Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Besimet e ndryshme
 
<< Previous thread | Next thread >>
Te lutem o Zot....!!!!
Go to page  1 2 3 ... 12 13 14
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Jan 06 2012, 10:31pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Te falemners Zot qe mi ke ndigju lutjet Amen

I care and I wish well!

Back to top
Mbreteresha
Wed Jan 25 2012, 11:41pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
O ALLAH me bej ti dua njerezit siq e meritojne, me bej tu rri pran atehere kur kan nevoj.Me ndihmo qe sjellja ime ndaj tyre te jet korrekte, te mos jem ebezdishme, e tepert dhe acaruese kundrejt tyre, me ndihmo te dua dhe te respektoj te gjith ne menyren qe arrij Kenaqesin TENDE,Me ndihmo te ndihmoj veten qe tjam rob i YTI i mir. AMIN..!

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
Holly
Fri Feb 24 2012, 04:54pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
Te lutem o Zot na maj shendetin e na i largo rreziqet. Amen.

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
MiCoLjA
Sat Feb 25 2012, 11:38am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Te lutem o Zot me drejto ne rrugen tane.Me trego nese jam drejt ne rrugen qe jam tu ec mas me len me i hi ne hak kuj ,me ndrico mendjen e zemren drejt se mires dhe te drejtes.
Ne jet hasim persona te cilet dashje pa dashje na bajn me dyshu per sjelljen ton Zot me jep fuqin te kuptoj kur jam gabim dhe kur jo dhe nqs jam gabim me jep forcen me pranu dhe mundesin me riparu gabimet e mija.
Amin

[ Edited Sat Feb 25 2012, 11:38am ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Sun Apr 22 2012, 07:40pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
...make me choose one thought on another. Please!Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Apr 22 2012, 09:18pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
SuperGirl ka shkruar:

...make me choose one thought on another. Please!


He will and you will make the one that is best for you

I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Apr 22 2012, 09:19pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Holly ka shkruar:

Te lutem o Zot na maj shendetin e na i largo rreziqet. Amen.
I care and I wish well!

Back to top
SuperGirl
Sun May 20 2012, 11:46am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ya Allah, you know which is best for me, the best for me depend on your will, only you can decide the best for me, only you who can implement it in best way & i trust you in my best. So please accord to the best for me and so for my family, friends, well-wisher, helper, relatives & all believing person.
Aameen !Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
sunríse
Wed May 23 2012, 06:52pm

Registered Member #2659
Joined: Wed Feb 18 2009, 12:09pm

Posts: 11479
Falmeners o Zot per cdo deshire dhe nevoje qe me ke plotesu,e me ke qendru prane gjithmone.
Te lutem me lejo te kem prane vedit njerzit qe du e qe me dun,e ma maj zemren e jeten plot ishtu sIc e kam sot.AMEN!


Think happy thoughts!

Back to top
Engel
Wed May 23 2012, 10:16pm

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
faliminers o zoti im i dashur per cdo cast qe ke ken me mu,e mbi te gjitha per jeten qe na ke dhuruar,femijet,familjen,shnetin e cdo moment qe ne marrim fryme se pa ty nuk mundna me ekzistu.
Te lutem ty veq ne femije mos na provo se veq aty nuk mundet njeriu me u ba i forte.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
Mbreteresha
Wed May 23 2012, 10:23pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
Engel ka shkruar:

faliminers o zoti im i dashur per cdo cast qe ke ken me mu,e mbi te gjitha per jeten qe na ke dhuruar,femijet,familjen,shnetin e cdo moment qe ne marrim fryme se pa ty nuk mundna me ekzistu.
Te lutem ty veq ne femije mos na provo se veq aty nuk mundet njeriu me u ba i forte.


Amin !!!

Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu May 24 2012, 12:59am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Zot na ruj e na maj te qete ne cdo pengese qe jeta na sjell. Pozitivitet e miresi per te gjithe miqt e te afermit e mi. Falemners o Zot per gjithcka e durim du me me dhuru

I care and I wish well!

Back to top
Guest2983928
Fri May 25 2012, 09:14pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Asht nji kange e Sami Yusuf-it qe mu m'prek shume edhe e ndjej shume, sidomos ne ikyt moment te jetes teme. Njikja asht lutja jeme!

I know I'm waiting
Waiting for something
Something to happen to me
But this waiting comes with
Trials and challenges
Nothing in life is free
I wish that somehow
You'd tell me out aloud
That on that day I'll be OK
Help me find my way
My Lord show me right from wrong
Give me light make me strong
I know I'm waiting
Yearning for something
Something known only to me
This waiting comes with
Trials and challenges
Life is one mystery
I wish that somehow
You'd tell me out aloud
That on that day you'll forgive me
But we'll never know cause
That's not the way it works
I beg for your mercy
My Lord show me right from wrong
Give me light make me strong
Sometimes it just gets too much
I feel that I've lost touch
I know the road is long
Make me strong


[ Edited Fri May 25 2012, 09:15pm ]
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri May 25 2012, 10:38pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Tresor ka shkruar:

Asht nji kange e Sami Yusuf-it qe mu m'prek shume edhe e ndjej shume, sidomos ne ikyt moment te jetes teme. Njikja asht lutja jeme!

I know I'm waiting
Waiting for something
Something to happen to me
But this waiting comes with
Trials and challenges
Nothing in life is free
I wish that somehow
You'd tell me out aloud
That on that day I'll be OK
Help me find my way
My Lord show me right from wrong
Give me light make me strong
I know I'm waiting
Yearning for something
Something known only to me
This waiting comes with
Trials and challenges
Life is one mystery
I wish that somehow
You'd tell me out aloud
That on that day you'll forgive me
But we'll never know cause
That's not the way it works
I beg for your mercy
My Lord show me right from wrong
Give me light make me strong
Sometimes it just gets too much
I feel that I've lost touch
I know the road is long
Make me strongAmen darling Zoti te ndihmofte


I care and I wish well!

Back to top
☼sunshine
Fri May 25 2012, 11:14pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Faleminders O Zot per mbeshtetjen tande e qe na i pranon lutjet tona

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri May 25 2012, 11:16pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
☼sunshine ka shkruar:

Faleminders O Zot per mbeshtetjen tande e qe na i pranon lutjet tona


Amen

I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Tue Jul 03 2012, 01:16pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
E di qe pa TY... E ndjej doren tane te amel gjithkund. Te falenderoj! E di qe nuk e meritoj, por e di se me do!

Thjeshte, sot dua vetem te felenderoj per cdo te mire qe i ke pru minutit, ores, javes, e viteve te mia...

Padyshim, EDHE PER TE!

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
MiCoLjA
Tue Sep 11 2012, 04:28pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
O i madhi Zot je me mu cdo her por vecanersiht kyt koh kyt jav kam shum nevoj me ni se te kam afer te kena afer un e familja jeme me lejo edhe mu te kem at qe gjithmon kam dasht
Te lutem o i madhi Zot me doren tane te meshirshme prek jeten teme dhe me ndihmo per kyt gja qe zemra kaq shum me den

Me fal qe te kerkoj kaq shum gjana, me ke dhan shum ma shum se un kam menu per jeten teme e munohem te jam mirnjohese tu zbatu rregullat tuja, po Zoti jem un gjithmon kam nevoj per ty ashtu sic kam nevoj per ajer


Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
Mbreteresha
Tue Sep 11 2012, 04:35pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
MiCoLjA ka shkruar:

O i madhi Zot je me mu cdo her por vecanersiht kyt koh kyt jav kam shum nevoj me ni se te kam afer te kena afer un e familja jeme me lejo edhe mu te kem at qe gjithmon kam dasht
Te lutem o i madhi Zot me doren tane te meshirshme prek jeten teme dhe me ndihmo per kyt gja qe zemra kaq shum me den

Me fal qe te kerkoj kaq shum gjana, me ke dhan shum ma shum se un kam menu per jeten teme e munohem te jam mirnjohese tu zbatu rregullat tuja, po Zoti jem un gjithmon kam nevoj per ty ashtu sic kam nevoj per ajerin sha All-llah ta ploteson Zoti kete deshire kaq te madhe qe paske

na shuj kureshtjen
a jeni tan mire?


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
MiCoLjA
Tue Sep 11 2012, 05:31pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Flm lov papa tan mir jena

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
SuperGirl
Tue Sep 11 2012, 08:08pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
MiCoLjA ka shkruar:

O i madhi Zot je me mu cdo her por vecanersiht kyt koh kyt jav kam shum nevoj me ni se te kam afer te kena afer un e familja jeme me lejo edhe mu te kem at qe gjithmon kam dasht
Te lutem o i madhi Zot me doren tane te meshirshme prek jeten teme dhe me ndihmo per kyt gja qe zemra kaq shum me den

Me fal qe te kerkoj kaq shum gjana, me ke dhan shum ma shum se un kam menu per jeten teme e munohem te jam mirnjohese tu zbatu rregullat tuja, po Zoti jem un gjithmon kam nevoj per ty ashtu sic kam nevoj per ajer
Ishalla bahet ashtu si ke qejf ti!
Jam e sigurt qe Ai nelt ka me t'i ndi lutjet
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Mon Oct 22 2012, 12:13pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
O Zot falemners per kthjelltesine e mendimit e durimin qe me ke dhuru amen!

I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sat Oct 27 2012, 05:03am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
O Zot te nenshtrohem e falenderoj miresine tane ndaj qenjes teme Amen!

I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sat Nov 17 2012, 01:29pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
O Zot sa i madh je e miresia jote pafte te gjithe ata qe te kerkojne me sy e te kane ne zemer Amen!!

I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Mon Nov 26 2012, 07:43am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
O Zot te falemners per gjithcka jam me fat Amen !!

I care and I wish well!

Back to top
Go to page  1 2 3 ... 12 13 14  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3031 sec, 0.0844 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,143kB