Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Arti - Kultura - Tradita - Fotografia - Video :: Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional
 
<< Previous thread | Next thread >>
Cila Eshte Pija E Preferuar e Juaja ?!
Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
L€OÑ
Sat Apr 23 2011, 09:26pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
Miri74 ka shkruar:

Ka dal e re ne Carrefour (supermakata qe ka mu hap edhe ne Tirane).

trokit ketu

Best Red Wine. Ever.


mir ball,un ne Carrefour e bej shpenzimet ktu ku jetoj dhe shpresoj qe te hapet edhe nje ne Shkoder, p.s kur t'vi ne Shqipni mund te blej gjana qe un i perdori ktu ne Itali.
Back to top
alem
Sat Apr 23 2011, 09:34pm
alem

Registered Member #4458
Joined: Sat Mar 26 2011, 08:02pm

Posts: 501
Une zakonishte pi vere Povardarski te Maqedonise.Theksoj se verat e Maqedonise qe shiten ne Gjermani jane shume me te mira se ata qe shiten atje poshte.Kam pyet edhe ne Maqedoni e me kan thene qe vren me te mire e nxjerim jashte.

Wer sichere Schritte tun will, muss sie langsam tun.Goethe
Back to top
- Stella -
Sat Apr 23 2011, 10:40pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Uj çesmet

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
alem
Sat Apr 23 2011, 10:45pm
alem

Registered Member #4458
Joined: Sat Mar 26 2011, 08:02pm

Posts: 501
Ou Stela me uje ceshme mer gjith ato metale te renda....me mire uje mineral.
Wer sichere Schritte tun will, muss sie langsam tun.Goethe
Back to top
SuperGirl
Tue Apr 26 2011, 02:30pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Sangria, ahahah...edhe bate lire ne spanje.
Zot na ruj xhepinBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
~*Christel*~
Thu May 12 2011, 11:23pm


Registered Member #1665
Joined: Wed Feb 20 2008, 12:26am

Posts: 9278
SuperGirl ka shkruar:

Sangria, ahahah...edhe bate lire ne spanje.
Zot na ruj xhepin


ahh lene, apo se bajne itu ne piazza vittorio...me lan thojte
Back to top
Xhulio8
Thu May 12 2011, 11:38pm
รђк๏๔гค^๏ภlเภє.ς๏๓

Registered Member #3289
Joined: Sun Sep 06 2009, 03:55pm

Posts: 5265
Pija ime e preferuar ..Gin Tonic
Back to top
visi09
Fri May 13 2011, 06:19am
!!!!!!!!!!!!

Registered Member #2829
Joined: Sat Mar 28 2009, 03:58pm

Posts: 1086
bacardi cola

Nese do te jesh i mencur mesohu te pyesesh me mend, te degjosh me vemendje, te pergjigjesh i qete dhe te pushosh se foluri kur nuk ke cfare thua...

Back to top
SuperGirl
Tue Jul 05 2011, 09:13pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
bono

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Jul 05 2011, 09:14pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Jul 05 2011, 09:15pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Kane fillu me i perdor neper lokale te shkodres.
Un kur i gjej ne supermarket i marr gjithmone. si aperitiv jane super, edhe pse jo alkolike.


Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
OLIVE OYL
Tue Jul 05 2011, 09:16pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
UJ Cezmet***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
Al Bundy
Tue Jul 05 2011, 09:18pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

Kane fillu me i perdor neper lokale te shkodres.
Un kur i gjej ne supermarket i marr gjithmone. si aperitiv jane super, edhe pse jo alkolike.


You are awesome. Po doshe me pi dicka e s'po me bite n'mend ndonji gja e mire. Ma kujtove se e kam ne frigorifer.
Back to top
SuperGirl
Tue Jul 05 2011, 09:22pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
M'pelqejne kokteilet boll.

E preferumja e padiskutushme, caipiroska me luleshtrydhe. awwww goja lang =P~
Skam ken kurr fanse e Mojitos, sme pelqen mentja n'pije, po nji qe kam provu ne Barcelone, mka ba me ndryshu mendim. me ta hek trunin.
Long island ice tea asht pak i forte, m'bjen n'kry, por i mire
Pina colada m'pelqen ne gote jo shum te madhe, se po qe ne sasi te madhe rrezikon me mu trazu stomaku prej kokosit
Cosmopolitan, buono
Margheritaaa...vec kur dijne me e ba mire :X
Sex on the beach m'pelqen naj here, varet si e bajne

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Jul 05 2011, 09:23pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

Kane fillu me i perdor neper lokale te shkodres.
Un kur i gjej ne supermarket i marr gjithmone. si aperitiv jane super, edhe pse jo alkolike.


You are awesome. Po doshe me pi dicka e s'po me bite n'mend ndonji gja e mire. Ma kujtove se e kam ne frigorifer.
(ok)

Ma kalo nji ktej se skam (nemerzi)
Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Jul 05 2011, 09:24pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Dhe pija e preferume per aperitivet masdite, ose paradite, Spritzi jem i dashtun. me litra te tan e kisha pi!!

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Tue Jul 05 2011, 09:31pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Se mos harroj Moscaton, se jam thaaaaa krejt
Se gjej kerkund neper ktu, vec ne itali

Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Tue Jul 05 2011, 09:35pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

Se mos harroj Moscaton, se jam thaaaaa krejt
Se gjej kerkund neper ktu, vec ne itali

Ca i bjen me ken? Spumante?
Back to top
SuperGirl
Tue Jul 05 2011, 09:37pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Po, vene frizzante e bardhe, e amel. lene lene, la fine del mondo! nuk asht si spumantet e tjere. se ca ka dica t'vecante :XBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Tue Jul 05 2011, 09:38pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
SuperGirl ka shkruar:

Po, vene frizzante e bardhe, e amel. lene lene, la fine del mondo! nuk asht si spumantet e tjere. se ca ka dica t'vecante :XMiri kyt we del per gjah ..

Back to top
SuperGirl
Tue Jul 05 2011, 09:45pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Miri74 ka shkruar:

SuperGirl ka shkruar:

Po, vene frizzante e bardhe, e amel. lene lene, la fine del mondo! nuk asht si spumantet e tjere. se ca ka dica t'vecante :XMiri kyt we del per gjah ..


(haha) good luckBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
Al Bundy
Sat Sep 03 2011, 07:42pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Mos me pytni per emrin iher per iher se ka ken vone mram (ose sot nadje ma mire me than) e erdhi nji moment kur memorja kishte ra me fjet.

Ajo qa bahet poshte asht qe luga me sheqer laget me pijen ne gote dhe i jepet flake per me shkri sheqerin. Mbas pak sekondash futet ne gote dhe perzihet ne te.

Efekti vizual (very cool) ma poshte:


Back to top
TOTO-R
Sat Sep 03 2011, 08:02pm

Registered Member #2326
Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

Posts: 1780
ikyt e perferoi Abastanza


[ Edited Sat Sep 03 2011, 08:06pm ]
  Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

  Back to top
  Al Bundy
  Sat Sep 03 2011, 08:05pm
  Al Bundy


  Registered Member #1833
  Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

  Posts: 25133
  Si e ka emrin Toto se mund t'na dalin rruges?  Back to top
  TOTO-R
  Sat Sep 03 2011, 08:09pm

  Registered Member #2326
  Joined: Fri Sep 19 2008, 05:11pm

  Posts: 1780
  Borghetti

  Mir ketu pa ta qes ma mir se aty sdi gja ca bana

   Mia moglie ha perso la carta di credito. Non ho fatto denuncia perché ho scoperto che il ladro spende di meno.

   Back to top
   Go to page  1 2 3 4 5 6 7 8 9  

   Jump:     Back to top

   Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
   Powered by e107 Forum System
   Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
   Custom Search
   Mire se Vini
   Emri i Identifikimit:

   Fjalkalimi:
   Me Kujto

   [ ]
   [ ]
   Muzik Shkodrane - Sagllam


    
   Chat Box
   You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

   Shkodra ne Youtube
   Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
   Theme created by Free-Source.net
   Render time: 0.2784 sec, 0.0495 of that for queries. DB queries: 66. Memory Usage: 3,128kB