Forums
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
☼sunshine
Wed Jan 27 2010, 09:54pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
La mia anima si spande come musica d'estate poi la voglia sai mi prende e mi accende con i baci tuoi Due caratteri diversi prendon fuoco facilmente ma divisi siamo persi ci sentiamo quasi niente Siamo due legati dentro da un amore che ci da la profonda convinzione che nessuno ci dividera....<l'emozione non ha voce-celentano>
:x :x

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
Artani
Thu Jan 28 2010, 06:58pm

Registered Member #3191
Joined: Wed Jul 29 2009, 11:30pm

Posts: 262

Bashke

Mos freno ndjenjat e tua
Le ta dine t’ gjithe kete çast
Se une e ti do t’jemi bashke
Per ty jetoj, per ty endrroj
Per ty gjithçka une perballoj
Ti nje fjale, une nje shikim
Krejt rastesisht n’ate perqafim
Gjithçka nisi si nje loje
Eja prane mos u frigo
Mos mendo se do t’tradhetoj
Se veç ty te dashuroj

Ref.
Une e ti bashke
Gjitha keto i kemi bashke
Kurkush nuk na ndane tash
Vetem ne te dy,
te dua ty

Tash prane te kam une ty
Dhe shikoj ata dy sy
Puthjet tua une shijoj
Asgje tjeter s’deshiroj
Per ty jetoj, per ty kendoj
Me ty gjithcka dua te provoj
Te dy bashke te lutemi
Qe asgje t' mos na pengoj
Dashurine qe ndaj me ty
Perjetesisht nje mrekulli

Mos mendo se t’tradhtoj
Se vec ty te dashuroj
Ndonese kurre s’do te iki
Une gjithemone prane teje do t'jem
Dhe kurre nuk do t’largohem

Back to top
Artani
Thu Jan 28 2010, 07:05pm

Registered Member #3191
Joined: Wed Jul 29 2009, 11:30pm

Posts: 262


Jam mërzitë, jam mbushë me halle
Nuk kam lot ma as të qaj
Shumë ksi’ vu’jtje unë durova
E në dhe t’huej azil kërkova.
O k’thehu pra, o vllau i motrës
Se ty po t’pret ky pragu i votrës.
Ref.:
A kam shpresë nji ditë me ardhë
Në tokë temen njiherë me u çmallë?
Nga vendlindja ju kur t’vini
Nji grusht dhe n’mërgim ma bini!
M’ka marrë malli për fusha t’blerta
E kam harru’ qysh vjen pranvera.
N’varfni m’rriti kjo nanë e mjera
O për pleqni asaj s’iu gjeta
Back to top
LUPEN
Wed Feb 10 2010, 02:25pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
TI LASCIO UNA CANZONE
Finito il tempo di cantare insieme
si chiude qui la pagina in comune
il mondo si è fermato io ora scendo qui
prosegui tu, ma non ti mando sola…

Ti lascio una canzone
per coprirti se avrai freddo
ti lascio una canzone da mangiare se avrai fame
ti lascio una canzone da bere se avrai sete
ti lascio una canzone da cantare…
una canzone che tu potrai cantare a chi…
a chi tu amerai dopo di me….


Ti lascio una canzone da indossare sopra il cuore
ti lascio una canzone da sognare quando hai sonno
ti lascio una canzone per farti compagnia
ti lascio una canzone da cantare…
una canzone che tu potrai cantare a chi…
a chi tu amerai dopo di me…
a chi non amerai senza di me…Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Gurabi
Tue Feb 23 2010, 02:57pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
Nese sonte ndihesh vetem
dhe ke frike te shohesh endrra
shuaj driten ndize zemren
do t" me gjesh mua brenda


[ Edited Tue Feb 23 2010, 02:58pm ]

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
LUPEN
Tue Feb 23 2010, 02:59pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Gurabi ka shkruar:

Nese sonte ndihesh vetem
dhe ke frike te shohesh endrra
shuaj driten ndize zemren
do t" me gjesh mua brendasa e bukur kjo.si e ka titullin?


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Gurabi
Tue Feb 23 2010, 03:01pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
trokit ketu harroje vetmine

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
SuperGirl
Tue Feb 23 2010, 03:02pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Harroje vetmine - Elita5

kahere se paskam ndiBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Tue Feb 23 2010, 03:04pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
ju lumt une si di kanget shqipe,nuk i njoh :-(


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Zlatani
Tue Feb 23 2010, 03:33pm

Registered Member #1742
Joined: Tue Mar 25 2008, 12:23am

Posts: 1145
Do sjedh krushq djemt e prishtines...
lahutar o prej dukagjinit...
njè duvak ooo ta sjedhè prej shkodret...
krushq te parè o prej kastiotve..........

[ Edited Tue Feb 23 2010, 04:09pm ]

Burrat e vertet
NUK THONE kurr
ME FAL

Back to top
:.A*S*R.: 1927
Wed Mar 10 2010, 08:43am
ѕнкσ∂яαиι 4€νєя

Registered Member #2808
Joined: Mon Mar 23 2009, 03:54pm

Posts: 3819
Jovanotti - A te

A te che sei l’unica al mondo l’unica ragione
per arrivare fino in fondo
Ad ogni mio respiro
Quando ti guardo
Dopo un giorno pieno di parole
Senza che tu mi dica niente
Tutto si fa chiaro
A te che mi hai trovato
All’ angolo coi pugni chiusi
Con le mie spalle contro il muro
Pronto a difendermi
Con gli occhi bassi
Stavo in fila
Con i disillusi
Tu mi hai raccolto come un gatto
E mi hai portato con te
A te io canto una canzone
Perché non ho altro
Niente di meglio da offrirti
Di tutto quello che ho
Prendi il mio tempo
E la magia
Che con un solo salto
Ci fa volare dentro all’aria
Come bollicine
A te che sei
Semplicemente sei
Sostanza dei giorni miei
Sostanza dei giorni miei
A te che sei il mio grande amore
Ed il mio amore grande
A te che hai preso la mia vita
E ne hai fatto molto di più
A te che hai dato senso al tempo
Senza misurarlo
A te che sei il mio amore grande
Ed il mio grande amore
A te che io
Ti ho visto piangere nella mia mano
Fragile che potevo ucciderti
Stringendoti un po’
E poi ti ho visto
Con la forza di un aeroplano
Prendere in mano la tua vita
E trascinarla in salvo
A te che mi hai insegnato i sogni
E l’arte dell’avventura
A te che credi nel coraggio
E anche nella paura
A te che sei la miglior cosa
Che mi sia successa
A te che cambi tutti i giorni
E resti sempre la stessa
A te che sei
Semplicemente sei
Sostanza dei giorni miei
Sostanza dei sogni miei
A te che sei
Essenzialmente sei
Sostanza dei sogni miei
Sostanza dei giorni miei
A te che non ti piaci mai
E sei una meraviglia
Le forze della natura si concentrano in te
Che sei una roccia sei una pianta sei un uragano
Sei l’orizzonte che mi accoglie quando mi allontano
A te che sei l’unica amica
Che io posso avere
L’unico amore che vorrei
Se io non ti avessi con me
a te che hai reso la mia vita bella da morire
che riesci a render la fatica un immenso piacere
a te che sei il mio grande amore ed il mio amore grande,
a te che hai preso la mia vita e ne hai fatto molto di più,
a te che hai dato senso al tempo senza misurarlo,
a te che sei il mio amore grande ed il mio grande amore,
a te che sei, semplicemente sei, sostanza dei giorni miei, sostanza dei sogni miei...
e a te che sei, semplicemente sei, compagna dei giorni miei...sostanza dei sogni...


E kam nje gjak

E kam nje emer

Shqiptar me shpirt

E Shkodran me zemer


Back to top
SuperGirl
Wed Mar 10 2010, 02:45pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Unike...fantastike!!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
☼sunshine
Wed Aug 25 2010, 10:41am
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
....se vitet ikin tutje
dhe ikin nje nga nje
se vajzat behen plaka
rinia moj nuk vjen me......

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
- Stella -
Wed Aug 25 2010, 11:21am

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
:x ti darei gli occhi miei
per vedere ciò che non vedi!
l'energia,l'allegria
per strapparti ancora sorrisi
Dirti sì, sempre sì e riuscire a farti volare
Dove vuoi, dove sai senza più quel peso sul cuore... :x

[ Edited Wed Aug 25 2010, 12:04pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
Guest2983928
Tue Nov 02 2010, 04:30am
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Në parqe pemët ishin zhveshur
E zogjtë me radhë i shtegtoi vjeshta
Dikush më foli me zë mekur
Si fletë u drodha kur fryn era
Back to top
SuperGirl
Fri Feb 18 2011, 01:00am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
I'm a big, big girl
In a big, big world
It's not a big, big thing,
if you leave me

But I do, do feel
that I do, do will
Miss you much...........miss you much...:)Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sat Apr 02 2011, 08:48pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Laje laje kryt si rosa
Laje laje kryt si rosa
sa me naze kercen goca
sa me naze kercen goca

Laje laje kryt si pllumi
laje laje kryt si pllumi
sa me naze kercen cuni
sa me naze kercen cuni


opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa =D>si do t'jet tu u shkri mami jeme me kang tironsish itesh, e imagjinoj zanin n'max ma zi se un ^:)^Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
~*Christel*~
Sat Apr 02 2011, 10:28pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
SuperGirl ka shkruar:

Laje laje kryt si rosa
Laje laje kryt si rosa
sa me naze kercen goca
sa me naze kercen goca

Laje laje kryt si pllumi
laje laje kryt si pllumi
sa me naze kercen cuni
sa me naze kercen cuni


opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa =D>si do t'jet tu u shkri mami jeme me kang tironsish itesh, e imagjinoj zanin n'max ma zi se un ^:)^


i am in love with this song

[ Edited Sat Apr 02 2011, 10:33pm ]
Back to top
SuperGirl
Sat Apr 02 2011, 10:31pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Muzika qe ka n'fillim mu me rrenqeth, ma con zemren peshe edhe mi mbush syte me lot. ma zgjon at rremin tirons qe kam. apapap mas ma kujto!! wonderfulBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
~*Christel*~
Sat Apr 02 2011, 10:34pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
ah si kcehet kja kange vec...opaaaaaaaa hahah :x
Back to top
SuperGirl
Sat Apr 02 2011, 10:40pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
:X :X :XBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Fri Dec 16 2011, 07:39pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh, what fun it is to ride
In a one horse open sleigh
Jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh, what fun it is to ride
In a one horse open sleighBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Cen Durimadhi
Sat Dec 17 2011, 07:56pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
Qysh ne vegjli ne u deshtem
njeri-tjetrin perqafum
Zemrat tona kurre pa ja nda
perher njera-tjetren dashurun

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
Guest2983928
Mon Jan 23 2012, 09:14pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Brengën e kësaj zemre ti s'e di
Ti mos e kërko se nuk ta them
Po në ka kjo botë, Dashuri
Hape zemrën time dhe..e gjen

Back to top
SuperGirl
Thu Feb 09 2012, 01:41am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
è un'emergenza d'amore
il mio bisogno di te
un dersiderio cosi speciale
che assomiglia a un dolore per me...

sei il vino..il pane
un esigenza naturale
sei il temporale che
porta il sole da me...dolcemente....

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2650 sec, 0.0937 of that for queries. DB queries: 67. Memory Usage: 3,146kB