Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Kinematografia
 
<< Previous thread | Next thread >>
LOST Season 6
Go to page  1 2 3 4 5 6
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Johara
Mon May 24 2010, 06:56pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Pershtypja e pare kur e pashe mbreme ishte " Whaaaaaaaat? What a cop-out..." KJo ishte kur mendova se te gjithe kishin vdekur qe ne episodin e pare kur u rrezua avioni dhe ishulli ishte thjesht 'the afterlife'.

Por duke e analizuar me thelle, i realize that that's not the case. Çdo gje qe ka ndodhur ne ishull was REAL and the sideways timeline was some sort of "purgatory" that they created themselves. Domethene, the sideways takes place in the future when they're all dead. (Kerkoj falje per perdorimin e anglishtes, por nuk po di si me u shpreh ndryshe)

Sooo many questions still left unanswered and I feel like the writers too the easy way out with this ending because they themselves had NO IDEA what they were doing!!!

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon May 24 2010, 07:05pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Johara ti paske mbet e zhgenjyme pak se une per vedi nuk kam pas expectations per fundin. Me pelqeu se tan shnosh e mire si kokrra e molles ,puthje e perqafime sa te dush ,happy end ...e mos e lodh mendjen se pse e bane njashtu.

Ajo qe ke shku :"Sooo many questions still left unanswered and I feel like the writers too the easy way out with this ending because they themselves had NO IDEA what they were doing!!! " asht rezyme e filmit vazhdim e fund.

Une qysh neser du me dal me prek njerezit ne rruge se mos po me ndodh ndonje 'flash' memorjet//Back to top
Johara
Mon May 24 2010, 07:11pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Nga nje ane kam mbet e zhgenjyme sepse lan pa shpjegu gjera shume te rendisishme por nga ana tjeter shpirtit tim romantik i pelqeu the happy ending

Ke te drejte, eshte e kote me e vra mendjen se si qysh tek...Siç tha dhe i jati i Jack-ut. "Just let go and move on"

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon May 24 2010, 07:14pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Oh se po me kujtohet. Po polar bear qa u ba ? Si ishte shpjegimi?.. Po Micheal? .. Se s'na kan marre pak per te semure me alzaimer veç?...Back to top
Johara
Mon May 24 2010, 07:17pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Lexova nje quote online qe i referohej perfundimit te LOST

"I feel like I’ve just woken up the morning after a really bad break up and I need some space to process. I really want to call my friends and bitch about what an asshole the ex-boyfriend turned out to be but I still love him a little too much to pick up the phone…"

...and this is exactly how i feel...Like i just went through a bad breakup. And you try to remember the good times and ignore the bad

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon May 24 2010, 07:24pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Beautifully said.

Une boll qe pashe Lilin ihere e shplava syte. Ai i poshtmi (Jack) guxoi dhe e puthi perpara syve te mi por po ja fali se meqe u sakrifiku per ishullin// Ishalla e ban prap ate pune/DBack to top
Johara
Mon May 24 2010, 07:29pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Hahahahaha. Here's another quote " "Because watching "Lost" has been a bit like being pregnant. The thrill of discovery, followed by the delight of watching a nascent form evolve into something real. Then the long delightful exhausting middle months, until it came down to a few final weeks, fueled by fevered anticipation and the wretched, bloated desire to just get the dang thing over with."


Ç'fare spo me hiqet nga mendja mua eshte the last shot before it ended...kur tregojne avionin copa copa ne ishull pa asnje survivor. What does it mean?????

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon May 24 2010, 07:37pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Hahaha lol njerezit duket se jane njaq pissed off saqe nuk i mungon imagjinata me pershkru Lost//

"Ç'fare spo me hiqet nga mendja mua eshte the last shot before it ended...kur tregojne avionin copa copa ne ishull pa asnje survivor. What does it mean????? " Oh let me think...Hum ...Just another open question?
Ajo qe kane dashte skenaristat ka ken ma lane pytje te hapuna per fansat. Ne jena ato qe ta po shkojme me nxjerr gurin prej ujit ku e kan hedhur skenaristat dhe producentet e filmit.
Back to top
Johara
Mon May 24 2010, 07:46pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
3 Alternate Endings to LOST hahahaha


Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon May 24 2010, 07:55pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
lol ma mire mi kalu 'hapin' me te qeshun:DBack to top
Johara
Mon May 24 2010, 07:58pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Qesh nga halli i thojne kesaj. Nothing else left for us to do...

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon May 24 2010, 08:52pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Meqe po sillemi te humori me serine ja edhe nji reklame tjeter per Bud Light me teme te Lost.Shume funny.

Per ma teper reklama funny me teme te Lost trokit ketuBack to top
Johara
Mon May 24 2010, 09:00pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Dekorimet ke house party qe shkova per te pare finalen...Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon May 24 2010, 09:05pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kjo dora creepy:D

Po e shoh qe qenkeni furnizu mire te hatch-i i Dharma initiative//Back to top
Johara
Mon May 24 2010, 09:09pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
...

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon May 24 2010, 09:18pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Johara ka shkruar:

...

Paska dale fotografija si me ken ne shtepine e James ne 1977 aty ku ishte si shef.

Sa me fat ju qe keni pas mundesi me ble produkte me shenja te filmit.Back to top
Johara
Mon May 24 2010, 09:22pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Hahaha eshte shume e thjeshte. Printo labels nga interneti dhe ngjitja shisheve, kavanozave etc...

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon May 24 2010, 09:24pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Johara ti si me ta than....Ti krejt Lost freak:DBack to top
Johara
Mon May 24 2010, 09:31pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Hahaha I'm a proud Lostie...and i'm not alone

Smokie[ Edited Tue May 25 2010, 12:16am ]

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon May 24 2010, 09:35pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Oh I see Benjamin Linus is not very happy. E paske ba me pa Lost me zori lol

Cool t-shirts!!!! Tesh je duke me ba metaman xheloz! Une ktu ku jam veç ne i qepsha vete me dore//Back to top
Johara
Mon May 24 2010, 09:39pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Po pse si kujton se jane ba kto qe shef? S'me ka lujt truni me ble $30 lost tshirts qe i shisnin online. Te dyja bluzat jane hand-made

Kjo e imja eshte e bame me boje. Per bluzen e Linus-it kam blere nje lloj letre qe mund te printosh cfare te duash nga interneti ne te dhe pastaj e hekuros mbi bluze dhe ngjitet.

Too much time in our hands huh?

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Johara
Mon May 24 2010, 09:44pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Cake before Lost


...Cake after LOST

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Gurabi
Tue May 25 2010, 03:04am

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
mas na duhet me ardhe me ju pi kafen qe ju ka marrru Lost

sick pipell


911 ...is crazy girl killing a cake...runnn


[ Edited Tue May 25 2010, 03:05am ]

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
Gurabi
Tue May 25 2010, 03:06am

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
Johara ka shkruar:

Po pse si kujton se jane ba kto qe shef? S'me ka lujt truni me ble $30 lost tshirts qe i shisnin online. Te dyja bluzat jane hand-made

Kjo e imja eshte e bame me boje. Per bluzen e Linus-it kam blere nje lloj letre qe mund te printosh cfare te duash nga interneti ne te dhe pastaj e hekuros mbi bluze dhe ngjitet.

Too much time in our hands huh?
hmmm what kind paper ...


Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
S~erenity
Tue May 25 2010, 05:38am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Sapo e shoh Miri se e paska konfirmu Johara "Lost" yummy cake for fans, well deserved, a ban me share me ne qe se kena pa Johara
Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.4157 sec, 0.0946 of that for queries. DB queries: 60. Memory Usage: 3,057kB