Forums
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
_GUINNESS_
Thu Apr 02 2009, 12:34am
be allways happy enjoy life its to short

Registered Member #1037
Joined: Tue Aug 07 2007, 11:58pm

Posts: 2385
Mbreteresha ka shkruar:

ne gurbet kur jam nis me dal
baba im me ka than nje fjale:
ne kurbet bije kur te besh me shku
je shqiptare kurr mos me harru


sot e ndjej veten shume borgjli
x kujdesjen e prindve te mi
une kete kng te cilen po kendoj
babes edhe nanes ja kushtoj


fjalet e nanes sot i kam kuptu
mos lejo bije kerkush me te mashtru
se gurbeti shum pune te ofron
je e re e tutem se gabon


TANA FRAZAT E KANGEVE QE JANE TE POSTUME MA E BUKURA ASHT KJO E MRETERESHES
BRAVO KOMPLIMENTE
Back to top
sunríse
Thu Apr 02 2009, 10:20am

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479
ecja permes londres ashtu ne vetmi
oh sa u merzita pa ty ne angli
kur nje ze degjova baby i love you
e ktheva une koken por s`ishte per mu

londres i rash ane e mbane kush se xuni veni tan
e ndjeva une kyt vetmi ne dhe te huaj ne angli

me avion te pare me prit se do vij
do te vij prane teje atje ne malsi
jeten ne kurbet pa ty nuk e jetoj
do te marr me vedi une ty te premtoj.


Think happy thoughts!

Back to top
MiCoLjA
Thu Apr 02 2009, 10:43am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
mretnesh ashummm e bukur fraza jote me ka pelqy jasht te zakonisht shum komplimente

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
MiCoLjA
Thu Apr 02 2009, 10:59am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
NE
banesen time
Të lezetshme, tash
Shtrihem me të
Shum e eqme

Pa kuzhin e pa vitrin
Pa pasqyre e pa klimë
Pa sallon e pa ballkon
Veq nje shtrat por kjo mjafton..

Bashk në shtratin timë antikë
Kur dikur ne flenim bashkë
Dritën e ndalim
perden e lshoj
Dhe me tjetrin shtrihem tash..

Një llamë afër e pa stres
Mengjezin me të e pres
Nese ti ndjehesh keq
Me këtë këng të përshendes..

Ne banesen time
Te vjetër tash
unë jam me nje tjetër...

Pa tepik pa telefon
E as zilja nuk punon
Pa sallon e pa ballkon
Veq nje shtrat
Por kjo mjafton

Bashk ne shtratin tim antike
kur dikur ne flenim
bashke driten e ndalim
perden e leshojme e
me tjetrin shtrihem tash....

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
star
Wed May 20 2009, 10:27am

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
eja eja lule bore se me ty do te thurr kurore etj etj meqi thot fraze.
Back to top
Holly
Thu May 21 2009, 03:23pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
moj shkodrane moj shkodrtane
marshalla bukuris tane
lum kush t'shef nadje me sy
paska ken kjo jet per ty

her si zan e her si han
me i gem yll shnderit tan dyrnjane
her po shkon e her po vjen
mend ne kry spo mi len

kur po i bjen gjiro pazarit
po mi bjen vlera dollarit
per marak zoti te ka dhane
a po i len ti kerkuj rradhe :d

.........
* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
sunríse
Thu May 21 2009, 03:35pm

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479


A hundred days had made me older

since the last time that I saw your pretty face
A thousand lights had made me colder

and I don’t think I can look at this the same
But all the miles had separate
They disappeared now when

I’m dreaming of your face

I’m here without you baby

but your still on my lonely mind
I think about you baby and

I dream about you all the time
I’m here without you baby but

your still with me in my dreams
And tonight it’s only you and me

The miles just keep rolling as

the people either way to say hello
I hear this life is overrated

but I hope it gets better as we go

I’m here without you baby but

your still on my lonely mind
I think about you baby and

I dream about you all the time
I’m here without you baby

but your still with me in my dreams
And tonight girl it’s only you and me

Everything I know,

and anywhere I go
it gets hard but it won’t

take away my love
And when the last one falls,

when it’s all said and done
it get hard but it won’t take away my love

I’m here without you baby

but your still on my lonely mind
I think about you baby and

I dream about you all the time
I’m here without you baby

but your still with me in my dreams
And tonight girl it’s only you and me

I’m here without you baby

but your still on my lonely mind
I think about you baby and

I dream about you all the time
I’m here without you baby

but your still with me in my dreams
but tonight girl it’s only you and meThink happy thoughts!

Back to top
S~erenity
Fri May 22 2009, 11:12pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Zgjohem cdo mengjez me afshin tend
gjysma vetes sime me mungon
s'dua ta pranoj, por e pranoj
nuk jam, nuk je, nuk ekzistojm

dhe trupi do me ftohet ne kete nate
ku jane prekjet e tua te me ngrohin prape
tani nuk jam nuk jemi ne, sa ftohte kjo nate, sa ftohte kjo nate.
Back to top
S~erenity
Fri May 22 2009, 11:27pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
WORLD ka shkruar:

Ne bakant e shkolles moj mike 2 emra ne gllendem dikur , as vet nuk e di si me ike e eeee ...e zemresss i vure nje gure ....( po eknoja tu e shkru )


U ndame ne erresire
jeta ndarje ka
por zemra lamtumire
zemres kurre si tha..
Back to top
SuperGirl
Sat May 30 2009, 01:19am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
choco creamy ka shkruar:A hundred days had made me older

since the last time that I saw your pretty face
A thousand lights had made me colder

and I don’t think I can look at this the same
But all the miles had separate
They disappeared now when

I’m dreaming of your face

I’m here without you baby

but your still on my lonely mind
I think about you baby and

I dream about you all the time
I’m here without you baby but

your still with me in my dreams
And tonight it’s only you and me

The miles just keep rolling as

the people either way to say hello
I hear this life is overrated

but I hope it gets better as we go

I’m here without you baby but

your still on my lonely mind
I think about you baby and

I dream about you all the time
I’m here without you baby

but your still with me in my dreams
And tonight girl it’s only you and me

Everything I know,

and anywhere I go
it gets hard but it won’t

take away my love
And when the last one falls,

when it’s all said and done
it get hard but it won’t take away my love

I’m here without you baby

but your still on my lonely mind
I think about you baby and

I dream about you all the time
I’m here without you baby

but your still with me in my dreams
And tonight girl it’s only you and me

I’m here without you baby

but your still on my lonely mind
I think about you baby and

I dream about you all the time
I’m here without you baby

but your still with me in my dreams
but tonight girl it’s only you and me
I love this song!!
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sat May 30 2009, 01:21am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Are we human or are we dancers?
My sign is vital, my hands are cold
And I'm on my knees looking for the answer
Are we human or are we dancers...
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
~*Christel*~
Sun May 31 2009, 03:18pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Another summer day
has come and gone away
In Paris or Rome
I just wanna go home
Back to top
::bud::
Wed Jun 03 2009, 11:41amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Puna sahat (vlleznit Lleshi)


Ka do vjet' jemi rehat
na ka shku puna sahat
na ka shku jovash si dita
veq tuj thirr per uje e drita
na shkoj jeta si e Shtunda
a do shkojm'ndojhere te Buna.

(interval)

Jemi mire e kemi boll
jemi popull men'je holle
dhe bariu me dele e dhi
e ka NOKIA fringo t'ri
e ka msu dhe aj nji hile
mos me fol' veq me lshu zile

(interval)

Kemi t'gjith me'i hy Evropes
sic i futet viqi lopes,
po s'te len askush me hy
tuj ja lujt vedit me sy
tuj hedh zare me pa fatin
sa vjen kush me fshef surratin

(interval)

M'duket na ka pa Evropa
se i kem rruget gropa gropa
se i kem arat plot me bare
tesh dhjete vjete pa i vu mullar
po na e mate koken me pe
e si bjen kuj n'mend per ne, ore....
Back to top
::bud::
Wed Jun 03 2009, 11:57amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Historia na e ngopi

Qiftelija mori bishtgjata
sa nis kangen, plas gallata
po fillojm' nga lashtesija
ku nis rrugen historija
historine s'e kena qar'
as me shpate as me sqepar'
s'ka qene shpata shiq tha Dulla
por e para ka qene tulla
me nji tull pirros mas koke
Nis shqipria nji epoke

Historia ka nis gretha
bash njashtu e psoj Rozafa
mu n'jat vend ku rridhte Buna
tre vellezer, dy spijuna
smerrshin vesht turk'atakoti
thishin fajin e ka zoti

skishin plumgje as lopata
kush ta haj, ta haj' kunata
e mbluan grune me gure
dhe i thojshin vedit 'burre'
vrit e prit e ngri keshtjella
arat mbeten oh!, pa te mjella

Por nji dite ktu na'u tund dheu
kur na erdhi oh, Skenderbeu
bani lufte, mas tja hame hakun
dersa turku i vu kapakun
erdh turqija pesqind vjete
rri kam'kryq e pi sherbet
por belane kerkum me pare
nis Rilindja jon' komtare
me flamur n'maje t'njaj shkopi
Historia 'hajde!'prap na ngopi.

Duket pune per meu ba shteti
eh! shqitaret cka na'i gjeti
dersa iku koha e Zogut
vrite vllaj'n e futja shokut
ma n'fund t'erdhi dikatatura
dhe permjet u ban' kta burra
u ban si dikur te Buna
dy shqiptare e tre spijuna
harrun Zotin e prishen Kishen
dhe Minares ja vune pishen

Kurse tash kur na ndrroj moti
thone shqipnin e don veq Zoti
po dhe Zoti ka ra n'hall
her' na do e her' na tall
Back to top
:.A*S*R.: 1927
Fri Jun 05 2009, 05:33pm
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
ah bre djal
ah bre dreq
nanen e ke msua keq
i ke dhan hapsi ne jet
tu perzia vend
pa vend

E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
S~erenity
Sat Jun 06 2009, 04:05am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
mori molla me sherbet
qysh pe lame ket muhabet
mos e merr ket pune hajgare
se pa me marre moj nuk ki qare

allahile fole noj fjale
se mend prej kreje dojn me m'dale
fjalt e mija mos i merr me bisht
jam kat foli seriozisht

moj fisnike oj dallndysh
une dhe ti ja bajm diqysh
fjalt e mia mos i merr per dhuni
n'kosha i zi u m'la sapuni
Back to top
Guest2983928
Thu Aug 27 2009, 04:43am
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
N'sy kam pike loti, e per ty pikon me qef,
Para pasqyres vetes-vetes i thom a e njef,
Ja prezantoj veten-vetes i thom ky o ai budalla,
Tjetri gzona qe u njohem prezantim si n'prralla,
U permalla n'kto ndjenja, zemra a ka shkrun,
Truri e kundershton,e per inati me lote gjun,
Sa pune me pa paqe, n'faqe m'shihen vujtjet,
Shpresa em man gjalle, pak forc m'japin lutjet,
Drujtjet e mia, si fmija m'bojn t'pa efektshem,
Kto ndjenja m'bojne ni burim t'pashterrshem,
I paprekshem jom,i prekshem kur permenesh,
I tretshem si kripa n'uje, kur t'sho ti qe enesh,
Qdo lot arsyetohet,nese fshihet n'pallom t'dashuris,
Edhe nese jo,une kuptoj,se veproj me ligje t'arsys,
Ka dallime n'mu en ty, e mezi t'kqyri n'sy,
Prap nuk dorzohna, se e di qe s'vlej pa ty...!
Back to top
Mbreteresha
Thu Aug 27 2009, 11:41am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
_GUINNESS_ ka shkruar:

Mbreteresha ka shkruar:

ne gurbet kur jam nis me dal
baba im me ka than nje fjale:
ne kurbet bije kur te besh me shku
je shqiptare kurr mos me harru


sot e ndjej veten shume borgjli
x kujdesjen e prindve te mi
une kete kng te cilen po kendoj
babes edhe nanes ja kushtoj


fjalet e nanes sot i kam kuptu
mos lejo bije kerkush me te mashtru
se gurbeti shum pune te ofron
je e re e tutem se gabon


TANA FRAZAT E KANGEVE QE JANE TE POSTUME MA E BUKURA ASHT KJO E MRETERESHES
BRAVO KOMPLIMENTE


thnx no money no honey :p
me pelqen shume ajo kenge ,me mbushen syte me lot kur e nigjoj

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Thu Aug 27 2009, 11:49am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
ngaqe rri arg familjes me jane fiksu kenget e kurbetit


nene pse ke dale ne shkalle
cilin po vajton me ligje
per ke e ke nissur vajne
emigrant o zemra ime

kete emer kush e vuri
emer ty te kish vene nena
ajo qan sa qahet guri
e qet zemren nga brenda

vaj medet vaj medet
per shtepite qe mbeten shkrete
vaj medet vaj medet
per shtepite qe mbeten shkrete

bir'ooo ike ne fortune
dhe fortuna te rrembeu
e puthe nenen ne gjume
zeri i saj te thoshte kthehu


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Thu Aug 27 2009, 11:53am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
po e shoqeroj me nje kenge dashurie :p
o ta hangsha zemren
e ate syrin si filxhan
qysh e pate hane
ma ke trupin si alltan


kjo nate e lumja nate
po me duket si nje sahat
kur po luj o shpirt me ty
tjeter sdu me pa me sy

o ta hangsha buzen
e ate faqe sikur molle
si e vizatume
dukesh me belin e holleNese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Thu Aug 27 2009, 11:59am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
kenge dashurie por dashuri vetem nga njera pale


a kishe pas zemer
vec nje here me ardh
para loteve te mi me than
veq 2 fjale

spo kerkoj prej teje
lotet me mi fshi
veq me te pa nje here
zanin me ta ndi

nje min me ty
po du me u cmall
pastaj kthema shpinen
si tmos isha asgja

nje min me ty
po du me u cmall
pastaj edhe ne vdeksha
krejt ti baj halllall
.......................[ Edited Thu Aug 27 2009, 12:00pm ]

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Holly
Thu Aug 27 2009, 12:16pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Mbreteresha ka shkruar:

kenge dashurie por dashuri vetem nga njera pale


a kishe pas zemer
vec nje here me ardh
para loteve te mi me than
veq 2 fjale

spo kerkoj prej teje
lotet me mi fshi
veq me te pa nje here
zanin me ta ndi

nje min me ty
po du me u cmall
pastaj kthema shpinen
si tmos isha asgja

nje min me ty
po du me u cmall
pastaj edhe ne vdeksha
krejt ti baj halllall
.......................

shum te bukura vargjet!

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Guest2983928
Thu Aug 27 2009, 09:16pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
M'ka marr malli per NANEN time
Ju o shokt e mi
Se m'ka rrit me shume mundime
Veç ta shoh me sy
Back to top
Mbreteresha
Thu Aug 27 2009, 10:09pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
lene dushe se kjo eshte kenge shume prekese per mu,zile tel e kam lan kur me merr mamicia jeme

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
dj-bledi
Thu Aug 27 2009, 10:27pm

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Hypi hoxha n'minare
Per me pa se kush ka vdek
Paska vdek nji vajz me halle
Aja vajz qe kam dasht vet

Po veton po bubullon
Ja ka fillu me ra shi
çash njaj zog qe fluturon
Sjan din kush hallin e tij

[ Edited Thu Aug 27 2009, 10:40pm ]
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2509 sec, 0.0891 of that for queries. DB queries: 69. Memory Usage: 3,179kB