Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Kinematografia
 
<< Previous thread | Next thread >>
SEX AND THE CITY.
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LUPEN
Sun May 30 2010, 09:31am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Kur flasim per serie televizive dhe telefilma nuk mund te rrim pa permend nje nga telefilmat qe ka ba me endrru mijra femna ne tan boten....... SEX AND THE CITY.

Cdo gja ne lidhje ,komente ,foto,video.
Carrie Bradshaw e interpretume nga Sarah Jessica Parker .
<<Nqs gjen dike qe te don ashtu si ti don vetvehten,asht nje gja fantastike>>


Carrie eshte protagoniste dhe zeri foles (narrante) ne cdo episod.
Merret me artikujt qe shkruan per revisten Sex and the City.
Ne te flet per meshkujt ,per sex dhe marrdhenie romatike.
Asht bjonde,kacurrele dhe e zgjuar.I pelqen shume moda (kepucet sidomos) ,lokalet chic dhe asht shume e lidhur me tre shoqet qe ka dhe me qytetin e saj New York. Eshte ne kerkim te plote te dashurise ,te asaje dashurie qe te konsumon dhe nuk te le me mendu asgja tjeter.


Miranda Hobbes e interpretume nga Cynthia Nixon.
<<Nese nuk jane te martuar jane homoseksual ose te shkatrrum nga divorci>>Porterti i Mirandes esht ai i nje gruaje ne karrier: avokate e sukseshme,ka nje pamje shume cinike ndaj meshkujve dhe marrdhenieve.
Shoqja me e ngushte e saje eshte Carrie ,ka nje karakter praktik dhe pak te veshtire,nuk hapet me lehtesi.Asht inteligjente dhe krenare per sukseset qe ka arrit ne pune.


Charlotte York e interpretume nga Kristin Davis.
<<Kam lexuar qe nqs nuk ben sex per nje vit mund te kthehesh serish e virgjer>>Charlotte merret me galeri te artit dhe eshte me konservatore nga te kater shoqet: marrdheniet ideale per te jan te bazuara mbi rregullat e dashurise dhe te takimeve.Beson ne dashuri te vertete dhe eshte vazhdimishte ne kerkim te 'Princit te Kalter'.Samantha Jones e interpretume nga Kim Cattrall.
<<Nqs nuk je e dashura e dikujt ,kurr nuk do jesh ish e dashura e dikujt>>Samantha eshte me e madhja ne moshe e grupit.
Eshte pak e shthurun dhe joshese,i shmanget marrdhanjeve shume serioze.
Ka nje mosbesim te theksum ndaj meshkujve,por beson ne dashurin qe ka per shoqet e saja.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Mon May 31 2010, 04:08pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Serial shume i bukur!! e kam pa para disa vitesh, e tesh kam mbet pak mrapa, po kur te kem kohe du me e pa. shume funny, dhe loja e aktoreve me pelqen, sidomos e Sarah Jessica Parker.

Per detaje, tapo i jap kur t'i shof tana serite qe me mungojne. vec me andrru sme ka ba naj hereBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
West****
Mon May 31 2010, 05:08pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Sapo ka dal sex and the city 2, shume i bukur, ju a rekomandoj
Back to top
SuperGirl
Mon May 31 2010, 05:53pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
e kam ne liste. mezi po pres me e paBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Tue Jun 01 2010, 12:57pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Trailer i filmit qe sapo ka dal.
Ka mundesi me shku me e pa edhe une ,jo se vdes per me e pa por kam nji shoqe qe ni nxorri trut me shku me e pa.[ Edited Tue Jun 01 2010, 12:59pm ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Thu Jun 09 2011, 07:13pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
Here is the best description of Sarah Jessica Parker. I died laughing when i saw this episode.[ Edited Thu Jun 09 2011, 07:16pm ]

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Thu Jun 09 2011, 07:18pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
For some reason the "bagg-a-douche" who uploaded the video blocked embedding so i guess just go on youtube to watch it.

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
lissandro
Thu Jun 09 2011, 07:24pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Mu nuk me pelqen ky film, vetem se per arsye te titullit qe ka duhet me te vertet me ken Sexy jo me plaka fucking hell anyway I hate Sarah Jessica ....

[ Edited Thu Jun 09 2011, 07:26pm ]

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
ShKoDrAn_NyC
Thu Jun 09 2011, 07:25pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
QE edhe nje tjeter per sarah jessica parker.Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
SuperGirl
Mon May 05 2014, 02:19pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Teshi, para nja nji mujit e kam maru komplet. 6 sezone.
Asht stili qe me pelqen, komedi romantike, funny, easy going. E kam pa tan lezet, me ka pelqy shum
Me pak fjale, si kishte than gjyshja jeme, tanve i del fati heret a vone. haahahaha

[ Edited Mon May 05 2014, 02:21pm ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3687 sec, 0.0887 of that for queries. DB queries: 46. Memory Usage: 2,715kB