Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Si te ... :: Ndihme për PC
 
<< Previous thread | Next thread >>
A keni ndonje problem me komjuterin tuaj ??? Pyesni pa marre ! lol
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
☆_CorOnA_☆
Thu Nov 20 2008, 11:49am
♠ •° ∂ι gισяиσ тι ρєиѕσ ∂ι иσттє тι ѕσgиσ •°♠

Registered Member #2419
Joined: Fri Oct 31 2008, 01:26pm

Posts: 1274
::IROLF:: ka shkruar:

Zvogloi fotot,se edhe vonon me upload,dhe zen vend shum ne faqe te forumit ☆_jαcк_☆Nuk jan foto te mdhaja, normale e nuk mi karikon hic vetem foto shum te vogla sa fotoja e avatarit.


████─████─████─████─█──███──█─ ────█
█────█──█─█────█──█─█─█───█─█─ ────█
████─████─████─█────█─█████─█─ ────█
───█─█────█────█──█─█─█───█─█
████─█────████─████─█─█───█─██ ██──█-

Back to top
::albweb::
Thu Nov 20 2008, 11:54am


Registered Member #2264
Joined: Thu Aug 28 2008, 09:05am

Posts: 3321
Ndoshta eshte i dobet upload-imi.
provoje ketu trokit ketuBack to top
Al Bundy
Fri Dec 05 2008, 07:07pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
West kur klikon te tema e fotografijave te forumit a te del kjo ma poshte?
Back to top
Meli
Fri Dec 05 2008, 08:34pm

Registered Member #2483
Joined: Thu Nov 27 2008, 05:46pm

Posts: 379
kur du me hap faqet e internetit hapen ma kadale se jane hap ma perpara.
e nuk munem me hap ma shume se 3 faqe prejheri se fiket pc.
ikyt desha me pyt.A person can be lonely even if [he] is loved by many people, because [he] is still not the 'one and only' to anyone."

Back to top
Al Bundy
Fri Dec 05 2008, 09:01pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Meli sikur te kishe mujt me dhane me teper detaje mbi kompjuterin tend kishim mujt ndoshta me te ndijhmu ma mire.
¨Per me filu psh,tesh sa vjet e ke? A eshte pc apo laptop? Sa ram ka? Sa kapacitet hard disck ka?...e çdo gje qe mund te dish. Mandej po fillojme me eliminu problemet e mundeshme nje nga nje.Back to top
Meli
Mon Dec 08 2008, 06:40pm

Registered Member #2483
Joined: Thu Nov 27 2008, 05:46pm

Posts: 379
Miri 74 di me te diftu vetem se e kam ble tesh 4 vjet,asht pc.
512mb,version 2002,AMD 64,procesor 2800
nuke di a jane te mjaftushme po nuk di te tjera.
te falenderoj Miri74

A person can be lonely even if [he] is loved by many people, because [he] is still not the 'one and only' to anyone."

Back to top
Al Bundy
Tue Dec 09 2008, 02:58pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Meli kisha me thane qe 512mb tu dale ne 2009-n jane shuuuume shume pak per nje kopjuter.Ti duhet me upgrade te pakten ne 1giga (çmimi i kartes memorje ram ka ra teper e nuk te kushton shume). Ai kumpjuteri jot me 512 duhet te 'ngrihet ' kry 5 minutash.Si IE por edhe Firefox-i e 'shterrin' memorjen.Ne vendin tend gjaja e pare qe kisha ba kishte kene mi upgrade ne 1 Giga.
Back to top
::bud::
Tue Dec 09 2008, 06:24pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
lissandro ka shkruar:

pa un e kam nji problem e kam ble ngjyr te zez , pa me pelqen ngjyr silver a keni naj program me ndrru ngjyren \:D/


po ma, asht nji program, qe te hyp ne taksi, te qon te dyqani ku e ke ble, dhe te thote "a je i sigurte qe don me ndyrshu" ti mandej si ta kesh at terezine tande ose thuji PO ose JO ose ja kerkon lekt mrapsht.

Nuk e maj mend emnin e programit po nese te duhet hajde e kontrollo plehnat se e kam trete pardje.

Shpresoj qe te nderrohet boja.
Back to top
::bud::
Tue Dec 09 2008, 08:49pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Meli - a i ke ba skanim per virus (mos ke Trojan)

...merre kyt -Trojan Remover-
dhe bani skanim trokit ketu
Back to top
Al Bundy
Tue Dec 09 2008, 09:40pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Meli plus asaj te bud-it kishte kene e mira me shkarku,instalu e pastru cashe me kete programin trokit ketu Nuk jam i sigurte por me duket se mundesh me zgjedh edhe shqipen si gjuhe.

Kishe ba mire edhe mi shkarku dhe instalu e hap kete programin trokit ketu per me pa se mos ke spyware.


Back to top
Z. Zamir Kaceri
Wed Dec 10 2008, 10:19am
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Pash zoten a din kush me me tregu se si i bahet se ma kan vjedh kompjuterin?

Lumi Dushes
Back to top
babo
Wed Dec 10 2008, 10:24am


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
blej laptop

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Meli
Wed Dec 10 2008, 05:46pm

Registered Member #2483
Joined: Thu Nov 27 2008, 05:46pm

Posts: 379
Miri74 ka shkruar:

Meli plus asaj te bud-it kishte kene e mira me shkarku,instalu e pastru cashe me kete programin trokit ketu Nuk jam i sigurte por me duket se mundesh me zgjedh edhe shqipen si gjuhe.

Kishe ba mire edhe mi shkarku dhe instalu e hap kete programin trokit ketu per me pa se mos ke spyware.
skanimin e kam ba para nji jave e ishin rreth 800 spyware e te tjera,po per pastrim skishte gratis.
desha me e pstru me nji program te lire qe gjeta po sbani se di pse.
Edhe keta programet e tuja vetem skanimin bajne gratis jo pastrimin.
pranej hapen faqet shume kadale.
ju falenderoj edhe ihere Miri74 e bud[ Edited Wed Dec 10 2008, 05:47pm ]

A person can be lonely even if [he] is loved by many people, because [he] is still not the 'one and only' to anyone."

Back to top
Al Bundy
Wed Dec 10 2008, 07:13pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Meli me 800 spyware une se kuptoj se si te ndezet kompjuteri. Naqe programet qe te kam vu une jane krejt falas edhe per fshirjen e problemeve.CCleaner per cache e probleme regjistri ndersa SpyBot Search and Destroy per mos me te lane asnje spyware ne kompjuter. Bile per kene 100% e sigurte qe ske asnje problem te ketij lloji ti duhet plus atyne ma siper ,me shkarku,instalu e hap ADWARE 2008 versionin falas trokit ketu .Nuk ke ma te mire se keto.
Edhe nje here ;jane falas jo vetem me gjete por edhe me pastru;-)
Na trego kur ti percellosh ata pleshtat:-)Back to top
babo
Wed Dec 10 2008, 08:42pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
bud a asht me pagese ky prog yt?
se mu mi gjeti da infections por per me vepru ndaj tyne me kerkoi emer dhe license

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
Meli
Wed Dec 10 2008, 09:18pm

Registered Member #2483
Joined: Thu Nov 27 2008, 05:46pm

Posts: 379
Miri74 ka shkruar:

Meli me 800 spyware une se kuptoj se si te ndezet kompjuteri. Naqe programet qe te kam vu une jane krejt falas edhe per fshirjen e problemeve.CCleaner per cache e probleme regjistri ndersa SpyBot Search and Destroy per mos me te lane asnje spyware ne kompjuter. Bile per kene 100% e sigurte qe ske asnje problem te ketij lloji ti duhet plus atyne ma siper ,me shkarku,instalu e hap ADWARE 2008 versionin falas trokit ketu .Nuk ke ma te mire se keto.
Edhe nje here ;jane falas jo vetem me gjete por edhe me pastru;-)
Na trego kur ti percellosh ata pleshtat:-)me duket se arrita me ba dica se po hapet ma kollaj me duuket.
edhe nji pytje Miri:
tane keta prog. qe instalova une tesh a nuk ndikojn ne ngadalsimin e pc?
m.gj.t. te falenderoj shum shum here per ndihmen.
A person can be lonely even if [he] is loved by many people, because [he] is still not the 'one and only' to anyone."

Back to top
Al Bundy
Wed Dec 10 2008, 10:06pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Meli pa merak hiç!Ata programet nuk ndikojn aspak ne shpejtesine e pc.Perdori rregullisht (nje here ne dy jave) per me pastru pc.Mos harro me klku me pastru mbasi ti kene gjete problemet.
Edhe diçka tjeter.Te keshilloj me perdore Firefox per navigator se ti kap ne shqelma tane ata spiunat qe dojne me u instalu pa dijenine tande;-)Back to top
::bud::
Wed Dec 10 2008, 11:52pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
babo ka shkruar:

bud a asht me pagese ky prog yt?
se mu mi gjeti da infections por per me vepru ndaj tyne me kerkoi emer dhe license


ma nis adresen emil me PM, ta nisi programin e plote me serial

Meli CrapCleaner siq kshillon edhe Miri74 te ban derman
shkarkoje ketu

Bani skanim si Cleaner ashtu edhe Registry

[ Edited Thu Dec 11 2008, 12:01am ]
Back to top
_GUINNESS_
Thu Dec 11 2008, 05:58am
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
KAM PROBLEM ME WIERLESS
Back to top
::bud::
Thu Dec 11 2008, 10:39amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
...shif mas t'jene kpute telat e shtylls_GUINNESS_
Back to top
::albweb::
Mon Dec 22 2008, 09:06pm


Registered Member #2264
Joined: Thu Aug 28 2008, 09:05am

Posts: 3321
hahahahahaha telat e tensionit te naltBack to top
Meli
Wed Dec 24 2008, 08:32pm

Registered Member #2483
Joined: Thu Nov 27 2008, 05:46pm

Posts: 379
kisha edhe nji pytje.
perpara kur e vesha pc stand-by nuk kisha problem .
po tash nuk ban ma.e kur e ve nuk rrin as stand)by e as nuk munem me e fik. a thu kam ba naj gja gabim? :-?

A person can be lonely even if [he] is loved by many people, because [he] is still not the 'one and only' to anyone."

Back to top
::albweb::
Thu Dec 25 2008, 07:01pm


Registered Member #2264
Joined: Thu Aug 28 2008, 09:05am

Posts: 3321
Meli do te kesh marre ndonje script nga interneti qe nuk te lejon me e fik PC. A perdor si Browser Internt Explorer 7 ??? :-?Back to top
Meli
Thu Dec 25 2008, 07:05pm

Registered Member #2483
Joined: Thu Nov 27 2008, 05:46pm

Posts: 379
po se e pashe itesh.
aty asht problemi noshta???? flm.

A person can be lonely even if [he] is loved by many people, because [he] is still not the 'one and only' to anyone."

Back to top
::bud::
Mon Dec 29 2008, 01:08amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Meli, kontrollo opsjonet tek Power Options

Start/ControlPanel/Power Options

Hedhi edhe nje sy skaj faqeje se ndoshta te ndihmon trokit ketu

Merre dhe CCleaner ketu, trokit ketu bani skanim dhe pastrim Pc,s se ashtu si thote AlbaniaWeb do te kete mundsi.

[ Edited Mon Dec 29 2008, 01:09am ]
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3319 sec, 0.0902 of that for queries. DB queries: 67. Memory Usage: 3,104kB