Forums
Go to page  1 2 3 ... 9 10 11
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
SuperGirl
Thu Jan 12 2012, 12:37pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
::bud:: ka shkruar:

Provo e ndiq rrugen me te bluhe.
Ma ne fund e provova, se ka nejt 3 ore tu ba scanimin per viruse.

Kur shkoj te change to me del vec 'Ip camera' edhe 'none' pra ska kerkund change to USB Video Device....

[ Edited Thu Jan 12 2012, 12:38pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu Jan 12 2012, 12:38pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
::bud:: ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

Po provoj iher

Thank you for you patienceMas ke hall se kam lan gurin te sportelit, mas kujto se rri tesh tre net ktu ja
huh...tu kujtu se tkam lan ituBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
::bud::
Fri Jan 13 2012, 05:04amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Habitem, 90% e ka problem hardweri (camera vete pra)

Driver genius nese e ban download dhe e instalon mund ta gjejn driverin e posaqem (mas i ban update programit nese ta kerkon)

nese nuk ta gjen as ky athere po e heku edhe un gurin prej rradhes e po ja la dikuj tjeter rradhen.
trokit ketu

[ Edited Fri Jan 13 2012, 05:05am ]
Back to top
SuperGirl
Sat Jan 14 2012, 01:15am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ka gjet tan kto probleme po un sdi cili asht i kameras.
Me no understandBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sat Jan 14 2012, 01:16am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Un hardware-it si kam ba gja, as trondit as thy as shkapet. dje mra pc prej divanit, po ma perpara sme ka ndodh naj hereBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
::bud::
Sun Jan 15 2012, 12:09amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
SuperGirl ka shkruar:

Ka gjet tan kto probleme po un sdi cili asht i kameras.
Me no understandNuk jane probleme po vetem dirver updates qe ti duhet me i ba download dhe install.

Qfare antivirusit ke?

Po mujte bane prove edhe kete.
Ne windows search (Start/search) shkruaj kete services.ms
Kotrollo serviset qe jane "disabled" Nuk e di se si quhet camera jote po diktohet. Poqe se asht disable athere klico dy here mbi tekst dhe ndryshoje ne "Enable"
Psh:


Back to top
SuperGirl
Mon Jan 16 2012, 01:31pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Bud provova me i ba enable disa qe ishin disabled, po skam asnji specifike per webcameran.
Gjithsesi tapo provoj edhe iher sante me i pa ma ne detaje, se kot mas kam ken pergjumshem a gja

Antivirusin Avira te merdhitun e kamBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sun Jan 22 2012, 08:56pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Bud...asisend. boll e kerkova edhe i bana enable disa, po nuk kam asigja specifike per kameran.
Do te kete problem hardware-i....po se kuptoj cfare problemit mundet me pas se as nuk e kam shkapet, as e kam thy, si kam ba naj gja... :/

Flm per ndihmenBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
::bud::
Sun Jan 22 2012, 09:16pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
del ne kamer ta shpjegoj hahaaa....
As un nuk di me i ra ne te, shum e quditshme po pati problem driveri te pakten duhet me te dale tek Hardware manager me shej te verdh.

PO kamera nuk figuron kerkund?
Blej nje external edhe kryn problemi.
Back to top
SuperGirl
Sun Jan 22 2012, 09:21pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahahah...he a me shef

Nc nuk figuron absolutisht kerkund. edhe te skype me thote 'buy a camera' ahahah. me programe tjera me jep mesazhin 'asnji kamera e gjetun ne sistem'. boh.

Po njashtu tapo e bej, tapo e blej te jashtme. ose nese e merr malli amoren me m'pa, te me blejne biletat e avionit ahahahBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Shkodra100
Tue Jan 24 2012, 02:29am
Registered Member #4246
Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

Posts: 124
Miremrama SuperGirl.

Provo te meposhtmet:

Kontrollo Webcam ne Device Manager:


Ne Windows 7: Kliko mbi Windows dhe pastaj mbi "Control Panel.". Kliko mbi "Hardware and Sound" dhe nen "Divices and Printeres" kliko mbi "Device Manager."
Kliko mbi shigjeten qe eshte prane "Imaging Devices.". Nen "Imaging Devices" kerko nese "Webcam" eshte listuar.
Nese nuk e gjen te listuar, instalo "drivers" te webcam te cilet mund ti gjesh online ne website te prodhuesit te PC, psh. trokit ketu.

Windows Vista: Start->Control Panel. Hap "System" dhe "Maintenance" dhe kliko mbi "Device Manager". Nen "Imaging Devices" kerko nese "Webcam" eshte listuar. Nese nuk e gjen te listuar, instalo "drivers" te webcam te cilet mund ti gjesh online ne website te prodhuesit te PC.


Nqse menyrat e mesiperme nuk te bejne pune, provo keto me poshte.

Beje "Disable" Skype ne menyre qe mos te ndezet automatikisht kur ndez PC. Ne kete menyre kur te ristartoje PC, nese "drivers" te webcam jane te instaluar, do nezen automatikisht.

Ban "Sign Out" nga Skype. Menu->Skype->Sign Out.
Te menu qe te shfaqet hiqe shenjen ku thuhet "Sign me in when Skype starts" dhe "Start Skype when computer Starts." Ristarto PC dhe provo me ba nje "videocall."

Me trego nese te ban pune.


Back to top
SuperGirl
Tue Jan 24 2012, 11:45pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ah me fal shkodra100 se itesh e psah qe me ke shkru.
Kam ba prove boll me e kerku kameran te device manager, po nuk asht kerkund ne liste. as qe bahet fjale.

Edhe ate menyren e dyte e provova. skype nuk e kam ne opsion qe me m'fillu automatikisht sepse nuk e perdori aq shume. gjithsesi e provova, e nuk ndodhi gja..

Flm gjithsesiBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Shkodra100
Sat Jan 28 2012, 10:09pm
Registered Member #4246
Joined: Sat Nov 06 2010, 06:16am

Posts: 124
Atehere "Camera Driver" nuk eshte instaluar. Shko ne site te prodhuesit te PC dhe shkarkoje driver.
Back to top
MiCoLjA
Sun Feb 26 2012, 12:57pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Qe ku e ke lovi se sdita ku me e vu :d

nqs arrin me dallu ka nji speaker aty mrapa qe asht e lidhun me usb mu me knaqi se asht krejt i kollajt si pc

[ Edited Sun Feb 26 2012, 01:00pm ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Sun Feb 26 2012, 01:02pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Shkodra100 ka shkruar:

Atehere "Camera Driver" nuk eshte instaluar. Shko ne site te prodhuesit te PC dhe shkarkoje driver.
Kur e shkarkoj driverin, sa marr me e instalu, me thote qe ka nji error, edhe nuk instalohetBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Cen Durimadhi
Sun Feb 26 2012, 02:57pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
MiCoLjA ka shkruar:

Qe ku e ke lovi se sdita ku me e vu :d

nqs arrin me dallu ka nji speaker aty mrapa qe asht e lidhun me usb mu me knaqi se asht krejt i kollajt si pc


Micole sa embinin e bukur e paske maj

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
Mbreteresha
Sun Feb 26 2012, 03:19pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
MiCoLjA ka shkruar:

Qe ku e ke lovi se sdita ku me e vu :d

nqs arrin me dallu ka nji speaker aty mrapa qe asht e lidhun me usb mu me knaqi se asht krejt i kollajt si pc


A nuk ka tastier hyc aa? euuu sa i lezetshem,,ka te ka ardh? sa e ke ble?keka per diskutim

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
MiCoLjA
Sun Feb 26 2012, 03:43pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
qyqja se kam vu re se kam vu kur kam ken ne fcb ment ti merr maj lov ahhahaha

Cen si ban demek se sma ke dit emrin hahahahaha

munesh me ja vu lov tastieren e mausin un ja kam vu po kshu si pc e ka vet me prekje un i lakmoj shum se asht vec me nji kabull per spin e qon ku te dush ne fakt nuk e di a keni ju po un kam nji mini usb per wireles asht krejt e vogel per mas me dasht me i fut kabullin e netit se ky vet nuk ka wi-fi ndac tja baj foto edhe asaj me te tregu si asht

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Cen Durimadhi
Sun Feb 26 2012, 09:50pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
Micole si kam pas me e dit maj, un nuk punaj ngjendje civile

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
MiCoLjA
Mon Feb 27 2012, 09:23am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Po ti na tesh se vjet bashk mare cen se po kujtojn tan se te kam mashtru

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Cen Durimadhi
Mon Feb 27 2012, 09:21pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
per mu je Micolja si da ca tbahet

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
Go to page  1 2 3 ... 9 10 11  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3490 sec, 0.0374 of that for queries. DB queries: 58. Memory Usage: 3,005kB