Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Shkencat -Natyrore dhe të Sakta
 
<< Previous thread | Next thread >>
Dielli rrit deshiren mashkullore
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
:::ShkoderZemer
Wed Feb 03 2010, 04:49pm


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Dielli rrit deshiren mashkullore
03/02/2010 12:45

"Arratisjet" verore te burrave mund te kene nje shpjegim, pasi sipas nje studimi austriak te publikuar ne revisten "Clinical Endocrinology", deshirat seksuale te meshkujve rriten teper me ekspozimin e trupit ne diell.
Nivelet e testosteronit, sipas shkencetareve austriake, rriten bashke me nivelet prezente te gjak te vitanimes D, e prodhuar prej trupit kur nje person ekspozohet ne diell.

Testosteroni, eshte hormoni me i rendesishem mashkullor per deshiren e tij seksuale.

Top channel

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
☼sunshine
Wed Feb 03 2010, 05:43pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
a asht e nevojshme me ndrru emer un a

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
SuperGirl
Wed Feb 03 2010, 05:50pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Tesh po kuptoj shum gjana qe veres nuk i kam kuptu

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
babo
Wed Feb 03 2010, 06:44pm


Registered Member #587
Joined: Sat Mar 10 2007, 07:01pm

Posts: 11127
vera... miiiire

Ja! Nje kitarre degjohet,
e tingujt ndan si fllad,
ngadale kjo vasha zgjohet
t'degjoje at' serenate,
e Shkodra ra n' pushim
c'ka bahet rrugeve s'din

trokit ketu

Back to top
LUPEN
Wed Feb 03 2010, 09:51pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
kena nevoj per ngohtesi :-)


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Al Bundy
Thu Feb 04 2010, 08:19pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

Tesh po kuptoj shum gjana qe veres nuk i kam kuptu

Piskavice ti!:DBack to top
Al Bundy
Thu Feb 04 2010, 08:24pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
:::ShkoderZemer ka shkruar:

Dielli rrit deshiren mashkullore
03/02/2010 12:45

"Arratisjet" verore te burrave mund te kene nje shpjegim, pasi sipas nje studimi austriak te publikuar ne revisten "Clinical Endocrinology", deshirat seksuale te meshkujve rriten teper me ekspozimin e trupit ne diell.
Nivelet e testosteronit, sipas shkencetareve austriake, rriten bashke me nivelet prezente te gjak te vitanimes D, e prodhuar prej trupit kur nje person ekspozohet ne diell.

Testosteroni, eshte hormoni me i rendesishem mashkullor per deshiren e tij seksuale.

Top channel
Une e di qe hana ka ate efekt!

Nqs e kuptoj mire: Diten me diell ne vere, kur edhe hana asht e plote, organizmi i meshkujve prodhon viagra ne menyre natyrale?Back to top
::bud::
Thu Feb 04 2010, 09:08pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
A ban Sunbed a?
Back to top
S~erenity
Sun Feb 07 2010, 07:48am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
::bud:: ka shkruar:

A ban Sunbed a?


Back to top
SuperGirl
Sun Feb 07 2010, 09:43am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

Tesh po kuptoj shum gjana qe veres nuk i kam kuptu

Piskavice ti!:D
me te than te drejten, nuk asht se nuk funksiononi edhe ne te ftohte, po hajt maBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
L - N
Sun Feb 07 2010, 11:59am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
:::ShkoderZemer ka shkruar:

Dielli rrit deshiren mashkullore
03/02/2010 12:45

"Arratisjet" verore te burrave mund te kene nje shpjegim, pasi sipas nje studimi austriak te publikuar ne revisten "Clinical Endocrinology", deshirat seksuale te meshkujve rriten teper me ekspozimin e trupit ne diell.
Nivelet e testosteronit, sipas shkencetareve austriake, rriten bashke me nivelet prezente te gjak te vitanimes D, e prodhuar prej trupit kur nje person ekspozohet ne diell.

Testosteroni, eshte hormoni me i rendesishem mashkullor per deshiren e tij seksuale.

Top channelKjo asht e vertet sepse me sa maj men un prej ca kam pa lexu te bbc news perpara, se spjegohet se prej nxetsis sidomos ne vere gjaku hollohet ma shum, dhe kshtu qe organet gjenetale ushqehen shum ma mire se me gjak, por asht edhe fakt se hapi i viagres bazohet mes meradinave te tjera te hollimii gjakut, per me ba carkullimin e gjakut me shumice si kerkohet prej organeve gjenetale qe ndikon te deshira.
Nejse se s'po flas si ekspert ne kyt pune por ishtu e kam lexu, kurse per sa i perket diellit mu me duket se edhe ba mos me pas fuqine e nxetsis te vers, (per shemull dielli dimnore), prap se prap menoj se Dielli ndikon shum ne personalitet, un vej re ktu ku jetoj un se kur del dielli radh, tan njerzit nryshojn qerjen e ftyrs, dielli ju nep nji buzqeshje e nji ftyre te gzume njerzve,kastan noshta edhe ndikon se dihet se i ban pozitiv njerzit.

Kurse me ca pa shof ktu prej komenteve te maparshme, disa e paskan koh me diell gjithmone


[ Edited Sun Feb 07 2010, 12:01pm ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
SuperGirl
Sun Feb 07 2010, 01:03pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahah Lec...ti jeton ne Londer, dhe aty klima t'ban depresiv! Normal qe koha ndikon ne humorin e njerezve...madje kuriozitet asht qe edhe spitalet psikiatrike duhet me u pozicionu ne vende qe rrahen nga dielli, sepse kjo ndikon ne mireqenien e tyne. di qe edhe ne Angli e praktikojne ket gja. imagjino me vujt nga depresioni dhe me jetu ne Angli. bahesh me u hedh prej katit t'VBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
L - N
Sun Feb 07 2010, 01:14pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
^Super^ ka shkruar:

hahah Lec...ti jeton ne Londer, dhe aty klima t'ban depresiv! Normal qe koha ndikon ne humorin e njerezve...madje kuriozitet asht qe edhe spitalet psikiatrike duhet me u pozicionu ne vende qe rrahen nga dielli, sepse kjo ndikon ne mireqenien e tyne. di qe edhe ne Angli e praktikojne ket gja. imagjino me vujt nga depresioni dhe me jetu ne Angli. bahesh me u hedh prej katit t'VHahahaha e vertet, e nuk e ke idene se sa kollaj asht me pa nryshimin e personaliteteve n'perputhje me kohen e'', kurse per te smurt menore ktej ma e keqja asht se tan ata qi hedhen prej katit te katert pshtojn e si gjen gja, rrekomandohet me u hedh prej shum ma nalt se kati katert mu siguru hahahahahaha. Nejse e kuptoj mire, t'pakten per vedi se ba mem kape pleqnia ne kyt vend e kam te garantum psiqiatrine

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
SuperGirl
Sun Feb 07 2010, 01:17pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahahahhahah...
Lec ik sa je hala ne kohe

Nqs nuk te vjen keq, po te bej nje korrigjim te vogel
Nuk thuhet qe koha ndryshon personalitetin, sepse personaliteti nuk asht objekt ndryshimesh te perkoshme. personaliteti krijohet ne vite me radhe. mundesh me than qe koha ndikon humorin, pra gjendjen e momentit

Respekte Lec!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Sun Feb 07 2010, 06:16pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
^Super^ ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

Tesh po kuptoj shum gjana qe veres nuk i kam kuptu

Piskavice ti!:D
me te than te drejten, nuk asht se nuk funksiononi edhe ne te ftohte, po hajt maSa per ne t'ftofte ma kollaj asht me gjet gjylpanen n'mullar se....Kur ban shume ftofte duhet me marr GPS me gjet 'adresen' e meshkujve.M'degjo mu:P
Back to top
SuperGirl
Mon Feb 08 2010, 12:37am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Li c'è da divertirsi MiriBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Tue Feb 09 2010, 03:43pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Divertimento per ju se na hall ma t'madh se kur ban ftofte nuk mundena me pas/PBack to top
SuperGirl
Thu Mar 04 2010, 01:15pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Alterran
Thu Mar 04 2010, 01:36pm
Alterran

Registered Member #1980
Joined: Tue Jun 10 2008, 08:17am

Posts: 1709
dihet aja pun, ca pa na thojn edhe kta austriakt.
itash e moren vesht a?


mosjafutkot@kodramasbregut
Back to top
SuperGirl
Thu Mar 04 2010, 01:39pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
A thu rrit nivelin e testosteronit edhe te femnat? :-?

kam pershtypjen se poBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
::bud::
Thu Mar 04 2010, 01:59pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
dielli bjen nder te meqem e nder te marre, keshtuqe edhe ka ana juj kisha me thane duhet te kete naj fare efektit.
Back to top
SuperGirl
Thu Mar 04 2010, 02:09pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahahaha kush jane t'marrt ne ket rast?Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
::bud::
Thu Mar 04 2010, 02:12pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
muk ka percaktim gjinijet SG
Back to top
SuperGirl
Thu Mar 04 2010, 02:15pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ah ok

shyqyrBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
::bud::
Thu Mar 04 2010, 02:17pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
nuk ka gja SG e ke prej diellit! falet.
Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3799 sec, 0.0934 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,111kB