Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Psikologji dhe Sociologji
 
<< Previous thread | Next thread >>
Te njohesh ``personin e fsheht te zemres``.
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
freni
Tue Sep 01 2009, 10:58am

Registered Member #1129
Joined: Tue Aug 21 2007, 10:41am

Posts: 1112
Duket se shum dashuri mund te mbijetojn e te lulezojn,nese njerzit i hyne asaj pune pasi e njohin plotesisht personin e mrenshem te njeni-tjetrit.
Asht e vertet se edhe njerzit qe e duan njeni-tjetrin,disa her mund te mos shkojn dakort.
por,nese nuk shkon dakord ne cdo gje,nese cdo bised perfundon ne nji ndeshje midis dy palve,apo nese mardhenja juaj esht nji cikel i persosur me ndarje e pajtime,ateher duhet te kemi kujdes!!!!!
Ne nji anket e shum mjekve zbuloi se grindjet e vazhdushme jan nji tregus i fort se cifti``nuk esht gati per nji lidhje serjoze,persh fejes ose martes.
Nji shkak tjeter per shqetesim mund te jete zbulimi i disa te metave shqetesuse ne personalitetin e njerit apo tjetrit.
Shfaqja e nji temperamenti te dhunshem ,apo edhe shenja egoizmi,te papjekuris,te humorit te keq dhe te kokfortesis,mund te bejn qe te pysesh veten,nese deshiron te kalosh jeten me kte njeri.

Mund te jepni simas experjences tuj mendime,rreth ksaj teme.
Back to top
Al Bundy
Tue Sep 01 2009, 07:37pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Jam tu e thjeshu ekuacionin,por kur arrin njifare pjekunijet ne moshe,asht e mundeshme me thane edhe mbas 5 min muhabet a e kishe kalu jeten me te apo jo.Back to top
freni
Tue Sep 01 2009, 09:14pm

Registered Member #1129
Joined: Tue Aug 21 2007, 10:41am

Posts: 1112
Miri ekuacionin mundesh me e thjeshtesu ,po dashuria mund te qerroj syt, e mas me dit me i ncjerr perfundimin kajher!!!!
Back to top
Al Bundy
Tue Sep 01 2009, 09:26pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Jane efektet anesore qe si mbas rasteve duhen kuru here me 'aspirine' e here me 'elektroshok'.
Dashuria mund te bajne me ec me sy mbyll drejt parajses ose drej humneres.Zot na ruj prej rreziqeve.Back to top
SuperGirl
Mon Sep 14 2009, 01:48pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

Jam tu e thjeshu ekuacionin,por kur arrin njifare pjekunijet ne moshe,asht e mundeshme me thane edhe mbas 5 min muhabet a e kishe kalu jeten me te apo jo.Kjo asht e vertete. asht nje aftesi qe arrihet me kalimin e viteve dhe me njohjen e shume njerezve.

cdo gja asht brenda nesh, me pak inteligjence, edhe dashuria nuk arrin me t'i mbyll syte
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1839 sec, 0.0754 of that for queries. DB queries: 39. Memory Usage: 2,580kB