Forums
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
dj-bledi
Thu Aug 27 2009, 10:37pm

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Po na vjen kali me dru
Dil moj Kize me i shkarku
1.Nuh Selmani moj ti ka çue
Kize me u pajtu..
2.Nuh Selmani moj ti ka çue
Kize me u pajtu

Nuh Selman mor Nuh Selman ee..
Kizja fjal ka çu
1.Jam feju ne Elbasan ee..
Kam marr kapidan
2.Jam feju ne Elbasan ee..
Kam marr kapidan

Back to top
Mbreteresha
Sun Aug 30 2009, 10:36am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
me lodhi jeta
duke menduar
si gjith te tjeret dua te jetoj
bileten preva per tu larguar
ne dhe te huaj do te punoj

aeroplani sa larg me coi
valle do te kthehem
jo se besoj
zemra me digjet
me mori malli
per nenen time qe ta shikoj
kurbeti jeten me shkaterroj

nje dite do kthehem prane nenes sime
e permalluar do ta takoj
se me ka rritur me shume mundime
kubeti jeten ma shkaterroj


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Sun Aug 30 2009, 10:51am
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
e mbaj mend si tani
kur nena ne shkolle me coi
e me tha me lot ne sy
"jeta per ty filloj"

ia dedikoj gjthc asaj se shume here
une u rrezova
u ngrita prap vazhdova
drejt rruges time shkova...

kur me pecolle o nene
per ne gurbet
rrodhi loti ne faqe
isha ne siklet

me puthe ne faqe
me perqafove shume
ika e merzitur
lotet me rrodhen si lume

lotet ne faqe
ska nene kush te mi fshijne
edhe pse je larg mendoj veq per ty

ne kete toke larg
"nene e babe "sbehet njeri
asnje sma ngroh zemren ashtu siq ben ti

vej doren ne zemer
sa here qe flas me ty
qaj me ze e me shpirt
qe ste shoh me sy

kur te degjoj zerin nene ne telefon
shpirti me digjet qe syri ste shikon

ky kurbet i larget nene
ma mori rinin
pritem nena ime se nje dite do te vij

nje dite do t'kthehemm o moj nena ime
vrava zemren tende ashtu siq vrava zemren time

kjo rruge e larget
nene me fali stres
se harroj lotin tend ne faqe
derisa te vdes

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Sat Sep 05 2009, 11:13pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
sdua te te shoh sdua te te shoh
mua me harrove tjetrin e do
sdua te kujtoj dua te harroj
se kjo dashuri per mu mbaroj

cme duhen syte kur nuk te shoh
cme duhet jeta kur ti sme do
jeta a ty si me nejt pa sy
une te desha vetem ty.........

dua te vdes kur ty te pres
sdua te jetoj
se nuk kam me shprese
sdua te jetoj sdua te jetoj
sa shume e desha por ajo me tradhetojjjjjj

cme duhen syte kur nuk te shoh
cme duhet jeta kur ti sme do
jeta pa ty si me nejt pa sy
une te desha vetem ty.........[ Edited Sat Sep 05 2009, 11:13pm ]

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Holly
Wed Sep 09 2009, 01:06pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Mbreteresha ka shkruar:

e mbaj mend si tani
kur nena ne shkolle me coi
e me tha me lot ne sy
"jeta per ty filloj"

ia dedikoj gjthc asaj se shume here
une u rrezova
u ngrita prap vazhdova
drejt rruges time shkova...

kur me pecolle o nene
per ne gurbet
rrodhi loti ne faqe
isha ne siklet

me puthe ne faqe
me perqafove shume
ika e merzitur
lotet me rrodhen si lume

lotet ne faqe
ska nene kush te mi fshijne
edhe pse je larg mendoj veq per ty

ne kete toke larg
"nene e babe "sbehet njeri
asnje sma ngroh zemren ashtu siq ben ti

vej doren ne zemer
sa here qe flas me ty
qaj me ze e me shpirt
qe ste shoh me sy

kur te degjoj zerin nene ne telefon
shpirti me digjet qe syri ste shikon

ky kurbet i larget nene
ma mori rinin
pritem nena ime se nje dite do te vij

nje dite do t'kthehemm o moj nena ime
vrava zemren tende ashtu siq vrava zemren time

kjo rruge e larget
nene me fali stres
se harroj lotin tend ne faqe
derisa te vdeskush e kendon kete kange maj dhushe???

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Mbreteresha
Wed Sep 23 2009, 09:25pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
ne fakt eshte teksti qe shoqeron nje kenge te sami kamllmit...tek kenga kurbeti na shkaterroi

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
- Stella -
Thu Sep 24 2009, 08:13pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Let me die with you,let me fly with,let me hold
and hold you over and over again...lalala ...
Alban Skenderaj ft Mirjam Cani - Let me die @};-


Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
sunríse
Fri Sep 25 2009, 09:14am

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479
Scorpions-STILL LOVING YOU


Time, it needs time
To win back your love again
I will be there, I will be there
Love, only love
Can bring back your love someday
I will be there, I will be there

I'll fight, babe, I'll fight
To win back your love again
I will be there, I will be there
Love, only love
Can break down the walls someday
I will be there, I will be there

If we'd go again
All the way from the start
I would try to change
The things that killed our love
Your pride has built a wall so strong
That I can't get through
Is there really no chance
To start once again
I'm loving you

Try, baby, try
To trust in my love again
I will be there, I will be there
Love, our love
Just shouldn't be thrown away
I will be there, I will be there

If we'd go again
All the way from the start
I would try to change
The things that killed our love
Your pride has built a wall so strong
That I can't get through
Is there really no chance
To start once again

If we'd go again
All the way from the start
I would try to change
The things that killed our love
Yes, I've hurt your pride and I know
What you've been through
You should give me a chance
This can't be the end
I'm still loving you
I'm still loving, I need your love
I'm still loving you...Think happy thoughts!

Back to top
sunríse
Fri Sep 25 2009, 09:18am

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479
ikjo kang me ban me kja

SINANI:

Une dhe ti jemi takuar,
ne kohe dhe vend te gabuar,
sa u munduam te dy,
edhe malet i kishim shty.

NORA:

Nuk te ve faj,as ty,as vetes,
jane thjeshte grackat e jetes,
nuk i ben balle njeri,
nuk i bem balle,as une,as ti.

SINANI & NORA: (ref)

Pa fat,ishim ne jete dy udhetar,
nuk e gjetem yllin polar,
nuk e gjetem kepin e shpreses.

Pa fat,mbetem vetem dy udhetar,
pa albumin tone familjar
pa fotografin e marteses.

SINANI:

Une dhe ti jemi takuar,
ne kohe dhe vend te gabuar,
sa u munduam te dy,
edhe malet i kishim shty.

NORA:

Nuk te ve faj,as ty,as vetes,
jane thjeshte grackat e jetes,
nuk i ben balle njeri,
nuk i bem balle,as une,as ti.

SINANI & NORA: (ref)

Pa fat,ishim ne jete dy udhetar,
nuk e gjetem yllin polar,
nuk e gjetem kepin e shpreses.

Pa fat,mbetem vetem dy udhetar,
pa albumin tone familjar
pa fotografin e marteses.

SINANI & NORA: (ref)

Pa fat,ishim ne jete dy udhetar,
nuk e gjetem yllin polar,
nuk e gjetem kepin e shpreses.

Pa fat,mbetem vetem dy udhetar,
pa albumin tone familjar
pa fotografin e marteses.

paaaa faaat…
Pa fotografin e marteses…Think happy thoughts!

Back to top
SuperGirl
Fri Sep 25 2009, 10:02am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Hush, love


I see a light in the sky
Oh, it's almost blinding me
I can't believe
I've been touched by an angel with love
Let the rain come down and wash away my tears
Let it fill my soul and drown my fears
Let it shatter the walls for a new, new sun
A new day has...comeCeline Dion - A New Day Has ComeBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Sep 29 2009, 12:14pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ti e di se cfare me mundon mua
je ajo qe vjen 1 here ne jete sa dua te dua
por ti e di se une nuk them aq lehte te dua,
por je ajo qe vjen 1 here ne jete nje here ne jete.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Fri Oct 16 2009, 01:01am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Certe notti ti senti padrone di un posto che tanto di giorno non c'è.
Certe notti se sei fortunato bussi alla porta di chi è come te.
C'è la notte che ti tiene tra le sue tette un po' mamma un po' porca com'è.
Quelle notti da farci l'amore fin quando fa male fin quando ce n'è.


Certe Notti
Ligabue

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sat Oct 24 2009, 12:41am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
a te che hai reso la mia vita bella da morire, che riesci a render la fatica un immenso piacere,
a te che sei il mio grande amore ed il mio amore grande,
a te che hai preso la mia vita e ne hai fatto molto di più,
a te che hai dato senso al tempo senza misurarlo,
a te che sei il mio amore grande ed il mio grande amore,
a te che sei, semplicemente sei, sostanza dei giorni miei, sostanza dei sogni miei...Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sat Oct 24 2009, 01:02am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Young girl, don't cry
I'll be right here when your world starts to fall
Young girl, it's all right
Your tears will dry, you'll soon be free to flyWhen there's no one else
Look inside yourself
Like your oldest friend
Just trust the voice within
Then you'll find the strength
That will guide your way
If you will learn to begin
To trust the voice withinBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Mbreteresha
Mon Nov 09 2009, 08:22pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
kush te tha moj mikja ime
se nje dite kam me te harru
hajde sonte cmallemi
ne ne maturen me festu

do te kendojme e do te festojme
sa tjem gjall sdo ta harrojme
me te bukur se ne sonte sdo te jete askush ne bote

maturant ma kurre sdo tjena
se kjo nate eshte veq per ne
ju urojme gjithve nga zemra
paqi fat ju ne kete jete

profesori po vallzon i pari
me vasha e me djem te ri
gota zbrazet e mbushet zemra
me kujtimet e shoqerise


[ Edited Mon Nov 09 2009, 08:23pm ]

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
~*Christel*~
Tue Nov 10 2009, 02:57pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Zgjohu shiko se jam nje hap perpara teje
Kerko te besh dhe ti perpara
kurre mos kerko te jesh dhe ti si une
prandaj ti lufto...ti lufto

Burn ft sweet company
Back to top
babo
Fri Nov 13 2009, 08:16pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
SuperGirl ka shkruar:

a te che hai reso la mia vita bella da morire, che riesci a render la fatica un immenso piacere,
a te che sei il mio grande amore ed il mio amore grande,
a te che hai preso la mia vita e ne hai fatto molto di più,
a te che hai dato senso al tempo senza misurarlo,
a te che sei il mio amore grande ed il mio grande amore,
a te che sei, semplicemente sei, sostanza dei giorni miei, sostanza dei sogni miei...ja kendoj babos shpesh


Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
babo
Fri Nov 13 2009, 08:18pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
When marimba rhythms start to play
Dance with me, make me sway
Like a lazy ocean hugs the shore
Hold me close, sway me more

Like a flower bending in the breeze
Bend with me, sway with ease
When we dance you have a way with me
Stay with me, sway with me

Other dancers may be on the floor
Dear, but my eyes will see only you
Only you have the magic technique
When we sway I go weak

I can hear the sounds of violins
Long before it begins
Make me thrill as only you know how
Sway me smooth, sway me now

Other dancers may be on the floor
Dear, but my eyes will see only you
Only you have the magic technique
When we sway I go weak

I can hear the sounds of violins
Long before it begins
Make me thrill as only you know how
Sway me smooth, sway me now
You know how
Sway me smooth, sway me now

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
SuperGirl
Thu Nov 19 2009, 02:24am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ah sa m'pelqen kjo babo. m'knaq krejtBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu Nov 19 2009, 02:25am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
babo ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

a te che hai reso la mia vita bella da morire, che riesci a render la fatica un immenso piacere,
a te che sei il mio grande amore ed il mio amore grande,
a te che hai preso la mia vita e ne hai fatto molto di più,
a te che hai dato senso al tempo senza misurarlo,
a te che sei il mio amore grande ed il mio grande amore,
a te che sei, semplicemente sei, sostanza dei giorni miei, sostanza dei sogni miei...ja kendoj babos shpesh
edhe un ia kendoj shpesh njenit, ia nxjerri trut vendit

ka fjale fantastike..qe nuk kishte mujt me e pershkru ma bukur nje ndjenje :xBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
❤Bambolina❤
Thu Dec 17 2009, 11:38pm

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
Adelina Berisha feat. Stine - Dashuria fillon


Ti e di mir si me trajton
Si me ndjek e me shikon wow
Se di pse zemra tani therri jo
Te dua STOP
E jo se di te jepem shpejt
Por je i mir un e kam vrejt
Qe sot jam e jotja krejt
E lejoj veten ti mem prek

Ti e ben aDeeLinnen gjith mem vlu
Kur t`me kerkosh un do jem ktu
Ti je i imi n`sy te kam lexu
E ndjenjat e mija
Pas teje jan leshu
Ti je i mir ndaj dhe shum te du
Me meshkujt tjer kurr se kam pranu
Afrohu se kam dashni un met tregu
Te dua shum e di se m`don veq mu

Dije sa her m`shikon
Jeten ma shton
Ndjenjat mi zgjon
Dashuria dashuria fillonn .
Jo s`eshte iluzion
Vet horoskopi ta tregon
Vajzen qe kerkon
Dije se shum te deshironn .

Stiinne:
Pak me ngadal
Veq me nje fjal ti e
Ke celsin qe kalon
Zemren time e zotron
Kur n`emen m`thret ti e ben nxet
Jo tani s`jemi vet s`jemi vet
Dije se jem cifti prefekt
Dije se dije se na kan lezett .

Ti e ben Nestin gjith mem vlu
Kur t`me kerkosh un do jem ktu
Ti je e imja n`sy tkam lexuuu
Ndjenja e mija pas teje jan leshu
Ti je e mir ndaj dhe un shum te du
Me femra tjera kurr se kam pranu
Afrohu se kam dashni met tregu
Te dua shum e dii qe mon veq mu .

Dije sa her m`shikon
Jeten ma shton
Ndjenjat mi zgjon
Dashuria dashuria fillonn .
Jo s`eshte iluzion
Vet horoskopi e tregon
Djalin qe kerkon
Dije se shum te deshironn .


[ Edited Thu Dec 17 2009, 11:39pm ]
Back to top
Mbreteresha
Wed Dec 30 2009, 05:33pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
me shume mall e lot ne sy
jam tu knu oo nan per ty
mu krejt boten me ma fal
sma nxen kush nan vendin tan

ref
o moj nan moj nana jeme
cop ma bane zemren teme
sado larg qe une te shkoj
sa te jete jeta nan ste harroj

zemra jeme po me vajton
syte e mi nan lot me pikojne
sa here qe therras emrin nan
me bahet zemra plage e ran

ref.........................

lotet e mi nan spo me pushojne
nsy e ne faqe po me pikojne
veq per ty e kam ket merzi
kurre sme shuhet malli per ty


=(( =(( =((Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
SuperGirl
Sun Jan 10 2010, 02:06pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Felicità
è tenersi per mano andare lontano
la felicità
è il tuo sguardo innocente in mezzo alla gente
la felicità
è restare vicini come bambini la felicità,
felicità


:X :X :XBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sun Jan 24 2010, 04:23pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
I'm a big big girl
In a big big world
It's not a big big thing
If you leave me....Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Wed Jan 27 2010, 01:28pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Rose rosse per te
ho comprato stasera
e il tuo cuore lo sa
cosa voglio da te

D'amore non si muore
e non mi so spiegare
perche' muoio per te
da quando ti ho lasciato
sarà perché ho sbagliato
ma io vivo di te
e ormai non c'e' piu' strada
che non mi porti indietro
amore sai perché
nel cuore del mio cuore
non ho altro che te

Forse in amore le rose
non si usano più
ma questi fiori sapranno
parlarti di me

Rose rosse per te
ho comprato stasera
e il tuo cuore lo sa
cosa voglio da te

D'amore non si muore
ma chi si sente solo
non sa vivere piu'
con l'ultima speranza
stasera ho comprato
rose rosse per te
la strada dei ricordi
e' sempre la piu' lunga
amore sai perche'
nel cuore del mio cuore
non ho altro che te

Forse in amore le rose
non si usano piu'
ma questi fiori sapranno
parlarti di me

Rose rosse per te
ho comprato stasera
e il tuo cuore lo sa
cosa voglio da teEdhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3540 sec, 0.0972 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,158kB