Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: VLLAZNIA JONE
 
<< Previous thread | Next thread >>
Lajmet e vllanzis ne kampionat
Go to page  1 2 3 4 5 6 7
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Dergutsiani
Sun Aug 30 2009, 11:11pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Ne Shkoder jane duke u bere gati qe ndeshja e pare e kampionatit te ri te shoqerohet nga nje feste e vertete. Keshtu drejtuesit e klubit kane vendosur qe topin e pare te kampionatit ta shkelmoje nje nga emrat me te medhenj te futbollit shkodran dhe atij shqiptar, pikerisht Ramazan Rragami.

[ Edited Sun Oct 11 2009, 07:42am ]

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
Dergutsiani
Sun Aug 30 2009, 11:11pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Loja ka nisur me nje ceremoni te thjeshte por interesante me rastin e hapjes se kampionatit ne Shkoder. Takimi nuk ka nisur me ndonje ritem te larte dhe duket se te dy skuadrat duan pak kohe per te studiuar njera-tjetren. Shkodranet me te plote ne kete ndeshje ne formacionin e tyre, serish kane pak probleme teksa Sinani nuk mbeshtetet mire nga mesfusha.

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
LEONS
Sun Sep 27 2009, 07:23am

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
java e 5

TEUTA vs VLLAZNIA 1-0Back to top
LEONS
Sun Sep 27 2009, 07:25am

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
klasifikimi pas javes se 5

1. DINAMO 13 pike
2. BESA 13 pike
3. SKENDERBEU 9 pike
4. APOLONIA 9 pike
5. TEUTA 9 pike
6. TIRANA 7 pike
7. LACI 5 pike
8. GRAMOZI 5 pike
9. VLLAZNIA 4 pike
10. SHKUMBINI 4 pike
11. KASTRIOTI 3 pike
12. FLAMURTARI 3 pike


[ Edited Sun Sep 27 2009, 07:25am ]Back to top
babo
Sun Sep 27 2009, 06:22pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
LEONS ka shkruar:

klasifikimi pas javes se 5

1. DINAMO 13 pike
2. BESA 13 pike
3. SKENDERBEU 9 pike
4. APOLONIA 9 pike
5. TEUTA 9 pike
6. TIRANA 7 pike
7. LACI 5 pike
8. GRAMOZI 5 pike
9. VLLAZNIA 4 pike
10. SHKUMBINI 4 pike
11. KASTRIOTI 3 pike
12. FLAMURTARI 3 pike

mazamakeq

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Dergutsiani
Sat Oct 03 2009, 10:16pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Ndryshimet edhe priteshin por edhe jo. Ne opinion ekzistonte pershtypja se drejtuesit e klubit Vllaznia do t’i jepnin edhe nje shans te fundit skuadres dhe bashke me te edhe trajnerit Lika. Por nuk ka ndodhur keshtu. Ngjarjet jane rrokullisur shume shpejt. Mbremjen e se henes vone, pas nje bisede te gjate mes presidentit Fushaj dhe trajnerit Lika, duket se eshte arritur akordi. Qe do te thote se marredheniet mes tyre do nderpriteshin. Kjo nuk eshte bere e ditur ate nate por nderkohe ka qene paradrekja e djeshme qe ka sqaruar gjithçka. Hasan Lika ka drejtuar seancen e fundit stervitore te kuqebluve dhe ne fund te saj eshte pershendetur me lojtaret teksa u ka thene: “Me vjen keq t’u them se nuk do punoj me me ju sepse qe sot nuk jam me trajneri i Vllaznise. E them me keqardhje kete gje por ky eshte fati i ne trajnereve. Ju duhet te vazhdonin punen tuaj dhe ju uroj suksese”. Nuk ka kaluar shume minuta dhe me pas eshte marre vesh edhe zyrtarisht pas nje lajmi te dale nga zyrat e klubit shkodran


12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
:.A*S*R.: 1927
Tue Oct 06 2009, 11:35am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
VLLAZNIA= Mbrapa humbjes me Flamurtarin me rizultatin 2-0 Vllaznia shkon ne vendin e fundit te kampjonatit

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
Xhulio8
Tue Oct 06 2009, 11:41am
รђк๏๔гค^๏ภlเภє.ς๏๓

Registered Member #3289
Joined: Sun Sep 06 2009, 03:55pm

Posts: 5265
hajde tifozat e ades se velipojes apo velecikut tesh,,mbaroj edhe vllaznia
Back to top
Dergutsiani
Tue Oct 06 2009, 06:57pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Për Vllazninë që nga dita e djeshme ka nisur një kapitull I mirë. Ai që tashmë ka të bëjë me një trajner të ri I cili ka marrë kështu përsipër detyrën e vështirë të nxjerrjes së skuadrës nga situate e vështirë. Roland Luçi ka kësisoj mundësinë jo vetëm për t’I bërë nder ish-skuadrës së tij më parë, duke e nxjerrë nga situate ku ajo ndodhet. Kuptohet që nuk do jetë e lehtë dhe vetë trajneri I sapoemëruar I kuqebluve e ka pranuar këtë gjë gjatë prezantimit të tij dje para skuadrës. “Kjo është një sfidë e madhe për mua. Edhe nëse do isha trajner I Ajaksit apo trajner I Brazilit dhe do më kërkohej të drejtoja Vllazninë, sërish do matesha. Do ta konsideroja një sfidë të madhe sepse e di çfarë kërkojnë shkodranët e mi nga skuadra e tyre.

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
LEONS
Sun Oct 11 2009, 06:21am

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Shkodran-Xh ka shkruar:

hajde tifozat e ades se velipojes apo velecikut tesh,,mbaroj edhe vllazniaja ma se nuk maron Vllaznia asht vetum nje moment krizi qe ta po kalon ,shpresoj sa ma shpejtBack to top
babo
Sun Oct 11 2009, 09:56am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
Dergutsjani ka shkruar:

Për Vllazninë që nga dita e djeshme ka nisur një kapitull I mirë. Ai që tashmë ka të bëjë me një trajner të ri I cili ka marrë kështu përsipër detyrën e vështirë të nxjerrjes së skuadrës nga situate e vështirë. Roland Luçi ka kësisoj mundësinë jo vetëm për t’I bërë nder ish-skuadrës së tij më parë, duke e nxjerrë nga situate ku ajo ndodhet. Kuptohet që nuk do jetë e lehtë dhe vetë trajneri I sapoemëruar I kuqebluve e ka pranuar këtë gjë gjatë prezantimit të tij dje para skuadrës. “Kjo është një sfidë e madhe për mua. Edhe nëse do isha trajner I Ajaksit apo trajner I Brazilit dhe do më kërkohej të drejtoja Vllazninë, sërish do matesha. Do ta konsideroja një sfidë të madhe sepse e di çfarë kërkojnë shkodranët e mi nga skuadra e tyre.me vjen keq qe hala mentaliteti asht i perqendrum vetem te trajneri si e keqja dhe jo te presidenca apo lojtaret qe jane e keqja e vertete

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Dergutsiani
Mon Oct 12 2009, 09:59pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Mund te duket e çuditshme por megjithese Vllaznia eshte ne vendin e fundit te tabeles se renditjes aktualisht, serish ka sponsore qe mendojne se te bashkepunosh me kete klub eshte gjithnje e leverdisshme. Merite te madhe ne kete drejtim kane edhe vete drejtuesit e klubit Vllaznia dhe pikerisht drejtori i marketingut Armando Lohja qe ka arritur te binde perfaqesuesit ne Shqiperi te kompanise se njohur sllovene te internetit “Primo”. Per rrjedhoje, kjo kompani ka shfaqur interesin e saj per te vene emrin e saj ne fanellat kuqeblu te Vllaznise.

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
Dergutsiani
Mon Oct 12 2009, 10:01pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
sponsori


12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
shkodra
Thu Oct 22 2009, 05:57pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
qa me than turp per presidencen qe ka vllaznia ,kta kujtoj se po bahen te pasur me nej klub si vllaznia ku me sa shof une ala nuk kan kuptu se me klube futbolli pastrohen lek e nuk fitohen....

no comment......
Back to top
Xhulio8
Thu Oct 22 2009, 08:34pm
รђк๏๔гค^๏ภlเภє.ς๏๓

Registered Member #3289
Joined: Sun Sep 06 2009, 03:55pm

Posts: 5265
Dergutsjani ka shkruar:

sponsoriouuuu e paska marre primoja vllaznine a???
Back to top
LEONS
Sat Oct 24 2009, 03:07pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Laçi-Vllaznia 3-1

per Laçin shenuan NORA,VELIAJ,NIMANI ndersa golin e vetem per Vllaznin e shenoj KASAPI ky eshte edhe goli i pare i Vllaznis jashte fusshet kyt sezonBack to top
shkodra
Sat Oct 24 2009, 03:58pm

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
a ka mundesi mas me na dhan ma ljame per te se na shpifi krejt.....ishalla prej kategorie bejen....turp

no comment......
Back to top
Xhulio8
Sat Oct 24 2009, 04:12pm
รђк๏๔гค^๏ภlเภє.ς๏๓

Registered Member #3289
Joined: Sun Sep 06 2009, 03:55pm

Posts: 5265
taman turp per skuadren shkodrane ,,,sot i vjet ne kategori te dyte ishalla kena me ken ma mire ,,me shku me humb edhe me Lacin eshte hall i madh
Back to top
LEONS
Sat Oct 24 2009, 05:42pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
shkodra ka shkruar:

a ka mundesi mas me na dhan ma ljame per te se na shpifi krejt.....ishalla prej kategorie bejen....turpishalla te ik Juventusi nga kategoria tyBack to top
LEONS
Sat Oct 24 2009, 05:47pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
eeeeeeeeeeeeeeee çfar mbeshtetjet i japin skuadres se qytet te tyre ta ishalla bien nga kategoria thojn ,sado qe Vllaznia te jet dobt gjithmon duhet me e mbeshtet sidomos ne momente te veshtira ,po te kisha mundesine ne stadium kishum ike çdo jave me e mbeshtet

FORZAAAAAAAAAAAAAAAAA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAA
KAMPIONEEEEEEEEEEEE FOREVERRRRRRRRRRRRRRRRRBack to top
Xhulio8
Sat Oct 24 2009, 08:48pm
รђк๏๔гค^๏ภlเภє.ς๏๓

Registered Member #3289
Joined: Sun Sep 06 2009, 03:55pm

Posts: 5265
LEONS ka shkruar:

eeeeeeeeeeeeeeee çfar mbeshtetjet i japin skuadres se qytet te tyre ta ishalla bien nga kategoria thojn ,sado qe Vllaznia te jet dobt gjithmon duhet me e mbeshtet sidomos ne momente te veshtira ,po te kisha mundesine ne stadium kishum ike çdo jave me e mbeshtet

FORZAAAAAAAAAAAAAAAAA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAA
KAMPIONEEEEEEEEEEEE FOREVERRRRRRRRRRRRRRRRR


ke te drejte leons po nervat bajne te vetat
Back to top
harris
Sun Oct 25 2009, 12:11am
Registered Member #3306
Joined: Fri Sep 11 2009, 12:35pm

Posts: 252
Kane ba skifo sot ( dmth dje ). Simjet ka thane Fushaj jena ma te forte se vjet, por me sa me kujtohet vjet skena lujt per mas me ra prej kategoriet.
Back to top
Mir-Shkodrani
Sun Oct 25 2009, 06:02am
Djal llokum

Registered Member #657
Joined: Tue Apr 10 2007, 07:01pm

Posts: 281
Pjesa e pare kunder lacit ishte shum e mire me disa raste per shenim ndersa pjesa e dyte ishte nje skandal,me tu dhimb syt me nej para televizorit me e pa.

Shkoder locja gjithmone ne zemrat tona:

Back to top
shkodra
Sun Oct 25 2009, 09:26am

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
LEONS ka shkruar:

shkodra ka shkruar:

a ka mundesi mas me na dhan ma ljame per te se na shpifi krejt.....ishalla prej kategorie bejen....turpishalla te ik Juventusi nga kategoria ty
hahahahahaha jo ishalla..juve kerkun vetem ne kry te klasifikimit shpejt......masanej kaq ne zemer e kam vllaznin se me e pa ne kategori te 3 me bahet qefi jo per gja po me tregu se drejtusit qe ka nuk jane te afet me drejtu ne skuader futbolli sic asht vllaznia.....

no comment......
Back to top
LEONS
Sun Oct 25 2009, 07:14pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
shkodra ka shkruar:

LEONS ka shkruar:

shkodra ka shkruar:

a ka mundesi mas me na dhan ma ljame per te se na shpifi krejt.....ishalla prej kategorie bejen....turpishalla te ik Juventusi nga kategoria ty
hahahahahaha jo ishalla..juve kerkun vetem ne kry te klasifikimit shpejt......masanej kaq ne zemer e kam vllaznin se me e pa ne kategori te 3 me bahet qefi jo per gja po me tregu se drejtusit qe ka nuk jane te afet me drejtu ne skuader futbolli sic asht vllaznia.....Boll keq me vjen edhe mu por nuk mundem me e than kyt gja qe te shkojn ne kategori te dyte Vllaznia

Ma mir me ken ju ne kry te klasifikimit se Interi se nuk na lajn rehat ta Interistat athu se jan ma te fortit , se veç ne Itali munden me fitu edhe me hile fitojnBack to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3171 sec, 0.0845 of that for queries. DB queries: 64. Memory Usage: 3,093kB