Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional
 
<< Previous thread | Next thread >>
*`¯* Ëmbëlsirat *`¯*
Go to page  1 2 3 4 5 6
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 02:17pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
E mora vesh kush i ndryshoka titujt e temave , ::::bud:::::

Ska me qa me u marr me duket


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 02:19pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
prap e ke shkru gabim mar ::::::bud::::::[ Edited Mon Jul 19 2010, 02:20pm ]


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 02:22pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
kshu shkruhet ;-)

Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
Holly
Mon Jul 19 2010, 02:43pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Tesh lupen na shkruj si bahet kjo amelcina se boll vune foto ?

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
::bud::
Mon Jul 19 2010, 03:08pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
LUPEN - ne fakt mire e ke qe skam gja tjeter me qa me u marre.

Nuk jane vetem temat tuaja, por te gjitha temat me germa te medha do ndryshohen ne te vogla, simas rregullores.

Asgja personale.
Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 10:38pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
::bud:: ka shkruar:

LUPEN - ne fakt mire e ke qe skam gja tjeter me qa me u marre.

Nuk jane vetem temat tuaja, por te gjitha temat me germa te medha do ndryshohen ne te vogla, simas rregullores.

Asgja personale.


Nuk e kam dite kete rregull.

Po pse e shkrun Ëmblesirat ? Mos asht njej rregull tjeter ky apo nuk kishe me qa me u marr prap.
Asgja personale,veq me mujt me u sqaru.

Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 11:02pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Holly ka shkruar:

Tesh lupen na shkruj si bahet kjo amelcina se boll vune foto ?


He maj ti ,llupse :d


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Mon Jul 19 2010, 11:04pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Sheqerpare.


Për 25 copë duhen:
Për brumin:
Miell 3 gota uji, gjalpë 1 gote, vezë 1 kokërr ose 2 të verdha, sodë një majë luge kafeje, pak vanilje, sheqer 1 gotë uji.
Për shërbetin duhen:
2 gota sheqer, një gotë e gjysmë ujë.

Rrihet gjalpi me sheqer, shtohen vezët pjesë-pjesë duke i rrahur vazdimisht dhe në fund hidhet mielli i perzier me sodë. Zihet brumi i cili pritet ne forma dhe shtrohen në tavë të lyer me yndyrë. Lihet të piqet për 20-25 minuta, hiqet nga furra dhe kur të vlohet i hidhet shërbet i aromatizuar me vanilje. Duhet pasur kujdes që shërbeti të mos i hidhet i nxehtë pasi sheqerparet qullosen.

( recete marre nga interneti )


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
MiCoLjA
Tue Jul 20 2010, 03:03pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
sa per me amelcu muhabetet ma nelt dhe me ju kujtu qe asht tema e amelcinave zup e bame para nji oret yymmiiiiEach year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
LUPEN
Tue Jul 20 2010, 11:01pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
ooooooooooo ty traft e mira.

te lumshin durt o zot sa puntore je ,boll e bukur paska dal dhe sigurisht do te jet shume e shijshme.
ca mbane tash ne nji te nates me u qu me marr nji akullore me hek pa mendjen prej njasaj zup :-)


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
MiCoLjA
Wed Jul 21 2010, 06:23am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
kenaqesia juaj detyrimi yn hahaha
lupen thojn dashuria vjen nga stomaku se itash kan harru se jam edhe un neper shpi bela po ju terheket vemenja hahahha :d

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
guest
Fri Jul 23 2010, 12:08am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
yuck. ca mu desht me hi te kjo teme se mu cu stomaku pesh t'u pa. cofi unit edhe amelcina nuk mund te ha.


Back to top
~*Christel*~
Tue Jul 27 2010, 07:55pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
Gabim e ke guest...shume gabim
Back to top
guest
Tue Jul 27 2010, 10:18pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
gabim i madh dhe se paskam dit. du me fillu me hanger me zor qe me e ndreq gabimin. po me hanger shum amelcina a thu trashesh.


Back to top
L€OÑ
Sun Aug 01 2010, 08:18pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
KeJsi ka shkruar:

sa per me amelcu muhabetet ma nelt dhe me ju kujtu qe asht tema e amelcinave zup e bame para nji oret yymmiiii
hera e par qe shaf ishtu zubet , a e ke ba ti a? nese po ,ma kala iher ktej ka un edhe po te kadhzaj a ka dal e mir
Back to top
WORLD
Sun Aug 01 2010, 09:02pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
kohet e fundit me pelqen bakllava...se kam hanger naj here bohh

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
MiCoLjA
Mon Aug 02 2010, 07:08am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
L€OÑ ka shkruar:

KeJsi ka shkruar:

sa per me amelcu muhabetet ma nelt dhe me ju kujtu qe asht tema e amelcinave zup e bame para nji oret yymmiiii
hera e par qe shaf ishtu zubet , a e ke ba ti a? nese po ,ma kala iher ktej ka un edhe po te kadhzaj a ka dal e mir


ahhaha leon un ekam ba ja kam shtu dolelemente po kam shum qef qe kur i baj mu duk edhe bukur edhe te shishme .... kam qef me dit sesi bahet aj kremi qe ju hellet siper po sdi kshuqe po knaqem me ita qe di hahaha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
L€OÑ
Wed Aug 04 2010, 06:17pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
KEJSI nuk pa di gja po ne kyt moment njat zub e kisha hanger me gjith piat
Back to top
Cen Durimadhi
Wed Aug 04 2010, 07:27pm
Marakli hesapi

Registered Member #4092
Joined: Mon Aug 02 2010, 08:37pm

Posts: 8730
KeJsi ka shkruar:

sa per me amelcu muhabetet ma nelt dhe me ju kujtu qe asht tema e amelcinave zup e bame para nji oret yymmiiii

qa asht kja piskavic aaaaaaaa me banane siper aaaaaaa

Po e pate baben fukara,dmth ke lind pa fat.
Po e pate vjerrin fukara,dmth qe je bedall

Back to top
MiCoLjA
Wed Aug 04 2010, 07:50pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
me banane biskota siper e me arra ne mes biskot edhe sheqer te djegun ne fun :d yymmm

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
L€OÑ
Sun Aug 08 2010, 07:20pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
KeJsi ka shkruar:

L€OÑ ka shkruar:

KeJsi ka shkruar:

sa per me amelcu muhabetet ma nelt dhe me ju kujtu qe asht tema e amelcinave zup e bame para nji oret yymmiiii
hera e par qe shaf ishtu zubet , a e ke ba ti a? nese po ,ma kala iher ktej ka un edhe po te kadhzaj a ka dal e mir


ahhaha leon un ekam ba ja kam shtu dolelemente po kam shum qef qe kur i baj mu duk edhe bukur edhe te shishme .... kam qef me dit sesi bahet aj kremi qe ju hellet siper po sdi kshuqe po knaqem me ita qe di hahaha


KEJSI pa mi shtu edhe arra edhe pak kanell siper nuk kishte ken keq, megjithate e kisha hanger gjithsesi edhe pa i shtu gja 8-}
Back to top
Mbreteresha
Thu Aug 12 2010, 05:12pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
a desht aaaa?Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
MiCoLjA
Thu Aug 12 2010, 05:45pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
lov maj vetem eke hanger njat ja ska munsi haha duket shum e bukur po a do te jet e shishme :-? si bahet per recet ??? :d

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
L€OÑ
Thu Aug 12 2010, 06:34pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
LOVE pash te madhin zat mas na qit kshu gjanash , mas maj burrnesh se un jam si fmija ku kam synin kam shpirtin LOVE ty du me te vu si pastiqeria e forumit kurse KEJSIN si guzhinjerja e furumit ah qa po ha itu ne forum po me duket vedi si pasha kam edhe guzhinjere edhe pastiqere , lumi un per ju
Back to top
MiCoLjA
Sat Aug 14 2010, 07:34am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ahhahaha leon a e ke pa temen hani pini mos e ndini tash e mrapa atje do tju ve me hanger tanve dikur ka pas ken ken shkodra klient i rregullt per dit e gjeshe njaty tash ti eee hahaha

lov na ka qit ifije pun po hajt ma hahaha

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Go to page  1 2 3 4 5 6  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2926 sec, 0.0907 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,142kB