Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Rreth Shkodrës dhe per Shkodrën :: Shkodra - Tradita - Jeta sot

<< Previous thread | Next thread >>
Fenomene ne lokalet e qytetit te Shkodres
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Mon May 17 2010, 09:33pm

Registered Member #1142

Neper lokale te qytetit tone len per te deshiru higjena neper toaletet e tyre ku ne shum lokale te qytetit nuk gjen kushte minimale te pastertis ne wc-t tyre sgjen letra dhe disifektues, e shum e shum gjana tjera.
e hapa ket tem me tregu se asht fillim vere dhe pretendojm me na ardh edhe turista demek e kur te vijn ta po bertasin pse jo traumatizohen prej stilit alla turk, se rreziku per ndonji infeksion apo hepatit asht i mujtun ne lokalet ma prestigjiose te qytetit.
kam vu re se si banakieret i lajn gotat dhe filxhanet vetem me uje rubineti ejo me leng detergjente.
kam vu re se sa hyn ne kto lokale ne wc-t etyre gjen me shumic shishe plastike ku era e rand te rendon hundet..si mendoni ju a ja vlen te diskutojm ket realitet??

[ Edited Tue May 18 2010, 12:49am ]
Back to top
L - N
Tue May 18 2010, 08:34am
Registered Member #1228

Taman teme me vend belgium.

Njiri s'ka gja ne dore se kyt e kane ne dore te zot e lokaleve bashk me kontrollin lokal e shtetnore, gjithsesi duhet me pranu se kushdo qe ka lokale pa kushte higjenike neper tualete asht marre jo vetem per lokalin e yij por per tane Shkodren jo vetem gjate vers por edhe gjate dimnit.

Nejse un personalisht mundem me ju sygjeru njerzve me ba te njajten gja qi baj un kur shkoj ne Shkoder:
Ba me me taku me shku ne lokale ku s'ka kushte higjenike ne tualete, un per vedi s'hskoj gjalle ma ne te me dite se kthehet bota persmrapshtit. Me ka pa ndodh shpesh perpara kurse tash nuk lodhem ma hic me i provu lokalet qi s'kam kene ne to sepse kam frige se marr ndoj s'munje ne to. Per vedi shkoj vetem ne njato lokale qi e di se ka kushte higjenike pamvarsisht se ne pergjithsi jane ma te shtrejta, dhe ju rri besnike njatyne pak lokaleve qi e di se ka kushte higjenike.

Gjaja ma e mire mendoj se asht me i injoru e me rrefuzu me ju ba klientizem tana lokaleve qi nuk plotsojn kushtet e higjens ne Shkoder, se per vedi nuk di rrug tjeter, e di se e mira do te kishte kene qi bashkija e shteti me pase nji kontrollus higjenet qi asht ne tana vendet e zhvillueme, por tuj dite se shumica e bizneseve tentojn ose me pase lidhje me politiken ose korruptojn zyrtart me leke athere s'mete gja tjetr pervec se mos me pranu me ju hy mrena lokalit pa plotsu kushtet higjenike

[ Edited Tue May 18 2010, 08:36am ]

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
West****
Tue May 18 2010, 11:15am

Registered Member #2098

Belgium, teme me vend, pergezime Veren qe shkoj me takoj me shku ne nji restorant ne Piace, e kuptohet ndihet nevoja e perdorimit te Tualeteve (wc). Shkoj e i lutem atij banakierit a ka mundesi qe dikush me pastru pak Tualetin se s'mundena ta perdorim se asht e piste, me tha " s'jam une per kete pune, i tham e di por meqe je ne banak ndoshta din se kujt mi than , prandaj erdha mete than ty... e ne muhabet e siper me tha, maj moter keke shume e durushme qe po pret se me pa ken dikush tjeter kishte fillu me sha e bertit. Nejse mas nja 15 min, e bane gati. Siduket ai banakjeri i kishte than bosit te lokalit, e vjen ai me na kerku falje, i thot im shoq , "jo mar s'ka gja , por dhe keto gjaja duhet mi pa pak, se njerez jena kena dhe nevoja personale.:)
Back to top
West****
Tue May 18 2010, 12:55pm

Registered Member #2098

Dhe diqka, kamarjerat kur vijn me te sherby rrin shume larg, duhet me kthy kryt 360gard hahahah me kthy pergjigjen dhe me ba porosin.
Back to top
Holly
Tue May 18 2010, 01:01pm
E forte

Registered Member #552

West**** ka shkruar:

Dhe diqka, kamarjerat kur vijn me te sherby rrin shume larg, duhet me kthy kryt 360gard hahahah me kthy pergjigjen dhe me ba porosin.

hhahahahhahaa boll maj afer rrin se jane burrat shqiptar gjeloza. hahhahahahhaha me pelqen kur na sherbejne ne femrave para

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Holly
Tue May 18 2010, 01:04pm
E forte

Registered Member #552

West**** ka shkruar:

Belgium, teme me vend, pergezime Veren qe shkoj me takoj me shku ne nji restorant ne Piace, e kuptohet ndihet nevoja e perdorimit te Tualeteve (wc). Shkoj e i lutem atij banakierit a ka mundesi qe dikush me pastru pak Tualetin se s'mundena ta perdorim se asht e piste, me tha " s'jam une per kete pune, i tham e di por meqe je ne banak ndoshta din se kujt mi than , prandaj erdha mete than ty... e ne muhabet e siper me tha, maj moter keke shume e durushme qe po pret se me pa ken dikush tjeter kishte fillu me sha e bertit. Nejse mas nja 15 min, e bane gati. Siduket ai banakjeri i kishte than bosit te lokalit, e vjen ai me na kerku falje, i thot im shoq , "jo mar s'ka gja , por dhe keto gjaja duhet mi pa pak, se njerez jena kena dhe nevoja personale.:)

ty te lumte qe ke mujte me e prit 15 minuta. hahhahahaahahah me kujtu nje barcalet tesh por po e la. :-j

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
S~erenity
Fri May 21 2010, 05:39am
~Joy of Life~

Registered Member #2891

Teme shume relevente per te gjithe Belgium. Personalisht kur te shkoj per vizite ne Shkoder kam me u informu se cilat lokale jane ma te pershtatshmet ne tana aspektet, dhe cilin me frekuentu. Kur kam kene para disa viteve, shkume te nje lokal dhe djali jem kishte nevoje me shku ne banjo.. tu nis i tham une burrit merri kto " moist wipes " se ndoshta te duhen, dhe me thot "don't worry". Nuk kalune pak minuta kur u kthy dhe me tha: u'r right, can i have them pls
Back to top
SuperGirl
Fri May 21 2010, 03:46pm
Miss.Felicity!

Registered Member #514

Varet te lokali qe shkon. nuk asht e thanun qe per tan ndodh kshtu. ato qe frekuentoj une zakonisht, pastertia mund te krahasohet me wc e shpise.

gjithsesi zgjidhja ma e mire: mas me shku hic ne banjo

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
West****
Fri May 21 2010, 04:40pm

Registered Member #2098

Supergirl shume mire e ke than me ju shmang kishte me ken mire po he por diqka me ka pelqy shume kete rradhe, se faturen ta bishin dhe ne lek dhe ne dollar, zgjidh e merr
Back to top
Ultra-Shkodrane
Sat May 29 2010, 03:52pm
Registered Member #3169

Teme me vend dhe zgidhja e vetem asht qi njerzit me i evitu e mas me i frekuentu kta stalla pa kushte. Kur mas ti shkojn kush athere s'kane ku me shku ose a falimentu ose pa kriju kushtet minimale te pastertis e higjens
Back to top
LUPEN
Sun Jun 27 2010, 01:09am

Registered Member #2813

Nje ner lokalet qe skam me hi ma kurr asht OAZI .
Skam asgja me personat qe punojne aty se me sa kam pa jan te rrespetkushem por vetem per faktin qe nje dite ishte duke m'tregu njeni nga kameriart qe punon aty qe pronari nuk i pagun aq sa duhet ,dhe jo vetem kaq,por edhe njat pak qe i pagun ka raste qe nuk ja jep.
TURP TI VIN NDYRSINS , e rrin e hapet bethsh neper shkoder deri kur ti vin dita.

Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Sun Jun 27 2010, 01:12am

Registered Member #2813

Noshta asht pa vend komenti i masiperm sepse nuk ka te bajne per higjenen ,por gjithsesi asht nje fenomen qe ndodhe ne nje lokal te Shkodres.

Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
jimm
Sun Jun 27 2010, 11:07am

Registered Member #2202

duhet me shku ne wc te shpis e me nejt nja 1 or para se me dal neper lokale. ikja asht zgjidhje
Back to top
belgium
Mon Jul 05 2010, 09:56am

Registered Member #1142

jimm ka shkruar:

duhet me shku ne wc te shpis e me nejt nja 1 or para se me dal neper lokale. ikja asht zgjidhje

po kur te pish nja 10 birra ma si i bahet me ik prap ne shpi aaa?????
Back to top
Ultra-Shkodrane
Sun Sep 05 2010, 04:20pm
Registered Member #3169

M'vjen keq per njata emigranta, apo jabanxhi qi nuk i dine lokalet e mira, por une per vedi vetem aty ku ka kushte shkoj, lokalet tjera nuk humi kohem me ta kot.
Back to top
Cen Durimadhi
Tue Sep 07 2010, 07:27pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092

o ju kekeni tmarr far , po na xajm vend tpar ma per lokalet si kena mas mbani me i permen tesh tuj fillu te Grandi , oazi , plus , manh , chica , piano yffff e tjer e tjer se ato si preferohen prej rinis si di un ngaqi sna len nruja me u fut :¨P

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
guest
Tue Sep 07 2010, 07:29pm
Registered Member #1283

ku paskeni ken kaher ju te dy siper se kta na e ban verem

Back to top
Cen Durimadhi
Tue Sep 07 2010, 07:32pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092

pa ca din kta pash allahilen ktu mduket kekan tu fol per wc e lokaleve e ja per lokale shkoni shkoni te grandi e shifni wc i her

Back to top
Al Bundy
Tue Sep 07 2010, 07:32pm
Al Bundy

Registered Member #1833

Te Oazi e kishin si tradit : porosit kafen sot ...dhe hajde pije neser. Klub fashion demek por me nji sherbim skandaloz. Plus qe kafja si lang çorapsh.

Back to top
SuperGirl
Tue Sep 07 2010, 07:36pm
Miss.Felicity!

Registered Member #514

uuu vec kafen e oazit mas ma shaj. un se ndrroj as me kafen qe pij ne itali. ta paskan ba me hile Miri

tamam e ka Ceni, duhet me dit ku me shku. e kam than edhe ma siper...ka lokale qe ke lezet me shku ne banjo. shko te chicago iher, e krahasoje me banjon e shpise, se kush po te del ma e paster

ne kshtu klube sarahoshash, normal qe pisllek ka me pas

Back to top
Al Bundy
Tue Sep 07 2010, 07:38pm
Al Bundy

Registered Member #1833

SuperGirl ka shkruar:

uuu vec kafen e oazit mas ma shaj. un se ndrroj as me kafen qe pij ne itali. ta paskan ba me hile Miri

....

Ikshtu asht kur jane kamarierat meshkuj. Halet. Edhe e kam vu re besa se ku kishte femna ngashin vrap:D

Back to top
SuperGirl
Tue Sep 07 2010, 07:39pm
Miss.Felicity!

Registered Member #514

Mu kajhere ma bijne makiaton me shkumen siper ne forme zemre

Back to top
Cen Durimadhi
Tue Sep 07 2010, 07:40pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092

o SG un plak jam po lokalet i frekuentoj hala sidomos nruja pa hi per nat te primavera se len

Back to top
SuperGirl
Tue Sep 07 2010, 07:40pm
Miss.Felicity!

Registered Member #514

hahah, tamam lokal pleqsh paskeni gjet

Back to top
Al Bundy
Tue Sep 07 2010, 07:42pm
Al Bundy

Registered Member #1833

SuperGirl ka shkruar:

Mu kajhere ma bijne makiaton me shkumen siper ne forme zemre

Bastards!:D

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF