Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Sofra e Muhabetit - Zone e lire :: Diskutime - Debate - Problematika
 
<< Previous thread | Next thread >>
SMS & E-MAIL ,a duhet t'ia tregojme partnerit !!
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LUPEN
Wed Jun 23 2010, 12:58am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264


Cdo dite e ma shume rritet perdorimi i celulareve dhe i kompjuterave.
Pothuajse cdo njeri ka nje celulare dhe kompjuteri tashme ka hi ne pjesen me te madhe te familjeve.
Cdo dite nisen me mijra-e-mijra SMS dhe E-MAIL per motive te ndryshme.

Nese partneri kerkon te lexoje sms dhe e-mailet qe nisim ,a duhet ta lejojme apo e refuzojme duke i thene qe eshte mungese besimi qe ka ndaj nesh?

Jepni mendimi tuj.Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Gurabi
Wed Jun 23 2010, 01:57am

Registered Member #1920
Joined: Thu May 29 2008, 09:10pm

Posts: 6466
nese sme len spo ja la hiqqqqqqqqqqqqqqqq kompromis po

Give the girl the right shoes and she can conquer the world .!!!!!! .......
Back to top
MiCoLjA
Wed Jun 23 2010, 08:55am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
un per vedi si kam kta probleme sa her ka noll qe ka ardh msms ne tel te tij dhe ekam hap un ose thirrjetne tel temin i ka hap aj nuk me duket naj gja POR ama nese aj bahet me nerva ose tensionohet kur i vjen sms ose bjen telefoni dicka lunktu :-? si thot gurabia kompromis ose ska :d

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Wed Jun 23 2010, 09:02am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Mahhh...pse duhet me e mendu ket pune... e kam than edhe iher qe ne shpesh mbajme numrat e njeni tjetrit, kena passwordet e emaileve, fb, e gjana te tilla....s'kena kergja me fsheh

pse u dashka mas me e lan me lexu maile, e mesazhe, kur kena shoqni te perbashket, dhe ndajme cdo gja me njeni tjetrin? :-?Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Wed Jun 23 2010, 09:49am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
... e drejt super.
kajher ndodhe qe shkrujme me nji shoke ose shoqe dhe ndonje fjal mund te keqkuptohet nga partneri.

sipas mendimit tand ato qe nuk i lejojne me i lexu mesazhet dhe emailat kan ndonje gja me msheh ?


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Jun 23 2010, 09:54am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Une mendoj se asht thjesht mungese edukate me i lexu kuj dicka qe nuk asht e adresume ne emer te tyne. Kjo e fundit mundet me kene edhe leter e thjeshte ose nje shenim i shkrujtun ne privat.
As nuk ja kam lexu, as nuk ja kerkoj kuj me ja lexu. Difton rrespekt e edukate elementare qe e kena mesu ne krijimin e themelit te karakterit qe kur ishim femije.
Ashtu jam rrite une e ashtu e shoh. Kur te vijne puna me kontrollu, nuk e du hic as nuk me interreson.
Principalet e pastertia te krijon vend ma te madh si ne shoqeri ashtu edhe ne familje.
Ne shpine teme, nuk asht e lejume me hape gjanat private te kuj se asht mungese edukate e jo mosbesim.
Besimi fitohet me rrespekt e tolerance rreciproke.


I care and I wish well!

Back to top
SuperGirl
Wed Jun 23 2010, 09:57am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
LUPEN ka shkruar:

... e drejt super.
kajher ndodhe qe shkrujme me nji shoke ose shoqe dhe ndonje fjal mund te keqkuptohet nga partneri.

sipas mendimit tand ato qe nuk i lejojne me i lexu mesazhet dhe emailat kan ndonje gja me msheh ?

hmm..me vjen me than qe KA dicka me fsheh, e kam provu vete dikur

Nqs lexon dicka qe nuk te pelqen, atehere prit shpjegimin. por mas me m'lan me hap emailin, ose me i prek telefonin me dore, me duket e tepert e nuk do ia kisha leju. e theksoj qe une nuk jam tipi qe futem ne accountin e tij per me i lexu emailet, se kam ba naj here. por nese qelloj ne pc, sdu qe me m'than, me len ifije vetem se du me kontrollu posten. nuk asht logjike.

Kto gjana varen nga cifti ne cift....dinamikat jane gjithmone te ndryshme. une ne cdo aspekt te jetes, preferoj mos me pas 'sekrete' e mos me i mbajt gjanat vetem per vedi. ba mos me i nda me te, me ke tjeter kam me i nda

ia hangsha synin se e kam si shpirt

[ Edited Wed Jun 23 2010, 09:57am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Wed Jun 23 2010, 09:57am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
ktu asht problemi: cili asht kufini i mosbesimit dhe ai i rrespektit.

(ps :nuk e pas postimin tand Super)

[ Edited Wed Jun 23 2010, 10:00am ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Wed Jun 23 2010, 10:00am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
a-cat ka shkruar:

Une mendoj se asht thjesht mungese edukate me i lexu kuj dicka qe nuk asht e adresume ne emer te tyne. Kjo e fundit mundet me kene edhe leter e thjeshte ose nje shenim i shkrujtun ne privat.
As nuk ja kam lexu, as nuk ja kerkoj kuj me ja lexu. Difton rrespekt e edukate elementare qe e kena mesu ne krijimin e themelit te karakterit qe kur ishim femije.
Ashtu jam rrite une e ashtu e shoh. Kur te vijne puna me kontrollu, nuk e du hic as nuk me interreson.
Principalet e pastertia te krijon vend ma te madh si ne shoqeri ashtu edhe ne familje.
Ne shpine teme, nuk asht e lejume me hape gjanat private te kuj se asht mungese edukate e jo mosbesim.
Besimi fitohet me rrespekt e tolerance rreciproke.
a-cat ke te drejte, asht mungese edukate me kontrollu, e me hap gjana qe nuk te takojne. por per mendimin tem, ne cift kto gjana nuk duhet me ekzistu. jena tu fol per lidhje intime, te forte, per nje njeri me te cilin ke me kalu jeten..... E theksova edhe ma siper, qe kurre nuk do kisha hi me i kontrollu mesazhet, ose posten, por nese une jam me te, dhe nuk e hap nje email te caktum se un jam aty, me duket e tepert.
Bohh se di..une jam ishtu. skam gja me fsheh, dhe tan passwordet e mia i din edhe i fejumi, po ashtu un te tijat i di....nqs jane private per te tjeret, privaten teme du me e nda me te
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Jun 23 2010, 10:02am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Po shtoj edhe kete, shpesh here ciftet ose thjesht te dashuruarit krijojne idene se e jotja asht e jemja dhe anasjelltas. Nuk e besoj qe pse ti si individ dashuron, fejohesh, martohesh me dike, tashma je ndryshe! Nuk duhet me harru se je individ ne rralle te pare dhe pa nji nuk bahet dy keshtu qe rrespekti per vedi dhe gjanat private tujat jane tuajat jo per gja te majte po thjeshte se je individ dhe asht e drejta jote e falun prej Zotit momentin qe merr fryme ne kete jete. Je vetja!
Nqse dikush don me nda dicka me mu, pa asnje problem dhe me kenaqesi e nadj eksperiencen me te jo se ka gja te detyrume ose asht naj far rregulli.
Ashtu e shoh dhe e praktikoj une. Gjithkush ban ate ca punon dhe i pershtatet personalitetit, relacionit dhe karakterit te tyne.
Jete ishtu asht!
Rrespekt a-cat

I care and I wish well!

Back to top
SuperGirl
Wed Jun 23 2010, 10:04am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
LUPEN ka shkruar:

ktu asht problemi: cili asht kufini i mosbesimit dhe ai i rrespektit.

(ps :nuk e pas postimin tand Super)
prit te jap nji shembull. javen tjeter un isha me pushime ne sardegna, dhe pritsha nje email te randsishem nga universiteti. meqe isha pa pc atje, i kerkova te fejumit qe me ma kontrollu posten vazhdimisht gjate dites, e nese m'vite ai email, me ma lexu, e me m'tregu. dhe kshtu bani. kur u ktheva ne shpi, une pash qe vetem ai email ishte i lexum, dhe te tjeret nuk ishin te hapun. ket une e quj respekt e besim, perderisa i kam kerku me m'lexu vec njat, dhe njashtu ka ba. per mu sdo te kishte pas asnji problem nese do kishte lexu edhe te tjeret, por nuk e ka ba sepse nuk i kane interesu.
edhe faktin qe une e la me lexu ca te dojne, e quj besim e respekt, e nga ana tjeter, fakti qe ate nuk e shqeteson qe un i lexoj nje mail, ndihem e vleresume dhe e respektume

Ba me hi me paramendim qe me m'lexu emailet, me gjet naj gja te cuditshme, do te ndihesha e fyme...Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Wed Jun 23 2010, 10:05am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Ne qoft se jetojme me nji person dhe kena lidhe jeten me te,kena dhan besen qe so ta dojme dhe do ta rrespketojme dhe do te ndojme te miren dhe te keqen me te........
..ku asht problemi qe ai/ajo deshiron me lexu mesazhet tuja?


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Wed Jun 23 2010, 10:06am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
a-cat ka shkruar:

Po shtoj edhe kete, shpesh here ciftet ose thjesht te dashuruarit krijojne idene se e jotja asht e jemja dhe anasjelltas. Nuk e besoj qe pse ti si individ dashuron, fejohesh, martohesh me dike, tashma je ndryshe! Nuk duhet me harru se je individ ne rralle te pare dhe pa nji nuk bahet dy keshtu qe rrespekti per vedi dhe gjanat private tujat jane tuajat jo per gja te majte po thjeshte se je individ dhe asht e drejta jote e falun prej Zotit momentin qe merr fryme ne kete jete. Je vetja!
Nqse dikush don me nda dicka me mu, pa asnje problem dhe me kenaqesi e nadj eksperiencen me te jo se ka gja te detyrume ose asht naj far rregulli.
Ashtu e shoh dhe e praktikoj une. Gjithkush ban ate ca punon dhe i pershtatet personalitetit, relacionit dhe karakterit te tyne.
Jete ishtu asht!
Rrespekt a-cat
shume mire e ke than a-cat, NUK ASHT GJA E DETYRUME, E NUK KA NAJ FAR RREGULLI. kjo asht ceshtja. cdo gja bahet se e ndin, dhe duke rujt personalitetin tand....jane kufinj qe cdo cift i cakton me kalimin e kohes...e secili i ka te ndryshmeBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Wed Jun 23 2010, 10:07am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
SuperGirl ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

ktu asht problemi: cili asht kufini i mosbesimit dhe ai i rrespektit.

(ps :nuk e pas postimin tand Super)
prit te jap nji shembull. javen tjeter un isha me pushime ne sardegna, dhe pritsha nje email te randsishem nga universiteti. meqe isha pa pc atje, i kerkova te fejumit qe me ma kontrollu posten vazhdimisht gjate dites, e nese m'vite ai email, me ma lexu, e me m'tregu. dhe kshtu bani. kur u ktheva ne shpi, une pash qe vetem ai email ishte i lexum, dhe te tjeret nuk ishin te hapun. ket une e quj respekt e besim, perderisa i kam kerku me m'lexu vec njat, dhe njashtu ka ba. per mu sdo te kishte pas asnji problem nese do kishte lexu edhe te tjeret, por nuk e ka ba sepse nuk i kane interesu.
edhe faktin qe une e la me lexu ca te dojne, e quj besim e respekt, e nga ana tjeter, fakti qe ate nuk e shqeteson qe un i lexoj nje mail, ndihem e vleresume dhe e respektume

Ba me hi me paramendim qe me m'lexu emailet, me gjet naj gja te cuditshme, do te ndihesha e fyme...


kam mendimin qe duke vepru kshu si ke vepru ti e forcon ma shume lidhjen dhe nuk len hapsina per mosbesim.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Wed Jun 23 2010, 10:08am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
LUPEN ka shkruar:

Ne qoft se jetojme me nji person dhe kena lidhe jeten me te,kena dhan besen qe so ta dojme dhe do ta rrespketojme dhe do te ndojme te miren dhe te keqen me te........
..ku asht problemi qe ai/ajo deshiron me lexu mesazhet tuja?se kuptoj pse duhet me e vra trunin kaq shum!!! nuk asht mungese besimi fakti qe don me te lexu mesazhet. nqs ai asht tu nis makinen, dhe i vjen nje mesazh, normal qe do ia lexoj une!! dhe anasjelltas. ska asnji te keqe!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Holly
Wed Jun 23 2010, 10:13am
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Duhet me pas kujdes se si interpretohen disa mesazhet ose e-mail... Du me ju tregu nje te fort po skam kohe i tesh. hahahahahhahahahha

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
MiCoLjA
Wed Jun 23 2010, 10:19am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ipash postimet tuja menoj se perderi sa ke venos me da jeten me at person sejo edhe e-mail sms apo qa po di un nuk me duket elogjikjshme qe paswordine fcb te msn apo te telefonit mas me e dit edhe aj po njashtu edhe u te tijat noll shum shpesh kur hin ne fcb tem per mem marr chipsat kshuqe sbesoj se duhet me pas gja te dame me te perderisa dajm shtartin bashk gjanat tjera jan 5 me hiq per mu se kja superi na shtin menen e keqe kujton se vetem kja e don burin e vede edhe un e du lol (e du shum shum shum)

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Wed Jun 23 2010, 10:20am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
hahahahahah Kejsi!!! edhe ti e dashkeee'??? hahaahahaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
MiCoLjA
Wed Jun 23 2010, 10:25am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
e dua mama

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Mbreteresha
Fri Jul 09 2010, 07:12pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
cfare randsijet ka...te shikosh e-mail ose sms?urimet,merzitjet apo qa do te jene ne i ndajme bashke..kshuqe no problem!!!

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Cen Durimadhi
Fri Feb 10 2012, 11:58pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
jajajaja ska,
pse me ja lexu njeni tjetrit?
per cfar arsyjet? kur na si mshehim njeni tjetrit gja
nqs filloni me hi e me lexu email e sms kja tregan veq mosbesim edhe pik

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
~*Christel*~
Sat Feb 11 2012, 12:01am


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
edhe ne moshe tuj perdorni sms e email? puh si jane ba keta pleqt e sotem! i duket vedi hala 20 vjeca
Back to top
Cen Durimadhi
Sat Feb 11 2012, 12:04am
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
thuj ca tdesh na tana i bajm lene tesh si kena oferta spushojm, e kishte vu nruja i nat celularin ne dridhje edhe kishte harru, kur pa i dridhet e mthet cen shpejt perjashta se termet, i tham shife celularin se e ke ndridhje

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
~*Christel*~
Sat Feb 11 2012, 12:06am


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278

Pleqnia brina s'ka

Ika me fjet tesh. Naten
Back to top
Cen Durimadhi
Sat Feb 11 2012, 12:08am
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
gutnajt ( se jam tu msu edhe englisht tesh npleqni )

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2989 sec, 0.0951 of that for queries. DB queries: 65. Memory Usage: 3,126kB