Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Temat Shoqërore - Shkencat :: Histori
 
<< Previous thread | Next thread >>
Si menoni per figurat e ish pushtusve(psh. Hasan Riza Pasha) Osman qe nejen 500 vjet ne Shkoder .
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Niko
Mon Nov 08 2010, 08:57pm

Registered Member #2387
Joined: Thu Oct 16 2008, 12:27pm

Posts: 11
Mej u than te drejten e hapi kete teme sepse e shof çdo dite se kultura jone asht shum e turbullume me at Turken. E kuptoj se kan nej 500 vjet por ne te njejten kohe kan nej po aq vjet edhe ne Greqi, Serbi ,Rumani etj por asnji nga keto qe permna nuk kan marr zakonet ,g'juhen e Turqve sa na. Per aq ma teper me shqetson shum fakti qe ne shkodren tone vehen buste Pushtuesish ne nji koh qe jan shum atdhetar Shkodran ,Shqiptar qe e kan venin e vet ne Shkoder e jo pushtusit. Ma merr menja jena veni i vetem ne bote qe i ban buste pushtuesit.Manej Un e kuptoj se ne Shkodef ka njerz se ju pelqejn ish pushtuesit Turq sepse munen kollaj me ken nipat e tyne . Por ju lutem atyne qe e nijn vedin Shkodran ,Shqiptar mos na e huoni identitetin ton. Jena ma te vjeter si me kulture si me zakone se Turqit.
Back to top
WORLD
Mon Nov 08 2010, 10:43pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Dakort jam me ty. Shpesh mbi-vleresohen pushtesit edhe per mund te kena preferenca te ndyshme ndaj tyre ....Gjithsesi, pushtuesi, pushtues mbetet .... Por ka dhe nje pjese te vertete, se keto persona i kane dhane Shqipnise. nqs e vejme ne raport, me thane ca ashte, ma shume i kan marre se i kane dhane

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
guest
Tue Nov 09 2010, 10:52pm
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
ca don kjo teme ktu


Back to top
SuperGirl
Tue Nov 09 2010, 10:54pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
po e spostoj te historia. se paskam pa.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2637 sec, 0.0767 of that for queries. DB queries: 39. Memory Usage: 2,556kB