Forums
Go to page  1 2 3 ... 20 21 22 23 24
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
S~erenity
Tue Dec 20 2011, 02:22am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
WORLD ka shkruar:

Edhe pak....

edhe..ti je bora qe lirshem qendron nen kembet e tua, qe shiu kanshem njom buzet e mia... Edhe...ti flije ne nje petale bryme, qe nxehej me ndjenja si dielli dhe pasqyra....

I dashur Zot, me lejo qe edhe sonte deshmitari me i embel e ndjenjes te jesh ti, qe nxehtesia ime te jesh ti, qe petali, bryma e FRYMA IME te jesh ti...

Jeta eshte e bukur, jeta eshte e kanshme, per ata qe e jetojne ..dhe e JETOJNE
*********************************************************
Ora ecen ne kerkime ciklike per cdo sekond....Edhe pak kohe me ndajne nga kurzimi im me te, me jep force per ate ndjenje, per te, per dashurine tone, per enderrat te mirat dhe ligeshtite tona....
Ndersa kaloj edhe 1 nate, une ndjehem i gatshem per ti bashkuar jeten me te, nen dashurine tone dhe tenden. Nen miqesin e te tjerve, nen enderren time, nen buzet e saj, ne plakjen tone!!!!

Naten Zot! Me duhet te fle !!!!
Nen miqesin e te tjerve, nen enderren time, nen buzet e saj, ne plakjen tone!!!! Kenaqesi si gjithmone me lexu shkrimet tuaja, vecantova ikyt se me pelqeu dhe me dhuroi njesi te kandshme!(love)
Back to top
Guest2983928
Sun Dec 25 2011, 06:22am
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Asgje e bukur nuk ka fund, nuk vdes. Jeton ne bardh e zine e nje kujtimi, ne depertimin e nje arome, ne nje xhest spontan apo jo, ne nje send qe ruhet ne skajin me te sigurte, ne nje shikim thumbues, ne nje prekje fluturake, ne nje zhurme shurdhuese. Dhe kur shqisat na i ngacmon, shkopi magjik na godet ne koke dhe mendja fluturon atje ku don.
Faleminderit!
~ me ♥


Back to top
WORLD
Sun Dec 25 2011, 01:29pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Tresor ka shkruar:

Asgje e bukur nuk ka fund, nuk vdes. Jeton ne bardh e zine e nje kujtimi, ne depertimin e nje arome, ne nje xhest spontan apo jo, ne nje send qe ruhet ne skajin me te sigurte, ne nje shikim thumbues, ne nje prekje fluturake, ne nje zhurme shurdhuese. Dhe kur shqisat na i ngacmon, shkopi magjik na godet ne koke dhe mendja fluturon atje ku don.
Faleminderit!
~ me ♥


Dhjetori ??? apo ... ?MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Dec 25 2011, 11:35pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Tresor ka shkruar:

Asgje e bukur nuk ka fund, nuk vdes. Jeton ne bardh e zine e nje kujtimi, ne depertimin e nje arome, ne nje xhest spontan apo jo, ne nje send qe ruhet ne skajin me te sigurte, ne nje shikim thumbues, ne nje prekje fluturake, ne nje zhurme shurdhuese. Dhe kur shqisat na i ngacmon, shkopi magjik na godet ne koke dhe mendja fluturon atje ku don.
Faleminderit!
~ me ♥

Simply put: Nje elegance shkrime qe vallezon me partenrin rrealitet ne nje piste te mbushun me kujtime personale e te paperseritshme love it


I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Dec 28 2011, 06:52am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Mhhhh a shtyn njeriu nga dashnia apo urrejtja? Ku asht diferenca? Ku jane shenjat qe te lajne me kuptu e me siguru vehten ne ate qetesine e nates nen mbulesen e yjeve qe gjithcka shenderisin ama ate qe une dua te di, jo!!! Fryme marr thelle dhe kur e nxjerri, prap s'me liron. Asnjehere nuk punon po ama, rrahjet e zemres i ngadaleson e tensioni sikur stabilizohet edhe kete rralle..... mhhhhh Jete e qete ne siperfaqe e vullkan qe pret te shpertheje moment pas momenti...don nje shkendi apo temperature e rrethana perfekte qe te kete sa ma shume impakt...pse nuk shperthen atehere qe une dua?
Nuk kam kontroll, nuk kam aq fuqi sa mendoj apo me asht marre ajri nen kembe?
Nje fluturim i lehte qe s'me ngre aq lart. Duhet nje fortune qe te me c'rrenjose mendimin e ta hedhe ne lartesite e kuptimit atje ku s'ka paragjykim, atje ku vetem bardh e zi shihet. atje ku nuk ka mundesi per spekulim apo thjeshte debat monolg.... Kjartesi mendimi shpesh here deshiroj se ashtu e gjej qetesine ne shpirt. E di qe jam e kjarte ne vehte dhe e paster en shpirt...Pse nuk majfton te me drejtoje tek ajo hapesire qe me len te fluturoj e lire e pa frige qe do hasem ne Trekandeshin Bermuda? Aty ku shpirtat pa shpejegim humbin e s'ka fakt vetem "gropsje pa grope. " "Zhdukje pa ekskzistence."...Misteri e rrealitetit e qe te ben te mendosh... S'kerkojme shume nga Jeta e gjate dhe e shkruter ne te njeten kohe. Kthejlltesi mendimi e qetesi shpirti.

ⓐ-ⓒⓐⓣ 28-13-11I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Dec 28 2011, 06:53am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Kam shpike muajin e 13 hahahahaha

I care and I wish well!

Back to top
SuperGirl
Sun Jan 22 2012, 01:11am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Kam shpike muajin e 13 hahahahaha
ishalla e shef nakush e t'ven vesh
Dona nji muj ne vit shtese per me nejt kot pa ba kergjaBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Sun Jan 22 2012, 01:20am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201

Mendime, fjale, kujtime, vese, qarje, buzeqeshje, frikera, emocione, gusto, ndjesi, parfume, gjeste, shikime, mall, deshira, instinkte.....sa shume mund te te dhuroje nje kenge e vetme...nje melodi..

It soothes the mind and gives it rest, heals the heart and makes it whole, flows from heaven to the soul... (:


Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
- Stella -
Mon Jan 30 2012, 07:13pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Rri e ulun afer dritares,mendimet vershojn pa kufi mbi mu.S'arrij mi ndal e flokt e bors qe token perqafojn, me ta perzihen.
Kthehem mrapa n'koh e si pa dasht m'vjen n'mend fminija kur me mjaftonte nji kukull,nji akullore,nji mazdite veret,flokt e bors,vrepi me femijt e lagjes e perqafimi i nans me mba me fluturu.
M'kujtohet kur babi i lodhun prej punet,me pyt'te 'A me don fort' e un me gzimin ma t'madh,gadi si ner lot i thoshe 'Sa tan boten',kur mami me merrte me vedi,n'tfoftin e dimnit e me doren e saj doren teme mbshtjellte,kur shendi n'ftyren teme vezullote me ba pemen e Vitit te Ri e afer dritares rrishe,me sy drej qiellit ne pritje te bors...
Tesh edhe pse gjanat kan ndrru,kto kujtime nuk zhgulen prej mejet e thelle n'zemren teme t'strukuna rrijn.
Du mi mbajt t'mshehuna se dikush mund t'abuzoj me ta..
Kjo koh e vrazhd shpirtnat trazon e ma fort kuptoj se ndihem vetem edhe pse e rrethume me njerz se shum prej tyne hypin n'trenin e jets teme e vetem disa udhtojn dor per dore me mu deri n'pafundsi..

[ Edited Mon Jan 30 2012, 07:17pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
SuperGirl
Mon Jan 30 2012, 08:26pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ka me pas gjithmone njerz te mrekullushem qe kane me udhetu me ty dore per dore e skane me t'lane kurr vetem..per kto njerz jetojme, e kto na e bajne boten nji vend ma t'bukur

Me sa ndjenje e thjeshtesi e ke shkru stellin

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
- Stella -
Tue Jan 31 2012, 01:12pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Shenks per fjalt e bukra e t'amla qe m'thu.Gjithashtu edhe per ty vlejne te njejtat urime !

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
WORLD
Mon Mar 26 2012, 10:43pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Duartrokitje....

Ladies and Gentlemen ....

Para meje shfaqet nje publik i cili, paguan shfaqen e tij te fundit. Ndjej qe syte e tyre kerkojne nje shenje, nje magji, nje dritherim emocioni, dicka per ti kaluar kohen apo per t'iu rikthy kohen ?

Ndjej nxehtesine e llampave te stermedha qe ndicojne si yje te flaket, qe shpresen ta diegun.

Njerezit te renditur si milingona, zonja te veshura per "show", burra qe ngacmohen nga zonjat a tyre, apo nga gjokset e zbuluara te zonjave percark .....
Dritat fiken nje nga nje, sipari ulet, karriget zbrazen, ti je akoma aty, ndoshta per te pare shfaqen e dyte. Sonte eshte fundi i performances, fundi i fritave, fundi i aktrimit....Mbi duart e mia fiksohen syte tuaj, sikur pret qe ato te levizin per shfaqejen tjeter, por ....por gabohen....

Show-i mbaroi me ty, me shikimin tand, me dritat qe fiken , e siparin qe ulet.... Ndersa buzet padashur, te renduara emocionalisht therrasin : "Te dua", ne vend te "bravo" te denje per nje skene me fame.

Por.... "ladies and gentlemen", the show must go on...Edhe pse pishtari u fik, duart u mblodhen, syte u mbyllen, zemra u ndez, endrra lindi.

Ti ...akoma po fle !!!

A.N


MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Apr 11 2012, 12:43pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Shpesh mendoj per gjera qe me zgjojne senset e fshehura nen siperfaqen e mendafshte te nje çelje natyrore.
Nuk kerokoj po thjesht me pret ta zbuloj e ti jap jete. Jam aq e fuqishme?
Jam aq shpresedhenese?
Jam aq gjentile?
Jam aq guximtare?
Jam ajo qe tani po prek tastieren me duar te kthyera dhe energji nga lart marrin dhe keshtu ngjyrosin endrren, shpresen.
Ja kshtu nen kete zhurme qetesuese per mua, kercej nen Qiellin tim melodine e shpirtit te lodhur po qe çlodhje kerkon dhe i çjerrun nga bertitjet pa zë degjohet atje tutje. Atje ku zeri im gjen qetesine e miresise se pafund. Nje perkedhelje ashtu domethense e plot miresi thjesht nga fjalet e tua.
Te lodh shume po jam e lodhur edhe une...une edhe ti si gjithmone te palekundura nen Qiellin plot re ...le te qajne merzine e njerezimit dhe aty te lahen shkronjat e mija qe shenderiten fetyren e lodhur nga dita e gjate....naten e mire I say neser, dite e re!
Se si, une e di dhe ti qe me drejton drejt asaj qe me terhek asaj qe me jep shprese...te jam mirenjohese me mbaj prane aty ndihem gjigande dhe e palekundur. Dua te ndihem ashtu si nje llastice qe vec embelsira deshiron nga Jeta pse jo, kerkoj e shumezoj me ate qe dhuroj ...formule e nje vajze qe shpesh here pergjigjen e di po qe noten e ve ti

ⓐ-ⓒⓐⓣ 11-04-12


I care and I wish well!

Back to top
- Stella -
Wed Apr 11 2012, 02:15pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Shpesh mendoj per gjera qe me zgjojne senset e fshehura nen siperfaqen e mendafshte te nje çelje natyrore.
Nuk kerokoj po thjesht me pret ta zbuloj e ti jap jete. Jam aq e fuqishme?
Jam aq shpresedhenese?
Jam aq gjentile?
Jam aq guximtare?
Jam ajo qe tani po prek tastieren me duar te kthyera dhe energji nga lart marrin dhe keshtu ngjyrosin endrren, shpresen.
Ja kshtu nen kete zhurme qetesuese per mua, kercej nen Qiellin tim melodine e shpirtit te lodhur po qe çlodhje kerkon dhe i çjerrun nga bertitjet pa zë degjohet atje tutje. Atje ku zeri im gjen qetesine e miresise se pafund. Nje perkedhelje ashtu domethense e plot miresi thjesht nga fjalet e tua.
Te lodh shume po jam e lodhur edhe une...une edhe ti si gjithmone te palekundura nen Qiellin plot re ...le te qajne merzine e njerezimit dhe aty te lahen shkronjat e mija qe shenderiten fetyren e lodhur nga dita e gjate....naten e mire I say neser, dite e re!
Se si, une e di dhe ti qe me drejton drejt asaj qe me terhek asaj qe me jep shprese...te jam mirenjohese me mbaj prane aty ndihem gjigande dhe e palekundur. Dua te ndihem ashtu si nje llastice qe vec embelsira deshiron nga Jeta pse jo, kerkoj e shumezoj me ate qe dhuroj ...formule e nje vajze qe shpesh here pergjigjen e di po qe noten e ve ti

ⓐ-ⓒⓐⓣ 11-04-12Sa me pelqej !


Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
SuperGirl
Wed Apr 11 2012, 03:31pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Na kishte marr malli per shkrimet e tuja e per boten tande te pasun a-cat

Si gjithmone i qendis fjalet. flm qe i ndan me ne ndjenjat e tuja. knaqesi gjithmone me lexuBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Apr 12 2012, 11:11am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Ta ta guys I am humbled

I care and I wish well!

Back to top
Guest2983928
Tue Apr 17 2012, 03:39pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Dje une dhe mikja ime me e mire dolem per shopping. U kenaqem. Pasi pame thuajse cdo dyqan dhe bleme me shume gjera se na duheshin, u ulem per nje kafe tek vendi ku ne zakonisht shkojme. Folem…folem shume gjate. Edhe qeshem. Aq shume sa filloi te na dhembi barku. Gati dhe qame. Ndonje njeri mund te mendoje; ufaaa, nje filxhan kafe ishte. Gje e madhe!
Per ne ishte me shume se aq. Ndoshta sepse nuk takohemi cdo dite.
Nejse, e cova shoqen ne shtepi.
Tek kthehesha, ishte muzg. Nje drite qetesuese perpara…pak makina ne rruge…dhe une tek kthehesha ne shtepi. Home sweet home!


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Tue Apr 17 2012, 08:48pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Tresor ka shkruar:

Dje une dhe mikja ime me e mire dolem per shopping. U kenaqem. Pasi pame thuajse cdo dyqan dhe bleme me shume gjera se na duheshin, u ulem per nje kafe tek vendi ku ne zakonisht shkojme. Folem…folem shume gjate. Edhe qeshem. Aq shume sa filloi te na dhembi barku. Gati dhe qame. Ndonje njeri mund te mendoje; ufaaa, nje filxhan kafe ishte. Gje e madhe!
Per ne ishte me shume se aq. Ndoshta sepse nuk takohemi cdo dite.
Nejse, e cova shoqen ne shtepi.
Tek kthehesha, ishte muzg. Nje drite qetesuese perpara…pak makina ne rruge…dhe une tek kthehesha ne shtepi. Home sweet home!

Sweet enjoyed the moments I read this simply put girls time out elegant just like you
Thank you for sharing hugs


I care and I wish well!

Back to top
Guest2983928
Tue Apr 17 2012, 10:45pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Sweet enjoyed the moments I read this simply put girls time out elegant just like you
Thank you for sharing hugs


Si gjithmone e mire gezohem qe te ka pelqy!
Back to top
- Stella -
Tue Apr 17 2012, 11:32pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Ora 01.31.

E kshtu kaloj edhe kjo dit.Si pa e kuptu,pa u ndi,si tinxash..
Kalon kshtu edhe jeta,pa zhurm,n'maje tgishtave e ti gjendesh mas disa kohsh e ban rezymen e saj,sjell filmin e egzistences tande nermend e bindesh per faktin se duhet jetu intensivisht cdo moment e se ndoshta jo gjither e ve n'praktik ket ligj.

Ket gja e persris me vedi,cdo dit,sidomos ato ditet kur asht ftoft,bjen shi gazep,s'me bahet me dal perjashta e du vec me ndej e strukun ne nji qoshe t'shpis me shperda kujtimet e pluhin me hek fotografive,kur mdel per gojet nji 'sa dit kotit'...me mend korigjoj gabimin e thanun,me vrep si tuj pas frig prej qortimit minutave,te dits,te jets qe kurre s'jan te kote...

E kshtu lind prap nje dite e re,n'prag t'dritares afrohem e syt shndrisin kur jasht asht diell e organizoj diten si e si mos me hup asnji moment,sekond,te qindtat e sekondit...

E sa ma shum kalon koha bindem per faktin se ne kete jete u doka me dasht,me perqafu,me admiru,mu gzu,me kja,me shpreh gjithca shpirti jone provon,pa ndrojte,pa kursim,thjesht..najher vec me shikim,nji gjest,nji lule!
E si me dasht me rrespektu ket rregull,shterngoj nanen fort e i tham 't'du shum,nane...falemners per gjithca!

N'kto momente kuptoj ma fort se njiri duhet me shfaq cdo grimce ndjenjash nen xhamin transparent te shpirtit,
qe ndonjeher rrezikon t'plasaritet e te shperthej nga çasti ne çast prej nxehtesis se nji perqafimit,loteve te gezimit,nji buzeqeshjes t'amel e bumbullima emocjonesh qe shiun sjellin per me shu pluhunin e andrrave...!
[ Edited Tue Apr 17 2012, 11:41pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed Apr 18 2012, 09:30am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Stellina ka shkruar:

Ora 01.31.

E kshtu kaloj edhe kjo dit.Si pa e kuptu,pa u ndi,si tinxash..
Kalon kshtu edhe jeta,pa zhurm,n'maje tgishtave e ti gjendesh mas disa kohsh e ban rezymen e saj,sjell filmin e egzistences tande nermend e bindesh per faktin se duhet jetu intensivisht cdo moment e se ndoshta jo gjither e ve n'praktik ket ligj.

Ket gja e persris me vedi,cdo dit,sidomos ato ditet kur asht ftoft,bjen shi gazep,s'me bahet me dal perjashta e du vec me ndej e strukun ne nji qoshe t'shpis me shperda kujtimet e pluhin me hek fotografive,kur mdel per gojet nji 'sa dit kotit'...me mend korigjoj gabimin e thanun,me vrep si tuj pas frig prej qortimit minutave,te dits,te jets qe kurre s'jan te kote...

E kshtu lind prap nje dite e re,n'prag t'dritares afrohem e syt shndrisin kur jasht asht diell e organizoj diten si e si mos me hup asnji moment,sekond,te qindtat e sekondit...

E sa ma shum kalon koha bindem per faktin se ne kete jete u doka me dasht,me perqafu,me admiru,mu gzu,me kja,me shpreh gjithca shpirti jone provon,pa ndrojte,pa kursim,thjesht..najher vec me shikim,nji gjest,nji lule!
E si me dasht me rrespektu ket rregull,shterngoj nanen fort e i tham 't'du shum,nane...falemners per gjithca!

N'kto momente kuptoj ma fort se njiri duhet me shfaq cdo grimce ndjenjash nen xhamin transparent te shpirtit,
qe ndonjeher rrezikon t'plasaritet e te shperthej nga çasti ne çast prej nxehtesis se nji perqafimit,loteve te gezimit,nji buzeqeshjes t'amel e bumbullima emocjonesh qe shiun sjellin per me shu pluhunin e andrrave...!

Ah i kenaqem te kjo teme me tu zgajte jeta. Te lumshin duart e falemners per mendimin qe e ndave me ne Stellina hugs and es vazhdo e na dhuro prap se na japin kenaqesi e pasurojne shpirtin
Well done


I care and I wish well!

Back to top
- Stella -
Wed Apr 18 2012, 04:52pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Stellina ka shkruar:

Ora 01.31.

E kshtu kaloj edhe kjo dit.Si pa e kuptu,pa u ndi,si tinxash..
Kalon kshtu edhe jeta,pa zhurm,n'maje tgishtave e ti gjendesh mas disa kohsh e ban rezymen e saj,sjell filmin e egzistences tande nermend e bindesh per faktin se duhet jetu intensivisht cdo moment e se ndoshta jo gjither e ve n'praktik ket ligj.

Ket gja e persris me vedi,cdo dit,sidomos ato ditet kur asht ftoft,bjen shi gazep,s'me bahet me dal perjashta e du vec me ndej e strukun ne nji qoshe t'shpis me shperda kujtimet e pluhin me hek fotografive,kur mdel per gojet nji 'sa dit kotit'...me mend korigjoj gabimin e thanun,me vrep si tuj pas frig prej qortimit minutave,te dits,te jets qe kurre s'jan te kote...

E kshtu lind prap nje dite e re,n'prag t'dritares afrohem e syt shndrisin kur jasht asht diell e organizoj diten si e si mos me hup asnji moment,sekond,te qindtat e sekondit...

E sa ma shum kalon koha bindem per faktin se ne kete jete u doka me dasht,me perqafu,me admiru,mu gzu,me kja,me shpreh gjithca shpirti jone provon,pa ndrojte,pa kursim,thjesht..najher vec me shikim,nji gjest,nji lule!
E si me dasht me rrespektu ket rregull,shterngoj nanen fort e i tham 't'du shum,nane...falemners per gjithca!

N'kto momente kuptoj ma fort se njiri duhet me shfaq cdo grimce ndjenjash nen xhamin transparent te shpirtit,
qe ndonjeher rrezikon t'plasaritet e te shperthej nga çasti ne çast prej nxehtesis se nji perqafimit,loteve te gezimit,nji buzeqeshjes t'amel e bumbullima emocjonesh qe shiun sjellin per me shu pluhunin e andrrave...!

Ah i kenaqem te kjo teme me tu zgajte jeta. Te lumshin duart e falemners per mendimin qe e ndave me ne Stellina hugs and es vazhdo e na dhuro prap se na japin kenaqesi e pasurojne shpirtin
Well doneGjithmon fjale t'amla e mendime pozitive ke a_cat!
Falemners dushe !!

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
- Stella -
Fri Apr 20 2012, 08:06am

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Mengjes...dite e re!
Sapo u zgjova..

Ndij eren e kafes qe shperndahet me shpejt e mshehet n'cdo cep t'shpis,jasht asht nji dit e vranet,e zbeht,jo..jo...nuk asht dita e pershtatshme per mu,un du ngjyra,diellin qe puth lekuren e lulet qe shndrisin nen shkelqimin e tij,du eren e freskt qe t'shpupurish floket,por nuk dua te ankohem...mbetet gjithmon nji dite e mrekullueshme per tu jetu,s'shkon dam..jo!

Ah sa njerez neper bote deshirojn te jetojn nji dite te tille,nji dite me shum...e s'mund ta ken!
Zot,falemnders

Me kto mendime pergatitem te shkoj ne shkoll,ne cante rreshtoj librat e mi,ato qe nuk m'tradhojn kurr,qe rrijn mbyllun e sekretet nuk diftojn;

Para pasqyret shfaqem,me mjafton pak uje qe shplodh syte e fytyren freskon...z'dua truko,z'dua zbukurime..dua vetem t'shikoj nbrendisin teme nepermjet saj por nuk asht e mujtun..e di..ajo ndalet te nji perkufizim i pamjes teme te jashtme dhe brenda kutise se shpirtit tem nuk deperton..!

Nderkoh tingujt e nji kange rrjedhin nga televizori e shperndajn therrima trishtimi n'ajrin e lagsht..

E un ma shum kuptoj se sa ja ndij mungesen disa njerzve shum te dashtun per mu,do t'doja mi pas afer,me kalu momente t'cmushem me ta,me i perqafu fort,me i diftu sa randsi kan per mu por e vetmja gja qe mund te baj asht ti mbaj shterngu ne kandin e zemres,aty ku kan ken gjithmon...
Jan tashma pjes e jemja!
[ Edited Fri Apr 20 2012, 08:29am ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Apr 20 2012, 11:07am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Stellina ka shkruar:

Mengjes...dite e re!
Sapo u zgjova..

Ndij eren e kafes qe shperndahet me shpejt e mshehet n'cdo cep t'shpis,jasht asht nji dit e vranet,e zbeht,jo..jo...nuk asht dita e pershtatshme per mu,un du ngjyra,diellin qe puth lekuren e lulet qe shndrisin nen shkelqimin e tij,du eren e freskt qe t'shpupurish floket,por nuk dua te ankohem...mbetet gjithmon nji dite e mrekullueshme per tu jetu,s'shkon dam..jo!

Ah sa njerez neper bote deshirojn te jetojn nji dite te tille,nji dite me shum...e s'mund ta ken!
Zot,falemnders

Me kto mendime pergatitem te shkoj ne shkoll,ne cante rreshtoj librat e mi,ato qe nuk m'tradhojn kurr,qe rrijn mbyllun e sekretet nuk diftojn;

Para pasqyret shfaqem,me mjafton pak uje qe shplodh syte e fytyren freskon...z'dua truko,z'dua zbukurime..dua vetem t'shikoj nbrendisin teme nepermjet saj por nuk asht e mujtun..e di..ajo ndalet te nji perkufizim i pamjes teme te jashtme dhe brenda kutise se shpirtit tem nuk deperton..!

Nderkoh tingujt e nji kange rrjedhin nga televizori e shperndajn therrima trishtimi n'ajrin e lagsht..

E un ma shum kuptoj se sa ja ndij mungesen disa njerzve shum te dashtun per mu,do t'doja mi pas afer,me kalu momente t'cmushem me ta,me i perqafu fort,me i diftu sa randsi kan per mu por e vetmja gja qe mund te baj asht ti mbaj shterngu ne kandin e zemres,aty ku kan ken gjithmon...
Jan tashma pjes e jemja!

Kalofsh nje dite te mrekullueshme darling
Me dha shume kenaqesi ky shkrim dhe falemners qe me lejove me nejte me ty ne ato momente qe ti po veshtroje shpirtin tan.
Te perqafoj shume e ate qoshe te zemres tane, asht me fat kush e okupon.
God bless you darling


I care and I wish well!

Back to top
- Stella -
Fri Apr 20 2012, 03:15pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Stellina ka shkruar:

Mengjes...dite e re!
Sapo u zgjova..

Ndij eren e kafes qe shperndahet me shpejt e mshehet n'cdo cep t'shpis,jasht asht nji dit e vranet,e zbeht,jo..jo...nuk asht dita e pershtatshme per mu,un du ngjyra,diellin qe puth lekuren e lulet qe shndrisin nen shkelqimin e tij,du eren e freskt qe t'shpupurish floket,por nuk dua te ankohem...mbetet gjithmon nji dite e mrekullueshme per tu jetu,s'shkon dam..jo!

Ah sa njerez neper bote deshirojn te jetojn nji dite te tille,nji dite me shum...e s'mund ta ken!
Zot,falemnders

Me kto mendime pergatitem te shkoj ne shkoll,ne cante rreshtoj librat e mi,ato qe nuk m'tradhojn kurr,qe rrijn mbyllun e sekretet nuk diftojn;

Para pasqyret shfaqem,me mjafton pak uje qe shplodh syte e fytyren freskon...z'dua truko,z'dua zbukurime..dua vetem t'shikoj nbrendisin teme nepermjet saj por nuk asht e mujtun..e di..ajo ndalet te nji perkufizim i pamjes teme te jashtme dhe brenda kutise se shpirtit tem nuk deperton..!

Nderkoh tingujt e nji kange rrjedhin nga televizori e shperndajn therrima trishtimi n'ajrin e lagsht..

E un ma shum kuptoj se sa ja ndij mungesen disa njerzve shum te dashtun per mu,do t'doja mi pas afer,me kalu momente t'cmushem me ta,me i perqafu fort,me i diftu sa randsi kan per mu por e vetmja gja qe mund te baj asht ti mbaj shterngu ne kandin e zemres,aty ku kan ken gjithmon...
Jan tashma pjes e jemja!

Kalofsh nje dite te mrekullueshme darling
Me dha shume kenaqesi ky shkrim dhe falemners qe me lejove me nejte me ty ne ato momente qe ti po veshtroje shpirtin tan.
Te perqafoj shume e ate qoshe te zemres tane, asht me fat kush e okupon.
God bless you darlingT'falenderoj shum per fjalt qe m'thu e kurr spriton me shpreh.
God bless you and your family too..jan me fat t'madh me pas afer nji person si ti

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
Go to page  1 2 3 ... 20 21 22 23 24  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2610 sec, 0.0493 of that for queries. DB queries: 62. Memory Usage: 3,160kB