Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Forumi i ShkodraOnline.com :: Arkiv
 
<< Previous thread | Next thread >>
ME 15JANAR DO NDOLLE EKLIPSI ME I GJATE I MIJVJECARIT
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Fri Jan 15 2010, 11:27am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Më datën 15 janar do të ndodhë eklipsi më i gjatë i mijëvje çarit dhe do të zgjasë plot 11 minuta e 8 sekonda. Eklipsi do të shihet i plotë në Indi e Sri Lanka, ndërsa më pas do udhëtojë edhe në Uganda, Kenia, Somali, Birmani etj. Bëhet fjalë për një ngjarje të rrallë, pasi di çka e tillë do të ndodhë sërish në vitin 3043. Më 15 janar, nuk do të ndodhë një eklips total, pasi Hëna nuk do errësojë plotësisht Diellin dhe duke u parë nga Toka
Back to top
Al Bundy
Fri Jan 15 2010, 07:46pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Une po e la per 3013-n se kyt here mbeta pa ble bilete avionit per Indi.

Dha diçka sot ne lajme po s'di kush m'habiti e s'mora vesht gja.
Interesante Belgium.Back to top
lissandro
Fri Jan 15 2010, 07:56pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
hahahah ku e paska gjet edhe eklipsi me dal ne Indi me rrit turizmin....

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
Al Bundy
Sun Jan 17 2010, 05:44pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Nji foto te fundit te ktij eklipsi.Back to top
SuperGirl
Sun Jan 17 2010, 06:38pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
kur e bane mor Miri? t'kam than qe ke sy per foto

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Sun Jan 17 2010, 06:41pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Me teleportation:D S'ke faj ti.E paskam shkru si mi pas ba vete.Back to top
SuperGirl
Sun Jan 17 2010, 06:43pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahahah si me than 'sapo dola ne dritare, dhe bana iket foto'Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Sun Jan 17 2010, 06:48pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

hahahah si me than 'sapo dola ne dritare, dhe bana iket foto'Papra maj naqe harrova me shkru se ishte Nasa qe ka dal n'pixhere aty nalt per me e shkrep:D
Back to top
SuperGirl
Mon Jan 18 2010, 07:39am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahahhahBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3785 sec, 0.0991 of that for queries. DB queries: 44. Memory Usage: 2,669kB