Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Shkodranët nëpër Botë dhe ne Trojet Shqiptare :: Shkodranët rreth Globit
 
<< Previous thread | Next thread >>
Nje kerkese per shkodranet ne Shkoder
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
unevete
Thu Oct 29 2009, 04:18am
Registered Member #23
Joined: Thu Aug 10 2006, 11:36am

Posts: 58
Te dashtun shkodrane qe jeni ne Shkoder do kisha dasht me ju kerku nje nder, kush te kete mundesi me na ndihmu.
A mundet dikush me ba ndonje foto ku te duken qarte xhamia dhe kishat e Pijaces. Dmth xhamia Ebu Beker, kisha katolike dhe nese ka mundesi dhe kisha ortodokse. Fotoja qe kerkoj do desha te ishte si kjo foto
trokit ketu
Megjithate do deshitoja qe te ishte nje foto pa 5 heronjte e Vigut. Dmth do doja qe kush shikon foton te vinte re xhamine dhe kryqin e madh te kishes qe jane afer me njena tjetren. Nje opsion tjeter do ishte ndonje foto nga siper turizmit qe me mujt me u dallu xhamia, kisha katolike dhe ajo ortodokse, por do doja qe te dalloheshin mire , dmth te shifeshin qe ne shikimin e pare, jo te rrijne njerezit me e pa foton gjate per me mujt me e gjete.

Arsyeja qe po i kerkoj keto foto eshte sepse brenda pak ditesh do organizojme ne Houston nje festival kulturor, ku do perfaqesohet dhe Shqiperia. Ne do mundohena me tregu kulturen dhe traditat e shqiptareve. Nje nga pikat qe dime qe vleresohet shume ketu ne Amerike eshte dhe Interfaith Dialog/Tolerance, dmth mirekuptimi mes feve te ndryshme, dhe ku ka shembull ma te bukur se shembulli i popullit tone shqiptar e shkodran me ne vecanti per mirekuptimin dhe dashnin mes feve te ndryshme. Keto foto mund te ishin nje ndihme e madhe per ne, per ta theksu, edhe tregu me pamje jo vec me fjale bashkejetesen dhe mirekuptimin tone.
Falimnders qysh tesh kujtdo qe do na bante te mujtun me pase foto te tilla.
Back to top
:::ShkoderZemer
Thu Oct 29 2009, 04:37am


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
trokit ketu

A hyn n'pune kjo?

[ Edited Thu Oct 29 2009, 04:44am ]

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
:::ShkoderZemer
Thu Oct 29 2009, 04:45am


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
ne foto i ke te 3'rija, kisha ortodokse majtas, xhamia ne midis dhe kisha katolike djathtas

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
unevete
Thu Oct 29 2009, 04:51am
Registered Member #23
Joined: Thu Aug 10 2006, 11:36am

Posts: 58
Genc flm, e kisha pa kete foto. Dhe mendimi jem asht qe do paraqes kete dhe ate te paren. Megjithate tek kjo e dyta se si asht kandi, edhe nuk dallohet shume mire kryqi, kshuqe s'bjen shume ne sy. Po prandej thashe nese ka ndonje foto qe i paraqet ma mire, dhe dallohen mire ca jane, jo me i tregu me gisht njerezve kjo asht kishe edhe kjo asht kishe. Megjithate falimnders shume, se ma e pakta do paraqes keto dy foto.
Back to top
::bud::
Thu Oct 29 2009, 09:03amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
I kam do foto qe kerkon ti unvete,
do germoj e ti sjell. Shif edhe tek tema e fotove rreth shkodres a mundesh me gjete gja?

Back to top
SuperGirl
Fri Oct 30 2009, 11:36pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Me pelqen ideja.
Bashkejetesa midis feve asht gjaja qe vleresoj ma shume te Shkodra, dhe per te cilen krenohem kudo:=)Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
West****
Sat Oct 31 2009, 02:53am

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Besoj qe kjo mund te te ndihmoje.

Back to top
West****
Sat Oct 31 2009, 03:00am

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Dhe nji tjeter
Back to top
::bud::
Sat Oct 31 2009, 09:46amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Unvete, meqe tu dokan foto me madhesi te madhe dhe me kualitet, dhe nese je i nteresum per keta foto qe kam vu, me nis nji PM me emailin tand dhe ti nisi me kualitet ma te larte, sepse kut postohen ketu kompresohen dhe i bie cilsia,

Ajo e ShkoderZemer asht fantastike. Edhe e West po ashtu.

zgjedh e merr

[ Edited Sat Oct 31 2009, 10:06am ]
Back to top
::bud::
Sat Oct 31 2009, 09:48amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
.

Back to top
::bud::
Sat Oct 31 2009, 09:50amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
.

Back to top
::bud::
Sat Oct 31 2009, 09:52amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
.

Back to top
West****
Sat Oct 31 2009, 03:01pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
::bud:: shume te bukura pamjet, shume shume bukur urime.
Back to top
unevete
Mon Nov 02 2009, 01:15am
Registered Member #23
Joined: Thu Aug 10 2006, 11:36am

Posts: 58
Bud edhe West, kuptohet edhe Shkoderzemer,
Falimnders shume. Keto ishin foto tamam si i dosha vete, dallohen qarte ca jane te treja objektet e kultit, dmth xhamia edhe te dyja kishat dalin ne pah. falimnders edhe njehere.
Back to top
belgium
Thu Jul 08 2010, 12:02pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
::bud:: ka shkruar:

.

sa bukur ikjo
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2287 sec, 0.0844 of that for queries. DB queries: 52. Memory Usage: 2,815kB