Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Shkodranët nëpër Botë dhe ne Trojet Shqiptare :: Shkodranët rreth Globit
 
<< Previous thread | Next thread >>
Keni qejf me u kthy e keni turp se skeni arrit dicka??
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Special_One
Mon Dec 27 2010, 07:32pm
I'm number one

Registered Member #3944
Joined: Tue Apr 13 2010, 06:09am

Posts: 1854
.

[ Edited Mon Dec 27 2010, 07:34pm ]

Prite punen pa u ba
se kur te bahet...
mos ban za!!!

Back to top
Special_One
Mon Dec 27 2010, 07:33pm
I'm number one

Registered Member #3944
Joined: Tue Apr 13 2010, 06:09am

Posts: 1854
In love ka shkruar:

Special_One ka shkruar:

belgium ka shkruar:

Ktu ne shkoder ke fjal se ka me shumic shkodran ne bot qe per shpirt ishin kthy por marrja si len me ardh ?/ a asht kjo e vertet?/
gjoja se skan punu e skan asgja e prej turpit po detyrohen te digjen ne dhe te huj, a ju duket kjo e drejt po ta ket dikush ket plag??
une them se buk e kryp ma mire ne shkoder s esa me nejt me shpirt te brengosun.Besoj se c'do njeri ose 90% e jona qe jena rrugash kena qef me u kthy ne vendin tonè.

Edhe pse ne vende ku jetojme i kena plotesu shumè kushte jetes dhe ndoshta ndihna ma veneli se sa kta ketu,por kjo ashte vetem thjesh nji inlozion i joni se kena kenè dhe do mbesna emigrant gjithmone edhe nqs i kena 7 pasaporta botnore.

Sa me u kthy te tema: nuk besoj se secili prej nesh nuk kthehet ne shkoder se nuk ka 100 mij euro kyt ta kene per marre dhe turp kush e mendon...
Por besoj se shumica e jone nuk kthehna edhe i her sepse nuk kena shance te ardhnash sepse shteti nuk garanton kurrgja per ata qe ka ne shqipni lene ma ne qe jena rrugash. Une personalisht me pas shancin qe me pasè nje te ardhme punet edhe me -50% te asaj qe fitoj ku jam do te isha kthy pa nji pa dy.
Nuk don me thane gja te kesh 50 ose 100 mije euro qe po shkoke ne shqipri dhe keke me ftyr te bardhe se paske cu lek boll.....por leku don administrim se per ndryshe rreshqet si njala e skapet ma.... ku dhe kush e ka kyt shpres dhe siguri ne shqipni???? pervec ata qe jane te lidhun me krena te mbedhej deputetash dhe te shkojne 5 vjet tu humb c'do vitè se duhet me ju mush gjithmone xhepat ktyne mas 6 vjetve noshta te lajne me hi gja ne xhep tanin.
Jo tane i kena depotetat kushri e miq qe me pas pak siguri :-)

Para da viteve nji shok i jemi hodhi 300 mij euro ne loje tu pru gure prej shqipnijet ktej....e heci puna ne menyr te persosun dhe bash ishte tu ja pa hajrin,kur nji dite prej ditesh kishte ra ne sy te kapove tone dhe ai zotni Ilir Meta ja bllokoj aktivitetin ia mori biznesin dhe klientelen krejt se e pau se po hecte kjo gja...dhe sot e ksaj dite vazhdon ta ket Meta! Si duket,siguri a kjo????

Ose mu para 2 vjetve Mora me çu nji kamion materiale andej ma bllokune ne durres dhe me kerkune 2 her ma shume se sa kishte kushtu madhi !!! Asht nji gja terribile edhe magjypi don mija eurosh se leni ma tane polict qe rrine te porti :-)

Ky ashte turpi jo aja qe mendojne ma nelt.


^:)^etj etj inlove.... se me u punu ne shqipri si punojme na rrugash e kishna ba DUBAI ate grimè vend....jane tane demela e presin vetem me ju cu pare andej...e mandej thojne ashte turp me u kthy pa lek !!!!

Prite punen pa u ba
se kur te bahet...
mos ban za!!!

Back to top
MiCoLjA
Thu Sep 15 2011, 09:39am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Ita gjana i menon veq aj qe i thot dhe nin vedin njashtu nuk jan te pakta rastet kur alamet djemsh kan vu lek kan ba shpija madheshtore ne shqiperi , e kur jan kthy jan rrexu kan ba askident e kan vdek. Ater per qa ju desht tan muni e lavdi qe mori kur bani shpin , mrapa manej thojn kushedi si ka fitu ata lek. Kerkush nuk i din hallet e problemet e kerkuj , cdo kush shef vetem jeten siperfaqesore te dikuj.Kta lloj muhabetesh dalin edhe prej disa njerve qe ndoshta ne emigrim punoj pastrusa e kur shkojn ne shkoder hapen tu than jam mengjer e ashtu e keshtu,ater prejt ktyne e hajn edhe familjet qe punoj dit e nat burr e gru e bela sju del koh mu pa e nqs shkojn me pushime ni ven qe nuk asht shkodra thojn pse nuk erdhen ktu sa mir paten lek me shku dikun tjeter tu harru se edhe me shko ne shkoder jan shpenzime dhe per ma teper ma shum se ban qef ke fjal ehatermbetje me tan se mas me i qu gja ti var turit deri ne tok. Ikja asht injoranca e njerve qe si that edhe ma nelt rrin tan diten klubeve

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
OLIVE OYL
Fri Nov 04 2011, 08:40pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
itash isha kthy po duhem me e marr ikyt shkoll***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
SuperGirl
Thu Jan 26 2012, 10:05am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
lol..cfare temet.
kush ka turp me u kthy dan me than qe per te vlen ma shum opinioni i njerzve ne shkoder, sesa vete jeta e tij/saj.

Nese s'te prihet mbare ne nji vend, pse me vazhdu me jetu aty vec prej opinionit. asht absurde. kerkush se ka pas jeten fushe me lule, jo tanve i kane shku gjanat mbare...kshtuqe me u kthy me fillu e me provu edhe iher ne shkoder, sme duket fundi i botes.

Personalisht, neser mas me mu pri mar ne shkolle, e mas me mujt me e maru, a naj gja e tille (jetes nuk i dihet kurr) as e kam piken e problemit me u kthy e ma vazhdu rrugen teme andej. Me krytin nelt biles, se t'pakten provova, jo si ato qe flasin e gjykojne ne shkoder, qe po i shofim sa gjanat i provojne me i ba ne jete!

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu Jan 26 2012, 10:08am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Paskam shkru edhe iher te kja tema. ok mendimi jem sot e mendimi para nji vitit paska ken njisojBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
MiCoLjA
Thu Jan 26 2012, 10:10am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Fillojn e thojn super 'qe kja smujti me ja dal shkolles atje e vjen e kryn ktu edhe i duket vedja kushedi se qa' ahhahaha
Kur isha ne shkoder tu shty karrocen normal nuk munem me majt shum tesha vesh se bahem me djers e nuk duroj e kisha vesh vec nji xhaket te holl me thot motra qa ban maj thot se marre met pa kush pse maj i tham marre po ne dimer thot me xhaket te holl po i tham tash pa veshi pelushin e mu djeg vec se qa po thojn tjert. Dikur bela kam edhe un kshu po tesh qe e di se sja vlen me u marr me ta as se qaj kryt hiq per sakoh jam ne rregull me vedin e me burr e fmit e mi

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Thu Jan 26 2012, 10:15am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ahahahah who cares maj Micole ca flasin ne shkoder pash nderin. i shumzoj me 0 tan. harrojme me ec da kilometra me kpuct e nji personit para se me fol per te.

ahahah ishtu per pune te veshunit ndij shum edhe un. 'uu kam me shku ne shkoder, me dal me ble tesha'. WTF. ku jane jasht shtetit rrijne me nji pale pantallona e nji bluze perdite, se i duhet me punu e si bjen ne mend me u vesh fort, e kur shkojne ne shkoder mi ndrrojne perdite se duhet me plotesu pritshmerite e njerzve qe skane ca bajne neper kafe po presin kush po vjen prej jashte me pa si veshet. ahahah.

Hajt ma ca kena me ba...iky asht realiteti!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
MiCoLjA
Thu Jan 26 2012, 10:20am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Lene se po te trgeoj punen e asaj tabares qe kam ble un e shkreta nuk i blej kshu elegante se tu ken s eme duhet me vesh perdit edhe kam qef naj gja praktike kur shkova me thanen qa asht maj kja qe ke pru tabare maj i tham me mlu brit ja tha ikyt se veshi deri ne dyqan ti mas e vesh i thash se eveshi un e knaqem krejt ahhahaa
Ata jan msu me vesh pilifuce e mu ngri
atje blejn gjana edhe te lira edhe kan kaj kile p...rdh met than menja kja asht bosse lol

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Thu Jan 26 2012, 10:24am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Po pra...fiks njata kilet qe permende ti s'jane tu i lan me ba hajr.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2819 sec, 0.0796 of that for queries. DB queries: 45. Memory Usage: 2,741kB