Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Sofra e Muhabetit - Zone e lire :: Diskutime - Debate - Problematika
 
<< Previous thread | Next thread >>
"Pak ma kujdes me fjalet ofenduese ne gjuhe te huaja" ;)
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Mon Feb 01 2010, 11:17am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Po e hapi kete teme ma shume me i terheke vemendjen njeni-tjetrit ( tu perfshi edhe vedin natyrisht)....
Jena te shperndame neper tane Boten dhe natyrisht qe i flasim disa gjuhe dhe kjo ne favorin tone gjithmone...jena rrace inteligjente...
Vetem deshta me thane..se une tu u nise si Admin ma shume...nje keshille qe te kena te tane kujdes me fjalet ofenduese, te nyta qe i quajme ne ne shqip...
Kaj here harrojme se pse jane ne gjuhe te huaj..nuk kane ate efektin si e gjuhes tone..gjithsesi kjo me ban dhe duhet te na bajne me u ndi HIPOKIRTE...
Kam vu re qe perdoret e shamja ne gjuhen e huaj dhe cuditerisht anashkalohet prej nesh si loje...
Ju lutem kujdes dhe nqse dojme le te perdorim pika a gjana qe te bajne me kuptu po jo krejt troc..asht e drejta e te taneve ne me u shprehe po ne kena te drejte me i moderu ashtu si i moderojme pa mendu dy here kur jane te shkurme ne shqip...
Thjesht dicka qe kam vu re dhe ktu gjithmone tu i zhgule veshin edhe vedid tem te pares ..
Mirkuptim dhe tolerance...(ndihen keq ata qe jane moderu per te njetjen gja po qe ka kene shprehe ne Shqip) Nuk shoh naj diference se ne fund te fundit shamja asht shamje ne c'do gjuhe...
Tana te mirat A-cat


I care and I wish well!

Back to top
SuperGirl
Sun Feb 07 2010, 10:04am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Edhe une kam dasht me e hap nje teme te tille a-cat. ke shume te drejte. duhet te kena pak ma kujdes.

Do moderohen edhe sharjet ne gjuhe te hujBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Engel
Sun Apr 11 2010, 10:11pm

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
une do te shtoja jo vetem fjalet ofenduese,por edhe te shprehurit ne gjuhet e huaja.te gjithe e dim shqipen dhe besoj ta shkruajme ta lezojme.se me ja nise une gjermanisht besoj se jo te gjithe dine te lezojne.disa here e kam shkruar te chat-box dhe me te drejte kane kerkuar te dijne se cfare kam shkruar. mendimi im.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
lissandro
Thu May 02 2013, 01:18pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Wtf hahahahahhah ups

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3543 sec, 0.1011 of that for queries. DB queries: 39. Memory Usage: 2,559kB