Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Si te ... :: Ndihme për PC
 
<< Previous thread | Next thread >>
A keni ndonje problem me komjuterin tuaj ??? Pyesni pa marre ! lol
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Tue Jan 15 2008, 11:03amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Holly ka shkruar:

shum shum faleminderit bud:
:-*


A ja gjete dermanin? :-/
Back to top
::bud::
Tue Jan 15 2008, 11:03amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
.

[ Edited Wed Jan 16 2008, 09:55pm ]
Back to top
Holly
Tue Jan 15 2008, 01:44pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
po me mir eshte tesh. faleminderit shum.

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
::bud::
Tue Jan 15 2008, 03:37pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
te thash un nepi nji aspirin se i pushon. hahaaaaa......
Back to top
Holly
Tue Jan 15 2008, 04:31pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819


* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
SuperGirl
Sun Jan 20 2008, 12:17pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Bud, msn e yahoo filloi punen vete, pas nje muaji pushim, se si i erdhi as vete nuk e di

kurse folderat e fshehun vazhdojne mas me dal...se kuptoj pse, ajo menyra qe ke shkru bossi nuk funksionon, gabim fabrike

gjithsesi e gjeta menyren, i bej search emrit te folderit dhe del....por ba me shku te vendodhja qe tregon aty, nuk gjendet....bohhh se marr vesht! nejse, flm per ndihmen :-*Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Albania
Sun Jan 20 2008, 09:33pm
Zemrushi Rrapatushi

Registered Member #466
Joined: Tue Feb 06 2007, 10:33am

Posts: 386
hehehe kur gjen folderin moj nuse bani prepare edhe mrapa bani show folder ok se maybe asht hide kshu qe sa t'kesh mu me shfrytzo sa t'dush t'kam xhan xhan xhan i mith u

Ka vetem nje menyre per te qene i lumtur: te jetosh per te tjeret.
Back to top
::bud::
Mon Jan 21 2008, 09:24pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
SuperGirl ka shkruar:

Bud, msn e yahoo filloi punen vete, pas nje muaji pushim, se si i erdhi as vete nuk e di

kurse folderat e fshehun vazhdojne mas me dal...se kuptoj pse, ajo menyra qe ke shkru bossi nuk funksionon, gabim fabrike

gjithsesi e gjeta menyren, i bej search emrit te folderit dhe del....por ba me shku te vendodhja qe tregon aty, nuk gjendet....bohhh se marr vesht! nejse, flm per ndihmen :-*merr i qen kufinit pra ta gjenj hahaaaaa.....

shif a te ndihmon kjo?? Seleksjono Widows-in qe perdore dhe ndjek te dhanat, mos e gjesh rraportoje ne polici. ahahaaaaa......
trokit ketu
Back to top
.: Deno :.
Mon Jan 21 2008, 09:30pm
Larg ...... shume ....

Registered Member #18
Joined: Mon Jul 31 2006, 03:55pm

Posts: 1550
ej . cy ca ban, merri ata fotot , edhe hedhi nji folder tjeter me copy/paste, mandej je ne rregull

::BUD:: - a don me na marr zenatin aaa ??? lool

www.JaKuJam.com - JaKuJam.Com - Video shqipBack to top
::bud::
Mon Jan 21 2008, 09:34pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
.: Deno :. ka shkruar:

ej . cy ca ban, merri ata fotot , edhe hedhi nji folder tjeter me copy/paste, mandej je ne rregull

::BUD:: - a don me na marr zenatin aaa ??? lool


jom mor prite Zot spo te la pa pune ty, po meqe jam MCP thash ta shtij ne pune?
Back to top
visho
Mon Jan 21 2008, 09:35pm

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
mu nuk me punan msn rrin tuj u fik mas me thoni ban kyt e at se i kam provu tana a keni naj san ma te sofistikume naj san qi si shkan mendja kujBack to top
::bud::
Mon Jan 21 2008, 10:18pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
mas e ke te lidhun me shtyllen e rruges???
Back to top
si ana
Wed Jan 23 2008, 03:26pm
Guest
I nderuar Zoti Deno, faleminderit qe prisni pyetjet tona, dhe shpresoj se mund te me ndihmosh sado pak. Para disa ditesh sec kam bere nje lemsh ne kompjuterin tim, dhe si rezultat, nuk mund te shoh fare video.Nuk mund te install Adobe Flash Player, mendoj se kam nje lemsh tek . Tools, security, se nuk arrij ta fixoj fare, Please, a do mundeshe ti te hapje ne kompjuterin tend Internet explorer, tools, internet options,dhe tek security, custom level, te me japesh te njejte si ti mund ti kesh, zgjedhur, se nuk i fiksoj dot, sa rregulloj nje me prishet dicka tjeter, dhe mbase per dy tre dite, do me duhet ta dergoj kompjuterin tek ndonje mjeshter, se s`ja kam idene, dhe e kam mjaft te domosdoshem , pasi punoj dhe mesoj me te. faleminderit, shpresoj se nuk do pres shume , duke shpresuar ne ndihmen tuaj. edhe nje here faleminderit,
Back to top
si ana
Wed Jan 23 2008, 03:28pm
Guest
I nderuar Zoti Deno, faleminderit qe prisni pyetjet tona, dhe shpresoj se mund te me ndihmosh sado pak. Para disa ditesh sec kam bere nje lemsh ne kompjuterin tim, dhe si rezultat, nuk mund te shoh fare video.Nuk mund te install Adobe Flash Player, mendoj se kam nje lemsh tek . Tools, security, se nuk arrij ta fixoj fare, Please, a do mundeshe ti te hapje ne kompjuterin tend Internet explorer, tools, internet options,dhe tek security, custom level, te me japesh te njejte si ti mund ti kesh, zgjedhur, se nuk i fiksoj dot, sa rregulloj nje me prishet dicka tjeter, dhe mbase per dy tre dite, do me duhet ta dergoj kompjuterin tek ndonje mjeshter, se s`ja kam idene, dhe e kam mjaft te domosdoshem , pasi punoj dhe mesoj me te. faleminderit, shpresoj se nuk do pres shume , duke shpresuar ne ndihmen tuaj. edhe nje here faleminderit,
Back to top
belgium
Sat Jan 26 2008, 12:05pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
::bud:: ka shkruar:

belgium ka shkruar:

tash dy dite jam pa ordinator sepse me asht infektu u blloku shkatrru krejt hahahahaha prej siteve te mrapshta tesh jam ne pritje te nji ordinatori te ri kur te ma bijn ne shpi asurance.....boll i kam vu anti viruse por dy kompani amerikane dhe kineze na kan infektu rrjetin e internetit belg me 40miliard viruse trojan ne sekonde ca bani ma ju ne amerike se na sakatut hahahahahahgahahahahahahaPo ku ka antivirus qe ta ban dermanin ty mor belgium. Kuhedi qa s'do ti lesh pa i ba itij te shkreti "Ordinateur" siq i thoni ju belget. Leni amrikant. te kshilloj me shkarku syware doctor e ta nisi qilcin kur ta merresh ordinatorin e ri. e gzosh. :-$po ke te drejt ma zotni ::bud:: jam ba un me u vaxinu se me cmenden kta te shopit ku e kam ble se ju kam dhan ordinatorin e nuk me kan dhan hala kusurin hahahahahahaha duhet me prit nji muj me ma pru te riun po pres ca me ba me kan lan shurdh drecnit.....te uroj shendet
Back to top
belgium
Sat Jan 26 2008, 12:05pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
::bud:: ka shkruar:

belgium ka shkruar:

tash dy dite jam pa ordinator sepse me asht infektu u blloku shkatrru krejt hahahahaha prej siteve te mrapshta tesh jam ne pritje te nji ordinatori te ri kur te ma bijn ne shpi asurance.....boll i kam vu anti viruse por dy kompani amerikane dhe kineze na kan infektu rrjetin e internetit belg me 40miliard viruse trojan ne sekonde ca bani ma ju ne amerike se na sakatut hahahahahahgahahahahahahaPo ku ka antivirus qe ta ban dermanin ty mor belgium. Kuhedi qa s'do ti lesh pa i ba itij te shkreti "Ordinateur" siq i thoni ju belget. Leni amrikant. te kshilloj me shkarku syware doctor e ta nisi qilcin kur ta merresh ordinatorin e ri. e gzosh. :-$po ke te drejt ma zotni ::bud:: jam ba un me u vaxinu se me cmenden kta te shopit ku e kam ble se ju kam dhan ordinatorin e nuk me kan dhan hala kusurin hahahahahahaha duhet me prit nji muj me ma pru te riun po pres ca me ba me kan lan shurdh drecnit.....te uroj shendet
Back to top
::bud::
Mon Jan 28 2008, 11:00amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
si ana ka shkruar:

I nderuar Zoti Deno, faleminderit qe prisni pyetjet tona, dhe shpresoj se mund te me ndihmosh sado pak. Para disa ditesh sec kam bere nje lemsh ne kompjuterin tim, dhe si rezultat, nuk mund te shoh fare video.Nuk mund te install Adobe Flash Player, mendoj se kam nje lemsh tek . Tools, security, se nuk arrij ta fixoj fare, Please, a do mundeshe ti te hapje ne kompjuterin tend Internet explorer, tools, internet options,dhe tek security, custom level, te me japesh te njejte si ti mund ti kesh, zgjedhur, se nuk i fiksoj dot, sa rregulloj nje me prishet dicka tjeter, dhe mbase per dy tre dite, do me duhet ta dergoj kompjuterin tek ndonje mjeshter, se s`ja kam idene, dhe e kam mjaft te domosdoshem , pasi punoj dhe mesoj me te. faleminderit, shpresoj se nuk do pres shume , duke shpresuar ne ndihmen tuaj. edhe nje here faleminderit,Deno me fal se ndoshta po nderhyj po masi ndoshta ke pune dhe si ana ka nevoj thash po e ndihmoj.

Si ana mbase ke nevoj per Flash Player Plug-in per IE trokit ketu per ta shkarkuar.

Nqse perdor FireFox trokit ketu

nuk e besoj te kete te bajn me Security Settings po bane prove dhe instalo keto dy plug-in at siper dhe na difto si shkoj puna.


Back to top
visho
Mon Jan 28 2008, 11:14am

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
O BUD mas u tall me fukaran ma se ca kam hek me e ba ikyt pc merrememen per mu ftof kur xehet shum nuk kam ventilator te instalum po e marr e e xjerri te ura milotit se asht gjithmon er ne ven te letore dvd kam vu i rrot skodet
e per memorje kam vu tom ferrçaj at gazetarin e lezhs qi punote dikur per tvsh se man men shumBack to top
::bud::
Mon Jan 28 2008, 01:17pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
a don edhe i bateri Zizit se te man boll ose gjeneratorin e Rradio Shkodres.
hahahaaaa......

per SMS tande mos e ke blloku me Firewall?
A perdor Firewall? Nese po shiko tek kontrolli i programeve mos ta kesh "block" dhe nderroje me "allow"
Back to top
si ana
Tue Jan 29 2008, 03:34pm
Guest
Faleminderit ..bud.. , por problemin e kam se nuk arri me e install, me del fail, dhe nuk po di me e gjet, se pse, mgjate, faleminderit, se tash kam hy me kontrollu me i ba nje pastrim a remont gjithe programeve, e mbase arrij, faleminderit dhe e kalofshi mire, , shpresoj shpejt te te tregoj a arrita me i pa videot, bye. sinqerisht Anna.
Back to top
::bud::
Mon Feb 04 2008, 08:16pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
si ana si u ndave barazim a? hahahaaaa....
a bane gja.
Back to top
~*Christel*~
Wed Feb 20 2008, 05:43pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
ciao djema e vajza axhustator te comp. hall i mall me ka xan msn tem. Bukuri hapet e filloj me fol me njerez po a bana e mylla nji bised me nji kantakt myllet msn krejt. Ca lloj tip soj problemit mund te ket???
Back to top
shkodrani ne mergim
Wed Feb 20 2008, 05:56pm
Registered Member #95
Joined: Sun Oct 22 2006, 03:07am

Posts: 237
bud ,
me behet qejfi qe paskam nje koleg te certifikuar ne MCP.
Tash po na len pa pune me keto shpjegime,hahahahaha.
Back to top
::bud::
Wed Feb 20 2008, 09:27pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
hahahahaaa shkodrani ne mergim kam punu 5 vjet per MSDN (Microsoft Developer Network) dhe TechNet jam mush me certikikata deri ne fyt. Hina edhe per C++ po nderrova jete... si baj ma se boll.
Jo mor shkodrani ne mergim mos ke merak se keni pune boll ju. Me bahet qejfi qe qenke edhe ti MCP, te lumte ashtu vaxhdo.
Back to top
SuperGirl
Wed Feb 20 2008, 09:34pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
A din kush me m'tregu ca jane DJVU files? sepse pc im nuk i hap dhe jane nja dy gjana qe me duhen...

thnx paraprakishtBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2993 sec, 0.0831 of that for queries. DB queries: 62. Memory Usage: 3,104kB