Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Si te ... :: Ndihme për PC
 
<< Previous thread | Next thread >>
iPhone / iPad. Gjithçka per to.
Go to page  1 2 3 ... 14 15 16 17
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Gurabi
Thu May 05 2011, 02:58pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
tesh me ishin fshi gjith kontakt e iphonit e provova me i ba update e restore telefonit me i marre prej pc ...diku ne proces ai me eshet mbyyl kejt vec nxjer figuren e usb edhe te itunes e ne pikcuditse ka numrat e IMEI...EDHE te ICCID ..... VEC KAQ pc se njef ma telin tel si ma perpara ..

pervec Mirit qe ka me u kshillu ma vone jeni te lirshem me dhane naj mendim edhe pse marova mas google tu pyt immmmmmmm shume upset pffff ishtu ashte kur den me u mundu me i fut gishtat gjithkund

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
Gurabi
Thu May 05 2011, 03:47pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
trokit ketu ishtu mka met e kjo menyre zdi a eshte e rregullt

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
Al Bundy
Thu May 05 2011, 06:59pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Interpoli me ka tel me m'thane Gurabia asht n'hall t'madh. Se ça i ka prek anza e i ka fshi tana gjanat ne iPhone.Back to top
Mbreteresha
Thu May 05 2011, 07:42pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
o miri pershendetje mkan sjell nji iphone por perveq se me ba foto e me marr ne tel miletin sdi ma nte
tesh problemi jem fillestar eshte me aktivizu interrnetin e kartes ne te,,se ma ka ba miri me hi me val te lap topit,por sja di pasw e interrnetit e kshuqe desha me ekthy me interrnet te kartes,,e coj aty te settings,,ajo wi-fi eshte per me vjell valt e dyrnjas nersa aty te carrier me duket i bjen me ken per inetrrnetin e kartes por sdi me vi,,a munesh me me ndihmu?

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Al Bundy
Thu May 05 2011, 07:50pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Gjanat ndryshojne ne varese pergjgjes te pytjes ma siper.
A asht i ri qe asht ble prej dyqanit apo jua kan dhane dhe nuk dihet prej ka ka ardh?Back to top
Mbreteresha
Thu May 05 2011, 08:00pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
ja naq ka tesh nji vit qe e kan ble iPhone 3GS..edhe tesh ma kane sjell

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Al Bundy
Thu May 05 2011, 08:04pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Dmth pytja jote asht si mi rregjistru ne iTunes?Back to top
Mbreteresha
Thu May 05 2011, 08:06pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Miri74 ka shkruar:

Dmth pytja jote asht si mi rregjistru ne iTunes?


pytja jeme eshte si me e ba me punu interrnetin?

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Al Bundy
Thu May 05 2011, 08:17pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Per internet ne wifi; shkon te wifi, lokalizon modemin tand ne listen e atyne qe te jep iphoni. E zgjedh dhe fut te njejtin fjalekalim qe ke perdor me lidh laptopin me modem.

Per internet 3G: duhet me pas abonim prej kompanise te celularit dhe mandej duhet me rregullu disa parametra te vegjel qe kompania jote me siguri ka publiku ne websitin e saj.(nqs asht ky rasti i dyte mundem me te sqaru ma hollesisht prap)Back to top
Mbreteresha
Thu May 05 2011, 08:26pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Miri74 ka shkruar:

Per internet ne wifi; shkon te wifi, lokalizon modemin tand ne listen e atyne qe te jep iphoni. E zgjedh dhe fut te njejtin fjalekalim qe ke perdor me lidh laptopin me modem.

Per internet 3G: duhet me pas abonim prej kompanise te celularit dhe mandej duhet me rregullu disa parametra te vegjel qe kompania jote me siguri ka publiku ne websitin e saj.(nqs asht ky rasti i dyte mundem me te sqaru ma hollesisht prap)


ky i dyti naq

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
OLIVE OYL
Thu May 05 2011, 08:30pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
lov i-phone? e fort je!***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Mbreteresha
Thu May 05 2011, 08:35pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
vllaj maj olive me mori nqaf me te
a sme ke pa anej ka zyra tu shit mend me te aa?

[ Edited Thu May 05 2011, 08:36pm ]

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Al Bundy
Thu May 05 2011, 08:35pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
In love ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Per internet ne wifi; shkon te wifi, lokalizon modemin tand ne listen e atyne qe te jep iphoni. E zgjedh dhe fut te njejtin fjalekalim qe ke perdor me lidh laptopin me modem.

Per internet 3G: duhet me pas abonim prej kompanise te celularit dhe mandej duhet me rregullu disa parametra te vegjel qe kompania jote me siguri ka publiku ne websitin e saj.(nqs asht ky rasti i dyte mundem me te sqaru ma hollesisht prap)


ky i dyti naqMe cilen kompani e ke celularin ne tand ne Greqi?
Back to top
Al Bundy
Thu May 05 2011, 08:37pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
In love ka shkruar:

vllaj maj olive me mori nqaf me te
a sme ke pa anej ka zyra tu shit mend me te aa?Edhe vllai i Olives m'duket se e ka ba njet mi ja ble nji/Back to top
Mbreteresha
Thu May 05 2011, 08:37pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Miri74 ka shkruar:

In love ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

Per internet ne wifi; shkon te wifi, lokalizon modemin tand ne listen e atyne qe te jep iphoni. E zgjedh dhe fut te njejtin fjalekalim qe ke perdor me lidh laptopin me modem.

Per internet 3G: duhet me pas abonim prej kompanise te celularit dhe mandej duhet me rregullu disa parametra te vegjel qe kompania jote me siguri ka publiku ne websitin e saj.(nqs asht ky rasti i dyte mundem me te sqaru ma hollesisht prap)


ky i dyti naqMe cilen kompani e ke celularin ne tand ne Greqi?kam karten Q te kompanise wind. gjithashte kam edhe karte CU te kompanise vodafone

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Al Bundy
Thu May 05 2011, 08:51pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
InLove boll u mundova po kurrgja nuk marra vesht greqisht. trokit ketu

E para per me pas internet 3G te duhet me pas nji abonim me Vodaphone ose Wind.
E dyta, kur merr abonimin ke me rregullu nji parameter te vogel ne iPhone sipas kompanise qe ke abonimin. Nuk di me ta gjet te websiti i Vodaphone Greqi po shihe kyt ne Shqiperi se sqarohet mire trokit ketu (kliko modelin 3GS) Aty ku asht me blu 'vodafoneweb' per shqiperine me siguri mund te jete nji fjale tjeter per operatorin tand aty ne Greqi. Po kyt duhet mi gjet ne websitin e tyne ku e kan vu informacionin.

[ Edited Thu May 05 2011, 08:54pm ]Back to top
Mbreteresha
Thu May 05 2011, 08:57pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
te njejten faqe kemi hap ate te paren,,por aty spaska per iphone vetem per nokia edhe lg

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Mbreteresha
Thu May 05 2011, 09:00pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
te kjo faqja shiptare me ndihmoj shume apn une e kam webonly.vodafone.gr
username me fut cfaret du une edhe pasin?

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Al Bundy
Thu May 05 2011, 09:01pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
In love ka shkruar:

te njejten faqe kemi hap ate te paren,,por aty spaska per iphone vetem per nokia edhe lgShih mos ka ndonje info ma teper diku te kjo faqja trokit ketuBack to top
OLIVE OYL
Thu May 05 2011, 09:03pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Miri74 ka shkruar:

In love ka shkruar:

vllaj maj olive me mori nqaf me te
a sme ke pa anej ka zyra tu shit mend me te aa?Edhe vllai i Olives m'duket se e ka ba njet mi ja ble nji/

per i-phone, vllas i tham shka ktheje ku e ke marr se sjam per te ahahhaah.


[ Edited Thu May 05 2011, 09:03pm ]***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Thu May 05 2011, 09:05pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
In love ka shkruar:

te kjo faqja shiptare me ndihmoj shume apn une e kam webonly.vodafone.gr
username me fut cfaret du une edhe pasin?Ne pergjithesi ISID dhe password lehen bosh megjithese mund te kete ndonje kompani qe i jep edhe ato parametra te para-caktum.Back to top
Mbreteresha
Thu May 05 2011, 09:24pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
mire po e lajme interrnetin se fundi i fundit po shkoj e rregulloj te vodafoni po me shakru kangt si me ja ba? se nuk munda me tranferu kng nga pc-ja ne iphone

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Al Bundy
Thu May 05 2011, 09:36pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
1) vai sul sito Apple e scarichi ITunes. E' gratis. Lo scarichi in poco tempo e lo installi.
2) Avvia ITunes vai su FILE-->aggiungi alla libreria-->quindi selezioni la cartella dove hai salvato tutte le canzoni.
3) se le canzoni le hai sparse su varie cartelle e per ragioni tue non vuoi accorparle in un unica cartella, non devi fare altro che prendere la cartella o le singole canzoni e trascinarle su ITunes.
4) se devi importare canzoni da un cd audio, inserisci il cd audio, quindi sempre da ITunes selezione IMPORTA TRACCE.

Infine

5) collega IPhone ad ITunes.
6) vai nella linguetta MUSICA e seleziona innanzitutto: sincronizza musica. Quindi seleziona gli artisti e/o i generi e/o le playlist ecc. ecc, secondo i tuoi gusti personali.
7) quando hai finito clicca su APPLICA e le song verranno portate su IPhone.Back to top
Gurabi
Thu May 05 2011, 09:59pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
Miri74 ka shkruar:

Interpoli me ka tel me m'thane Gurabia asht n'hall t'madh. Se ça i ka prek anza e i ka fshi tana gjanat ne iPhone.
looooooool interpolit i nkan shku edhe zanit amerikes


peopel peopell dont update if you jail braik the phone lol kejsiiii mas e ban njashtu se kena smunden njitse me telefona hahahha


Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
Mbreteresha
Thu May 05 2011, 10:34pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
ca me vendose njaty te e dyta se kurrisen sme pranon
Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Go to page  1 2 3 ... 14 15 16 17  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3296 sec, 0.0865 of that for queries. DB queries: 60. Memory Usage: 3,068kB