Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Si te ... :: Ndihme për PC
 
<< Previous thread | Next thread >>
A keni ndonje problem me komjuterin tuaj ??? Pyesni pa marre ! lol
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Rabije
Fri Sep 07 2007, 05:37pm

Registered Member #1168
Joined: Fri Aug 31 2007, 06:36pm

Posts: 1371
hahhahah itesh i pava kto fotot qe paske vu, tana me mica shifet qe si doke hic :p

Kush s'nigjan nanen, del n'rrug e then kamen
Back to top
Albania
Sun Sep 09 2007, 11:47am
Zemrushi Rrapatushi

Registered Member #466
Joined: Tue Feb 06 2007, 10:33am

Posts: 386
Rabije ae msove apo hala?

Ka vetem nje menyre per te qene i lumtur: te jetosh per te tjeret.
Back to top
GencI
Sun Sep 09 2007, 07:36pm
Believe In Me

Registered Member #1163
Joined: Wed Aug 29 2007, 10:07pm

Posts: 338
Rabije ka shkruar:

hahhahah itesh i pava kto fotot qe paske vu, tana me mica shifet qe si doke hic :pRabije Foto Jan Te Tera Me Mace Se Jan Per Dike Tjeter Qe Ja Nisa Me Email Dhe I Ruajta Dhe Aty.
Nqs Ste Pelqen Macet Me Thuaj Se Te Vej Foto Bebash Ose Foto Per Te Qesh

Ps: Mesove Me E Perdor Apo Jo?


Back to top
::bud::
Thu Sep 20 2007, 10:09pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Avatare? Sa te dush.
trokit ketu
Back to top
si ana
Wed Oct 17 2007, 05:05pm
Guest
Pershendetje. Shpresoj dikush te me jape nje fare ndihme, pasi as vete, nuk e di se si tja ve emrin, apo si quhet. mos qeshni ju lutem, .Problemi qe une kam eshte: Kur une jam duke vizituar nje faqe, dhe neqofte se e mbyll, duke shtypr tek close tek kryqi i kuq i , lart djathtas, mua me fiket kompjuteri, jo me fiket, por internet explorer thote restart, dhe mua me duhet te filloj nga e para, a dini me m`tregu cfare duhet te bej, Njohurite e mija rreth kompjuterit jane , si te them cfare une kam mesuar vete duke e perdorur help per shume gjera, dhe kam arritur deri tash te gjitha ti fixoj vete, por kete ka disa dite qe ma ben , ndoshta kam aktivizuar ndonje gje padashje, dhe s`po kam kohe me e pa prej fillimit, nejse, po keni mundesi me ndihmoni, disi. thank you.
Back to top
:::ShkoderZemer
Wed Oct 17 2007, 11:10pm


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Hej naqe..

Nigja a mundesh me e shpjeg edhe nji here,

A te fiket kompjuteri? apo thjesht te mbyllet dritarja e internet explorer?
Apo
Nqs mbyll 1 dritare, te mbyllen te gjithe te tjerat qe ke hap dhe duhen hapur nga e para.

2) Na trego cfare sistemi perdore windows xp home ?
3) cfare internet exploere ke 6 ? 7? Kete informacion e gjete kur klikon me siper tek "help" dhe "about internet exploere"

gjaja tejter ca mund te bash asht me shkarku firefox[ Edited Thu Oct 18 2007, 12:49am ]

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
::bud::
Sat Oct 20 2007, 10:36pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
si ana ka shkruar:

Pershendetje. Shpresoj dikush te me jape nje fare ndihme, pasi as vete, nuk e di se si tja ve emrin, apo si quhet. mos qeshni ju lutem, .Problemi qe une kam eshte: Kur une jam duke vizituar nje faqe, dhe neqofte se e mbyll, duke shtypr tek close tek kryqi i kuq i , lart djathtas, mua me fiket kompjuteri, jo me fiket, por internet explorer thote restart, dhe mua me duhet te filloj nga e para, a dini me m`tregu cfare duhet te bej, Njohurite e mija rreth kompjuterit jane , si te them cfare une kam mesuar vete duke e perdorur help per shume gjera, dhe kam arritur deri tash te gjitha ti fixoj vete, por kete ka disa dite qe ma ben , ndoshta kam aktivizuar ndonje gje padashje, dhe s`po kam kohe me e pa prej fillimit, nejse, po keni mundesi me ndihmoni, disi. thank you.si ana,

shikoji e kshillat e mesiperme, po un kish than se e ke komjutrin e infektum nga spyware ose Trojan ose Virus.
Ne qofte se nuk ke
1- Firewall
2-Antivirus
3-spyware
te kshilloj ti shakrkosh the ti bash nji skanim komjutrit.
Merri ketu dhe jane falas.
1- Firewall trokit ketu (comodo)
2-Antivirus trokit ketu (PersonalEdition Classic)
3-spyware trokit ketu (Spybot-S&D)

na ban me dite si shkoj puna,
=D>
Back to top
gilushi
Thu Nov 08 2007, 08:00pm

Registered Member #1263
Joined: Fri Sep 21 2007, 05:06pm

Posts: 859
pash nerin a mun te me nimojne kush se kam ba nje corbe ne kompjuter e nuk po i jap dum.


Back to top
::bud::
Fri Nov 09 2007, 07:26pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
qa ka kompjuri zjermi a? hahaaa
me difto qfar problemi ke.
Back to top
SuperGirl
Sun Jan 13 2008, 12:45pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Helpppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!

kam dy probleme:
1. nuk me hapet yahoo messenger, sapo i bej sign in ik krejt, dhe pastaj del kjo tabele:ka me shum se nje muaj kjo pune....

2. nuk i gjej ma folderat qe i kam ba 'hidden' ne pc.......dmth sapo i bej nje folderi te properties 'hide' ai folder zhduket dhe nuk e gjej ma
kur e bej te folder options, 'show hidden files or folders' nuk me rrin e memorizume ajo, ba me e hap prap mas 2 min asht 'hide hidden files or folders'

ju lutem me ndihmoni, sidomos per te dyten se me duhet dicka qe e kam fsheh....
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Bujana's
Sun Jan 13 2008, 12:56pm

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
Rabije ka shkruar:

Meqe vet ofrut ndihm as na s'pa ju kursejm :p

A e din kush se si mundesh me cu foto me email po jo me attachment dmth sa ta hapsh inbox-in me dal edhe fotografija. Ne disa kompani nuk i pranojn fotot ne attachments per shkak te viruseve, e spo di si me i vu ndryshe ne email.

Falemnders!!!


HI RABIJE...TE PRSH NE FILLIM
OK for this you have to take this steps ;
one the MSN menu go to tools.... than go down to options...in the personal section should come up automaticlly ..then go down to my display pictures..clik on the button that say change pictures.....then go on the right hand side click BROWSE...then go to find your picture and it will bring you back to the display pictures box......and click OK

shpresoj qe tet te kam ndihmuar sado pak ,,bye sis...

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
.: Deno :.
Sun Jan 13 2008, 02:03pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
jat ishalla tesh po te ndihmojn

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
::bud::
Sun Jan 13 2008, 09:17pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
SuperGirl ka shkruar:

Helpppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!

kam dy probleme:
1. nuk me hapet yahoo messenger, sapo i bej sign in ik krejt, dhe pastaj del kjo tabele:ka me shum se nje muaj kjo pune....

2. nuk i gjej ma folderat qe i kam ba 'hidden' ne pc.......dmth sapo i bej nje folderi te properties 'hide' ai folder zhduket dhe nuk e gjej ma
kur e bej te folder options, 'show hidden files or folders' nuk me rrin e memorizume ajo, ba me e hap prap mas 2 min asht 'hide hidden files or folders'

ju lutem me ndihmoni, sidomos per te dyten se me duhet dicka qe e kam fsheh....
Hi Super, shpresoj te te ndihmojne

Problemi 1:

1- Provo me e c'instalu dhe ri-istaloje trokit ketu
2-Ka shum mundesi qe ndonje file te jete "korruptuar" ose ndonje spyware nderhun dhe prish pune.
Te kshilloj te shkarkosh dhe instalosh keta dy programe masi te kesh perfindu instalimin, bani nji skanim te plote per te gjetur ndonji spyware dhe riparoji.
Ad-Aware: trokit ketu
Spybot: trokit ketu

Problemi 2:
Po suposoj qe ke Windows XP si Sistem Operativ

Windows XP and Windows 2003

To enable the viewing of Hidden files follow these steps:

1. Mbyll te gjitha programet e hapura dhe del ne desktop.
2. Double-click My Computer.
3. Seleksjono Tools menu dhe kliko Folder Options.
4. Mbasi te dale nje tabele e re seleksjono View.
5. Shiko dhe gjej Hidden files and folders
7. ler bosh - Do not show.........
8. Dhe mbush ate qe thote Show Hidden Files & Folders .
9. Kliko Apply dhe OK dhe bani nje RestartShpresoj te punojn
Back to top
SuperGirl
Sun Jan 13 2008, 11:20pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
bud flm per pergjigjen.....sa per messenger e kam provu me e ri instalu, e nothing new....por po provoj ato spyware qe the ti.

kurse per folderat e kam provu ate, dmth gjithmone ka funksionu,kur e kam ba hide jane fsheh, e kur e kam ba 'show' kane dal, po tesh sjane tu dal ma, po e provoj me restart, ishalla dalin.

thnx again,Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
::bud::
Mon Jan 14 2008, 11:10amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
me difto si shkoj puna?!
Back to top
Holly
Mon Jan 14 2008, 01:28pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
oh sa problemet i kam une me kompjuterin!!

*kur hi tek shkodra nu me del faqja siq eshte zakonishte ,por me del bardh, e vetem me disa shkrime.
kur hi ne forum nuk shoh asnje avatr., ky problem eshte veq me faqen e shkodres edhe me Ja ku jam .

THANKS


* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
belgium
Mon Jan 14 2008, 01:39pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
tash dy dite jam pa ordinator sepse me asht infektu u blloku shkatrru krejt hahahahaha prej siteve te mrapshta tesh jam ne pritje te nji ordinatori te ri kur te ma bijn ne shpi asurance.....boll i kam vu anti viruse por dy kompani amerikane dhe kineze na kan infektu rrjetin e internetit belg me 40miliard viruse trojan ne sekonde ca bani ma ju ne amerike se na sakatut hahahahahahgahahahahahaha
Back to top
.: Deno :.
Mon Jan 14 2008, 08:01pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
Super
Per problemin e dyte bej si te them un edhe ke me e gjet

1- Shko tek Start
2-RAN
Aty shkruj kete
C:\Documents and Settings\All Users\Desktop\emri foderit qe ke ba te fshehte

nese nuk hapet bej kete
shko tek nje folder qe ke njit me ate qe ke te fshehte, merr copy paste linkun dhe ndrro vetem emrin e fundit te saje ( pra me ate te folderit te fshehte)

3. nese ske kuptu gja, tesh po te tham me sms

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
::bud::
Mon Jan 14 2008, 08:41pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
belgium ka shkruar:

tash dy dite jam pa ordinator sepse me asht infektu u blloku shkatrru krejt hahahahaha prej siteve te mrapshta tesh jam ne pritje te nji ordinatori te ri kur te ma bijn ne shpi asurance.....boll i kam vu anti viruse por dy kompani amerikane dhe kineze na kan infektu rrjetin e internetit belg me 40miliard viruse trojan ne sekonde ca bani ma ju ne amerike se na sakatut hahahahahahgahahahahahahaPo ku ka antivirus qe ta ban dermanin ty mor belgium. Kuhedi qa s'do ti lesh pa i ba itij te shkreti "Ordinateur" siq i thoni ju belget. Leni amrikant. te kshilloj me shkarku syware doctor e ta nisi qilcin kur ta merresh ordinatorin e ri. e gzosh. :-$
Back to top
::bud::
Mon Jan 14 2008, 08:47pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Holly ka shkruar:

oh sa problemet i kam une me kompjuterin!!

*kur hi tek shkodra nu me del faqja siq eshte zakonishte ,por me del bardh, e vetem me disa shkrime.
kur hi ne forum nuk shoh asnje avatr., ky problem eshte veq me faqen e shkodres edhe me Ja ku jam .
THANKS


a perdor internet explorere apo Mozilla (firefox) ?
bane prove dhe shkarko firefox trokit ketu
dhe shif a punon.

per ma teper ndjek keto instruksjone trokit ketu
god luck
Back to top
Holly
Mon Jan 14 2008, 09:02pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
::bud:: ka shkruar:

Holly ka shkruar:

oh sa problemet i kam une me kompjuterin!!

*kur hi tek shkodra nu me del faqja siq eshte zakonishte ,por me del bardh, e vetem me disa shkrime.
kur hi ne forum nuk shoh asnje avatr., ky problem eshte veq me faqen e shkodres edhe me Ja ku jam .
THANKS


a perdor internet explorere apo Mozilla (firefox) ?


bane prove dhe shkarko firefox trokit ketu
dhe shif a punon.

per ma teper ndjek keto instruksjone trokit ketu
god luckshum shum faleminderit bud:
:-*

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Mon Jan 14 2008, 09:35pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Si me ja ba se ma kane vjedh kompjuterin?


Lumi Dushes
Back to top
visho
Mon Jan 14 2008, 09:37pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
çfar rrezikut pa ty gjeten a spat naj tjeter atyBack to top
Z. Zamir Kaceri
Mon Jan 14 2008, 09:39pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
ti e din qe miza ne mut shkon

Lumi Dushes
Back to top
Z. Zamir Kaceri
Mon Jan 14 2008, 09:40pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
hajde dalim prej ktu se tash pa filloj e e na shajne
te pres te tema chit chat

Lumi Dushes
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.6304 sec, 0.3584 of that for queries. DB queries: 68. Memory Usage: 3,167kB