Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Si te ... :: Ndihme për PC
 
<< Previous thread | Next thread >>
iPhone / iPad. Gjithçka per to.
Go to page  1 2 3 ... 15 16 17
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Al Bundy
Mon Apr 19 2010, 03:08pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Jam i ndergjegjeshem qe jane pak vete qe kane iphone ne forum por kishte ardh koha mi ja dhane nji vend ksaj teme te SHOL. Me kohen, patjeter qe do rritet numri i perdorusve te tij.

Si fillim kisha mireprit sugjerime aplikacionesh interesante e cool.[ Edited Fri Mar 04 2011, 09:37pm ]Back to top
Al Bundy
Mon Apr 19 2010, 03:41pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Video e iPhone te ri 4G .Mezi po presim veren.

Per ma teper info trokit ketu

[ Edited Mon Apr 19 2010, 07:12pm ]Back to top
Johara
Mon Apr 19 2010, 07:27pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Some of the best free iPhone Apps

trokit ketu

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon Apr 19 2010, 07:32pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Many thanks Johara.Back to top
Johara
Mon Apr 19 2010, 07:39pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
You're very welcome Miri. Pyetje : A e ke unlock/jailbrake your iPhone? Une per vete e kam jailbrake dhe unlock timin sepse 1) Nuk me pelqen fakti qe Apple i ka vene shume limite 2) Me nje jailbroken iPhone ke shume shume me teper varietet applications e funksionesh 3) I kinda like the fact that I can hack Apple's iphone and do whatever I want with it

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon Apr 19 2010, 07:48pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ne fakt e kam ble nje te shtunden por dhurate per dike (per vedi jam tu prite 4G:D) e nuk po ma mban ajo ... mi ba jailbreak. Sinqerisht sot e kam kalu diten duke u informu mbi kyt pune se mu duk stupid as hell mos me mujt psh me ba trasfer file me bluetooth!!!! Ka ardh mbramja e prap nuk arrij me besu se bluetooth asht useless ne iphone(me perjashtim te makines).

Lexova qe aplikancionet me jailbreak merren te Cyndia po nuk e di a ndryshon gja per aplikacionet e tjera te iTunes?

Mandej lexova diku tjeter se nqs i baj jailbreak ,garancine duhet mi shkru ne uje...

[ Edited Mon Apr 19 2010, 07:51pm ]Back to top
Johara
Mon Apr 19 2010, 08:16pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Miri74 ka shkruar:

Ne fakt e kam ble nje te shtunden por dhurate per dike (per vedi jam tu prite 4G:D) e nuk po ma mban ajo ... mi ba jailbreak. Sinqerisht sot e kam kalu diten duke u informu mbi kyt pune se mu duk stupid as hell mos me mujt psh me ba trasfer file me bluetooth!!!! Ka ardh mbramja e prap nuk arrij me besu se bluetooth asht useless ne iphone(me perjashtim te makines).

Lexova qe aplikancionet me jailbreak merren te Cyndia po nuk e di a ndryshon gja per aplikacionet e tjera te iTunes?

Mandej lexova diku tjeter se nqs i baj jailbreak ,garancine duhet mi shkru ne uje...Si puna e bluetooth-it ka shume e shume gjera te tjera qe i ka mangut dhe qe besoj se Apple i ka lene mangut kastile (that's why they keep coming up with new iPhones every year, duke i shtuar funksionet...si e si me ti marr paret)

Gjeja e pare qe kam bere kur kam ble iPhone ka qene jailbreak. Mbasi bera timin i mora me rradhe gjthe iPhonat e shoqerise haha. Kam bere jailbreak iPhone 3G and iPhone 3GS dhe nuk kam pas asnje lloj problemi. E keqja e vetme eshte qe Apple i ben ugrade systemit shume shpesh dhe nqs une p.sh. qe kam bere jailbreke kur ka qene akoma versioni 3.0, dua ti bej upgrade ne versionin 3.1 me prishet jailbreake (telefoni kthehet ashtu sic ka qen kur e ke blere per here te pare ). Pastaj duhet ta jailbreak-esh prape.

Persa i perket Cydia: Kur i ben jailbrake ne telefon te shfaqet nje icon Cydia dhe Installer qe funksionojne tamam si icon App Store qe ka vete iPhone. I vetmi ndryshim eshte qe ne AppStore ke aplikime free dhe me pare(ato qe ja vlejne) kurse ne Cydia dhe Installer mund te shkarkosh te gjitha applikimet qe jane ne AppStore por falas plus aplikime te tjera qe nuk ekzistojne fare ne AppStore.
Pra edhe nqs i ben jailbrake ti mund te vazhdosh te marresh apps nga iTunes si gjithmone. Vetem se do te shtohet opsioni per te marre apps nga Cydia dhe Installer qe jane FREE dhe aplikime shume me te dobishme dhe te perparume se ato te aprovume nga Apple. Une nuk marre asnje lloj aplikimi nga AppStore...se s'ka asnje lloj kuptimi kur mund ti marre falas

Persa i perket garancis...ashtu eshte. You jailbrake at your own risk.


Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Mon Apr 19 2010, 08:28pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Oh Johara very useful information. Mu me binde. Neser do baj propagande me binde tjeterkend qe mi ba ndryshimin.
Puna asht qe ky iphone qe bleva te shtunden ishte me firmware 3.1.3 dhe ksaj hala nuk i kishte dal jailbreak. Me duket se lexova qe duhet retrogradu ne 3.1.2 per me mujt me ja ba...

A mundesh me ma konfirmu nese asht ky ai website ma serioz per jailbreak?

[ Edited Mon Apr 19 2010, 08:28pm ]Back to top
Al Bundy
Tue Apr 20 2010, 12:39pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Apple kerkon telefonin 4G mbrapsht. Ma qesharake s'kane qa mu ba trokit ketuBack to top
Al Bundy
Tue Apr 20 2010, 07:22pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Boy it's fast!


Back to top
MiCoLjA
Thu Apr 22 2010, 02:25pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
telefon fantastik iphone un e kam per vedi 3g s per 4g sma merr menja seme del leja hahaha gjithsesi edhe ky me ban pun

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Gurabi
Thu Apr 22 2010, 03:37pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
une me kyt kam pas dashuri me shikim te pare ....1 ) shume kollaj me shkru

tesh kjo jail break ashte edhe per me punu ne shqipni aa

edhe burri e ka hap e sja kapin ma ne dore telefonin qe vec kishte
nej problem te vogel me internetin bohh


edhe nje app tjeter ashte fring video call prej celularin ndermjet skype

na cmendet iphone ipad :@ pikaaaa heeeeeee

[ Edited Thu Apr 22 2010, 03:42pm ]

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
Al Bundy
Fri Apr 23 2010, 12:51pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ai aplikancioni Fring shume cool Gurabia. Skype ishte edhe me video ne te. Mandej ishte e mujtun me perdor edhe SIP. ThanksBack to top
Al Bundy
Fri Apr 23 2010, 09:13pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Google Confirms Free Turn-by-Turn Directions Coming to iPhone trokit ketuBack to top
Johara
Fri Apr 23 2010, 09:43pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
That's cool. Megjithese ka aplikacione te ndryshme qe te japin turn-by-turn directions. Eshte e vertet qe iPhone eshte duke i nxjerr jashte perdorimit GPS.

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Johara
Thu Apr 29 2010, 04:02pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Miri74 ka shkruar:

Apple kerkon telefonin 4G mbrapsht. Ma qesharake s'kane qa mu ba trokit ketuPff ktu u kthye ne 'Breaking News' kjo gje. Qesharake indeed. Shif kte klipin poshte. It made me laugh.

The Daily Show With Jon StewartMon - Thurs 11p / 10c
Appholes
www.thedailyshow.com
Daily Show Full EpisodesPolitical HumorTea Party


Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Thu Apr 29 2010, 06:17pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Qesh e njesh po ka shume drejte. Ku ja qon mushka drute atij Stivit? Hein? Zotin ta po bindi n'te!!!
Kur tha qe ka me dal iPhone 4G?..

Back to top
Al Bundy
Thu Apr 29 2010, 06:42pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Johara shihe edhe kyt mbi gjetjen e iPhone 4 nga Gizmodo dhe publikimin e detajeve te tij.Nuk jam dokord ne princip po asht funny.

Back to top
Al Bundy
Thu Apr 29 2010, 06:43pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Johara ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Apple kerkon telefonin 4G mbrapsht. Ma qesharake s'kane qa mu ba trokit ketuPff ktu u kthye ne 'Breaking News' kjo gje. Qesharake indeed. Shif kte klipin poshte. It made me laugh.

The Daily Show With Jon StewartMon - Thurs 11p / 10c
Appholes
www.thedailyshow.com
Daily Show Full EpisodesPolitical HumorTea PartyMa e forta ishte : -"Bash the door????? Don't you know you have an app for it?"
Back to top
Al Bundy
Mon May 03 2010, 08:30pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Ata qe kane iPhone e dine per qa asht fjala..

Back to top
Johara
Mon May 03 2010, 09:50pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Miri74 ka shkruar:

Johara shihe edhe kyt mbi gjetjen e iPhone 4 nga Gizmodo dhe publikimin e detajeve te tij.Nuk jam dokord ne princip po asht funny.

Hhahahahah

[ Edited Mon May 03 2010, 09:50pm ]

Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Johara
Mon May 03 2010, 09:56pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
Miri74 ka shkruar:

Ata qe kane iPhone e dine per qa asht fjala..
Very very cool. Thanks for this


Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Wed May 05 2010, 06:30pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
You're welcome.Back to top
Al Bundy
Wed May 05 2010, 06:38pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Edhe nji humor tjeter mbi iPhone.

After watching this video, we've come to one conclusion: Apple needs to learn how to take a joke. trokit ketuBack to top
Al Bundy
Sat May 08 2010, 09:58am
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Live Cams iPhone.

A thu po na e ven kush ndonje webcam live plazhin e Velipojes kyt vere? Kishte me ken awesome.Back to top
Go to page  1 2 3 ... 15 16 17  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3007 sec, 0.0981 of that for queries. DB queries: 60. Memory Usage: 3,077kB