Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional
 
<< Previous thread | Next thread >>
*`¯* Ëmbëlsirat *`¯*
Go to page  1 2 3 4 5 6
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Mbreteresha
Fri Jul 16 2010, 02:05pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
po e lexoj edhe ihere receten..se veq mas mi hangt dreqi durt se pa e ba se la

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Holly
Fri Jul 16 2010, 02:45pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
LUPEN ka shkruar:

♥sunshine♥ ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

KeJsi ka shkruar:

lupen edhe ju tjert vjeni elyni pak mustakun itu iher asht krem karrameli qe kam pershkru ma nelt
wooowwwwwwwww kush po i len me u afru tjert maj.
e kam zotnu une tash .

t'lumshin durt maj Kejsi :-)


kot thot hajdeni sa me la gojen se un e di qe tan e ka ba vec per at llupsen holly-n


nase e ka ba per Hollyn ,ishalla i bin te tan dhamt n'toke Hollyt po nuk e ndavi me ne hahahahaju bafte mir se e mir kishte dal

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
LUPEN
Sun Jul 18 2010, 12:14pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Nuk kuptoj pse moderatorat i bajne edit ,pa arsy ,postimeve te mija.
Nuk asht hera e pare qe ndodhe.
Mos i ka met hatri qe nuk ja kam dhan pak embelsire veq.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Jul 18 2010, 12:17pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
LUPEN ka shkruar:

Nuk kuptoj pse moderatorat i bajne edit ,pa arsy ,postimeve te mija.
Nuk asht hera e pare qe ndodhe.
Mos i ka met hatri qe nuk ja kam dhan pak embelsire veq.


Lupen ndodhe edhe me te mijat po nuk preke kush gja...besoj se ndoshta jane tu rregullu naj gja ne faqe dhe nuk ka asgja ne lidhje me shkrimin apo postimin. Mos i ven re ate baj une

I care and I wish well!

Back to top
LUPEN
Sun Jul 18 2010, 11:18pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
a-cat ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

Nuk kuptoj pse moderatorat i bajne edit ,pa arsy ,postimeve te mija.
Nuk asht hera e pare qe ndodhe.
Mos i ka met hatri qe nuk ja kam dhan pak embelsire veq.


Lupen ndodhe edhe me te mijat po nuk preke kush gja...besoj se ndoshta jane tu rregullu naj gja ne faqe dhe nuk ka asgja ne lidhje me shkrimin apo postimin. Mos i ven re ate baj une


Si nuk prek kush gja?!!
Mire qe ma ndryshojne titullin e temes por edhe e shkrujne gabim rrezikt.
Hajt se po e ve ne vend si ka ken.
Merrne nga nji biskot qe ka ba Kejsi , amelsone gojen


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
MiCoLjA
Mon Jul 19 2010, 07:28am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ku jan maj nuset shkodrane a sdini me ba amelcina aaa mas na zhgenjeni kam besim ne ju :d

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
☼sunshine
Mon Jul 19 2010, 07:44am
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
KeJsi ka shkruar:

ku jan maj nuset shkodrane a sdini me ba amelcina aaa mas na zhgenjeni kam besim ne ju :d


a dan me ta ba nji got uj e sheqer

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
MiCoLjA
Mon Jul 19 2010, 07:48am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
tespixhe :

per nji tepsi normale duhen:
2-3 gota qumesht
4 kokrra vez
mill sa te marrin dhe pak sod amelcinash
dy gota sheqer

ne nje en rrahim sheqerin me vezt i shtojm qumshtin masanej i hellim mill sa te marrin keni parasyhs qe brumi duhet me u ba si per burek masi e kena pergatit mir brumin e marrim me hakllagi ( shkop pitet) dhe e shtrijm e hapim njaq sa a saht permasa e tepsis tepsin ma perpara e lyjm me gjalp pasanje eshtrojm peten epregatitun e prejm ne kallep bakllavet po te vogla e fusim ne furren e nxehun ma perpara deri q ete marrin pak ngjyr te kuqrremt
nderkoh qe pjeket pregatisim sherbetin
sherbeti bahet si i bakkllaves ose ravenis u kuptume se mas na dalin fjal mrapa :d

nqs dikush din kam shum qef me dit si bahet shendetlija

[ Edited Mon Jul 19 2010, 07:50am ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
MiCoLjA
Mon Jul 19 2010, 07:53am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
♥sunshine♥ ka shkruar:

KeJsi ka shkruar:

ku jan maj nuset shkodrane a sdini me ba amelcina aaa mas na zhgenjeni kam besim ne ju :d


a dan me ta ba nji got uj e sheqer


ja sdu X(

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 12:26pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
KeJsi ka shkruar:

....................
nqs dikush din kam shum qef me dit si bahet shendetlija


me receten e tespixhes ma ke qu gojen lang ,kur te shkoj ne shkoder do ti tham me ma pergatite.

kjo asht edhe receta per shendetlijen ,marre nga interneti.

Shendetlie

Për 25 copë duhen:
Miell 3 gota uji , sheqer 1 gotë uji, mjaltë 2-3 lugë gjelle, vezë 2 kokrra, sodë një majë luge kafeje, arra 1-2 filxhanë kafeje, gjalpë 2 filxhanë kafeje, pak vanilje dhe ujë 2 filxhana kafeje.
Për shërbetin:
Sheqer 3 gota uji, ujë 2 gota e gjysëm

Në një enë përzihen mirë vezët sheqeri, mjalti, gjalpi dhe në fund shtohen arra. Pastaj hidhet miell i përzier me sodë. Zihet brumi i cili nuk duhet të punohet shumë që të mos bëhet elastik. Brumi i përgatitur vendoset në tavë të lyer me yndyrë, rrafshohet me dorë, lyhet sipërfaqja me vezë, bëhen disa vija me pirun në formë rombi dhe hidhet shërbet i vokun i aromatizuar me vanilje.

Kur ta bash na e xjerr ta shofim te pakte,se me e hanger as qe bahet fjale se vjen holly lepin edhe tepsine


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Mon Jul 19 2010, 12:30pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
A dini gja a ka naj amelsine qe asht gati ne pakete vec me e hedhe ne tepsi? Njaq gja di me e ba dhe shporetin e ndezi vec me kallzoni sa grade e jam profesioniste me nejte me karrig tu e rujte hahahaahahhahahahhahahahaha e me thike e me piru ne dore hahahahhahhahahahhaha nje luge ne xhep ca do me kene hahahaha
Kmese me e pre ahahhaha

I care and I wish well!

Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 12:37pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
a-cat ka shkruar:

A dini gja a ka naj amelsine qe asht gati ne pakete vec me e hedhe ne tepsi? Njaq gja di me e ba dhe shporetin e ndezi vec me kallzoni sa grade e jam profesioniste me nejte me karrig tu e rujte hahahaahahhahahahhahahahaha e me thike e me piru ne dore hahahahhahhahahahhaha nje luge ne xhep ca do me kene hahahaha
Kmese me e pre ahahhaha


Kaj maj si ska........ jan ato qe shiten neper celefona,vetem mi hedh ne furr ke hahahah

Asht taman me qesh,nuk e ke keq ti,sot si sot asht e veshtire me gjet nje avmise te mire.
Une i admiroj femnat qe dine me gatu dhe din me te pergatite nje tavoline si duhet edhe ne i ardhshin shume vete per dreke ose per dark.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
MiCoLjA
Mon Jul 19 2010, 01:15pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
LUPEN ka shkruar:

KeJsi ka shkruar:

....................
nqs dikush din kam shum qef me dit si bahet shendetlija


me receten e tespixhes ma ke qu gojen lang ,kur te shkoj ne shkoder do ti tham me ma pergatite.

kjo asht edhe receta per shendetlijen ,marre nga interneti.

Shendetlie

Për 25 copë duhen:
Miell 3 gota uji , sheqer 1 gotë uji, mjaltë 2-3 lugë gjelle, vezë 2 kokrra, sodë një majë luge kafeje, arra 1-2 filxhanë kafeje, gjalpë 2 filxhanë kafeje, pak vanilje dhe ujë 2 filxhana kafeje.
Për shërbetin:
Sheqer 3 gota uji, ujë 2 gota e gjysëm

Në një enë përzihen mirë vezët sheqeri, mjalti, gjalpi dhe në fund shtohen arra. Pastaj hidhet miell i përzier me sodë. Zihet brumi i cili nuk duhet të punohet shumë që të mos bëhet elastik. Brumi i përgatitur vendoset në tavë të lyer me yndyrë, rrafshohet me dorë, lyhet sipërfaqja me vezë, bëhen disa vija me pirun në formë rombi dhe hidhet shërbet i vokun i aromatizuar me vanilje.

Kur ta bash na e xjerr ta shofim te pakte,se me e hanger as qe bahet fjale se vjen holly lepin edhe tepsine


lupen a pjeket kja mar apo hahaet njashtu mill i gjall ahhahah pa tjeter qe kam me e ba tash mka met marak veq me dit se si prehet ne form yllit qe del aj ylli ne mes oh lov it besoj e ke parasysh po?

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 01:21pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
hahahahaha ,e fut mu zi per 30min edhe i hedh nja dy kosha pulet mbasi tja kesh ba depilimin, hahahahahaahah


Pjekt ne furr ne temperature 180° dhe e len per nja 30 min.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Holly
Mon Jul 19 2010, 01:34pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Lakuriq me sheqer( a hin te amelcina? )* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
MiCoLjA
Mon Jul 19 2010, 01:35pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ahhahahahahahahaha o ty te rujt zoti hah ahaha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 01:37pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
shuuuume bukur Holly


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Holly
Mon Jul 19 2010, 01:37pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Ose keshtu :d
I njeti lakuriq veq se ashte i pshtjedhun* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Mbreteresha
Mon Jul 19 2010, 01:38pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Holly ka shkruar:

Ose keshtu :d
I njeti lakuriq veq se ashte i pshtjedhun
lakuriq natet aaa

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 01:39pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Holly,ven edhe receten se per njat asht tema hahahaahah


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Holly
Mon Jul 19 2010, 01:40pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
LUPEN ka shkruar:

Holly,ven edhe receten se per njat asht tema hahahaahahahhahahahah don me m'ba em fol me zort

e ve ma von se jam e anun i tesh

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 01:42pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Holly ka shkruar:

LUPEN ka shkruar:

Holly,ven edhe receten se per njat asht tema hahahaahahahhahahahah don me m'ba em fol me zort

e ve ma von se jam e anun i tesh


hahahaha nuk e vuna re qe je me goj plot maj ,pertypu iher e masandej shkruj hahahaha

[ Edited Mon Jul 19 2010, 01:44pm ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Holly
Mon Jul 19 2010, 01:43pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
In love ka shkruar:

Holly ka shkruar:

Ose keshtu :d
I njeti lakuriq veq se ashte i pshtjedhun
lakuriq natet aaasa mir e dite??! naten e kam ba m'rafte pika . e lash mram ne furr tu u pijek se mu desht me ike ne pune....I thash burrit ruj se e han pa i ba i foto
S'ma mori mendja se po i ban foto ...Kur e pash i tesh qe e kishte ba! Lumja une per te qe mi degjon marrinat e mija :x


[ Edited Mon Jul 19 2010, 01:43pm ]

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Holly
Mon Jul 19 2010, 01:44pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
KeJsi ka shkruar:

ahhahahahahahahaha o ty te rujt zoti hah ahahaqa ke Kejsi qe qesh???? Me sa di une kur i hell sheqer quhet amelcin. Qa ka me qesh ketu?

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
MiCoLjA
Mon Jul 19 2010, 01:55pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
hahahaha skam qesh me ty maj holly po me lupenin qe ka shkru para tejet ahahaha

te lumt dora per lakuriqin po te mjeshtullun se paskam ba kurr e taman tha lupeni na ven rraceten iher

[ Edited Mon Jul 19 2010, 02:03pm ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.4607 sec, 0.1657 of that for queries. DB queries: 62. Memory Usage: 3,136kB