Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Mbreteresha
Tue Sep 15 2009, 11:20pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
nata e kadrit sonte erdhi
shume gezim ne zemer me sjelli
nje nate e bukur dhe e bekuar
lutjuni All-llahut qe deshirat me jua plotesuar

thuhet qe ne kete nate qa te kerkosh zoti ta jep
deshira jeme eshte qe Zoti me coje ne xhenet
o All-llah ti J'arabi
zemrat e besimtarve mbushi me lumturi

mi fal mu bab e nan
vellezerve te mi me ju ban derman
fali gjith besimtaret ne tan boten,
se vetem meshira jote e mban token..

kur te lutem ty o Zot
njikjo zemer me rrah fort,
me duket sikur te kam shume prane
sikur nje keshille don me ma dhane
me duket sikur mendjen e ke te perqendrume vetem te une
o Zot ti e din shume mire se te duaaaaaaaa shuuuuuume

ne kete nate te bekume
edhe nje lutje e kam te rrezervume
ti e din sa mall ne zemer kam
me ja pa syte e njasaj nan..
qe vetem ne shipni e kam lan
T'lutem zot mua me ndihmo
qe veren tjeter ta vizitoj

kjo nate eshte madheshtore
se tan melekt jane kap dore per dore
jane ul ne toke me urdhnin tand
me na shoqeru ne dhe vetem mas ne lan

kete nate ti e ke persos
gja mangut si ke lan ne kete bote
na ke dhan mundesine per gjithca
qe prej gjynaheve me u shperla

mijera besimtare sonte festojne
naten e kadrit nj-tj i urojne
duart ne qiell drejtojne
kerkojne meshire derisa te jetojne
falin nemaz ty te kujtojne
se je I vetmi qe adhurim meriton
O:-) O:-) O:-) ^:)^Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
LUPEN
Tue Sep 15 2009, 11:39pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
mka pelqy shume mbreteresha.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Mbreteresha
Tue Sep 15 2009, 11:46pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
LUPEN ka shkruar:

mka pelqy shume mbreteresha.


lupen shume flm qe e vleresove.shnosh kur te dalin drita do mundohem me kriju edhe naj tjeter..nuk e di ciles fe i perket,por te uroj me gjith zemer qe te ka xan shnosh e mire kjo nate e bekume,dhe te uroj tana te mirat ne jete..

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
LUPEN
Tue Sep 15 2009, 11:53pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
gjithashtu te rikthej urimet e mija te perzemerta e ishalla zoti i madh te ndihmon ne cdo aspekt te jetes tande.dhe sic e ke shpreh edhe ti te vjerrsha ishalla takohesh sa ma shpejt me nanen tande dhe me ke te deshirojne zemra jote.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Mbreteresha
Wed Sep 16 2009, 12:08am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
LUPEN ka shkruar:

gjithashtu te rikthej urimet e mija te perzemerta e ishalla zoti i madh te ndihmon ne cdo aspekt te jetes tande.dhe sic e ke shpreh edhe ti te vjerrsha ishalla takohesh sa ma shpejt me nanen tande dhe me ke te deshirojne zemra jote.


[-O<

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
L€OÑ
Sun Jul 25 2010, 07:53pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
In love ka shkruar:

nata e kadrit sonte erdhi
shume gezim ne zemer me sjelli
nje nate e bukur dhe e bekuar
lutjuni All-llahut qe deshirat me jua plotesuar

thuhet qe ne kete nate qa te kerkosh zoti ta jep
deshira jeme eshte qe Zoti me coje ne xhenet
o All-llah ti J'arabi
zemrat e besimtarve mbushi me lumturi

mi fal mu bab e nan
vellezerve te mi me ju ban derman
fali gjith besimtaret ne tan boten,
se vetem meshira jote e mban token..

kur te lutem ty o Zot
njikjo zemer me rrah fort,
me duket sikur te kam shume prane
sikur nje keshille don me ma dhane
me duket sikur mendjen e ke te perqendrume vetem te une
o Zot ti e din shume mire se te duaaaaaaaa shuuuuuume

ne kete nate te bekume
edhe nje lutje e kam te rrezervume
ti e din sa mall ne zemer kam
me ja pa syte e njasaj nan..
qe vetem ne shipni e kam lan
T'lutem zot mua me ndihmo
qe veren tjeter ta vizitoj

kjo nate eshte madheshtore
se tan melekt jane kap dore per dore
jane ul ne toke me urdhnin tand
me na shoqeru ne dhe vetem mas ne lan

kete nate ti e ke persos
gja mangut si ke lan ne kete bote
na ke dhan mundesine per gjithca
qe prej gjynaheve me u shperla

mijera besimtare sonte festojne
naten e kadrit nj-tj i urojne
duart ne qiell drejtojne
kerkojne meshire derisa te jetojne
falin nemaz ty te kujtojne
se je I vetmi qe adhurim meriton
O:-) O:-) O:-) ^:)^
te lumt goja ,( allahu kabu )
Back to top
Mbreteresha
Sun Jul 25 2010, 08:34pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
L€OÑ ka shkruar:

In love ka shkruar:

nata e kadrit sonte erdhi
shume gezim ne zemer me sjelli
nje nate e bukur dhe e bekuar
lutjuni All-llahut qe deshirat me jua plotesuar

thuhet qe ne kete nate qa te kerkosh zoti ta jep
deshira jeme eshte qe Zoti me coje ne xhenet
o All-llah ti J'arabi
zemrat e besimtarve mbushi me lumturi

mi fal mu bab e nan
vellezerve te mi me ju ban derman
fali gjith besimtaret ne tan boten,
se vetem meshira jote e mban token..

kur te lutem ty o Zot
njikjo zemer me rrah fort,
me duket sikur te kam shume prane
sikur nje keshille don me ma dhane
me duket sikur mendjen e ke te perqendrume vetem te une
o Zot ti e din shume mire se te duaaaaaaaa shuuuuuume

ne kete nate te bekume
edhe nje lutje e kam te rrezervume
ti e din sa mall ne zemer kam
me ja pa syte e njasaj nan..
qe vetem ne shipni e kam lan
T'lutem zot mua me ndihmo
qe veren tjeter ta vizitoj

kjo nate eshte madheshtore
se tan melekt jane kap dore per dore
jane ul ne toke me urdhnin tand
me na shoqeru ne dhe vetem mas ne lan

kete nate ti e ke persos
gja mangut si ke lan ne kete bote
na ke dhan mundesine per gjithca
qe prej gjynaheve me u shperla

mijera besimtare sonte festojne
naten e kadrit nj-tj i urojne
duart ne qiell drejtojne
kerkojne meshire derisa te jetojne
falin nemaz ty te kujtojne
se je I vetmi qe adhurim meriton
O:-) O:-) O:-) ^:)^
te lumt goja ,( allahu kabu )


flm naq..te uroj qe Zoti tte ndihmofte ne cdo hap te jetes tande ;;)

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
L€OÑ
Sun Jul 25 2010, 08:40pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
gjithashtu edhe ty LOVE dhe familjes tande.
Back to top
Mbreteresha
Sun Sep 05 2010, 03:06pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
:x :x :x sonte eshte Nata e Kadrit :x :x :x
ju uroj te tanve shyqyr qe ju ka xan shnosh e mire..iu uroj cdo te mire ne jete...lutjuni shume All-llahut sonte shume se Zoti i pranon lutjet :x


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
L€OÑ
Sun Sep 05 2010, 03:09pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
bashkohem me urimet e juja . Zoti na meshiroft ne dhe gjithve besimtarve ne bot.

[ Edited Sun Sep 05 2010, 03:12pm ]
Back to top
Mbreteresha
Sun Sep 05 2010, 03:20pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
:::ShkoderZemer
Sun Sep 05 2010, 06:16pm


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Kjo Nate vlen sa 1000 muaje.
Shtoni lutjet dhe punet e mira.
Zoti ju shtofte besimin.

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
:::ShkoderZemer
Sun Sep 05 2010, 06:32pm


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
97.Suretu El Kadr

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

1. Ne e zbritëm atë (Kur’anin) në natën e Kadrit.
2. E ç’të bëri ty të dijsh se ç’është nata e Kadrit?
3. Nata e Kadrit është më e rëndësishme se një mijë muaj!
4. Me lejen e Zotit të tyre në (atë natë) të zbresin engjëj dhe shpirti (Xhibrili) për secilën çështje.
5. Ajo (që përcakton Zoti) është paqe deri në agim të mëngjesit.http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
Mbreteresha
Tue Sep 07 2010, 08:41am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
:::ShkoderZemer ka shkruar:

97.Suretu El Kadr

Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!

1. Ne e zbritëm atë (Kur’anin) në natën e Kadrit.
2. E ç’të bëri ty të dijsh se ç’është nata e Kadrit?
3. Nata e Kadrit është më e rëndësishme se një mijë muaj!
4. Me lejen e Zotit të tyre në (atë natë) të zbresin engjëj dhe shpirti (Xhibrili) për secilën çështje.
5. Ajo (që përcakton Zoti) është paqe deri në agim të mëngjesit.
:x


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Cen Durimadhi
Tue Aug 14 2012, 07:41pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
Urime naten e kadrit, mbaresi e lumturi paqi gjithmon

ps une pa ha hallven, a pa urnan Super meqi pa je veq ti on

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
SuperGirl
Tue Aug 14 2012, 08:24pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Falemnders Cen
Simas llogarive t'mia, nata e kadrit i bjen neser, kshtuqe un neser jam tu e majt.
Urime ket nate te shenjte e vec t'mira paci!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Mbreteresha
Tue Aug 14 2012, 09:28pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Gezuar dhe pershumevjet kete nate madheshtore
shyqyr qe ju ka xan shnosh e mire,lutuni sa me shume kete nate,se eshte nata e pranimit te lutjeve

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2534 sec, 0.0385 of that for queries. DB queries: 54. Memory Usage: 2,887kB