Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Sofra e Muhabetit - Zone e lire :: Diskutime - Debate - Problematika
 
<< Previous thread | Next thread >>
Cilat jane te mirat/keqijat me ken femen/mashkull ?
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LUPEN
Sun Jun 20 2010, 01:00pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
E mira me ken mashkull asht qe nuk je femen


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
MiCoLjA
Sun Jun 20 2010, 01:03pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
e mira me ken femen asht se ke munsi me perjetu se sa i shtrejt asht qenia qe rrit ne trupin tan dhe cfar kenaqsiet te jep

e mira me ken mashkull asht se del prej shpijet kur te dush kthehsh kur te dush tana i gjen gati pffff ishtu asht

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
LUPEN
Sun Jun 20 2010, 01:05pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
KeJsi ka shkruar:

..................................................
e mira me ken mashkull asht se del prej shpijet kur te dush kthehsh kur te dush tana i gjen gati pffff ishtu asht


kush te tha ty maj qe i gjejme tana gati ?


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
MiCoLjA
Sun Jun 20 2010, 01:07pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
un flas per mashkullin qe kam un hahaha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
LUPEN
Sun Jun 20 2010, 01:08pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
KeJsi ka shkruar:

un flas per mashkullin qe kam un hahaha


ahhhhhhh une isha tu fol ne pergjithsi.

e mira me ken femen asht qe kalon ma shume kohe ne forum


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
☼sunshine
Sun Jun 20 2010, 01:14pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
e mira me ken femen asht qe ske nevoj me u lodh tu ngacmu tu i fishkellu e tu ju vu mrapa djemve hahahahahahahhaaha

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
MiCoLjA
Sun Jun 20 2010, 01:33pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
sunshine ahahhaha sa mir qe jam femen

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
☼sunshine
Sun Jun 20 2010, 01:40pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
KeJsi ka shkruar:

sunshine ahahhaha sa mir qe jam femen


* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
Al Bundy
Sun Jun 20 2010, 05:19pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Nje e mire me ken mashkull asht se ate kasavetin nji here ne muaj qe zgjat disa dite ,nuk e kena psh..Back to top
Special_One
Sun Jun 20 2010, 05:27pm
I'm number one

Registered Member #3944
Joined: Tue Apr 13 2010, 06:09am

Posts: 1854
e mira me kenè mashkull èshtè: se nuk e vune shtatzanin si femrat!

Prite punen pa u ba
se kur te bahet...
mos ban za!!!

Back to top
Al Bundy
Sun Jun 20 2010, 05:29pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Nah, s'ma merr mendja se e vujne. Asht periudha kur burri bahet kamajer ne shpi/Back to top
Special_One
Sun Jun 20 2010, 05:37pm
I'm number one

Registered Member #3944
Joined: Tue Apr 13 2010, 06:09am

Posts: 1854
Mundesh me u ba edhe mret! jo vec kamarjer...por gjithsesi vujtjet i kanè konfront te nji gjasè qe na nuk i kena hic .

Prite punen pa u ba
se kur te bahet...
mos ban za!!!

Back to top
Al Bundy
Sun Jun 20 2010, 05:43pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Krejt dakord.Back to top
Gurabi
Sun Jun 20 2010, 08:59pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
pika mar te dyve ( armikut )

kta dy pikat i kisha nermend edhe une

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
☼sunshine
Mon Jun 21 2010, 08:32pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Siç e dim te gjith shum gjera jane thene (por edhe thuhen) per femrat. Here drejtesisht, duke portretizuar psikologjine dhe dobesite e tyre, dhe here tjeter padrejtsisht, duke komentuar ashpersisht raste të veçanta femrash. A e keni pyetur ndonjehere veten se cila mund te jete ANALIZA KIMIKE e një gruaje? Ne qoftë se nuk e dini, mesojeni tani!

Ne laborator eshte kryer nje studim dhe eksperiment i tille.

-Elementi: Femer
-Simboli: O 2
-Krjuesi: Natyra,thuhet dhe nga Perendia
-Masa atomike: E pranueshme deri në 53.6 kg por mund të varioje nga 40 – 200 kg.
-Dukuri gjeografike:Sasi të medha ne te gjitha zonat urbane,por e rralle ne zonat alpine.

.............VETITE FIZIKE:

1-Siperfaqja e saj zakonisht eshte e mbuluar me boje por shume e bute.
2-Nuk valon, por ngrin menjehere pa asnje arsye të dukshme.
3-Shkrihet në trajtim të veçante.
4-Eshte e hidhur, ne qofte se perdoret ne menyre te gabuar.

5-Gjendet ne natyre ne gjendje të ndryshme, nga 'metali' i virgjer,deri
te minerali i pergjithshem qymyri
6-Zhduket,nese perpunohet nen efekte presioni te larte.

............VETITE KIMIKE:

1. Terhiqet kollaj nga ari, argjendi dhe nje varg i madh guresh te çmuar.
2. Absorbon sasi të medha substancash te shtrenjta.
3. Mund të shpertheje ne çast, pa paralajmerim.
4. E patretshme në lengje, efekti i saj mund të rritet me perdorimin alkoolit.
5. Faktori me shpenzues ne univers.

...............PERDORIMI:
1. Si element dekorativ, kryesisht brenda veturave sportive.
2. Faktor i rendesishem ne reduktimin e stresit.
3. Faktor i rendesishem i pastrimit të pergjithshem.


..................PROVAT LABORATORIKE:

1. Mostra e virgjer behet ngjyrë roze, nese gjendet në natyre.
2. Merr ngjyre të ari nëse qëndron prane nje mostre me te mire.


.................RREZIQET:

1. Shume e rrezikshme, e kunderta mund të ndodhe,vetem nese perdoret nga duar te pervojshme.
2. E paligjshme nese jeton me me shume se nje, edhe pse mund te bashkëekzistojne shume, mjafton qe mostrat të mos vijne ne kontakt me njera tjetrën.


...........Rekomandime te vecanta
1-Sa me shume e ferkon,aq me shume nxehtesi leshon,prandaj kujdes
2-Ne se gjate zhvillimit te reaksionit te nxjerrin syte xixa,menjehere duhet nderprere eksperimenti!

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Mon Jun 21 2010, 10:14pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
e keqja me ken mashkull i shkurt asht se s'mundesh me vesh taka ahahahahahahahah

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
Al Bundy
Mon Jun 21 2010, 10:20pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Shko thuji Tomit(Cruiz) te Gurabijes se qa po t'thote...

Shume interesante edhe ajo tabela mendelejevit ma siper.Sidomos ajo pika e pare e rekomandive te veçanta/

Back to top
Gurabi
Mon Jun 21 2010, 10:34pm

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
mas s eme vjen keq per nikolen se ska vesh taka

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
LUPEN
Tue Jun 22 2010, 12:01am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
.........................
e mira me ken mashkull asht qe ske nevoj me marr me vedi gjithkund nje cante te mbushun me gjana kotit :-)

[ Edited Tue Jun 22 2010, 12:09am ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Tue Jun 22 2010, 12:05am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
........................
e mira me ken mashkull asht qe fetyra te rrin ne ngjyren natyrale


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Holly
Tue Jun 22 2010, 07:08am
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
♥sunshine♥ ka shkruar:

Siç e dim te gjith shum gjera jane thene (por edhe thuhen) per femrat. Here drejtesisht, duke portretizuar psikologjine dhe dobesite e tyre, dhe here tjeter padrejtsisht, duke komentuar ashpersisht raste të veçanta femrash. A e keni pyetur ndonjehere veten se cila mund te jete ANALIZA KIMIKE e një gruaje? Ne qoftë se nuk e dini, mesojeni tani!

Ne laborator eshte kryer nje studim dhe eksperiment i tille.

-Elementi: Femer
-Simboli: O 2
-Krjuesi: Natyra,thuhet dhe nga Perendia
-Masa atomike: E pranueshme deri në 53.6 kg por mund të varioje nga 40 – 200 kg.
-Dukuri gjeografike:Sasi të medha ne te gjitha zonat urbane,por e rralle ne zonat alpine.

.............VETITE FIZIKE:

1-Siperfaqja e saj zakonisht eshte e mbuluar me boje por shume e bute.
2-Nuk valon, por ngrin menjehere pa asnje arsye të dukshme.
3-Shkrihet në trajtim të veçante.
4-Eshte e hidhur, ne qofte se perdoret ne menyre te gabuar.

5-Gjendet ne natyre ne gjendje të ndryshme, nga 'metali' i virgjer,deri
te minerali i pergjithshem qymyri
6-Zhduket,nese perpunohet nen efekte presioni te larte.

............VETITE KIMIKE:

1. Terhiqet kollaj nga ari, argjendi dhe nje varg i madh guresh te çmuar.
2. Absorbon sasi të medha substancash te shtrenjta.
3. Mund të shpertheje ne çast, pa paralajmerim.
4. E patretshme në lengje, efekti i saj mund të rritet me perdorimin alkoolit.
5. Faktori me shpenzues ne univers.

...............PERDORIMI:
1. Si element dekorativ, kryesisht brenda veturave sportive.
2. Faktor i rendesishem ne reduktimin e stresit.
3. Faktor i rendesishem i pastrimit të pergjithshem.


..................PROVAT LABORATORIKE:

1. Mostra e virgjer behet ngjyrë roze, nese gjendet në natyre.
2. Merr ngjyre të ari nëse qëndron prane nje mostre me te mire.


.................RREZIQET:

1. Shume e rrezikshme, e kunderta mund të ndodhe,vetem nese perdoret nga duar te pervojshme.
2. E paligjshme nese jeton me me shume se nje, edhe pse mund te bashkëekzistojne shume, mjafton qe mostrat të mos vijne ne kontakt me njera tjetrën.


...........Rekomandime te vecanta
1-Sa me shume e ferkon,aq me shume nxehtesi leshon,prandaj kujdes
2-Ne se gjate zhvillimit te reaksionit te nxjerrin syte xixa,menjehere duhet nderprere eksperimenti!
* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Holly
Tue Jun 22 2010, 07:11am
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
E Mira me ken femer ashte se ke tunin femen e te pjell shum gjana . hahahahahhahahahhahahahah

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Jun 22 2010, 09:05am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Zoti na ka fale te mira e te keqia si per mashkullin ashtu edhe per femnen. Rendesi ka me i perdore per te miren e situates, njerezve qe zemra ti don dhe per te miren e rritjes tane si individ e pasurimin e karakterit tan.

I care and I wish well!

Back to top
LUPEN
Tue Jun 22 2010, 12:18pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
.........................
e mira me ken mashkull asht qe mundesh me ba dush e me ken gati per 10 minuta.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Tue Jun 22 2010, 12:29pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
edhe nji femen mundet. mu m'duhen 15 min, edhe me floke te thame, e veshun edhe e trukume.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3466 sec, 0.0867 of that for queries. DB queries: 65. Memory Usage: 3,119kB