Forums
Go to page  1 2 3 ... 21 22 23 24
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Apr 20 2012, 03:35pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
21 Prill sot 12:30 e nates, per mu asht zgjim shpirteror.

Ngrihem aty te fotoja jote e ngrime ne vite, nje zoteri i pashem qe buzet e tij, lekuren, floket dhe nishanin e tij kam, ndezi nje qiri dhe ne gjunj ulem. Nje ndjenje e forte me pershkon gjith qenjen teme. Du qe dicka te levize, du qe ti te me thuash "Zemra e babit jam itu te shoh" ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh si shpirti me keputet gjithe kto vite pa thane emnin tan. Teksa lotet me mbulojne fetyren, shpirti jot me jep force e me thote je e forte zemra e babit, mos u ndal!
Pse nuk ta ndigjoj zanin, s'di ca kisha dhane me fole me ty. Po flas itash e po te tham gjithcka. E di se jam krijesa jote dhe e di se te kam prane. Je ai qe me del ne anderr sa here qe tragjedi e vuajtje mbulojne jeten teme. Je ai qe me perkedhele koken ne jastekun qe kurre te rehatshem se gjej.
Jete e cuditshme e plot histori, eci me hapa e drejt te ardhmes. Here shpejt, here ngadale. Here e frigesume, here e trishtume. Here me lot, here me buzeqeshje. Here me shprese, here me deshire. Here me sy mbyllun sepse rrugen e di.
Po analizoj vehten itash nen driten e qiriut qe per shpirtin tan u ndez dhe aty po lutem te me shfaqesh e te me thuash se je OK!
Me merr malli per ty po sot ti kishe pase ditelindjen dhe te tham: Gezuar Ditelindjen babi jem nuk te harroj kurre.
S'kam se si, sa here veshtroj vehten shoh buzet e tua, shoh hijen tende qe ti le tek une.
Ahhhhhhhhhhhhhhhhh sa du te jesh krenar me mu e me jeten teme.
Ky shkrim asht per ty sonte nen kete drite qiriu qe tiparet e tua si te nje aktori te vjeter e te pashem Hollivudi me kujton.
Gjithmone ne zemren teme, marr fryme thelle e neser fillon nje dite e re....do marr femijet prej te mami e do te shoh nje film....gjithmone te kane pelqy, ti ishe i pari qe me ke ble bileten e kinemase.............
Eh jete o jete falemners o Zot per gjithcka Amen

ⓐ-ⓒⓐⓣI care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri Apr 20 2012, 04:23pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Stellina ka shkruar:

ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Stellina ka shkruar:

Mengjes...dite e re!
Sapo u zgjova..

Ndij eren e kafes qe shperndahet me shpejt e mshehet n'cdo cep t'shpis,jasht asht nji dit e vranet,e zbeht,jo..jo...nuk asht dita e pershtatshme per mu,un du ngjyra,diellin qe puth lekuren e lulet qe shndrisin nen shkelqimin e tij,du eren e freskt qe t'shpupurish floket,por nuk dua te ankohem...mbetet gjithmon nji dite e mrekullueshme per tu jetu,s'shkon dam..jo!

Ah sa njerez neper bote deshirojn te jetojn nji dite te tille,nji dite me shum...e s'mund ta ken!
Zot,falemnders

Me kto mendime pergatitem te shkoj ne shkoll,ne cante rreshtoj librat e mi,ato qe nuk m'tradhojn kurr,qe rrijn mbyllun e sekretet nuk diftojn;

Para pasqyret shfaqem,me mjafton pak uje qe shplodh syte e fytyren freskon...z'dua truko,z'dua zbukurime..dua vetem t'shikoj nbrendisin teme nepermjet saj por nuk asht e mujtun..e di..ajo ndalet te nji perkufizim i pamjes teme te jashtme dhe brenda kutise se shpirtit tem nuk deperton..!

Nderkoh tingujt e nji kange rrjedhin nga televizori e shperndajn therrima trishtimi n'ajrin e lagsht..

E un ma shum kuptoj se sa ja ndij mungesen disa njerzve shum te dashtun per mu,do t'doja mi pas afer,me kalu momente t'cmushem me ta,me i perqafu fort,me i diftu sa randsi kan per mu por e vetmja gja qe mund te baj asht ti mbaj shterngu ne kandin e zemres,aty ku kan ken gjithmon...
Jan tashma pjes e jemja!

Kalofsh nje dite te mrekullueshme darling
Me dha shume kenaqesi ky shkrim dhe falemners qe me lejove me nejte me ty ne ato momente qe ti po veshtroje shpirtin tan.
Te perqafoj shume e ate qoshe te zemres tane, asht me fat kush e okupon.
God bless you darlingT'falenderoj shum per fjalt qe m'thu e kurr spriton me shpreh.
God bless you and your family too..jan me fat t'madh me pas afer nji person si ti


Kenaqesi asht e jemja Stellina darling vec shkruj se te liron dhe ne na pasuron shpirtin. Ke talent dhe e shpreh shume natyrshem.
Hugs e falemners shume per rrespektin. Asht rreciprok dhe je me te vertete vajze artiste


I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed May 02 2012, 12:23pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Ec ngadale me ate rritmin tem ashtu si vete mendimet qe me shoqerojne. Gjethe te vyshkura kane mbuluar torutarin si nje tapet lozonjar per mua. Dua te degjoj zhurmen e tyre tek c'formohen nen gjurmet e mija.
Syri me ze nje qe forme zemre ka formu. E marr ne duar dhe me gisht i pershkoj anet dhe sikur dua ta formoj me formen e te prekurit, zemren e besoj. Nje buzeqeshje me shoqeroi teksa drejt Dielli te ngre te shoh venat qe te tejdukshme nen ate drite jane. Gjethe asht po per mua ne kete moment, nen kete Drite te ngrohte te Diellit te Vjeshtes eshte nje simbol qe me ngroh shpirtin. Ne liber qendron aty ku Vjeshten tjeter nje shok do t'ja gjej po deri atehere, une do ti bej shoqeri nen shkronjat qe ja lexoj ne netet e pagjume.
Thjeshtesi
ⓐ-ⓒⓐⓣ 02-05-12
I care and I wish well!

Back to top
- Stella -
Wed May 02 2012, 12:53pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Ec ngadale me ate rritmin tem ashtu si vete mendimet qe me shoqerojne. Gjethe te vyshkura kane mbuluar torutarin si nje tapet lozonjar per mua. Dua te degjoj zhurmen e tyre tek c'formohen nen gjurmet e mija.
Syri me ze nje qe forme zemre ka formu. E marr ne duar dhe me gisht i pershkoj anet dhe sikur dua ta formoj me formen e te prekurit, zemren e besoj. Nje buzeqeshje me shoqeroi teksa drejt Dielli te ngre te shoh venat qe te tejdukshme nen ate drite jane. Gjethe asht po per mua ne kete moment, nen kete Drite te ngrohte te Diellit te Vjeshtes eshte nje simbol qe me ngroh shpirtin. Ne liber qendron aty ku Vjeshten tjeter nje shok do t'ja gjej po deri atehere, une do ti bej shoqeri nen shkronjat qe ja lexoj ne netet e pagjume.
Thjeshtesi
ⓐ-ⓒⓐⓣ 02-05-12

Falemners per ket shkrim A_cat. Shum i vecante,mbani me perjetu emocjone t'ndryshme e nderthuruna tana bashk,te mu t'pakten tana shkrimet tuja lajn mbresa

Edhe iher falmnders!!!!


Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Wed May 02 2012, 01:04pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Thank you Stellina darling you are special

I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu May 03 2012, 07:18am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Jam e lodhun dite e gjate!

Buzeqesh teksa gjej ne memorjen teme momente te kandshme qe me qetesojne shpirtin. Sterpikem ne pelgjet e vogla ne rrugicen teme
Gryksja e zeze me jakat e bukura te nje bluze dhurate nga nje mesuese e dashtun per mua. Nuk jane te bardha si te gjithe te tjerave so ndihem speciale e ndryshe.
Rrypi i zi qe belin tim shterngon aq sa majfton te tregoje feminitetin tim dhe lireshem te rri kur byreket per rruge ne shkolle do ti ha sigurisht si cdo dite tjeter.
Shkruaj tek veshtroj me sy te shendritshem fetyren time jo ne pasqyre po ne rreflektimin shpirteror. Ndihem mire so aty prap po shkoj tek momentet e thjeshta po qe itash po me japin kenaqesi.
Ec shpejt he dreq gjithmone duhet me te terheke hahahahaha ok tham une po rritmi jem si me zori aplikohet well
Ftofte, bore e bukuri magjepse qe vec ajo di te penalose ne telajon e imagjinates teme. Ah sa me mungon!!!
Mhhhh si kam nejte pa kafe? Zot na ruj si ndryshon njeriu hahahaha jetohet po edhe pa te!
Ca thojne mir a? Ca di une hahaha.....
Sy te turpshem qe fshihen mas perdes se flokeve s'me pelqen te jem ne qender te vemendjes po aty e gjej vehten shpesh here .... well pershtatem une kadale - kadale
Monda vajza e nje gabeleje qe me ndihmon me msu bicikleten. She was so funny, me leshoi e une tu thane jam e sigurte kur shoh vedin vetem, qesh tash po atehere klitha haha nejse e mesova!
Sa te bukur jane njerezit, a thu mendon ajo qe per te itash shkruajta? Sa njerezit mbesin ne kujtese e sa me fat jam tham shpesh.
Era e gjelles tek ngjis shkallet dhe si me grep me terheke te shpejtoj hahahaha yummmmmm buke e nxehte me pret me ate gjelle nga duart e mamit tim.
Ha ngadale! Ehehehehee prit sa ta maroj ikyt
Inocence e kandshme, nje shok pune me flet shqip e thote a-cat Rita Ora po kendon a t'ja coj zanin rradios?
E kam ndi i tham, ndigjoje ti se tash po te pelqen. Nje mirmengjez dhe naten qe i kam mesu me me thane ne pune, me japin nje buzeqeshje ne fetyre po nuk me ngroh ne shpirt
Dy pika loti po me ledhatojne faqet teksa po e shoh oren qe edhe pak me nis drejt dritave te Diellit per mua. Jam me fat qe u ndiva mire sa shkrujta keto rreshta te thjeshte por "me duket me ka marre malli shume"!

a-cat 03-05-12 (Happy birthday my brother Tom)


I care and I wish well!

Back to top
SuperGirl
Thu May 03 2012, 09:16am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Kujtimet jane gjaja ma e shtrenjte qe kena, sidomos per njerez te vecante qe nuk i kena afer. Mbaji ne zemer gjithmone a-cat e ske me ndi mall ose vetmi.
Flm qe e ke nda me ne ket shkrim kaq te thjeshte e prekesBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Thu May 03 2012, 09:19am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

21 Prill sot 12:30 e nates, per mu asht zgjim shpirteror.

Ngrihem aty te fotoja jote e ngrime ne vite, nje zoteri i pashem qe buzet e tij, lekuren, floket dhe nishanin e tij kam, ndezi nje qiri dhe ne gjunj ulem. Nje ndjenje e forte me pershkon gjith qenjen teme. Du qe dicka te levize, du qe ti te me thuash "Zemra e babit jam itu te shoh" ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh si shpirti me keputet gjithe kto vite pa thane emnin tan. Teksa lotet me mbulojne fetyren, shpirti jot me jep force e me thote je e forte zemra e babit, mos u ndal!
Pse nuk ta ndigjoj zanin, s'di ca kisha dhane me fole me ty. Po flas itash e po te tham gjithcka. E di se jam krijesa jote dhe e di se te kam prane. Je ai qe me del ne anderr sa here qe tragjedi e vuajtje mbulojne jeten teme. Je ai qe me perkedhele koken ne jastekun qe kurre te rehatshem se gjej.
Jete e cuditshme e plot histori, eci me hapa e drejt te ardhmes. Here shpejt, here ngadale. Here e frigesume, here e trishtume. Here me lot, here me buzeqeshje. Here me shprese, here me deshire. Here me sy mbyllun sepse rrugen e di.
Po analizoj vehten itash nen driten e qiriut qe per shpirtin tan u ndez dhe aty po lutem te me shfaqesh e te me thuash se je OK!
Me merr malli per ty po sot ti kishe pase ditelindjen dhe te tham: Gezuar Ditelindjen babi jem nuk te harroj kurre.
S'kam se si, sa here veshtroj vehten shoh buzet e tua, shoh hijen tende qe ti le tek une.
Ahhhhhhhhhhhhhhhhh sa du te jesh krenar me mu e me jeten teme.
Ky shkrim asht per ty sonte nen kete drite qiriu qe tiparet e tua si te nje aktori te vjeter e te pashem Hollivudi me kujton.
Gjithmone ne zemren teme, marr fryme thelle e neser fillon nje dite e re....do marr femijet prej te mami e do te shoh nje film....gjithmone te kane pelqy, ti ishe i pari qe me ke ble bileten e kinemase.............
Eh jete o jete falemners o Zot per gjithcka Amen

ⓐ-ⓒⓐⓣ

Oh Zot i madh..m'bane me qa
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
MiCoLjA
Thu May 03 2012, 09:22am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Jam e lodhun dite e gjate!

Buzeqesh teksa gjej ne memorjen teme momente te kandshme qe me qetesojne shpirtin. Sterpikem ne pelgjet e vogla ne rrugicen teme
Gryksja e zeze me jakat e bukura te nje bluze dhurate nga nje mesuese e dashtun per mua. Nuk jane te bardha si te gjithe te tjerave so ndihem speciale e ndryshe.
Rrypi i zi qe belin tim shterngon aq sa majfton te tregoje feminitetin tim dhe lireshem te rri kur byreket per rruge ne shkolle do ti ha sigurisht si cdo dite tjeter.
Shkruaj tek veshtroj me sy te shendritshem fetyren time jo ne pasqyre po ne rreflektimin shpirteror. Ndihem mire so aty prap po shkoj tek momentet e thjeshta po qe itash po me japin kenaqesi.
Ec shpejt he dreq gjithmone duhet me te terheke hahahahaha ok tham une po rritmi jem si me zori aplikohet well
Ftofte, bore e bukuri magjepse qe vec ajo di te penalose ne telajon e imagjinates teme. Ah sa me mungon!!!
Mhhhh si kam nejte pa kafe? Zot na ruj si ndryshon njeriu hahahaha jetohet po edhe pa te!
Ca thojne mir a? Ca di une hahaha.....
Sy te turpshem qe fshihen mas perdes se flokeve s'me pelqen te jem ne qender te vemendjes po aty e gjej vehten shpesh here .... well pershtatem une kadale - kadale
Monda vajza e nje gabeleje qe me ndihmon me msu bicikleten. She was so funny, me leshoi e une tu thane jam e sigurte kur shoh vedin vetem, qesh tash po atehere klitha haha nejse e mesova!
Sa te bukur jane njerezit, a thu mendon ajo qe per te itash shkruajta? Sa njerezit mbesin ne kujtese e sa me fat jam tham shpesh.
Era e gjelles tek ngjis shkallet dhe si me grep me terheke te shpejtoj hahahaha yummmmmm buke e nxehte me pret me ate gjelle nga duart e mamit tim.
Ha ngadale! Ehehehehee prit sa ta maroj ikyt
Inocence e kandshme, nje shok pune me flet shqip e thote a-cat Rita Ora po kendon a t'ja coj zanin rradios?
E kam ndi i tham, ndigjoje ti se tash po te pelqen. Nje mirmengjez dhe naten qe i kam mesu me me thane ne pune, me japin nje buzeqeshje ne fetyre po nuk me ngroh ne shpirt
Dy pika loti po me ledhatojne faqet teksa po e shoh oren qe edhe pak me nis drejt dritave te Diellit per mua. Jam me fat qe u ndiva mire sa shkrujta keto rreshta te thjeshte por "me duket me ka marre malli shume"!

a-cat 03-05-12 (Happy birthday my brother Tom)Sa bukur a-cat
Sigjithmon me shkrimet te tuja na ban edhe ne me i perjetu


Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
MiCoLjA
Thu May 03 2012, 09:27am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

21 Prill sot 12:30 e nates, per mu asht zgjim shpirteror.

Ngrihem aty te fotoja jote e ngrime ne vite, nje zoteri i pashem qe buzet e tij, lekuren, floket dhe nishanin e tij kam, ndezi nje qiri dhe ne gjunj ulem. Nje ndjenje e forte me pershkon gjith qenjen teme. Du qe dicka te levize, du qe ti te me thuash "Zemra e babit jam itu te shoh" ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh si shpirti me keputet gjithe kto vite pa thane emnin tan. Teksa lotet me mbulojne fetyren, shpirti jot me jep force e me thote je e forte zemra e babit, mos u ndal!
Pse nuk ta ndigjoj zanin, s'di ca kisha dhane me fole me ty. Po flas itash e po te tham gjithcka. E di se jam krijesa jote dhe e di se te kam prane. Je ai qe me del ne anderr sa here qe tragjedi e vuajtje mbulojne jeten teme. Je ai qe me perkedhele koken ne jastekun qe kurre te rehatshem se gjej.
Jete e cuditshme e plot histori, eci me hapa e drejt te ardhmes. Here shpejt, here ngadale. Here e frigesume, here e trishtume. Here me lot, here me buzeqeshje. Here me shprese, here me deshire. Here me sy mbyllun sepse rrugen e di.
Po analizoj vehten itash nen driten e qiriut qe per shpirtin tan u ndez dhe aty po lutem te me shfaqesh e te me thuash se je OK!
Me merr malli per ty po sot ti kishe pase ditelindjen dhe te tham: Gezuar Ditelindjen babi jem nuk te harroj kurre.
S'kam se si, sa here veshtroj vehten shoh buzet e tua, shoh hijen tende qe ti le tek une.
Ahhhhhhhhhhhhhhhhh sa du te jesh krenar me mu e me jeten teme.
Ky shkrim asht per ty sonte nen kete drite qiriu qe tiparet e tua si te nje aktori te vjeter e te pashem Hollivudi me kujton.
Gjithmone ne zemren teme, marr fryme thelle e neser fillon nje dite e re....do marr femijet prej te mami e do te shoh nje film....gjithmone te kane pelqy, ti ishe i pari qe me ke ble bileten e kinemase.............
Eh jete o jete falemners o Zot per gjithcka Amen

ⓐ-ⓒⓐⓣ[ Edited Thu May 03 2012, 09:34am ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu May 03 2012, 11:26am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Super e Micole falemners qe i dhuruat kohen tuaj mendimeve te thjeshta te mijat. Ndihem e nderume prej jush shume falemners

I care and I wish well!

Back to top
MiCoLjA
Thu May 03 2012, 12:27pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Kenqasi e jemja me i lexu a-cat e falmners qe na prezanton nepermjet shkrimeve copeza te jetes tane

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu May 03 2012, 12:38pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
MiCoLjA ka shkruar:

Kenqasi e jemja me i lexu a-cat e falmners qe na prezanton nepermjet shkrimeve copeza te jetes tane
I care and I wish well!

Back to top
Guest2983928
Thu May 03 2012, 09:57pm
Registered Member #953
Joined: Tue Jul 24 2007, 03:47am

Posts: 3836
Njikjo teme asht thesar

Stellin

Acat darling, asht kenaqesi me lexu qofte edhe nje rresht nga ti. Ato qe ndjen e ato qe mendon i shpreh me aq thjeshtesi e finese sa e fut lexuesin ne boten tande e i ban me i perjetu gjanat tuja. E ke ikyt dhunti e sinqerisht ban gabimin ma te madh qe se shfrytezon. I would love to hold in my hands a book written by you one day
PS. Kot me t'pyt, a ke provu me shkru poezi?
Te perqafoj!
Back to top
- Stella -
Fri May 04 2012, 12:13am

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501

~

Nate,errsina ka perqafu dhomen e un ne nji qoshe te saj rri e strukun,vetmi.. - ah se harrova...jo jo s'jam vetem..asht hana me mu,mbi kry mrrin e me delikatesen e saj shndrit n'pelhuren e zez.

- Jam un,hana...e 6 miliard njerz te tjere neper bot qe syt e lodhun tek ajo drejtojn e shpresen mbajn kacavjerrun se nji dit te re do t'bijn,nji dit me ndjenja,ma pak dhun,rreke buzqeshjesh e ma shum fjal te tipit 'te dua','me fal',te lutem' se n'shoqnin ton jan gadi ne zhdukje..

E un kshtu zhytem ne mendimet e mija,qe naten sikur rigjallnohen,marrin forma te cuditshme,vorbull ne trunin tem prej se ciles un ma nuk gjej rrugdalje,kaloj edhe nji dit,e un prap ma e kerrusun jam mbi peshen e mallit e kujtimeve qe m'kan pushtu e qe s'dojne me m'lan te qet po za nuk m'del prej shpirtit,as psheretim,as lot,as gja...

E sot sa ma shum qe ecshe nen qiellin e vrant dhe rete shtellungore qe diellin kishin mblu,kuptoshe se njerzve nuk i intereson moti,stina kur lumtunija ne sy,nen lekur e ne gjak i buron..ne fund t'fundit kjo asht jeta apo jo?

"E si thot nji shkrimtar...ndodhin gjana qe jan si pyetje,kalon nji minut,vite e ma von jeta pergjigjet"

- Un nderkoh rri ne pritje te nji pergjigjeje...! -

[ Edited Fri May 04 2012, 07:05am ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri May 04 2012, 07:22am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Stellina ka shkruar:


~

Nate,errsina ka perqafu dhomen e un ne nji qoshe te saj rri e strukun,vetmi.. - ah se harrova...jo jo s'jam vetem..asht hana me mu,mbi kry mrrin e me delikatesen e saj shndrit n'pelhuren e zez.

- Jam un,hana...e 6 miliard njerz te tjere neper bot qe syt e lodhun tek ajo drejtojn e shpresen mbajn kacavjerrun se nji dit te re do t'bijn,nji dit me ndjenja,ma pak dhun,rreke buzqeshjesh e ma shum fjal te tipit 'te dua','me fal',te lutem' se n'shoqnin ton jan gadi ne zhdukje..

E un kshtu zhytem ne mendimet e mija,qe naten sikur rigjallnohen,marrin forma te cuditshme,vorbull ne trunin tem prej se ciles un ma nuk gjej rrugdalje,kaloj edhe nji dit,e un prap ma e kerrusun jam mbi peshen e mallit e kujtimeve qe m'kan pushtu e qe s'dojne me m'lan te qet po za nuk m'del prej shpirtit,as psheretim,as lot,as gja...

E sot sa ma shum qe ecshe nen qiellin e vrant dhe rete shtellungore qe diellin kishin mblu,kuptoshe se njerzve nuk i intereson moti,stina kur lumtunija ne sy,nen lekur e ne gjak i buron..ne fund t'fundit kjo asht jeta apo jo?

"E si thot nji shkrimtar...ndodhin gjana qe jan si pyetje,kalon nji minut,vite e ma von jeta pergjigjet"

- Un nderkoh rri ne pritje te nji pergjigjeje...! -


Marsh pergjigjen e zemres darling dhe e pac plot me dashni e harmoni gjithmone. U kenaqa me kete shkrim e falemners qe me lejove me pushu ne qetesine e nates tane dhe disa rreflektime Hane mora edhe une nepermjet shkronjave tuaja. Hugs beautiful darling

I care and I wish well!

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri May 04 2012, 07:29am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Tresor ka shkruar:

Njikjo teme asht thesar

Stellin

Acat darling, asht kenaqesi me lexu qofte edhe nje rresht nga ti. Ato qe ndjen e ato qe mendon i shpreh me aq thjeshtesi e finese sa e fut lexuesin ne boten tande e i ban me i perjetu gjanat tuja. E ke ikyt dhunti e sinqerisht ban gabimin ma te madh qe se shfrytezon. I would love to hold in my hands a book written by you one day
PS. Kot me t'pyt, a ke provu me shkru poezi?
Te perqafoj!


Ohhhhhhhh thank you sweet heart
Ndihem e privilegjume dhe e kenaqun qe me shoqeroni ne mendimet e mija nuk ndihem vetem asnjehere. Cuditerisht dhe pa mendu, ajo asht arsyeja pse une shkruaj. C'do veshtiresie i largohem dhe ashtu e argetoj shpirtin qe s'kerkon shume ne fakt. Thjeshtesi ate e adhuroj sepse asht themeli i nje individi qe ven vedin ne kembet e atij tjetrit. Humbled darling I am.
Kur kam kene e vogel kam shkrujte poezi dhe bile e maj mend nji qe ka kene e para:

Buzet e tua ne boje trendafili
me mbeten ne mendje.
Syte e shkruar si nga nje dore piktori
veshtroja plot endje.
Befas, sec ndieva nje shterngim ne zemer.
Ne ate cast kuptova
qe qe nga shikimi i pare,
me shpirt te Dashurova!

Me bane me e kujtu hahaha nuk e harroj e pata shkrujte ne ballkon tu fole me shoqen teme ne te njeten kohe dhe tu hanger fara luledielli hahahaha


I care and I wish well!

Back to top
MiCoLjA
Fri May 04 2012, 08:38am


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
Stellina ka shkruar:


~

Nate,errsina ka perqafu dhomen e un ne nji qoshe te saj rri e strukun,vetmi.. - ah se harrova...jo jo s'jam vetem..asht hana me mu,mbi kry mrrin e me delikatesen e saj shndrit n'pelhuren e zez.

- Jam un,hana...e 6 miliard njerz te tjere neper bot qe syt e lodhun tek ajo drejtojn e shpresen mbajn kacavjerrun se nji dit te re do t'bijn,nji dit me ndjenja,ma pak dhun,rreke buzqeshjesh e ma shum fjal te tipit 'te dua','me fal',te lutem' se n'shoqnin ton jan gadi ne zhdukje..

E un kshtu zhytem ne mendimet e mija,qe naten sikur rigjallnohen,marrin forma te cuditshme,vorbull ne trunin tem prej se ciles un ma nuk gjej rrugdalje,kaloj edhe nji dit,e un prap ma e kerrusun jam mbi peshen e mallit e kujtimeve qe m'kan pushtu e qe s'dojne me m'lan te qet po za nuk m'del prej shpirtit,as psheretim,as lot,as gja...

E sot sa ma shum qe ecshe nen qiellin e vrant dhe rete shtellungore qe diellin kishin mblu,kuptoshe se njerzve nuk i intereson moti,stina kur lumtunija ne sy,nen lekur e ne gjak i buron..ne fund t'fundit kjo asht jeta apo jo?

"E si thot nji shkrimtar...ndodhin gjana qe jan si pyetje,kalon nji minut,vite e ma von jeta pergjigjet"

- Un nderkoh rri ne pritje te nji pergjigjeje...! -


sweet

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
- Stella -
Fri May 04 2012, 01:03pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
MiCoLjA ka shkruar:

Stellina ka shkruar:


~

Nate,errsina ka perqafu dhomen e un ne nji qoshe te saj rri e strukun,vetmi.. - ah se harrova...jo jo s'jam vetem..asht hana me mu,mbi kry mrrin e me delikatesen e saj shndrit n'pelhuren e zez.

- Jam un,hana...e 6 miliard njerz te tjere neper bot qe syt e lodhun tek ajo drejtojn e shpresen mbajn kacavjerrun se nji dit te re do t'bijn,nji dit me ndjenja,ma pak dhun,rreke buzqeshjesh e ma shum fjal te tipit 'te dua','me fal',te lutem' se n'shoqnin ton jan gadi ne zhdukje..

E un kshtu zhytem ne mendimet e mija,qe naten sikur rigjallnohen,marrin forma te cuditshme,vorbull ne trunin tem prej se ciles un ma nuk gjej rrugdalje,kaloj edhe nji dit,e un prap ma e kerrusun jam mbi peshen e mallit e kujtimeve qe m'kan pushtu e qe s'dojne me m'lan te qet po za nuk m'del prej shpirtit,as psheretim,as lot,as gja...

E sot sa ma shum qe ecshe nen qiellin e vrant dhe rete shtellungore qe diellin kishin mblu,kuptoshe se njerzve nuk i intereson moti,stina kur lumtunija ne sy,nen lekur e ne gjak i buron..ne fund t'fundit kjo asht jeta apo jo?

"E si thot nji shkrimtar...ndodhin gjana qe jan si pyetje,kalon nji minut,vite e ma von jeta pergjigjet"

- Un nderkoh rri ne pritje te nji pergjigjeje...! -


sweet


Fenks Micole


[ Edited Fri May 04 2012, 01:04pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
- Stella -
Fri May 04 2012, 01:06pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
ⓐ-ⓒⓐⓣ ka shkruar:

Stellina ka shkruar:


~

Nate,errsina ka perqafu dhomen e un ne nji qoshe te saj rri e strukun,vetmi.. - ah se harrova...jo jo s'jam vetem..asht hana me mu,mbi kry mrrin e me delikatesen e saj shndrit n'pelhuren e zez.

- Jam un,hana...e 6 miliard njerz te tjere neper bot qe syt e lodhun tek ajo drejtojn e shpresen mbajn kacavjerrun se nji dit te re do t'bijn,nji dit me ndjenja,ma pak dhun,rreke buzqeshjesh e ma shum fjal te tipit 'te dua','me fal',te lutem' se n'shoqnin ton jan gadi ne zhdukje..

E un kshtu zhytem ne mendimet e mija,qe naten sikur rigjallnohen,marrin forma te cuditshme,vorbull ne trunin tem prej se ciles un ma nuk gjej rrugdalje,kaloj edhe nji dit,e un prap ma e kerrusun jam mbi peshen e mallit e kujtimeve qe m'kan pushtu e qe s'dojne me m'lan te qet po za nuk m'del prej shpirtit,as psheretim,as lot,as gja...

E sot sa ma shum qe ecshe nen qiellin e vrant dhe rete shtellungore qe diellin kishin mblu,kuptoshe se njerzve nuk i intereson moti,stina kur lumtunija ne sy,nen lekur e ne gjak i buron..ne fund t'fundit kjo asht jeta apo jo?

"E si thot nji shkrimtar...ndodhin gjana qe jan si pyetje,kalon nji minut,vite e ma von jeta pergjigjet"

- Un nderkoh rri ne pritje te nji pergjigjeje...! -


Marsh pergjigjen e zemres darling dhe e pac plot me dashni e harmoni gjithmone. U kenaqa me kete shkrim e falemners qe me lejove me pushu ne qetesine e nates tane dhe disa rreflektime Hane mora edhe une nepermjet shkronjave tuaja. Hugs beautiful darling


Ah ty t'lumt goja sa e mira gja je
Hajde t'pufi iher fort fort fort !

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Fri May 04 2012, 01:09pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799


I care and I wish well!

Back to top
WORLD
Fri May 11 2012, 09:51pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Pertej
******************

Pertej jetes, mund te jete drita.... Besoj ne kete moment qe kaplohet me heshtjen, per te dhane aromen e cliret te mandarines. Pa diellin, si mund te behet mandarina? Pa ty, si mund te rilind Pranvera, jeta, Dielli ?

Ne kete nate, si mund ti puth me afsh, pasion, dritherime, cdo sekond te kesaj nate? Si mund ti them per nje moment "stop"...Puthme!

Se si mu kujtove, nen puthjen e nje langu protokalli, itash, edhe pse nata ashte vesh me te zeza, e deri neser e di 100% se s'ka Pranvere ....

Jam realist dhe e di!MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
S~erenity
Fri May 18 2012, 07:16am
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
Kenaqesi me ndej tu lexu itu nje perqafim per te gjithe ju qe na lejoni me shfletu mendimet tuaja. Ndihem e previlegjume
Back to top
WORLD
Sat Jun 02 2012, 10:27pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
si fillim te faleminers S~erenity!


Kohe per dritherime

Sonte e kam te veshtire te shkruaj. Sonte me ne fund gjeta kohe per veten dhe e kuptova se sa e nevojshme ashte.... Nganjehere humbim ne ritmin e kohes, ose ma mire, e lajme vedin me na perdore koha, e jo na KOHEN!.
Sonte kam nje ndjenje qe me ka ba melankolik, me ka vesh me roze, e me ka ba gati me qa!

Me duhet me mylle syte, per me kaperdi lotin e me qesh....
Nuk e mbaj mend kur i kam mbush syte me lot, por e di qe me kane mungu. Jane si shembuj te vertete qe me tregojne se ka edhe situata ndryshe ne jete, qe ka dhe "keshtu"....
Sonte jam ba me dal dhe me perqafu kedo qe shoh, ndonje lypsar, ndonje qe po fshin rrugen, ndonje qe endet, apo ndonje qe po mendohet mbi nje ure "ti jap fund!"

Me qendro afer o Zot dhe ti zemra jeme.....
Sonte ashte nata qe me ka mungu, nata qe po me ban me qa!!!

[ Edited Sat Jun 02 2012, 10:30pm ]

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sun Jun 03 2012, 11:52am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
WORLD ka shkruar:

si fillim te faleminers S~erenity!


Kohe per dritherime

Sonte e kam te veshtire te shkruaj. Sonte me ne fund gjeta kohe per veten dhe e kuptova se sa e nevojshme ashte.... Nganjehere humbim ne ritmin e kohes, ose ma mire, e lajme vedin me na perdore koha, e jo na KOHEN!.
Sonte kam nje ndjenje qe me ka ba melankolik, me ka vesh me roze, e me ka ba gati me qa!

Me duhet me mylle syte, per me kaperdi lotin e me qesh....
Nuk e mbaj mend kur i kam mbush syte me lot, por e di qe me kane mungu. Jane si shembuj te vertete qe me tregojne se ka edhe situata ndryshe ne jete, qe ka dhe "keshtu"....
Sonte jam ba me dal dhe me perqafu kedo qe shoh, ndonje lypsar, ndonje qe po fshin rrugen, ndonje qe endet, apo ndonje qe po mendohet mbi nje ure "ti jap fund!"

Me qendro afer o Zot dhe ti zemra jeme.....
Sonte ashte nata qe me ka mungu, nata qe po me ban me qa!!!


World, nuk je vetem e te falenderoj qe e ndave me ne kete mendim kaq te paster e me ndjenje
Lotet jane si nje shi shpirti qe duhet te shpertheje nganjehere sepse rete mledhen edhe ashtu papritmas e tinxash.....mjafton nje shi i tyne te kjartesojne veshtrimin.
Be happy my friend be happy as I am sure you now, areI care and I wish well!

Back to top
Go to page  1 2 3 ... 21 22 23 24  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3143 sec, 0.1194 of that for queries. DB queries: 63. Memory Usage: 3,212kB