Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Forumi i ShkodraOnline.com :: Folklori
 
<< Previous thread | Next thread >>
°l||l° ANEKDOTA °l||l°
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
LUPEN
Mon Jun 28 2010, 01:27am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Nje student per mjeksi ishte duke dhane provim .
I kishte mbaru gati te gjitha pytjet qe i ishin dhan me perjashtim te pytjes se fundit qe thoshte: Si e ka emrin pastruesja e shkolles?
Mendoi njeher qe kjo pytje ishte nje shaka.
E kishte pa ate gru shume here:me trup te gjate,me floke te zeza,rreth 50 vjece por absulutisht nuk e dinte emrin e saje.
Dorezon fleten me pytje qe i ishte dhane dhe len kte pytje pa u pergjigje ,dhe pak para se me ra zilja nje nxenes tjeter e pyet msuesin nese pyetja e fundit do te influenconte ne vlersimin e provimit.
Patjeter i pergjigjet profesori :ne karrieren tuaj do te takoheni me shume persona.
Ato te gjithe meritojne vemendjen tuaj,edhe me nje pershendetje te thjeshte ose buzeqeshje.

Studenti nuk e harroi kurr ate qe tha professori dhe mesoi qe pastruesja e shkolles e kishte emrin Elvira.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Mon Jun 28 2010, 01:29am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
piacere Elvira

tesh e kuptova tamam se ca deshte me than me 'anektoda' - histori me moral. t'ka ardh ide e bukur!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Mon Jun 28 2010, 02:11am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Disa vite ma perpara kur akolloret kushtonin shume ma pak se sa kushtojne tash nje burre i moshume rreth 80 vjec futet ne nje bar dhe ulet ne tavoline.
Nji kameriere i bjen nji gote me uje.

- "Sa kushton nje akullore me çokollate?" pyet plaku.
- "100 Lek" pergjigjet kamerierja.

Plaku mori parat qe kishte ne xhep dhe filloi tu u numru.

- "Sa kushton nje akullore normale?" pyet perseri plaku.

Ne ate momente kishte edhe njerez te tjere qe ishin ne rradhe dhe kamerierja filloi me humb durimin.

- "80 Lek" i pergjigjet kamerieja me za te ashper.

Plaku i numeron edhe njehere leket dhe i thot:

- "Atehere ma bjer nji akullore te thjeshte,te lutem"

Kamerierja i solli akulloren edhe llogarine.
Plaku perfundoi akulloren ,paguvi llogarine te arka dhe doli.
Kur kamerierja shkoi te tavolina qe me e pastru filloi te qante sepse aty ishin 20 Lek bakshish per te.

Plaku nuk e kishte ble akulloren me çokollate vetem per me i lan bakshishin kamerieres.


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Wed Jun 30 2010, 02:58pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Nje profesor filozofie ,n'kam perballe studentave ,merr nji kavanos te madh marmelatet te boshatisun dhe e mbush me disa gure rreth 3cm sejcili dhe pyet studentat se kavanosi ishte i mbushun apo jo.
Studentat u pergjigjen ,po.
Masandej profesori nxorri nje nga ato kutit metalike te mbushur me bizele ,i derdhi mrena kavanozit ,tundi me butsi kavanozin :natyrisht bizet u futen ne gjitha hapesirat qe ishin midis gureve.Pyeti perseri studentat se kavanozi ishte i mbushur apo jo.
Te gjithe studentat u pergjigjen ,po.
Prap profesori nxorri nje qese te mbushur me rërë dhe e derdhi ne kavanoz.Rëra mbushi edhe hapsinat ma te vogla qe kishin mbetur bosh ,dhe perseri pyeti studentat se kavanozi ishte i mbushur apo jo.
Te gjithe studentat u pergjigjen ,po.
Ma se fundit profesori nxorri dy kanaqe birre dhe i derdhi brenda kavanozit ne menyre qe e gjithe rana te lagej.Studentat fillunen duke qesh.

Tashi,i thot profesori ,du me ju ba me kuptu qe ky kavanoz paraqet jete tuj.
Gurt jane gjanat e rendesishme ,familja ,miqesi ,shendeti ,femit ,te gjitha gjanat qe edhe sikur te humbasni te gjitha te tjerat jeta juaj do ishte perseri e mbushur.
Bizelet jane gjanat e tjera te rendesishme per ju ,puna ,shtepia ,makina etj.
Rëra asht cdo gja tjeter qe mund te vin mrapa ,me nje fjale gjanat e vogla.
Nqs ju ,vazhdon profesori ,do ta mbushnit ne fillime me rane sdo kishit me pas vend ku me fut gurt dhe bizelet .E njejta gja vlen edhe per jeten tuj ,nqs do ti dedikoni gjithe kohen dhe energjine gjanave te vogla at'here nuk do te keni hapsire/vend per gjanat qe jane me te rendesishme per ju.Dedikoni kohe dhe energji gjanave qe ju bejne te gzuar ,shetitje me prindrit ,me lujt me fmit tuj ,me shku ne kinema me partnerin ,me dal me shoqni.
Kujdesuni fillimisht per gurt ,me nje fjale per gjanat qe me te vertete ja vlen.Vendosni prioritet tuaja... pjesa tjter eshte vetem rërë.

Nje student ngriti doren dhe pyeti profesorin :cfare perfaqson birra?
Profesori buzeqeshi dhe i thot: Gzohem qe ma bane kete pyetje .Une desha me ju vu ne dukje se nuk ka rendesi se sa e mbushur/e plotë asht jeta juj ama ka gjithmone nji vend per me pi dy birra me shokt. :-)


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
MiCoLjA
Wed Jun 30 2010, 03:08pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
sa e bukur kja lupen u dashka me ja than iher ktij bnurrit tem se itash ka fillu me harru se asht martu kujtonse asht hala beqir me dal me shok tan diten

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
LUPEN
Wed Jun 30 2010, 03:12pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
KeJsi ka shkruar:

sa e bukur kja lupen u dashka me ja than iher ktij bnurrit tem se itash ka fillu me harru se asht martu kujtonse asht hala beqir me dal me shok tan diten


Ma mire kshu ,te pakten te kena ktu me ne e knaqena me ty :-)

Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
LUPEN
Wed Jul 14 2010, 07:21pm

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
Para disa viteve ,ne nje shkolle fillore te Londres ,nje mesues i mire i jep si detyre nxenesve qe te kompletojne me shenjat e piksimit kto fjale :

WOMAN WITHOUT HER MAN IS NOTHING


Ai la qe te kalonte disa minuta ne menyre qe te gjithe te kishin kry dhe filloi ,banke n'banke ,duke verifiku se cfare nxenesit kishin shkruar.
S'parit filloi te verifikonte djemt dhe vuni re qe pothuajse te gjithe kishin shkruar kte fraze:

WOMAN, WITHOUT HER MAN , IS NOTHING !


Pastai filloi te verifikonte fletoret e vajzave ,dhe papritur mbeti i shtangur kur vuni re qe te gjitha vajza ,sikur kishin ra dakort njena me tjetren ,kishin shkru kte fraze:

WOMAN ! WITHOUT HER , MAN IS NOTHING .


[-(


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2060 sec, 0.0790 of that for queries. DB queries: 41. Memory Usage: 2,640kB