Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Ambjenti
 
<< Previous thread | Next thread >>
[poll] A duhen shitur celfonat/saketat
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Mon Oct 12 2009, 12:08pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
A duhen shitur celfonat/saketat
Po

Jo

Sme itereson

Perbmajtja me e madhe e plehrave eshte plastika, Shishet edhe riciclohen sepse i perdorin per qumesht (rrezik i madh po asht e vertet) ndersa celefonat apo saketat nuk perdorohen perveq njehere dhe hidhen direkt ne kosh (apo ne rruge ma mire me thane)Ne disa nga vendet e zhvilluara ato blihen, gje qe e lejon njeriun ta vlresoje ma teper ate dhe ta perdore disa here derisa ta hedhe.

Si mendoni ju, a duhen shitur keto plasmasa, saketa plastik, apo te vazhdoje falas ashtu siq jane sot?
Back to top
::bud::
Mon Oct 12 2009, 12:10pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Back to top
shkodra
Sat Dec 05 2009, 12:34am

Registered Member #237
Joined: Mon Dec 18 2006, 05:05pm

Posts: 13849
bud mas me u shit celfonat nuk kuptoj me ca don em i ble ti ushqimet e gjant...ti ma mire duhet te kishe drejtu pytjne ndryshe pse ne shqiperi nuk ka diferenze mbeturinahs edh edjegje te tyne....

no comment......
Back to top
art allways
Wed Dec 30 2009, 09:53pm

Registered Member #3617
Joined: Sat Dec 26 2009, 06:35pm

Posts: 9
jashte shqiperise i shesin kurse aty nuk e di,po ajo fotoja shum natyre e qete
Back to top
::bud::
Tue Feb 02 2010, 09:04pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Un e kam drejtu pyetjen ne kyt aspekt Shkodra, qe duke ditur gjendjen me mjere siq e pasqyron edhe fotoja dhe duke dite qe saketat perdorohen nje here dhe treten fill ne rruge apo ne oborr te shpise (po flas ne pergjithsi) athere pse mos te shiten, ne kete menyre njerzit nuk i tresin ose mundohen ti perdorim ma shum se nje here, dhe nuk e kan doret aq te hedhun

Ne shum shtete te zhvilluara ato blehen, per shum arsye
per arsye taksash
per arsye uljes se kostove te riciklimit qe plastike duhet shkrire per tu degraduar ose i duhen 100 vjet qe te degradohet ne toke.
dhe arsyja kryesore asht higjena dhe pastertia ne rruge.
Kjo pak a shum ishte pytja jeme Shkodra.

art allways - sy artisti!
Back to top
Al Bundy
Tue Feb 02 2010, 09:27pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Jo 100 po per 1000 vjet mbesin nji nga 'kanceret' e natyres.

Mi shit qe çke me te.Duhet me ardh prap koha e shtrajcave(pa ironi).Back to top
::bud::
Tue Feb 02 2010, 09:40pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
menyra ma efikase e riciklimit asht kjo qe perdorim sot

Bagatite hajn plehrat, na ajm bagetit dhe keshtu jeta vazhdon.

Back to top
Mrikalem
Thu Dec 30 2010, 08:24pm
mreeya

Registered Member #4269
Joined: Thu Nov 25 2010, 12:30am

Posts: 295
Miri74 ka shkruar:

Jo 100 po per 1000 vjet mbesin nji nga 'kanceret' e natyres.

Mi shit qe çke me te.Duhet me ardh prap koha e shtrajcave(pa ironi).agreed!

See my lips tremble, and my eye-balls roll; Suck my last breath, and catch my flying soul! -A.Pope

Back to top
Al Bundy
Sun Mar 27 2011, 07:45pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Po jepte sont ne lajme mbi rritjen e çmimit te bukurs dhe po ilustrohej lajmi me video-reportazhe nga qytete te ndryshme te Shqipnise.
Me acaron qe buka ne te gjitha dyqanat vazhdon te ofrohet me ato qesat e holla ne vend qe mu zevendesu me qese letret psh. A kan me ndryshu do gjana elementare ndonje here atje?Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2014 sec, 0.0803 of that for queries. DB queries: 46. Memory Usage: 2,809kB