qe nuk shoh diell ne Cesena, dhe kjo ka ndiku pak a shume ne humorin tim. vetem tani e shikoj ndryshimin. tani jetoj ma thote edhe shoqja me te cilen jetoj

kisha deshire te flija sot...nuk kisha mesim ne mengjes. gjithsesi me zgjoi telefonata e nje shoqes per te bere nje gjiro ne treg. tregjet ne itali jane te cuditshme...i bejne 1 ose 2 here ne jave...dhe jane plot me njerez. sa here qe shkoj pyes veten pse nuk e bejne si zdralen...hape cdo dite te javes. cudi!!
aty shoh shume njerez...shume tipe bleresish e shitesish. nga bleresi qe rri nje ore duke provuar nje veshje, deri te ai indiferent qe nuk thote as 'miremengjes'....nga shitesi po ashtu indiferent, e deri te ai qe nuk te le te dalesh nga dyqani, e te acaron.
me pelqen te bej shopping. nuk duhet domosdoshmerisht te blej dicka. eshte antistresi im i preferuar....praktikisht per disa ore habitesh...shkeputesh totalisht nga mijera gjera qe te kalojne neper mend....po ta praktikonin edhe meshkujt pak, do ishte me mire plus qe duke shetitur neper dyqane humb shume kalori

ne dreke shkova ne shkolle. mesimi si gjithmone interesant...u argetova. shprehja e dites: 'te rrish i njejti ne nje ndryshim te vazhdueshem...' - bukur!! kjo jemi ne...te pakten kjo eshte normalja...sa me lodhin nganjehere kufinjte mes normales dhe jo normales. mua me intereson me shume kjo e dyta...por mundohem t'i qendroj besnike te pares. me duhet si meter mates :-?

pas mesimit prap koha per shopping! me ndodhi nje gje shume e bukur. duke ecur rruges, pash nje mace. nuk shoh kurre mace rrugeve. ishte hera e pare ketu ne cesena. ishte afer shpise, dhe mendova qe do ikte vrap sapo une te afrohesha. perkundrazi me duket se i pelqeva. acarohem me indiferentizmin e maceve...por kjo ishte e bute...kishte sy bojeqiell, donte ta perkedhelja. kalova 30 min aty...ne trotuar, duke e ledhatu...................zakonisht, ne oret e Positive Psychology, profesoresha na kerkon te shkruajme situata te ndryshme te dites qe na kane dhene gezim....per mua sot ky ishte maksimumi i gezimit :X
mire qe nuk doli i zoti nga ndonje cep me ndonje shprehje te tipit 'giu le zampe dal mio gatto '

ok kaloi dhe dita...mbremja me gjeti ne kinema...Engjej dhe Djaj...libri te cilin nuk pata kohe ta lexoj, kshtuqe perfundova duke pare filmin i cili me la 'breathless'. me ka pelqyer gjithmone piktura...dhe kam perfunduar duke bere fotografi, sepse me duken si menyra me e shpejte per te pikturuar. me ka pelqyer gjithmone te lexoj, por nganjehere shoh filmat, qe jane menyra me e shpejte per te lexuar nje liber. nuk kam shume kohe per pasionet e mia, kshtuqe me duhet te sublimoj ne dicka tjeter. jam une!

tashme jam ktu...para pc, me librin ne cep te shtratit, qe me duhet te mesoj per provimin e te henes. kam qindra mendime ne koke....si do shkojne provimet, si do shkoje vera, malli...padurimi....ankthi....edhe dy dite........ehhh!!

gjithsesi sot me ka pelqyer dita. pasi te postoj, do shoh sa fytyra te qeshura kam perdor, dhe bej balancin nese ka qene dite pozitive apo jo

[ Edited Wed May 13 2009, 11:13pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Thu May 14 2009, 09:33pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperG ke ba nji fans te ditarit tand.Marr tan kohen qe duhet per me e lexu ngadale dhe me shiju leximin.

Shprehja e ditarit te masiperm per mu asht;'...sa me lodhin nganjehere kufinjte mes normales dhe jo normales..'

I really enjoy your writing style.Back to top
SuperGirl
Wed May 27 2009, 06:30pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
thank u Miri
ka edhe dite te lodhshme vec qe pershkrimi nuk do ishte aq i bukur

ftoj edhe te tjeret me shkru ktu qe te mos bahet faqja jeme personaleBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Fri May 29 2009, 07:52pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

thank u Miri
ka edhe dite te lodhshme vec qe pershkrimi nuk do ishte aq i bukur

ftoj edhe te tjeret me shkru ktu qe te mos bahet faqja jeme personaleKishte kene bukur qe edhe te tjere me shkru ketu po jam i sigurte qe kjo tashma ASHT faqja jote.Shifet bagazhi i ne te tjereve.Si derrat tu kru shpinat n'llaq, tu ba chit chat tane kohen.Kena frike mos t'na i dalin thinja qelizave te trunit.
SuperG edhe nji here ne vjet ,kur te kesh kohe te lexojme me shume kenaqesi.Shkrime te tjera origjinale ne forum nuk kena.Back to top
SuperGirl
Fri May 29 2009, 11:01pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
derrat tu kru shpinat n'llac...hahahah zoten ku e gjete ket shprehje

do shkruj patjeter. promise!!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Sep 08 2009, 12:10pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Me mahnit nevoja e njerezve per dashuri....ajo force e pashpjegueshme qe na ben te rrijme ngjitur me njerezit qe duam...me mahnisin qenjet e gjalla se si e bejne dashurine, e krijojne dhe e ushqejne. cdo dite bindem qe jemi engjej me nje krah...e na duhet te perqafohemi qe te fluturojme..nuk me kujtohet kush e ka thene kete. di vetem qe ka pas te drejte.

Dite gri sot...ftohte jashte. une brenda, poshte mbuleses qe me mban nxehte degjoj tingujt...
'Amarti m'affatica mi svuota dentro
Qualcosa che assomiglia a ridere nel pianto
Amarti m'affatica mi da' malinconia
Che vuoi farci è la vita
E' la vita, la mia'


Me pelqejne e nuk me pelqejne ditet e tilla...me bejne melankolike dhe rrenqethem me zerin e fuqishem qe lutet:

''Amami ancora fallo dolcemente
Un anno un mese un'ora........ perdutamente!''
[ Edited Tue Sep 08 2009, 12:12pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
sunríse
Tue Sep 08 2009, 12:13pm

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479
ditari thone asht sekret ca thoni ju ktu?!!!


Think happy thoughts!

Back to top
SuperGirl
Thu Oct 01 2009, 09:50am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ne i ndajm gjanat me shoqnine praBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Thu Oct 01 2009, 05:24pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

ne i ndajm gjanat me shoqnine praE shume mire bani!
Back to top
SuperGirl
Fri Oct 02 2009, 11:19am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Mon Oct 12 2009, 10:30pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
10.10.09


Sot kam pi kafen e mengjesit ne Prishtine, dreken ne Shkoder, e darken ne Cesena. 'Bota eshte nje fshat i vogel'...shume i vogel!

une i perkas vendeve apo vendet me perkasin mua? sa shume pershtatem...e adhuroj te vetja kete vecori! une pershtatem...asnje vend i ri nuk me mposht. deri tani. valixhet e mia jane gjithmone gati, te mbledhura; kam shume rruge per te bere. por ska rendesi, rruga eshte jeta! sa rruge duhet te kalojme qe te ndihemi te plotesuar? nuk e di. i urrej gjerat qe nuk i di...gjithsesi nganjehere bekuar qofte mosdija!

Pas avionit te radhes, autobusit te radhes, trenit te radhes, arrita ne 'shtepine e radhes'. me kishte munguar, vetem kur e pashe e ndjeva. nuk gjeta njeri, me mire!
hapa valixhet, u mundova te sistemoj 1001 gjera qe kishin brenda, por nuk ia arrita...e shtyva kete pune per te nesermen. Ndihesha vetem, e odhur per te mos thene e rraskapitur, bosh, lemsh.....e kisha mendjen akoma te aeroporti..puthjet e fundit
shtepia ishte bosh, pis, rremuje. u zhyta ne dhomen time, dhe para se te filloja t'i beja vetes pytje te tipit 'ca dreqin bej une akoma ketu' - u shtriva te flija. te nesermen cdo gje do ishte me e lehte. dhe ashtu ishte...[ Edited Mon Oct 12 2009, 10:32pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Thu Oct 15 2009, 07:31pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kenaqesia e leximit te nje pjese si kjo ma siper e SuperG qendron,nder te tjera, ne bujarine e ndarjes te disa emocioneve dhe mendimeve te autores me ne te tjeret.Ose thane ndryshe lejimi qe na ban me hedh nji shikim ,qofte edhe tangent, ne boten shpirterore te saj/

Shkrimet qe bahen te kjo teme jane te vetmet origjinale te anetareve te ketij forumi.

Thanks SuperG for sharing/Back to top
SuperGirl
Fri Oct 16 2009, 12:47am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
A pleasure:)Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
☼sunshine
Wed Dec 23 2009, 09:58pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Bie e bardha debore,,embelsisht troket mbi xham ,,,me tingullin e bute ,,,floket shkujdesur rreshqasin marrin forma ,,,nga ngrohtesi e fymes sone ,,,kurore bardhesie ndricon ngado ,,,syrit nuk i fshihen ca zogje ne kerkimim te ushqimit ,,,cukasin mbi parvaze,,,,ndjen kenaqesi kur si gosti mjaftojne vetem ca therrime...,,,lumturisht cicerimat marrin krahe ne fluturim ,,,shpirti buzeqeshjen ma fton ne perqafim !!!

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
SuperGirl
Thu Mar 04 2010, 01:32pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
27 feb 2010

Vetem kur shtrihem te ai shtrat, e kuptoj se sa me mungon.
aty me ze gjumi si me magji, pa mendime negative, pa pyetje.

vetem kur shtrihem aty, e kuptoj domethenien e fjales 'shtepi'

Duhet te rikthehem me shpesh..aty ku kalova 20 vitet e para te jetes...

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
serenata
Mon Aug 16 2010, 08:47am

Registered Member #4079
Joined: Thu Jul 22 2010, 03:32pm

Posts: 22
♥sunshine♥ ka shkruar:

Bie e bardha debore,,embelsisht troket mbi xham ,,,me tingullin e bute ,,,floket shkujdesur rreshqasin marrin forma ,,,nga ngrohtesi e fymes sone ,,,kurore bardhesie ndricon ngado ,,,syrit nuk i fshihen ca zogje ne kerkimim te ushqimit ,,,cukasin mbi parvaze,,,,ndjen kenaqesi kur si gosti mjaftojne vetem ca therrime...,,,lumturisht cicerimat marrin krahe ne fluturim ,,,shpirti buzeqeshjen ma fton ne perqafim !!!


brava sunshine, complimenti! mi e piaciuta. un saluto dal italia
Back to top
Cen Durimadhi
Mon Aug 16 2010, 03:28pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
i dashu ditar , me ta shkur si me ta shkur po tshky katersh se sje per mu hahahah (qesh me lot)

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
SuperGirl
Thu Oct 21 2010, 11:31am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Kaq ishte. u binda me ne fund qe vere nuk do kete me deri veren tjeter ishte e veshtire per t'ia mbush mendjen vetes, por s'kam zgjedhje tjeter. vjeshta kete vit erdhi e lagesht dhe e ftohte. nuk pata kohe te shijoj gjethet ne toke, nuk pati shume diell. edhe sot eshte ftohte, e gjeja me e mire eshte te strukesh nen batanije, e te shijosh qetesine tende.
Nuk jam shume mire sot. girls things. prandaj kam nevoje per kete vetmi te heshtur, per kete kohe, per pak gjume, pak forum, e nje liber te mire. deri sa te vije ai qe mi heq si me dore te gjithe te keqijat

kafja e mengjesit me beri te fluturoj, nuk po degjoja me se ca po thoshte personi qe kisha perballe...mesa duket ishte quite boring..te pakten kisha dritaren perballe, e po shikoja njerezit qe nxitoni ne punet e tyre. nuk mund te jesh psikolog i njerezve qe njeh...si duhet ta them, dhe me e rendesishmja, sa here duhet ta them. cdo dite degjoj halle e probleme, por nuk jam une personi i pershtatshem qe te zgjidh problemet e te tjereve, duhet te kerkojne ndihme. si t'ia them?! te merresh me njerez nuk eshte e lehte, dhe sot nuk ishte aspak dita e duhur...une jam degjuese e mire, por degjimi sot me lodhi, me merziti.
Sot kam nevoje per qetesine time, per diell, per diellin tim qe te me ngrohe shpirtin :X

...tashme eshte radha e gjumit, sherimi i 'plageve' te mia, te shkaktuara nga vuatjet e te tjereve... =(( koha per shkeputje...


[ Edited Thu Oct 21 2010, 11:33am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Tue Oct 26 2010, 06:18pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Super si gjithmone kenaqesi me t'lexu!Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2746 sec, 0.0675 of that for queries. DB queries: 62. Memory Usage: 3,137kB