Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Astrologjia dhe Horoskopi
 
<< Previous thread | Next thread >>
Partneret Ideal per cdo shenje
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 06:40pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Dashi, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Dashit
Para së gjithash nga i zgjedhuri prej femrës së shenjës së Dashit kërkohet një ndërshmëri dhe besnikëri e pakushtëzuar. Duhet të jetë një shok bujar dhe plot ngrohtësi, por edhe pak xheloz që të mos i mungojë kurrë kurajo dhe ndjeshmëria. Për këtë femër ka shumë rëndësi që të ketë një besim të verbër në shokun e saj. Gjithashtu ajo ka nevojë gjithmonë edhe pse s’e pohon për një mbështetje të fortë që e kërkon më mënyrën instiktive tek shoku. Duhet tëjetë i hapur, disponibël por jo mbytës. Ai duhet të dijë si ta mbrojë.

Femra ideale për mashkullin e Dashit
Mashkulli i kësaj shenje do të parapëlqejë të ketë përkrah një shoqe të jetë elegante por që të mos bjerë shumë në sy. Përkundrazi të jetë e matur, e devotshme, inteligjente por që të mos e pëlqejë polemikën. Partnerja e tij nuk duhet kurrë t’i vejë në dukje aftësitë e saj intelektuale. Për mashkullin e Dashit ka shumë rëndësi të jetë e sigurtë për besnikërinë absolute të gruas që ka zgjedhur, ai nuk do ta falë gruan e tij as për “zbavitjen” më të vogël. Ai do që të ketë edhe një raport miqësor me gruan e tij.

[ Edited Fri Jul 09 2010, 07:17pm ]

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 06:42pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Demi, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Demit
Mashkulli ideal për femrën e Demit duhet të jetë konkret dhe praktik që nuk i krijon probleme të tepruara në bashkëjetesë por përkundrazi ia lehtëson ata duke e bërë më të këndshme, duke u përkujdesur për të sa më shumë, në çdo mënyrë. Sigurisht që gjërat do të shkojnë mirë nëse mashkulli do të jetë zemërgjerë me të, dhe do të kujtojë përvjetorët, p.sh. me dhurata të çmuara dhe pse jo me komplimenta të sinqerta që e lumturojnë femrën e Demit. Nga partneri i saj ajo pret një veprimtari të shëndetshme dhe aktive në marrëdhëniet intime, udhëtime të shumta bashkë, dhe momente të paharrueshme në bukuritë e natyrës.

Femra ideale për mashkullin e Demit
Femra ideale për mashkullin e Demit duhet të jetë e bukur dhe sidomos e rezervuar, partnere me të cilën të jetosh dashurinë jashtë çdo rreziku, me fjalë të tjera preferon qetësinë e privimit nga lakuriqësia e jetës mondane. Mashkulli i shenjës së Demit ka një sens të spikatur estetik që e bën të vlerësojë jo vetëm bukurinë e jashtme por edhe atë shpirtërore të femrës dhe të së dashurës është për të botë ndjenjash plot qetësi dhe qartësi. Ai eviton me kujdes femrën grindavece sepse i urren diskutimet dhe tensionet.* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 06:44pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Femra ideale per mashkullin e Binjakeve

Ai vlereson ate qe ai mendon se e le te lire nese kjo femer kerkon jetegjatesi ne lidhje. Ajo duhet ta pranoje pabesine e te mos e kritikoje. Nga femra ai pret nje miqesi te madhe dhe nje lloj shoqerie. Ai do te donte qe ajo ta admironte ne menyre te pakushtezuar per gjithcka qe ai ben dhe te jete e gatshme te vihet ne kerkime te emocioneve te reja.

Lidhjet sentimentale sipas Horoskopit
Me Shigjetarin & Peshkun shkon veshtire >> 20 - 40%
Me Virgjereshen, Akrepin & Bricjapin shkon mesatarisht >> 40-60%
Me Dashiin, Demin, Gaforren & Luanin shkon mire>> 60 - 80%
Me Binjakun, Peshoren & Ujorin shkon shume mire>> 80-100%

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 06:45pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Mashkulli ideal per femren e Binjakeve.

Tek mashkulli kjo femer kerkon zgjuarsi dhe zemergjeresi por edhe elasticitet te madh mendimesh si dhe nje largpamesi te ndjeshme. Ideal eshte ai qe vlereson humorin, mprehtesine por qe do dije sipas rasteve te mos e rendoje me detyra ose me peshen xhelozise. Ajo deshiron te kete mundesi te sundoje partnerin e saj. Ky mashkull duhat t`ia beje jeten me te pelqyeshme, te kendshme dhe me surpriza.

Lidhjet sentimentale sipas Horoskopit
Me Shigjetarin & Peshkun shkon veshtire >> 20 - 40%
Me Virgjereshen, Akrepin & Bricjapin shkon mesatarisht >> 40-60%
Me Dashiin, Demin, Gaforren & Luanin shkon mire>> 60 - 80%
Me Binjakun, Peshoren & Ujorin shkon shume mire>> 80-100%

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 06:46pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Gaforrja, Partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Gaforres
Mashkulli ideal për femrën e Gaforres duhet të jetë i aftë t’i japë shoqes së tij një ndjenjë të vazhdueshme mbrojtjeje dhe të jetë shumë i ndjeshëm dhe disponibël ndaj butësisë (në dhënie dhe marrje). Madje dhe partnerja e tij Gaforre të jetë kapriçioze gjë që ndodh shpesh. Femra Gaforre pret prej partnerëve gjithashtu dhe vëmendje dhe dhurata. Në këmbim ajo do t’i japë ngrohtësi dhe përkujdesje. Ky tip femre nuk do të shkojë mirë me një tip mashkulli grindavec sepse dëshiron shumë të jetojnë në paqe. Femra e Gaforres magjepset më shumë nga mashkulli i Luanit.

Femra ideale për mashkullin e Gaforres
Kjo femër s’duhet të jetë shumë ndrydhëse, shtypëse dhe as të demostrojë se dëshiron një lidhje shumë të dëshiruar me mashkullin e kësaj shenje. Femra e tij ideale duhet të dijë ta presë me një qëndrim dashamirës. Kur dashuron, do të jetë ai që do ta kërkojë sepse këtij tip mashkulli u pëlqen shumë t’i bëjnë qejfin dhe t’i përkëdhelin si fëmijë. Gjithashtu ajo duhet të tregohet e duruar me të. Mashkulli Gaforre dhe femra pret shumë dashuri dhe ngrohtësi për të cilat ka nevojë të pafund edhe pse s’do ta pranojë kurrë

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 06:47pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Luani, Partneret Ideal

Mashkulli ideal per femren e Luanit.
Duke qene besnike nga natyra femra e Luanit ke nevoje per nje mik te cilin mund te cmoje dhe ta admiroje ne menyre te pakushtezuar per cilesite e tij morale. Mashkulli ideal duhet te mbaje parasysh se sa pak e prirur eshte kjo femer per te pranuar cdo lloj kompromisi ne dashuri qe e ben te zhgenjehet dhe e trishton. Ajo pret perkrahje, zemergjeresi dhe marredhenie te ngrohta seksuale, por dhe shume respekt qe te ndihet me e lire. Ajo pa dyshim eshte e gatshme ti pranoje dobesite e mashkullit qe dashuron, por kurre shpirtvogelsine.

Femra ideale per mashkullin e Luanit
Ketij mashkulli I duhet nje femer me shije te holla, e kultivuar, inteligjente me te cilen mund te krenohet para te tjereve. Duke qene xheloz ai ka nevoje per nje partnere besnike. Eshte ai qe duron me pak xhelozine, me te gjitha rrjedhojat e saj. Ne keto marredhenie ai eshte mjaft I pergjegjshem, zemergjere, perkrahes mjaft i gjindshem, mjaft qe ti jepet mundesia ne pune.

Lidhjet sentimentale sipas Horoskopit
Me Demin, Akrepin & Ujorin shkon veshtire 20-40%
Me Luanin Bricjapin & Peshqit shkon mesatarisht 40-60%
Me Binjaket, Virgjereshen & Peshoren shkon mire 60-80%
Me Dashin & Shigjetarin shkon shume mire 80-100%


* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 06:47pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Virgjeresha, Partneret Ideal

Virgjeresha, Partneret Ideal
Thursday, April 8, 2010 at 6:43am
Mashkulli ideal për femrën e Virgjëreshës
Cili mashkull mund të bjerë kokë e këmbë në dashuri me një femër të kësaj shenje e ta bëjë të lumtur? Sigurisht që është një tip i aftë të dalë mbi tabutë, mbi mosbesimin, dhe sidomos ndrojtjen maksimale, një njeri i tillë mund ta bëjë për vete femrën e Virgjëreshës dhe ta ngrohë.
Një partner i butë, mirëkuptues, të cilit i pëlqen që të ndajë me gruan që ka zgjedhur edhe gëzimet e vogla të jetës dhe entuziazmin e bukurive të natyrës. Një partner që të jetë me të mjaft romantik (ajo është ca, por ka nevojë) dhe që ta kompensojë me fantazi dhe me hove këtë natyrë kaq të llogjikshme. Dhe nëse arrin ndonjëherë që ta bëjë të ndjehet e sigurt e dhe ekuilibruar, atëherë ky do të ishte vërtet burri ideal të cilit ajo do t’i përkushtohej dhe do të merrte pjesë në çdo problem të tij.

Femra ideale për mashkullin e Virgjëreshës
Për mashkullin e kësaj shenje femra ideale do të jetë ajo që do të dijë t’i vlerësojë virtytet dhe sidomos, të mbyllë njërin sy kur është fjala për të metat e tij. Nuk është thënë kot që dashuria është e verbër. Idealja do të ishte që të ketë pranë një tip gruaje që do të gjejë formulën e duhur për të arritur, që të paktën në dashuri nganjëherë instikti të qëndrojë mbi arsyen. Në qoftëse ajo është një grua që di t’i japë vlerën e duhur, bensikërisë ndjenjës së detyrës dhe zemërgjerësisë, atëherë midis asaj dhe mashkullit të Virgjëreshës mund të lindin marrëdhënie dashurie shumë të qëndrueshme dhe ai duke dalë mbi ndjenjën e tij për të kritikuar, mund të thotë: “Ja gruaja ime ideale”.

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 06:48pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Peshorja, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Peshores
Duket sikur në zgjedhjen e bashkëshortit bukuria njuk është vetëm një detaj, por për femrën e Peshores ajo mund të luajë një rol vendimtar sepse ajo e vlerëson më shumë se gratë e tjera duke qënë se i kushton më shum rëndësi estetikës. Por natyrisht Peshorja kërkon edhe cilësi të tjera tek shoku i saj. Për shembull bujarinë dhe pasionin, duke qënë se ajo është një grua e nxehtë dhe sentimentale. Partneri i saj ideal nuk duhet të jetë kurrë banal dhe asnjëherë i parashikuar në shprehjet e dashurisë dhe pse mbetet një tip në thelb praktik dhe realist në rast se jeta nxjerr probleme. Nga jeta çift, gruaja e Peshores pret ditë intensive dhe të mbushura me angazhime, sikur këto të jenë një garanci kundër vetmisë që e urren dhe i largohet si pak gra të tjera.

Femra ideale për mashkullin e Peshores
I lunduri me shije artisti, mashkulli i kësaj shenje goditet vetmë nga një grua e bukur, por mbi të gjitha nga një grua harmonioze në të gjitha aspektet e jo vetën në pamje. Ajo duhet ta dashurojë atë me zjarr dhe të dijë si ti kënaqë nevojat e tij, në fakt pikërisht nëpërmjet ndjenjave, mashkulli i Peshores shijon gëzimet më të mëdha të jetës. Duhet të jetë para së gjithash një shoqe gjithnjë e gatshme të pajtohet me veprimet e tij (dhe kjo për ti dhënë më shumë siguri) gjithnjë e qetë (ai i urren tensionet) dhe që të dijë të ndajë me të gjitha bukuritë e artit në çdo fushë. Sidoqoftë cilësitë që mashkulli i Peshores vlerëson më shumë tek shoqja janë mirëkuptimi dhe aftësia për të mbyllur një sy kur e në qoftë se kupton ndonjë nga “hutesat” e tij. Ajo duhet të heshtë dhe të presë.
Kuriozitete të Peshores

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 06:49pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Shigjetari, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Shigjetarit
Po qe se do të ishte e mundur shoku ideal të zgjidhej duke pasur parasysh shenjat astrologjike – mashkulli ideal për femrën Shigjetar do të ishte i linduri në shenjën e Luanit. Bashkimi me Luanin që ashtu si ajo është zemërgjerë, kureshtar, i gjindshëm dhe ambicioz mund të quhej gati një bashkim i përkryer dhe i lumtur. Sidoqoftë shoku ideal për këtë femër do të ishte jo vetëm Luani por edhe ai njeri që përtej cilësive të saj më të thella, do të dijë të çmojë shoqërinë e saj të këndshme, interesat e shumëfishta që i japin gjallëri si dhe aftësinë për të sakrifikuar për njerëzit që do, tipike për këtë femër.

Femra ideale për mashkullin e Shigjetarit
Për të përballuar mashkullin e Shigjetarit e për ta dashur vazhdimisht duhet edhe forcë fizike, po të mbahet parasysh dëshira e madhe për të lëvizuar dhe për tu marrë me sport, si edhe drejtpeshimin e tij të thellë. Ky mashkull kërkon gjithmonë pa vetëdije një femër që ta admirojë pa rezerva, që të jetë për të një partnere e apasionuar dhe romantike dhe ashtu si ai jetën bashkëshortore ta jetojë duke jetuar, përveç marrëdhënieve fizike, edhe të gjitha ato gëzime, sado të vogla që u sjell jeta sidomos atyre që dinë t’i vlerësojnë. Pastaj në qoftë se e zgjedhura e tij di të gatuajë mirë, atëherë dashuria e tyre do të ishte një dashuri me “D” të madhe! Shigjetari është mashkulli tipik që të vjen ta zësh për gryke.

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 07:02pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Bricjapi, partneret Ideal

Mashkulli ideal per femren e Bricjapit.
Partneri me i mire eshte ai qe arrin ta kuptoje me mire dhe rrjedhimisht ta doje me shume. Duhet te jete shume i ngjashem me te ne dashuri, nje mashkull qe di te depertoje `mburojen` e Bricjapit qe pastaj te gjeje nje ndjeshmeri te pafund, ajo do nje mik shume te qete qe ti perkushtohet i teri detyres se veshtire per ti interpretuar te fshehtat dhe heshtjen qe jane karakteristike per kete femer. Nje mashkull gazmor dhe optimist eshte i mirepritur nga kjo femer.

Femra ideale per mashkullin e Bricjapit.
Ne menyre te pavetedishme ai eshte i prirur te kerkoje nje femer edhe figuren e nenes,domethene dike qe di ta praoje pa i hapur telashe dhe pa e kritikuar edhe kur ai tregohet teper i ftohte, i ndrojtur dhe i rezervuar. Ajo duhet te dije me imagjinate te shkoje pertej asaj c`ka shfaqet ne dukje dhe sidomos, qe di te tregoje gjithmone e me shume perkushtim absolute ne dashuri, gje qe i fal siguri dhe e ben te ndjeje kete tip mashkulli duke e pranuar dhe dashuruar ate, megjithe mbylljen e tij qe nuk eshte lehte per ta perballuar ne jeten e ciftit, jete kjo qe ai nga ana e vet do ta dije ta perjetoje me nje ndjenje te larte pergjegjesie.

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 07:03pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Ujori, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën Ujoriane.
Është vërtet pak e mundëshme për femrën e lindur në këtë Shenjë që të ketë bashkim të lumtur me një mashkull thellësisht tradicional e me natyrë të qetë. Femra e Ujorit e drejtuar gjithmonë nga e reja dhe nga e ardhmja, ka nevojë që të ngihet e ngopur në dashuri për një partner tepër fantazist, origjinal dhe që i mbështetur nga sensi praktik e ndihmon atë për zgjidhjen e atyre problemeve të vogla të jetës së përditëshme, që e shqetësojnë shpesh. Mashkulli i saj duhet të jetë inteligjent dhe i kuptueshëm dhe kurrë të mos e dramatizojë punën, në qoftë se ajo do të ngulë këmbë në kërkesën e saj për liri e për veprim..., ai duhet të jetë një tip burri, pra, që të dijë të mos e bëjë veten kur ngren krye xhelozia dhe pushteti i femrës së lindur në këtë Shenjë.

Femra ideale për mashkullin Ujor.
Mashkulli i Ujorit do të dojë që femra që ai dashuron të jetë me shije të hollë, e kulturuar, inteligjente, një tip femre pra pak e sofistikuar, e rafinuar por dhe shumë e arsyeshme, e cila të dijë të vlerësojë drejt dhe t’i japë vendin e duhur harmonisë fizike të çiftit, por pa lenë mënjanë kultivimin e harmonisë shpirtërore midis të dyve. Por, natyrisht duhet të jetë dhe shumë besnike, tepët e duruar dhe e aftë të kapërcejë kapriçiozitetin, që është një nga karakteristikat e mashkullit të kësaj shenje. Mashkullin e Ujorit, që tashmë dihet që krijon me frikë lidhjet me partneren, e tremb xhelozia dhe të gjitha ato sjellje të femërore, por zotëruese, që do të kërkonin kufizimin e pavarësisë së tij. Për të bërë një jetë sa më të qetë, do të jetë e domosdoshme që mashkulli Ujor të dijë t’i japë një pamje të bukur edhe një loje të keqe (të dijë të qeshë kur nuk qan dot).

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 07:04pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Peshqit, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Peshqve
Për femrën e kësaj shenje është vecanërisht e rëndësishme të ketë përkrah një mashkull udhëheqës, një mashkull të pjekur, mbi të cilin ajo mund të mbështet në çështjet praktike të përditshme. Ëndërruese dhe romatike femra e Peshqve do të shpresojë gjithmonë që t’i ndajë fantazitë e saj me partnerin i cili padyshim nuk duhet të jetë as shumë materialist as tepër kritik sepse ajo do të vuante shumë. Për këtë tip femre, dashuria është gjithçka, ajo do të thotë edhe mirëkuptim e mbrojtje për kapriciot e vogla. Në këmbim femra e Peshqve do t’i kushtohet totalisht mashkullit të saj, mjafton që ai t’i qëndrojë besnik. Ajo nuk e toleron tradhëtinë dhe nëqoftëse i ndodh do të reagojë dramatikisht e ashpërsisht me të gjithë forcat, duke shfryrë gjithë xhelozinë e saj.

Femra ideale për mashkullin e Peshqve
Pa dyshim, femra ideale për mashkullin e kësaj shenje do të jetë ajo që është e pajisur me shumë durim dhe ekuilibër të madh, me forcë shpirtërore, ndjeshmëri dhe romanticizëm. Ajo duhet të jetë një femër e aftë për të mos u turbulluar kur humori i partnerit do ndryshojë ashpërsisht papritur, në mënyrë të pajustifikuar. I shqetësuar nga natyra mashkulli i Peshqve kërkon në realitet paqen dhe qetësinë duke mos duruar as rutinën, as kufizimet që jeta e çiftit mund të sjellë. Tepër xheloz ai dëshiron besnikëri absolute nga partnerja e tij dhe nuk mund ti tolerojë aspak në këtë drejtim. Ai kërkon gjithashtu një femër që të jetë e zonja që të përballojë e të zgjidhë problemet dhe të jetë edhe pak autoritare për fëmijët e saj. Ky mashkull do t’i falë asaj bujari dhe ëmbëlsi.

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 07:05pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Akrepi, partneret Ideal

Mashkulli ideal per femren e Akrepit
Partneri me te vertete ideal per kete femer ndohta nuk egziston te paten per ate gjithmone ne kerkim te nje euibri ndermjet instiktit dhe arsyes do te jete e veshtire te konsideroje dike me te vertete ideal edhe kur bie ne dashuri. Eshte e qarte se ai duhet ta trajoje kete femer me 1 durim te pafund dhe duhet te pranoje teprimet dhe egzagjerimet e natyres se saj. Gjiithmone per ndryshimet e kursit dhe shijeve.Mashkulli i pershtatshem duhet ta dashuroje me shume pasion pa i lejuar vetes asnje `lajthitje`! Por se fundi, a mund te permbahen zemerimi dhe etja per hakmarrje e kesaj femre plot zjarr e flake?!


Femra ideale per mashkullin Akrep
Mashkullli Akrep, ngaqe eshte shume posesiv dhe pasional do te kerkoje ndoshta ne menyre te pandergjegjshme,nje shoqe qe ti krijoje ndjenjen se eshte teresisht ne doren e tij dhe se eshte gjithmone e gatshme per ti plotesuar deshirat e tij. Eshte e sigurt qe do te dashuronte kedo qe sipas tij eshte inteligjente dhe qe do te dinte ta degjonte me durim,kur ai te kish nevoje per te. E zgjedhura e tij duhet te jete e heshtur dhe te mos kundershtoj shume, sepse mashkulli i Akrepit nuk i nderron lehte idete. Femra me te duhet te jete sa me e embel, misterioze, femerore dhe abolutisht besnike.

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
~*Christel*~
Fri Jul 09 2010, 07:09pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
♥sunshine♥ ka shkruar:

Gaforrja, Partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Gaforres
Mashkulli ideal për femrën e Gaforres duhet të jetë i aftë t’i japë shoqes së tij një ndjenjë të vazhdueshme mbrojtjeje dhe të jetë shumë i ndjeshëm dhe disponibël ndaj butësisë (në dhënie dhe marrje). Madje dhe partnerja e tij Gaforre të jetë kapriçioze gjë që ndodh shpesh. Femra Gaforre pret prej partnerëve gjithashtu dhe vëmendje dhe dhurata. Në këmbim ajo do t’i japë ngrohtësi dhe përkujdesje. Ky tip femre nuk do të shkojë mirë me një tip mashkulli grindavec sepse dëshiron shumë të jetojnë në paqe. Femra e Gaforres magjepset më shumë nga mashkulli i Luanit.Vemendje dhe dhurata... ehe
Sa per Luanin...do ta kem parasysh me ndrru shenje
Back to top
Al Bundy
Fri Jul 09 2010, 07:28pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Vemendja e dhurata kerkojne tane femnat e ky lloj oroskopit asht i shkrum prej ndonje xhadet se s'kam mundesi tjeter:D

Oh, by the way, s'po di me kuptu te gaforrja ate qe :"...te jete disponibël...në dhënie dhe marrje"/DBack to top
Al Bundy
Fri Jul 09 2010, 08:11pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
♥sunshine♥ ka shkruar:

Akrepi, partneret Ideal

Mashkulli ideal per femren e Akrepit

... Eshte e qarte se ai duhet ta trajoje kete femer me 1 durim te pafund...Cen_Durimadhi nuk keka rregjistru kot te SHOL/
Back to top
☼sunshine
Fri Jul 09 2010, 08:14pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Miri74 ka shkruar:

♥sunshine♥ ka shkruar:

Akrepi, partneret Ideal

Mashkulli ideal per femren e Akrepit

... Eshte e qarte se ai duhet ta trajoje kete femer me 1 durim te pafund...Cen_Durimadhi nuk keka rregjistru kot te SHOL/ahahahahahah do jet cen i fallsifikum ai

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
L€OÑ
Sat Jul 31 2010, 10:12pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
♥sunshine♥ ka shkruar:

Dashi, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Dashit
Para së gjithash nga i zgjedhuri prej femrës së shenjës së Dashit kërkohet një ndërshmëri dhe besnikëri e pakushtëzuar. Duhet të jetë një shok bujar dhe plot ngrohtësi, por edhe pak xheloz që të mos i mungojë kurrë kurajo dhe ndjeshmëria. Për këtë femër ka shumë rëndësi që të ketë një besim të verbër në shokun e saj. Gjithashtu ajo ka nevojë gjithmonë edhe pse s’e pohon për një mbështetje të fortë që e kërkon më mënyrën instiktive tek shoku. Duhet tëjetë i hapur, disponibël por jo mbytës. Ai duhet të dijë si ta mbrojë.

Femra ideale për mashkullin e Dashit
Mashkulli i kësaj shenje do të parapëlqejë të ketë përkrah një shoqe të jetë elegante por që të mos bjerë shumë në sy. Përkundrazi të jetë e matur, e devotshme, inteligjente por që të mos e pëlqejë polemikën. Partnerja e tij nuk duhet kurrë t’i vejë në dukje aftësitë e saj intelektuale. Për mashkullin e Dashit ka shumë rëndësi të jetë e sigurtë për besnikërinë absolute të gruas që ka zgjedhur, ai nuk do ta falë gruan e tij as për “zbavitjen” më të vogël. Ai do që të ketë edhe një raport miqësor me gruan e tij.


lene se i ke ra n'te .
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Aug 01 2010, 09:55am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
♥sunshine♥ ka shkruar:

Peshorja, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Peshores
Duket sikur në zgjedhjen e bashkëshortit bukuria njuk është vetëm një detaj, por për femrën e Peshores ajo mund të luajë një rol vendimtar sepse ajo e vlerëson më shumë se gratë e tjera duke qënë se i kushton më shum rëndësi estetikës. Por natyrisht Peshorja kërkon edhe cilësi të tjera tek shoku i saj. Për shembull bujarinë dhe pasionin, duke qënë se ajo është një grua e nxehtë dhe sentimentale. Partneri i saj ideal nuk duhet të jetë kurrë banal dhe asnjëherë i parashikuar në shprehjet e dashurisë dhe pse mbetet një tip në thelb praktik dhe realist në rast se jeta nxjerr probleme. Nga jeta çift, gruaja e Peshores pret ditë intensive dhe të mbushura me angazhime, sikur këto të jenë një garanci kundër vetmisë që e urren dhe i largohet si pak gra të tjera.

Femra ideale për mashkullin e Peshores
I lunduri me shije artisti, mashkulli i kësaj shenje goditet vetmë nga një grua e bukur, por mbi të gjitha nga një grua harmonioze në të gjitha aspektet e jo vetën në pamje. Ajo duhet ta dashurojë atë me zjarr dhe të dijë si ti kënaqë nevojat e tij, në fakt pikërisht nëpërmjet ndjenjave, mashkulli i Peshores shijon gëzimet më të mëdha të jetës. Duhet të jetë para së gjithash një shoqe gjithnjë e gatshme të pajtohet me veprimet e tij (dhe kjo për ti dhënë më shumë siguri) gjithnjë e qetë (ai i urren tensionet) dhe që të dijë të ndajë me të gjitha bukuritë e artit në çdo fushë. Sidoqoftë cilësitë që mashkulli i Peshores vlerëson më shumë tek shoqja janë mirëkuptimi dhe aftësia për të mbyllur një sy kur e në qoftë se kupton ndonjë nga “hutesat” e tij. Ajo duhet të heshtë dhe të presë.
Kuriozitete të Peshores


Mire, goxha mire kjo femna e peshores (une)

I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Thu Dec 16 2010, 07:55pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824

Femra ideale per mashkullin e Bricjapit.
Ne menyre te pavetedishme ai eshte i prirur te kerkoje nje femer edhe figuren e nenes,domethene dike qe di ta praoje pa i hapur telashe dhe pa e kritikuar edhe kur ai tregohet teper i ftohte, i ndrojtur dhe i rezervuar. Ajo duhet te dije me imagjinate te shkoje pertej asaj c`ka shfaqet ne dukje dhe sidomos, qe di te tregoje gjithmone e me shume perkushtim absolute ne dashuri, gje qe i fal siguri dhe e ben te ndjeje kete tip mashkulli duke e pranuar dhe dashuruar ate, megjithe mbylljen e tij qe nuk eshte lehte per ta perballuar ne jeten e ciftit, jete kjo qe ai nga ana e vet do ta dije ta perjetoje me nje ndjenje te larte pergjegjesie.
[/quote1292529277]

Ajo duhet te dije me imagjinate te shkoje pertej asaj c`ka shfaqet ne dukje - Ktu i ka ra shenjit


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
OLIVE OYL
Thu Dec 16 2010, 08:10pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
L€OÑ ka shkruar:

♥sunshine♥ ka shkruar:

Dashi, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Dashit
Para së gjithash nga i zgjedhuri prej femrës së shenjës së Dashit kërkohet një ndërshmëri dhe besnikëri e pakushtëzuar. Duhet të jetë një shok bujar dhe plot ngrohtësi, por edhe pak xheloz që të mos i mungojë kurrë kurajo dhe ndjeshmëria. Për këtë femër ka shumë rëndësi që të ketë një besim të verbër në shokun e saj. Gjithashtu ajo ka nevojë gjithmonë edhe pse s’e pohon për një mbështetje të fortë që e kërkon më mënyrën instiktive tek shoku. Duhet tëjetë i hapur, disponibël por jo mbytës. Ai duhet të dijë si ta mbrojë.

Femra ideale për mashkullin e Dashit
Mashkulli i kësaj shenje do të parapëlqejë të ketë përkrah një shoqe të jetë elegante por që të mos bjerë shumë në sy. Përkundrazi të jetë e matur, e devotshme, inteligjente por që të mos e pëlqejë polemikën. Partnerja e tij nuk duhet kurrë t’i vejë në dukje aftësitë e saj intelektuale. Për mashkullin e Dashit ka shumë rëndësi të jetë e sigurtë për besnikërinë absolute të gruas që ka zgjedhur, ai nuk do ta falë gruan e tij as për “zbavitjen” më të vogël. Ai do që të ketë edhe një raport miqësor me gruan e tij.


lene se i ke ra n'te .Edhe per mu te i paska ra n'te***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Johara
Thu Dec 16 2010, 08:15pm

Registered Member #1043
Joined: Wed Aug 08 2007, 08:03pm

Posts: 1013
☼sunshine ka shkruar:

Peshqit, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Peshqve
Për femrën e kësaj shenje është vecanërisht e rëndësishme të ketë përkrah një mashkull udhëheqës, një mashkull të pjekur, mbi të cilin ajo mund të mbështet në çështjet praktike të përditshme. Ëndërruese dhe romatike femra e Peshqve do të shpresojë gjithmonë që t’i ndajë fantazitë e saj me partnerin i cili padyshim nuk duhet të jetë as shumë materialist as tepër kritik sepse ajo do të vuante shumë. Për këtë tip femre, dashuria është gjithçka, ajo do të thotë edhe mirëkuptim e mbrojtje për kapriciot e vogla. Në këmbim femra e Peshqve do t’i kushtohet totalisht mashkullit të saj, mjafton që ai t’i qëndrojë besnik. Ajo nuk e toleron tradhëtinë dhe nëqoftëse i ndodh do të reagojë dramatikisht e ashpërsisht me të gjithë forcat, duke shfryrë gjithë xhelozinë e saj.

Pikes i ka ra...fatkeqesisht!Minds are like parachutes. They only work when they're open.
Back to top
Al Bundy
Thu Dec 16 2010, 08:15pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Shume nuk e kuptojne sot randesine e asaj pjeses 'mos me ken mbytes'.Back to top
Mrikalem
Wed Jan 05 2011, 08:37pm
mreeya

Registered Member #4269
Joined: Thu Nov 25 2010, 12:30am

Posts: 295
☼sunshine ka shkruar:

Shigjetari, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Shigjetarit
Po qe se do të ishte e mundur shoku ideal të zgjidhej duke pasur parasysh shenjat astrologjike – mashkulli ideal për femrën Shigjetar do të ishte i linduri në shenjën e Luanit. Bashkimi me Luanin që ashtu si ajo është zemërgjerë, kureshtar, i gjindshëm dhe ambicioz mund të quhej gati një bashkim i përkryer dhe i lumtur. Sidoqoftë shoku ideal për këtë femër do të ishte jo vetëm Luani por edhe ai njeri që përtej cilësive të saj më të thella, do të dijë të çmojë shoqërinë e saj të këndshme, interesat e shumëfishta që i japin gjallëri si dhe aftësinë për të sakrifikuar për njerëzit që do, tipike për këtë femër.

ca me than une...kekam primend a 'LUCKY SAGGITARIUS' ashtu si edhe 'LUANI' jem Paal :x

[ Edited Wed Jan 05 2011, 08:39pm ]

See my lips tremble, and my eye-balls roll; Suck my last breath, and catch my flying soul! -A.Pope

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Sep 14 2011, 01:58pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
☼sunshine ka shkruar:

Peshorja, partneret Ideal

Mashkulli ideal për femrën e Peshores
Duket sikur në zgjedhjen e bashkëshortit bukuria njuk është vetëm një detaj, por për femrën e Peshores ajo mund të luajë një rol vendimtar sepse ajo e vlerëson më shumë se gratë e tjera duke qënë se i kushton më shum rëndësi estetikës. Por natyrisht Peshorja kërkon edhe cilësi të tjera tek shoku i saj. Për shembull bujarinë dhe pasionin, duke qënë se ajo është një grua e nxehtë dhe sentimentale. Partneri i saj ideal nuk duhet të jetë kurrë banal dhe asnjëherë i parashikuar në shprehjet e dashurisë dhe pse mbetet një tip në thelb praktik dhe realist në rast se jeta nxjerr probleme. Nga jeta çift, gruaja e Peshores pret ditë intensive dhe të mbushura me angazhime, sikur këto të jenë një garanci kundër vetmisë që e urren dhe i largohet si pak gra të tjera.

Femra ideale për mashkullin e Peshores
I lunduri me shije artisti, mashkulli i kësaj shenje goditet vetmë nga një grua e bukur, por mbi të gjitha nga një grua harmonioze në të gjitha aspektet e jo vetën në pamje. Ajo duhet ta dashurojë atë me zjarr dhe të dijë si ti kënaqë nevojat e tij, në fakt pikërisht nëpërmjet ndjenjave, mashkulli i Peshores shijon gëzimet më të mëdha të jetës. Duhet të jetë para së gjithash një shoqe gjithnjë e gatshme të pajtohet me veprimet e tij (dhe kjo për ti dhënë më shumë siguri) gjithnjë e qetë (ai i urren tensionet) dhe që të dijë të ndajë me të gjitha bukuritë e artit në çdo fushë. Sidoqoftë cilësitë që mashkulli i Peshores vlerëson më shumë tek shoqja janë mirëkuptimi dhe aftësia për të mbyllur një sy kur e në qoftë se kupton ndonjë nga “hutesat” e tij. Ajo duhet të heshtë dhe të presë.
Kuriozitete të Peshores


Interresante ne disa pika


I care and I wish well!

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3163 sec, 0.0912 of that for queries. DB queries: 65. Memory Usage: 3,210kB