Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Shkodra - Tradita - Jeta sot
 
<< Previous thread | Next thread >>
Gjakmarrja, historia e familjes Delia prej 8 vitesh e ngujuar
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Mon Mar 22 2010, 10:37am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Gjakmarrja vazhdon të mbetet një plagë e thellë në veriun e Shqipërisë, duke dëmtuar jo vetëm individin, por familjen dhe mbarë shoqërinë tonë. Historia bën fjalë për dy familje në Shkodër, të cilat gjenden në gjak si shkak i një vdekjeje aksidentale të një 9 vjecari, 8 vite më parë. Për tu ruajtur nga vrasjet e njëpasnjëshme që përcakton kanuni i Dukagjinit për gjakmarrjen, 3 burrat e familjes Delia janë ngujuar larg familjes së tyre duke lënë në shtëpi në lagjen Livadhe të Shkodrës, vetëm nënën me dy motrat...

a mendoni se sot duhet qe shteti te tregoj forcen e saj??
Back to top
SuperGirl
Wed May 25 2011, 10:45pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Itesh po shifsha qe te emisioni Le Iene ne mediat italiane, kane vu ne qender gjakmarrjen ne shqipni
Me asht rrenqeth trupi tu e pa :-S

Per ato qe kuptojne italisht:

trokit ketuBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
S~erenity
Thu May 26 2011, 01:22am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
SuperGirl ka shkruar:

Itesh po shifsha qe te emisioni Le Iene ne mediat italiane, kane vu ne qender gjakmarrjen ne shqipni
Me asht rrenqeth trupi tu e pa :-S

Per ato qe kuptojne italisht:

trokit ketu


Shume rrenqethese:(
Thanx for sharing Super!
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2615 sec, 0.0830 of that for queries. DB queries: 38. Memory Usage: 2,525kB