Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Si te ... :: Computer - Software - Downloads
 
<< Previous thread | Next thread >>
Keni nevoj per ndihme? Kerkoni diqka qe nuk mund ta gjeni?
Go to page  1 2 3 4 ... 15 16 17
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
anna31
Fri May 30 2008, 03:26pm
Registered Member #1668
Joined: Thu Feb 21 2008, 08:26pm

Posts: 259
pershendetje bud, meqe ti je githmone i gatshem e na ndihmon, FALEMINDERIT , PARADHENIE, OK, une kam problem , nuk arrij me e fix, kur du te shkruaj me vargje, si mund te fix dicka, thanks.

It is never too late to be what you might have been.

Back to top
::bud::
Fri May 30 2008, 04:09pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
anna31
nuk jam i sigurt a e kam kuptu mire pytjen tande po me duket se nuk mundesh me shkru me vargje.

Psh
sot eshte dite me diell(Enter)
dhe me rreshje moti(Enter)
gjate nates (Enter)

Enter = fillim rreshti te ri (shiko foton poshte per butonin Enter)Back to top
anna31
Fri May 30 2008, 04:35pm
Registered Member #1668
Joined: Thu Feb 21 2008, 08:26pm

Posts: 259
thanks bud.

It is never too late to be what you might have been.

Back to top
gilushi
Tue Jun 03 2008, 07:52pm

Registered Member #1263
Joined: Fri Sep 21 2007, 05:06pm

Posts: 859
::bud:: ka shkruar:

Shko iterresoju tek PTT-ja ne pjace se atje te ndihmojne. Mos harro duhet me zjerre edh nje qartifikate lindjeje hahahaa......

Pasto Cookies.

Ne IE shko tek Tools/Options/Delete Cookies dhe Delete Files.
Ose merr kyt program trokit ketu dhe pastroji me kete.
per ma teper info trokit ketu
Skanim-Pastrim Simple.


hahahahahahahaha naq e kam ket ccleaner, e kam marre te ato programet qe ke vu ti te tema tjeter, por prapseprap nuk me dailin shkrimet e mija te xhat-box , me vjen keq vetem se me pershendesin aty antaret e tjere dhe un nuk jau kthej dot


Back to top
::bud::
Wed Jun 04 2008, 09:59amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
hmmmm... ndoshta browseri qe perdore ka nevoje per rifreskim ma te shpeshte, lejimin e Java dhe te coockies

Internet Explorer 6.0 & 7.0
Enable cookies
From the IE toolbar, click Tools
Click Internet Options
Click the Privacy tab
Click the Advanced button
Make sure Override automatic cookie handling is checked
Under "First-party cookies," select either Accept or Prompt
Click OK

Enable Java
From the IE toolbar, click Tools
Click Internet Options
Click the Security tab
Click the Custom Level button
Scroll down to Scripting
Choose "Enable" for Active Scripting and Scripting of Java Applets Click OK
Restart your computer

Refresh page on every visit
From the IE toolbar, click Tools
Click Internet Options
Click the General tab
Under "Temporary Internet Files," click Settings
Under "Check for newer versions of stored pages," choose Every visit to the page
Click OK
______________________________________________________
Firefox 1.2-2.0
Enable cookies
From the Firefox toolbar, click Tools
Click Options
Click Privacy
1.0-1.5
Click Cookies
Check Allow sites to set Cookies
2.0
Check Accept Cookies from Sites
Click OK

Enable Java
From the Firefox toolbar, click Tools
Click Options
Click Content
Check Enable Java
Click OK

Refresh page on every visit
Firefox should do this automatically
________________________________________________________
nqse nuk ke te istaluar
Java Runtime Environment. merre ketu
http://www.filehippo.com/download_java_runtime/download/5dc316868db446f0abd74fc092802ec8/
Back to top
Holly
Fri Jun 06 2008, 11:40am
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
pershendetje i her per ty bud qe na ndimon jashte mase per shum gjera me internetin . thanks ty edhe te tjereve qe mundohen me na ndimu me aq sa kan mundesi.

mua me duhen do foto te kalase se rozafes ,po te jene pak te medha se me duhet me i printu se kam nje presantim e do flas per historin e kalase tone. nese dini ndonje webside me tregoni please se ku.
thankyou .

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Bujana's
Fri Jun 06 2008, 11:46am

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
hi holly
per foto nuk di gja, por per sa i perket prezantimit ke ne youtube nji video shume te mire qe tregon historin e kalase sone e ke ne anglisht bile .....GOOD LUCK HOLLY

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
Holly
Fri Jun 06 2008, 11:49am
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
oh faleminderit bujanas do ti hedhi nje sy,po me duhet edhe fotot qe tju tregoj ......

te pershendes bujana's e pune te bare .uroj qe te jesh mir familjarisht. xxx


* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
Bujana's
Fri Jun 06 2008, 11:56am

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
trokit ketu
ta gjeta Hlly
:-j

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
::bud::
Fri Jun 06 2008, 12:00pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Hi Holly, Kan mderin me ju ndihmu sa te mundem.

1-dje kam vu disa foto tek tema "foto nga shkodra" besoj se asht nje apo dy nga kalaja, dhe jane me madhesi te mjaftushme.

2-ban nje kerkim ne google
- Psh. "Rozafa" dhe seleksjono "Images" (shiko foton)
- Kliko foton qe deshiron dhe kur te hapet faqja, kliko tek "See full-size image"- Rezultati (right-click dhe "save image as.."[ Edited Fri Jun 06 2008, 12:02pm ]
Back to top
Holly
Fri Jun 06 2008, 12:05pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
oh ty ste ka kush ,lum se te kemi ne ketu. faleminderit shum ty edhe bujane's .
ju shperblesh ne gezime se per internet sja di. lol

nje pergafim per te dy ju .

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
::bud::
Fri Jun 06 2008, 12:09pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Bujana shko ti e para per perqafim hahahahaaa........
Back to top
Holly
Fri Jun 06 2008, 12:11pm
E forte

Registered Member #552
Joined: Wed Feb 21 2007, 03:55pm

Posts: 9819
e mos u ngatroni tesh se ka boll per te gjithe. hahahaaa

[ Edited Fri Jun 06 2008, 12:12pm ]

* Spend life with who makes you happy, not with who you have to impress *
Back to top
::bud::
Fri Jun 06 2008, 12:27pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
ok ok pri sa te lidhem me ambasaden e Amerikes hahahaa......
Back to top
:::ShkoderZemer
Sat Jun 07 2008, 12:24am


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
gilushi ka shkruar:

Heyyyyyyyyyyy ku dreqin asht ajo tema
"I dashur admin" se nuk po e gjej .
Kam nje problem me chatbox-in, asnjeher nuk kam arrit me shkrujt aty nuk e di se ca mund te kete , a munet me me ndihmu kush??????????????????
Me vjen keq qe te ndodh, te lutem me trego ca te ndodh kur shkruan, cili eshte mesazhi qe te del, po e dita kete tham se mund te t'nidhmoje.. Nuk edi se ka anuk kush tjeter per kete gja.
Duhet te kesh parasysh se buttonin "submit" mos e shtyp 2 hereash vec nje here. Po e shtype 2 here shpejt kompjuteri mendon se don ta shkruash mesazhin 2 herash dhe kjo nuk lejohet pranejna..

ishllah kjo te ndihmon.

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
Bujana's
Sat Jun 07 2008, 02:14am

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
Holly ,me ka arrdhur perqafimi ne CANADA ,ti BUD e ke pas rradhen para mejet se je pergjigj perpara ....ok sis ,besoj qe sadopak te te kam ndihmuar....na kallzo si po te ec prezantimi....

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
beqo
Sat Jun 14 2008, 03:03pm
Registered Member #184
Joined: Sat Nov 25 2006, 11:06pm

Posts: 27
a e din kush numrin e piceris ne perash afer medrezes
Back to top
::bud::
Sat Jun 14 2008, 04:02pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
nuk e di me thane te drejten, po kur ta gjeghe me nis nje rriske? hahahaa.....
Back to top
L - N
Sat Jun 14 2008, 04:46pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
::bud:: ka shkruar:

nuk e di me thane te drejten, po kur ta gjeghe me nis nje rriske? hahahaa.....


Cfar llupsit paske ken mar ::bud:: vec tu lyp me hanger e me pike met

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
::bud::
Sat Jun 14 2008, 04:51pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
hahaha..... qa me ba, kefet i marr falas, edhe se del naj pice a byrek nuk i rrefuzoj hahahahhaa.....
Back to top
beqo
Mon Jun 16 2008, 04:02pm
Registered Member #184
Joined: Sat Nov 25 2006, 11:06pm

Posts: 27
o ma gjeni njat numer se ja kam premtu dikujt nji pic me ja qu te shpija
Back to top
beqo
Mon Jun 16 2008, 04:02pm
Registered Member #184
Joined: Sat Nov 25 2006, 11:06pm

Posts: 27
ju lutem mos filloni tan me kerku pica lol
Back to top
::bud::
Mon Jun 16 2008, 04:26pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
hahaha po te nap adresen teme.
SuperG a e din kyt numer a? Diftoja maj beqos mej se jane tesh te dite tuj prite per pica.

Nese e din emrin e dyqanit kerkoje ketu trokit ketu

ose kerko tek Shkodra Guide 2007 trokit ketu
ose ketu trokit ketu

[ Edited Tue Jun 17 2008, 10:07am ]
Back to top
Al Bundy
Mon Jul 21 2008, 05:40pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
A mundet dikush me kliku trokit ketu e me m'thane a hapet faqja ? (Mu me del bardh)Back to top
scutari82
Mon Jul 21 2008, 05:55pm

Registered Member #1503
Joined: Tue Dec 18 2007, 07:58pm

Posts: 2737
u hap miri vetem se thote qe jan tu punu me faqen
Back to top
Go to page  1 2 3 4 ... 15 16 17  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3252 sec, 0.0787 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,118kB