Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: VLLAZNIA JONE
 
<< Previous thread | Next thread >>
Lajmet e vllanzis ne kampionat
Go to page  1 2 3 4 5 6 7
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
babo
Sun Oct 25 2009, 07:16pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
LEONS ka shkruar:

shkodra ka shkruar:

LEONS ka shkruar:

shkodra ka shkruar:

a ka mundesi mas me na dhan ma ljame per te se na shpifi krejt.....ishalla prej kategorie bejen....turpishalla te ik Juventusi nga kategoria ty
hahahahahaha jo ishalla..juve kerkun vetem ne kry te klasifikimit shpejt......masanej kaq ne zemer e kam vllaznin se me e pa ne kategori te 3 me bahet qefi jo per gja po me tregu se drejtusit qe ka nuk jane te afet me drejtu ne skuader futbolli sic asht vllaznia.....Boll keq me vjen edhe mu por nuk mundem me e than kyt gja qe te shkojn ne kategori te dyte Vllaznia

Ma mir me ken ju ne kry te klasifikimit se Interi se nuk na lajn rehat ta Interistat athu se jan ma te fortit , se veç ne Itali munden me fitu edhe me hile fitojn
edhe ketu s'mundeni me ndejt pa e permend Interin, se di ca ju ka ba hahaha
kam marr vesht qe mbas 4 a 5 javesh den me fitu edhe nji here Vllaznia

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
LEONS
Mon Oct 26 2009, 07:38pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
babo ka shkruar:

LEONS ka shkruar:

shkodra ka shkruar:

LEONS ka shkruar:

shkodra ka shkruar:

a ka mundesi mas me na dhan ma ljame per te se na shpifi krejt.....ishalla prej kategorie bejen....turpishalla te ik Juventusi nga kategoria ty
hahahahahaha jo ishalla..juve kerkun vetem ne kry te klasifikimit shpejt......masanej kaq ne zemer e kam vllaznin se me e pa ne kategori te 3 me bahet qefi jo per gja po me tregu se drejtusit qe ka nuk jane te afet me drejtu ne skuader futbolli sic asht vllaznia.....Boll keq me vjen edhe mu por nuk mundem me e than kyt gja qe te shkojn ne kategori te dyte Vllaznia

Ma mir me ken ju ne kry te klasifikimit se Interi se nuk na lajn rehat ta Interistat athu se jan ma te fortit , se veç ne Itali munden me fitu edhe me hile fitojn
edhe ketu s'mundeni me ndejt pa e permend Interin, se di ca ju ka ba hahaha
kam marr vesht qe mbas 4 a 5 javesh den me fitu edhe nji here Vllazniaqysh se ka ardh ky ASHTASORI edhe ne anderr asht tu me dal Interi
Back to top
LEONS
Fri Oct 30 2009, 07:24pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Vllaznia-Tirana 0-1 iku ky kampionat tesh duhet me shpresu mas te bime nga kategoria ,sma ka marr mendja se kena kaq lojtar pa vlera qe hin ne fushe vetem per me marr njet lek e nuk lozin hiç per fanellBack to top
babo
Fri Oct 30 2009, 07:35pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
LEONS ka shkruar:

Vllaznia-Tirana 0-1 iku ky kampionat tesh duhet me shpresu mas te bime nga kategoria ,sma ka marr mendja se kena kaq lojtar pa vlera qe hin ne fushe vetem per me marr njet lek e nuk lozin hiç per fanell
pse leons te kja ndeshje kishte mbet puna a i iku apo jo kampionati Vllaznise!!!??
aman, i ka ik qysh pa fillu

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
harris
Fri Oct 30 2009, 09:09pm
Registered Member #3306
Joined: Fri Sep 11 2009, 12:35pm

Posts: 252
Tirana fiton “El Clasico”-n shqiptare, Muzaka është “MUZA” bardheblu!


Muzaka ka vendosur fatin e ndeshjes hapëse të javës së 9-të të Superligës, luajtur mes dy skuadrave me emër në futbollin shqiptar, Vllaznisë dhe Tiranës. Mesfushori i krahut të majtë të 24 herë kampionëve ka vlejtur 3 pikë të çmuara për Tiranën, që tashmë mund të thuhet pa frikë se përbën kërcënim të vërtetë për kryesuesit. Më shumë se kaq, fitorja në një transfertë të vështirë, si kjo në Shkodër, ka vlejtur për të konfirmuar përfundimisht mbylljen e krizës së bardhebluve, që i mbajti të mbërthyer keq gjatë fillimit të kampionatit, nën drejtimin e Loncarevicit. Tanimë, nën drejtimin e dyshes Tafaj-Dede, Tirana jo vetëm ka dalë në lojën e saj, është rezultative, por ka fituar edhe lojtarët titullarë të dëmtuar, ku spikat kapiteni Muka dhe goleadori Memelli.

Po si u zhvillua ndeshja, e konsideruar një “El Clasico” shqiptare, Vllaznia-Tirana? Startoi në orën 17.00, në stadiumin “Loro Boriçi”, në shkallët e të cilit pati një numër të konsiderueshëm tifozësh, me dëshirë të madhe nga të dyja palët për të fituar. Vllaznia duket disi e mpirë, ndoshta edhe nga presioni psikologjik i ecurisë mjaft negative në këto javë, apo edhe nga humbja turpëruese në ndeshjen paraardhëse, 3-1 në Laç, ndërsa Tirana e shpalosi që në fillim të lojës objektivin e saj, marrjen e 3 pikëve. Në këtë funksion, gjysmëorën e parë janë miqtë, që kanë më shumë zotërim të topit, dalin më dendur drejt portës së Grimës dhe rrezikojnë me Muzakën dhe Memellin. Pas këtij momenti, kuqeblutë barazpeshojnë lojën dhe kërkojnë të ngacmojnë edhe ata në kuadratin e mbrojtur nga Nallbani. Sinani lufton fort, kudo, duke u kthyer deri në mesfushë, për ta marrë topin, por nuk ka koordinimin e duhur me partnerin e sulmit, të riun Bala. Ky i fundit përbën një rrezik potencial për prapavijën bardheblu, sepse është shumë i aftë edhe në lojën në ajër. Megjithatë, qoftë ai, qoftë Sinani, nuk konkludojnë dot në portën e Nallbanit, sa për dobësi të tyre, aq edhe për meritë të kundërshtarit. Minuta e 28-të e ndeshjes do të ishte edhe më kulminantja, sepse fiksoi golin e vetëm të kësaj sfide, por që u dha miqve nga kryeqyteti 3 pikë të arta në transfertë. Një krosim perfekt nga e majta e sulmit të Tiranës, nisur nga Ahmataj, përpunohet bukur në anën tjetër nga Muzaka, që pasi e ul me këmbë përtokë, gjen kohën e duhur për ta goditur e dërguar në rrjetën e Grimës. Me këtë rezultat mbyllet pjesa e parë, cka të linte të kuptoje se Vllaznia do të bënte çmos ta përmbyste këtë disavantazh minimal në gola. Dhe në fakt krijoi volum të madh loje në pjesën e dytë, por ndeshi në një kundërshtar të vendosur për të ruajtur epërsinë e krijuar nga goli i Muzakës. Trajneri Tafaj duket se e ka udhëzuar skuadrën e tij më shumë në detyra mbrojtëse, duke përdorur kundërsulmin, strategji që në fund të lojës i dha edhe suksesin. Rastet për të barazuar nuk kanë munguar, në fakt, nga Vllaznia, por shënjestra e sulmuesve vendas, Sinani, Bala dhe Kasapi, nuk ka qenë e duhura. Për pasojë, loja shkon drejt fundit, duke ruajtur të paprekur golin e Muzakës, që përkthehet në fitore për Tiranën, që tashmë është futur bindshëm në korsinë e pretendimeve, ndërsa Vllaznia fundoset më thellë në krizën e saj. Pavarësisht se kroji lojë ndaj Tiranës. Nga ana tjetër, Tirana fitoi të ashtuquajturën “El Clasico” shqiptare, me anë të Muzakës, që, po t’i referohemi edhe golit në fitoren paraardhëse, ndaj Teutës në “Qemal Stafa”, mund ta vlerësojmë metaforikisht si “MUZA” bardheblu. Ne fund, shkodranet kane kontestuar gjykimin e ndeshjes, duke pretenduar per dy penallti te padhena nga Pashaj, ndersa presidenti i Tiranes, Refik Halili, eshte treguar modest, duke ua lene te tjereve te flasin. Ai ka nenvizuar: “Le te flasin lojtaret dhe stafi teknik, sepse ata po flasin me mire se une javet e fundit, aty ku duhet, ne fushen e lojes…”

Ndërkohë, në dy ditët në vijim, të shtunën dhe të dielën, do të luhen edhe ndeshjet e tjera të javës së 9-të të kampionatit, Superliga, sipas kalendarit të mëposhtëm, bashkë me gjyqtarët kryesorë respektivë.

Back to top
:.A*S*R.: 1927
Sat Oct 31 2009, 09:28am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Vazhdoj humbjet e squadres tone shkodrane Vllaznia. Dje esht mundur nga Tirana ne "Loro Borici" me rizultatin 0-1 me golin e Muzaka

Vllaznia 0-1 Tirana

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
Xhulio8
Sat Oct 31 2009, 10:39am
รђк๏๔гค^๏ภlเภє.ς๏๓

Registered Member #3289
Joined: Sun Sep 06 2009, 03:55pm

Posts: 5265
ULTRAS ROMA ka shkruar:

Vazhdoj humbjet e squadres tone shkodrane Vllaznia. Dje esht mundur nga Tirana ne "Loro Borici" me rizultatin 0-1 me golin e Muzaka

Vllaznia 0-1 Tirana


cpo ta xejme vendin e fundit ,,sa lezet ,,mire krejt jena
Back to top
LEONS
Sat Oct 31 2009, 12:39pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
babo ka shkruar:

LEONS ka shkruar:

Vllaznia-Tirana 0-1 iku ky kampionat tesh duhet me shpresu mas te bime nga kategoria ,sma ka marr mendja se kena kaq lojtar pa vlera qe hin ne fushe vetem per me marr njet lek e nuk lozin hiç per fanell
pse leons te kja ndeshje kishte mbet puna a i iku apo jo kampionati Vllaznise!!!??
aman, i ka ik qysh pa filluKam shpresu deri i tesh mar babo dhe kam mendu se me Tiranen do ti shfaqin vlerat lojtaret tone (Vllaznis) por e kam pa se kena lojtar pa vlera e asht e kote me e ndjek ma Vllaznin se vetum humbje asht tu na dhan
Back to top
babo
Sat Oct 31 2009, 04:33pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
LEONS ka shkruar:

babo ka shkruar:

LEONS ka shkruar:

Vllaznia-Tirana 0-1 iku ky kampionat tesh duhet me shpresu mas te bime nga kategoria ,sma ka marr mendja se kena kaq lojtar pa vlera qe hin ne fushe vetem per me marr njet lek e nuk lozin hiç per fanell
pse leons te kja ndeshje kishte mbet puna a i iku apo jo kampionati Vllaznise!!!??
aman, i ka ik qysh pa filluKam shpresu deri i tesh mar babo dhe kam mendu se me Tiranen do ti shfaqin vlerat lojtaret tone (Vllaznis) por e kam pa se kena lojtar pa vlera e asht e kote me e ndjek ma Vllaznin se vetum humbje asht tu na dhan
ka kohe qe Vllaznia e vertete dhe kto drejtues e lojtare i kane nda rruget e tyne


Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Louis
Sat Oct 31 2009, 10:00pm

Registered Member #3335
Joined: Wed Sep 23 2009, 12:55pm

Posts: 81
ULTRAS ROMA ka shkruar:

Vazhdoj humbjet e squadres tone shkodrane Vllaznia. Dje esht mundur nga Tirana ne "Loro Borici" me rizultatin 0-1 me golin e Muzaka

Vllaznia 0-1 TiranaHahahahahahaahah cfar figuret keqe per shkodren ne kampjonat.....
Back to top
LEONS
Sun Nov 01 2009, 08:02am

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
U-19
Të rinjtë drejt
rekordeve
Vllaznia- Dinamo 5-1
Vllaznia: Rexhepi, Rusi (62Tafa), Hotaj,
Marku, Boci( 46’A.Puka) Shaba (55’Bardulla),
Zagani(Karakaçi 46’), Dalipi, E.Puka , Erkoçi,
Rahova. Tr: E.Plori.
Dinamo: Dobi, Maleta, Vargu, Laloci, Imami,
Lala, Zijaj, Alibali, Nassi, elia. Tr. Gj.Puka
Shënues: Dalipi 25’, 58’, Rahova 35’, Erkoçi 65’,
Hotaj 72’/ Imami 31’.
Gjyqtarë: E.Hoxha, E. Çokaj ,E. Bajrakurti (Lezh)Back to top
LEONS
Sun Nov 01 2009, 08:04am

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
7 ndeshje 7 fitore per 19 vjeçaret e Vllaznis
Vllaznia ndodhet ne vendin e pare me 21 pike

Urime 19 vjeçareveBack to top
LEONS
Sun Nov 01 2009, 08:06am

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
U-17

Kuqeblutë vazhdojnë
të mos falin
Vllaznia- Dinamo 4-0
Vllaznia: Tola, Nikshiqi, Likaj, Ujkaj (40’Kiri),
Pelinku, Rexhepi, Halili, Gjeluci, Markolaj,
Beluli(Dritarja 55’), Agaj. Tr: E. Çaku
Dinamo: Totishi, Hysa, Pasha, Tanku, Mruka,
Mazreku, Cara, Melgecaj, Prendi, Njebza,
Hysenbelliu. Tr. B.Deliu
Shënues: Markolaj 5’, 35’, Halili 27’, Agaj 30’.
Gjyqtarë: E. Çokaj, E.Hoxha, E. Bajrakurti (Lezh)Back to top
LEONS
Sun Nov 01 2009, 08:08am

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Vazhdon te jete i
papërmbajtëshëm ekipi
kampion në fuqi i 17
vjeçarëve shkodranë.
Ato janë kthyer përsëri në një pretendent
kryesor edhe për këtë sezon. Ekipi i para
të rinjve të Vllaznisë ka arritur të marrë
një tjetër fitore mëse të merituar përballë
ekipiet të paratë rinjve Të Dinamos, në këtë
javë të këtij kampionati, duke u ngjitur në
vendin e parë në tabelën e klasifikimit. Ato
me këtë fitore kanë hedhur për të tretin vit
me radhë kandidaturën për ta bërë përsëri
të tyren këtë titull. Mbajtësja në fuqi për
dy vite me radhë ka bërë një paraqitje të
mirë edhe në takimin me dinamovitët.
Kuqeblutë kanë arritur të fitojnë pastër
4-0 dhe përmes një loje bindëse. Ekipi i
drejtuar me shumë meritë nga Tekniku
Entri Çaku dhe kolegu i tij Nefail Zhejani
kanë objektiva të qarta me këto djem të
cilët janë grumbulluar për të parën herë
të gjithë sëbashku. Loja me dinamovitët
ka nisur mjaft e bukur nga ana e ekipit të
drejtuar nga Çaku. Ekipi ka treguar një
lojë shumë të mirë sidomos gjatë pjesës
së parë të takimit, në të cilën ka arritur të
shpartallojë me gol kundërshtarin e vet.
Që në minutat e para të takimit ka qënë
sulmuesi Markolaj, i cili ka shënuar vetëm
pas 5 minutash lojë. Por nuk duket se ekipi
i Vlalznisë do të ndalet me kaq, pa kaluara
shumë minuta djemtë kuqeblu kanë
shënuar me anë të Halilit dhe golin e dytë.
Pas një ekzekutimi mjaft të mirë të këtij të
fundit. Por më pas ka qënë dhe sulmuesi
tjetër Agaj që përmes një triblimi dhe një
gjuajtje spektakolar ka përshëndetur për
të tretën herë portën mike. Nuk ka qënë e
thënë se furia e djemve të Çakut të marrë
fund këtu pasi Markolaj ka menduar edhe
për golin e dytëb të tijin personal dhe
të katërtin për ekipin kuqeblu. Me këtë
rezultat të pjesës së parë është mbyllur
dhe krejt takimi, i cili edhe në pjesën e
dytë është zotëruar tërësisht nga djemt
shkodranë. Një fitore e merituat dhe tre
pikë që e kanë ngjitur ekipin e para të
rinjve shkodranë në vendin e parë në
tabelën e klasifikimit. Ka qenë një fillim jo
i mirë por vazhdimësia e këtij ekipi të bënë
me të vërtet të shpresosh se edhe në këtë
sezon pretendimet e kuqebluve për të dalë
kampion janë të mëdha. Kjo falë punës
së gjithë stafit të ekipit me në krye Çakun
e Zhejanin, por edhe e djemve që shumë
shpejt kanë gjetur gjuhën e përbashkët me
njëri tjetrin.

Urime 17 vjeçareve te Vllaznis

[ Edited Sun Nov 01 2009, 08:14am ]Back to top
harris
Mon Nov 02 2009, 10:36pm
Registered Member #3306
Joined: Fri Sep 11 2009, 12:35pm

Posts: 252
Kto shkojn shume mire po kta te medhenjt nuk shifen me sy hiq.
Back to top
Pitkini
Wed Nov 04 2009, 04:51am
Insan

Registered Member #3413
Joined: Fri Oct 23 2009, 01:23am

Posts: 77
Te medhejt shifni drejtusat made in Dugagjini .
Back to top
babo
Wed Nov 04 2009, 09:34am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
tesh mu marre me moshat na?

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Tafil Ibriku
Wed Nov 04 2009, 11:02am

Registered Member #335
Joined: Thu Jan 11 2007, 09:16pm

Posts: 201
lene aman se hukubet vllaznia. jan ba tan si vica kopshtijash tu e hanger e tu pi e jan ba betht pal tu ndejt neper klubet. karriges i rrin mi ata hora
Back to top
LEONS
Wed Nov 04 2009, 07:56pm

Registered Member #2969
Joined: Sun May 10 2009, 04:23pm

Posts: 1887
Kupa e Shqiperise
rit and
Vllaznia-Tomorri 5-1 4-0Back to top
harris
Wed Nov 04 2009, 08:56pm
Registered Member #3306
Joined: Fri Sep 11 2009, 12:35pm

Posts: 252
Kuqeblutë marrin gjobë, një muaj pa rrogë


Ka ardhur ndëshkimi i parë ndaj Vllaznisë, ndërkohë që pritet reagimi i futbollistëve

Janë dashur disa orë biseda e diskutime dhe në fund është vendosur: të gjithë futbollistët e Vllaznisë do të gjobiten me nga një rrogë mujore për shkak të mosparaqitjes së mirë të tyre deri tani në kampionat dhe renditjes së skuadrës në vendet e fundit të tabelës së renditjes. Vendimi është marrë nga bordi drejtues i klubit vetëm mesditën e djeshme, ndërkohë që mbledhja e tij kishte nisur që të hënën në darkë, por pa arritur të konkretizojë vendimin përkatës. Gjobitja e futbollistëve u është komunikuar në një mbledhje që është zhvilluar pasditen e djeshme në zyrat e klubit.

Në këtë mbledhje kanë marrë pjesë presidenti Valter Fushaj, sekretari i klubit Agim Medja, drejtori ekzekutiv Kujtim Shaba, stafi drejtues i ekipit dhe të gjithë futbollistët. Ajo është zhvilluar me dyer të mbyllura, por nga sa bëhet e ditur nga zyra e shtypit pranë klubit, janë diskutuar shumë mënyra të ndëshkimit financiar të lojtarëve, duke filluar nga një rrogë mujore dhe deri te 30-përqindëshi i shumës së kontratave.

Këto sanksione janë të parashikuara në kontratën individuale të firmosur në mes presidentit dhe futbollistëve. Secili prej anëtarëve të bordit drejtues është shprehur sipas idesë së tij, ku natyrisht të gjithë e kishin mendjen vetëm te kthesa që duhej të bënte skuadra, sepse nuk është aspak normale që Vllaznia të renditet në fund të tabelës së renditjes.

Duke qenë kështu, në fund është vendosur që skuadrës t’i jepet edhe një shans tjetër. Që do të thotë se ndëshkimi për ta këtë herë nuk do të jetë maksimali, por vetëm minimal. Eshtë hequr dorë nga 30-përqindëshi dhe gjoba që do të ekzekutohet ka qenë ajo e ndalesës së një rroge mujore për të gjithë lojtarët dhe pjesëtarët e stafit drejtues.

Ndëshkimi financiar nuk është marrë për një apo dy ndeshje të veçanta, por për ecurinë e skuadrës në 9 javë kampionat. Nuk është ndëshkuar vetëm futbollisti Rustemi dhe trajneri Luçi, që kanë filluar punë më vonë me ekipin. Ecuria, që siç konstatohet lehtë, nuk ka qenë ajo e pritshmja dhe ajo e duhura dhe për këtë arsye tashmë pritet reagimi i lojtarëve në fushën e lojës, duke nisur që nga ndeshja e radhës me Skënderbeun.

Por nëse kthesa nuk vjen sërish, atëherë në vazhdim masat ndëshkimore nuk do jenë më kolektive, por do të kalohet në ndëshkime individuale, pezullim 6 muaj deri në përjashtim. Pasi u është komunikuar ky vendim, futbollistët të ndërgjegjshëm për përgjegjësinë e tyre në renditjen që ka Vllaznia, e kanë pranuar në heshtje atë.

Back to top
harris
Wed Nov 04 2009, 08:56pm
Registered Member #3306
Joined: Fri Sep 11 2009, 12:35pm

Posts: 252
Rizvanolli përjashtohet nga Vllaznia

Dje në mesditë ka mbërritur në Shkodër dhe ka kërkuar të takohet me drejtuesit e klubit për të sqaruar pozicionin e tij. Sulmuesi Erion Rizvanolli, i cili prej disa ditësh ka qenë i pezulluar nga ana e klubit për shkak të mosimpenjimit në ndeshje, për thyerje të disiplinës dhe ofendim të trajnerit, që nga dita e djeshme nuk do të quhet më pjesë e kësaj skuadre.

Një vendim i tillë është marrë pas bisedës që është zhvilluar në mes tij dhe presidentit Fushaj në zyrën e këtij të fundit. Lojtari është përjashtuar për përsëritje të këtyre veprimeve dhe është ndëshkuar me 3 milionë lekë të vjetra gjobë. Në rast se në janar ky futbollist gjen ekip tjetër, është i detyruar të kthejë shumën e mësipërme, në rast se jo, nuk ka asnjë detyrim ndaj klubit. Ndërkohë, shkodranët kanë filluar të mendojnë që tani për zëvendësimin e këtij lojtari në merkaton e dimrit.
Back to top
babo
Fri Nov 06 2009, 10:04am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
harris ka shkruar:

Rizvanolli përjashtohet nga Vllaznia

Dje në mesditë ka mbërritur në Shkodër dhe ka kërkuar të takohet me drejtuesit e klubit për të sqaruar pozicionin e tij. Sulmuesi Erion Rizvanolli, i cili prej disa ditësh ka qenë i pezulluar nga ana e klubit për shkak të mosimpenjimit në ndeshje, për thyerje të disiplinës dhe ofendim të trajnerit, që nga dita e djeshme nuk do të quhet më pjesë e kësaj skuadre.

Një vendim i tillë është marrë pas bisedës që është zhvilluar në mes tij dhe presidentit Fushaj në zyrën e këtij të fundit. Lojtari është përjashtuar për përsëritje të këtyre veprimeve dhe është ndëshkuar me 3 milionë lekë të vjetra gjobë. Në rast se në janar ky futbollist gjen ekip tjetër, është i detyruar të kthejë shumën e mësipërme, në rast se jo, nuk ka asnjë detyrim ndaj klubit. Ndërkohë, shkodranët kanë filluar të mendojnë që tani për zëvendësimin e këtij lojtari në merkaton e dimrit.
po pra, ket gja asht dasht me e dit ma perpara drejtuesit dhe mos me e marr hic, nji lojtar qe e largon Kruja e Peqini, nuk kuptoj si mund t'i bajne pune Vllaznise...
marre

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
harris
Fri Nov 06 2009, 10:03pm
Registered Member #3306
Joined: Fri Sep 11 2009, 12:35pm

Posts: 252
babo ka shkruar:

harris ka shkruar:

Rizvanolli përjashtohet nga Vllaznia

Dje në mesditë ka mbërritur në Shkodër dhe ka kërkuar të takohet me drejtuesit e klubit për të sqaruar pozicionin e tij. Sulmuesi Erion Rizvanolli, i cili prej disa ditësh ka qenë i pezulluar nga ana e klubit për shkak të mosimpenjimit në ndeshje, për thyerje të disiplinës dhe ofendim të trajnerit, që nga dita e djeshme nuk do të quhet më pjesë e kësaj skuadre.

Një vendim i tillë është marrë pas bisedës që është zhvilluar në mes tij dhe presidentit Fushaj në zyrën e këtij të fundit. Lojtari është përjashtuar për përsëritje të këtyre veprimeve dhe është ndëshkuar me 3 milionë lekë të vjetra gjobë. Në rast se në janar ky futbollist gjen ekip tjetër, është i detyruar të kthejë shumën e mësipërme, në rast se jo, nuk ka asnjë detyrim ndaj klubit. Ndërkohë, shkodranët kanë filluar të mendojnë që tani për zëvendësimin e këtij lojtari në merkaton e dimrit.
po pra, ket gja asht dasht me e dit ma perpara drejtuesit dhe mos me e marr hic, nji lojtar qe e largon Kruja e Peqini, nuk kuptoj si mund t'i bajne pune Vllaznise...
marrePo ne jena msu me marre meturinat e te tjerve.
Back to top
harris
Fri Nov 06 2009, 10:04pm
Registered Member #3306
Joined: Fri Sep 11 2009, 12:35pm

Posts: 252
Cungu: Skënderbeu, jo më lart se Vllaznia


Zv/trajneri shkodran Armando Cungu mendon se ekipi që drejton është me lart për nga cilësia

Në ndeshjen e Kupës të së mërkurës ndaj Tomorit, e ka drejtuar ai Vllazninë. Ka ndodhur kështu, pasi trajneri i parë, Luçi, ka qenë i detyruar të udhëtojë drejt Austrisë për një problem personal. Megjithatë, skuadra është lënë në duar të sigurta. Armando Cungu ka zbatuar të gjitha porositë e kolegut të tij dhe ka bërë detyrën së bashku me ekipin, duke fituar pastër 5‑1 dhe duke u kualifikuar për në turin e dytë. Sigurisht që nuk ka qenë e vështirë për të fituar, sepse vetë niveli i kundërshtarit linte për të dëshiruar.

Duke qenë kështu, numri 2 i pankinës shkodrane nuk i kushton shumë rëndësi kësaj ndeshjeje në prononcimin e tij, kur thotë: “Ka qenë një ndeshje që e kishim vlerësuar, pasi vërtet kundërshtari ishte i dobët, por ne shpeshherë ndaj këtyre skuadrave të dobëta e kemi pësuar. Nga ana tjetër, nuk është se kishim frikë nga ndonjë surprizë e pakëndshme, por deshëm të provonim skuadrën përpara ndeshjes me Skënderbeun. Ky takim ishte në funksion të asaj ndeshjeje dhe prandaj aplikuam atë mënyrë loje me të cilën mendojmë të luajmë në Korçë.” E gjithë vëmendja është e përqendruar vetëm te kjo sfidë. Madje duhet thënë se përgatitjet për të kanë nisur që të dielën e kaluar, kur vetë zëvendëstrajneri Cungu, i shoqëruar nga drejtori ekzekutiv i klubit, Kujtim Shaba, ndoqën në Durrës ndeshjen Teuta‑Skënderbeu.

Qëllimi i tyre sigurisht që ka qenë ndjekja e lojës së skuadrës korçare, me pikat e saj të forta dhe të dobëta. Eshtë e qartë se ky takim i humbur nga Skënderbeu nuk ka qenë më i miri i tyre dhe për më tepër këtë të diel ata pritet të luajnë krejt ndryshe në fushën e tyre. “E kam ndjekur Skënderbeun dhe mund të them se është një ekip që, pavarësisht renditjes, nuk ka ndonjë nivel më të madh se ekipi ynë. Duke qenë kështu, do të mundohemi të bëjmë më të mirën në këtë ndeshje dhe shpresoj të mos kthehemi pa pikë,” ‑ ka thënë kolegu i Luçit në pankinën e Vllaznisë. Ndeshja po afron dhe stafi drejtues i kuqebluve është duke marrë masat e duhura për përgatitjen ashtu siç duhet të skuadrës.

Po punohet jo pak në anën taktike me futbollistët, sepse mendohet që në këtë ndeshje të ketë sërish ndryshim në vendosje. Këto ndryshime duket se do të kapin repartin e mbrojtjes, por edhe atë të mesfushës. Vetëm sulmi duket se nuk do të ndryshojë asgjë, teksa në këtë repart kanë për të luajtur sërish. Duke folur në lidhje me këtë gjë, Cungu në fund të prononcimit të tij do të shprehej: “Jemi duke menduar të bëjmë sërish ndonjë ndryshim për t’iu përshtatur lojës së kundërshtarit. Çdo gjë bëhet në funksion të marrjes së rezultatit dhe besoj se këtë herë nuk do të dalim pa pikë. Vllaznia nuk është për të qenë në vendet e tabelës së fundit të renditjes dhe besoj se ka ardhur momenti për t’iu larguar një herë e mirë këtij vendi.”

Back to top
harris
Fri Nov 06 2009, 10:04pm
Registered Member #3306
Joined: Fri Sep 11 2009, 12:35pm

Posts: 252
Rustemi në mbrojtje, Osja në mesfushë

Për ndeshjen me Skënderbeun pritet të ketë pak ndryshime në përbërje, por edhe në vendosje për formacionin e Vllaznisë. Mungesa e Mrvaljeviçit për arsye kartonësh do të bëjë të mundur kthimin e kosovarit me pasaportë shqiptare, Blerim Rustemi, në prapavijë. Madje bëhet e ditur se ai mund të luajë pak më prapa se mbrojtësit e tjerë, duke u kthyer në një lojtar të lirë, për të dhënë më tepër garanci në këtë repart.

Vendin e tij në mesfushë këtë herë do ta mbushë mesfushori Safet Osja, i cili do rreshtohet kësisoj krahas kosovarit tjetër, Nallbani, për të formuar dyshen e qendrës. Nuk pritet të ketë ndryshime të tjera në formacioni, megjithëse në ndeshjen e Kupës me Tomorin, Smajli e Shtubina braktisën fushën të dëmtuar, por dëmtimet e tyre nuk duken shumë serioze dhe prandaj ata pritet të jenë në fushë në këtë ndeshje.
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2960 sec, 0.0380 of that for queries. DB queries: 64. Memory Usage: 3,159kB